Информация от налоговой инспекции Бердянска

30.09.2014 · 15:03 · Просмотров - 1389

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 30 сентября

Прес-служба ДФС повідомляє

Ігор Білоус: Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси

Метою реформування податкової системи на даному етапі є створення розумного балансу між обов'язком держави щодо фінансування суспільних потреб та комфортними умовами ведення бізнесу. Податкова реформа також повинна стимулювати розвиток обороноздатності й відновлення зруйнованих територій. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час ІІІ Податкового форуму, який відбувся сьогодні, 26 вересня, за підтримки Асоціації правників України.

«Податкова реформа не повинна підривати державні фінанси. Сьогодні це дуже важливий момент. Але вона також має стимулювати розвиток обороноздатності та відновлення зруйнованих територій. Тому здійснити революційне зниження податків сьогодні не можливо. Наше завдання - це створення найбільш комфортного, справедливого та стабільного податкового середовища. А воно можливе тільки за рахунок проведення комплексу заходів», - наголосив Ігор Білоус.

Ключовою позицією податкової реформи, вважає керівник служби, є зниження ставки єдиного внеску для роботодавців, що сприятиме легалізації заробітних плат. Одночасно з такими змінами ставок буде запроваджено жорстке покарання за порушення закону.

Крім того, із імплементацією податкової реформи ДФС України пропонує ввести на трирічний термін заборону на зміни податкового законодавства, що забезпечить принцип стабільності та сприятливо позначиться на роботі бізнес-середовища.

Керівник Державної фіскальної служби закликав учасників форуму, а це більш як 100 провідних фахівців податкового права, активно долучитися до процесу формування засад податкової політики в Україні.

«Ми не претендуємо на ексклюзивність податкових ідей і готові дослухатися до ваших пропозицій. Якщо ви хочете бути почутими, беріть активну участь у творенні податкової реформи. Ми зацікавлені у розвитку ділової активності суб'єктів господарювання, створенні умов для роботи платників податків, формуванні у суспільстві високого рівня ділової та податкової культури», - зазначив Ігор Білоус.

Ігор Білоус: Податкова реформа стимулюватиме залучення інвестицій в українську економіку

Новим стимулом для залучення інвестицій в українську економіку та розвитку бізнесу стане запропонована Урядом податкова реформа. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні, 25 вересня, під час засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності (Інвестиційної ради).

Члени Інвестиційної ради при ДФС, у складі якої представлені більш як 50 найбільших міжнародних і вітчизняних компаній-інвесторів, що здійснюють свою діяльність в Україні, фінансових, донорських і неурядових громадських організацій, обговорили Концепцію реформування податкової політики країни. У засіданні Інвестради також взяли участь Міністр фінансів України Олександр Шлапак і заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін.

«Нам потрібні радикальні зміни в податковій системі. Якщо ми їх не зробимо сьогодні, українську економіку очікують великі системні проблеми. Лише через продовження діалогу влади з бізнесом ми знайдемо той спільний знаменник, який в кінцевому результаті сприятиме втіленню реформаторських ідей в законодавчих актах», - підкреслив на засіданні Інвестради Ігор Білоус.

За словами керівника Державної фіскальної служби, конструктивні зауваження від представників бізнесу, інвесторів, громадськості є поштовхом до подальшого пошуку оптимальних рішень та вдосконалення запропонованих законодавчих змін. Саме тому всі зауваження й пропозиції бізнесу не залишаться без уваги: одні з них уже враховуються, з інших тривають дискусії з метою пошуку компромісу.

У свою чергу, учасники засідання Інвестиційної ради окреслили найважливіші питання, які потребують детального обговорення. Зокрема, вони підтримали дії ДФС із активізації боротьби з тіньовою економікою та виступили за посилення захисту інтересів національних виробників та експортерів.

Представники бізнесу також наголосили на необхідності обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій для роздрібних продажів. З цією пропозицією погоджуються й фахівці ДФС, однак, на їхню думку, на поточному етапі це правило не повинно поширюватися на підприємців, які працюють на ринках та займаються виїзною торгівлею.

Окрім того, найбільш актуальними питаннями, які турбують національний бізнес, стали законодавчі пропозиції щодо запровадження акцизного податку на роздрібний продаж підакцизних товарів та мораторію на перевірки, під який підпадають 95 відсотків підприємств. У свою чергу, представники Міністерства фінансів і ДФС запевнили підприємців, що ці норми будуть додатково опрацьовані, триватимуть дискусії й з інших суперечливих питань.

Володимир Хоменко: боротися з фінансовою злочинністю будемо спільно

з іноземними службами

Перший заступник голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко провів селекторну нараду з регіональними управліннями за участі заступника директора Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Шарунаса Рамейкіса та радника Служби розслідувань фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Ігоріса Кржечковскіса.

Представники української та литовської служб обговорили актуальні питання співпраці у боротьбі з податковими злочинами, обмінялися досвідом взаємодії слідчо-оперативних підрозділів у процесі розкриття податкових злочинів у зовнішньоекономічній сфері.

Під час наради литовські колеги поділились власним досвідом виявлення міжнародних схем ухилення від податків, які застосовуються із використанням оффшорних та фіктивних підприємств, методів маскування походження коштів, а також незаконного переведення їх у готівку. Експерти розповіли про конкретні провадження, які спільно розслідували українська та литовська служби. Такий досвід є дуже корисним для України, оскільки подібні оборудки нерідко здійснюють українські шахраї, розповіли литовські експерти.

"Для ефективного виявлення тіньових фінансових потоків і незаконних міжнародних товарних операцій ми вже налагоджуємо тісну співпрацю із колегами з Литви та інших європейських країн», - заявив Володимир Хоменко.

У свою чергу Ігоріс Кржечковскіс запевнив, що така співпраця буде корисною усім сторонам. Він зазначив, що українських фахівців, які беруть участь у міжнародних заходах з протидії фінансовій злочинності, європейські експерти сприймають як рівних партнерів.

"Євросоюз вже не на словах, а на ділі демонструє готовність співпраці з Україною" - запевнив литовський експерт.

Вкрадені у держави кошти повертатиме офіцер від України при Європолі

Про це йшлося на зустрічі керівників підрозділів ДФС з представниками Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки.

Під час зустрічі сторони окремо обговорили питання створення посади офіцера зв'язку від України у Європолі. Цю посаду буде запроваджено в рамках Угоди про стратегічне співробітництво між Україною та Європейським поліцейським офісом.

За словами радника Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литовської Республіки Ігоріса Кржечковскіса, угода є лише формою, яка дозволить закріпити представника ДФС України у Європолі.

"Значно важливішою для України буде ефективна діяльність офіцера зв'язку, який стане з'єднуючою ланкою з правоохоронними органами інших країн. Її сьогодні дуже не вистачає Україні для протидії міжнародним податковим злочинам, - підкреслив Ігоріс Кржечковскіс. - Крім того, створення цієї посади зробить ефективним пошук і повернення незаконно виведених до інших держав коштів - це надзвичайно актуальне для України питання".

 Володимир Хоменко висловив вдячність литовським колегам за експертну підтримку, яку сьогодні надає їх служба у питаннях формування сучасного органу фінансових розслідувань України.

«Ми високо цінуємо вашу практичну допомогу з протидії податковій злочинності, а також сприяння у налагодженні тісної взаємодії з передовими закордонними правоохоронними службами та міжнародними організаціями, у тому числі з Європолом», - заявив Володимир Хоменко.

Литовські фахівці також наголосили, що важливу роль у протидії міжнародним фінансовим злочинам, особливо з використанням офшорних компаній, відіграє ефективна співпраця правоохоронних органів, у першу чергу органу фінансових розслідувань, зі службою фінансового моніторингу в межах своєї країни.

Удосконалення такої співпраці в процесі проведення реформ в Україні дозволить значно підвищити ефективність фінансових розслідувань. Сьогодні служби фінансового моніторингу зі 140 країн світу, в тому числі - України, мають можливість оперативно обмінюватись банківською інформацією по захищених каналах зв'язку Егмонтської групи, до якої входять майже всі офшорні юрисдикції, та заморожувати рахунки підозрілих компаній. Наприклад, у Литві підрозділ фінансового моніторингу автоматично інформує податкову службу про всі фінансові операції юридичних і фізичних осіб, обсяг яких перевищує 15 тис. євро.

Державна фіскальна служба пропонує поновити спільний митний контроль на території Польщі у пунктах пропуску, які діяли під час ЄВРО-2012

Поновити спільний прикордонний та митний контроль на території Польщі у пунктах пропуску, в яких він діяв під час ЄВРО-2012, запропонували польським колегам представники Державної фіскальної служби України під час конгресу «Східний економічний конгрес - партнерство заради розвитку», який нещодавно відбувся у м. Білосток (Республіка Польща).

Також доцільним, вважають фахівці ДФС, є проведення короткострокових спільних операцій підрозділів, відповідальних за попередження контрабанди тютюнових виробів та наркотичних засобів.

На думку очільника української делегації заступника Голови ДФС України Анатолія Макаренка, подібні заходи вже довели свою результативність під час співпраці митних служб України та Польщі в контексті підготовки та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу ЄВРО - 2012. Основним результатом таких спільних напрацювань стало забезпечення безпеки переміщення осіб та товарів, а також спрощення митних процедур при перетині кордону.

Заступник Голови ДФС України також прокоментував започаткування Пілотного проекту між Україною та Європейським Союзом щодо обміну попередньою інформацією у контексті рішення ЄС.

«Від запровадження повноцінного обміну попередньою інформацією виграє перш за все легальний бізнес, оскільки такий обмін сприятиме скороченню часу проходження митних процедур та зменшенню впливу  людського фактору», - наголосив керівник української делегації.

Анатолій Макаренко та Яцек Капіца, керівник Митної служби Польщі, домовилися опрацювати вищезазначені пропозиції в рамках експертних консультацій митних органів України та Польщі.

У рамках міжнародного форуму українська делегація також обговорила з делегацією Митного департаменту Литви на чолі з Генеральним директором Антанасом Шіпавічусом основні напрями взаємодії та перспективи подальшої співпраці.

У свою чергу, Анатолій Макаренко подякував литовській стороні за сприяння в підготовці до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також готовність надавати допомогу в її імплементації. Були досягнуті домовленості щодо проведення у найближчій перспективі низки спільних заходів.

Крім того, проведено зустріч з представниками Державного митного комітету Республіки Білорусь, під час якої обговорено поточний стан співробітництва між митними службами України та Білорусі.

Володимир Хоменко: Спірні статті КПК повинні бути опрацьовані з бізнесом

Усі пропозиції до спірних статей Кримінального процесуального кодексу повинні розроблятися спільно з бізнесом. Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час зустрічі з президентом Американської торгівельної палати в Україні. У свою чергу, президент АТП Бернард Кейсі зазначив, що підтримує зусилля ДФС щодо забезпечення дотримання податкового законодавства та створення належних умов діяльності сумлінних платників податків.

Учасники зустрічі, яка була присвячена обговоренню стратегічних планів та напрацювань ДФС, боротьбі з економічними злочинами та вдосконаленню правоохоронної діяльності, обговорили урядову ініціативу щодо створення Служби фінансових розслідувань та механізми громадського контролю за її діяльністю.

"Створення СФР є складовою цієї реформи, що спрямована на полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення ефективності захисту економічних інтересів держави через зменшення тиску на бізнес та впровадження дієвої системи контролю за надходженнями та витратами державного бюджету», - підкреслив Перший заступник Голови ДФС України.

Під час обговорення заходів, спрямованих на підвищення якості проведення досудових розслідувань та зменшення кількості кримінальних проваджень за ненавмисні податкові порушення у зв'язку із неправильним застосування норм податкового права, учасники зустрічі домовилися про спільну роботу над підготовкою відповідних змін до Кримінального процесуального кодексу України.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили практичному застосуванню нової редакції Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів Державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Зокрема, члени Американської торгівельної палати запропонували встановити обмеження на направлення актів перевірок до органів податкової міліції для внесення відомостей про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Завдяки проведенню операції «Урожай - 2014» обсяг податкових надходжень у сільському господарстві суттєво перевищує торішні показники

Мета операції «Урожай - 2014»: виявлення необлікованих найманих працівників, легалізація заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб'єктами господарювання тощо.

Так, станом на 01.09.2014 року в рамках проведення операції «Урожай - 2014» відпрацьовано понад 24 тис. суб'єктів господарювання, або 60 відс. від загальної кількості зареєстрованих платників, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства.

За результатами відпрацювання підвищено розмір заробітної плати 84,1 тис. осіб (легалізовано доходу - 101,2 млн. грн.). Добровільно оформлені трудові угоди із 33,5 тис. особами (додатково нараховано заробітної плати майже 11 млн. грн.). Порушення виявлені за наслідками 1240 перевірок, що становить майже 82 відс. від загальної кількості. За результатами проведених перевірок - донараховано 247 млн. грн.

Із них ПДВ - 210 млн. грн., ПДФО  - 15 млн. грн., ЄСВ  - 8 млн. грн., інші податки  - 14 млн. грн., зменшене від'ємне значення ПДВ на суму 11,8 млн. грн., встановлено нереальність здійснення господарських операцій на суму майже 260 млн. гривень. В середньому донарахування на 1 перевірку  - майже 200 тис. грн.

Фахівці органів Державної фіскальної служби і надалі триматимуть на постійному контролі дотримання норм податкового законодавства підприємцями-аграріями. Особливу увагу при цьому звертатимуть на легальність роботи найманих осіб та забезпечення їхніх соціальних гарантій.

Володимир Хоменко: Перед нами стоїть завдання - створення якісно нової податкової системи, вільної від корупції

У Національному університеті ДПС України відбувся випуск офіцерів факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції. Цього дня, 26 вересня, 212 випускників - магістрів і спеціалістів - отримали дипломи юристів, 14 з них - із відзнакою. Наказом Державної фіскальної служби України випускникам присвоєно спеціальне звання «лейтенант податкової міліції» і вже у понеділок вони приступлять до несення служби в різних регіонах нашої держави.

Участь у заходах взяв Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України генерал-полковник міліції Володимир Хоменко. Під час візиту він оглянув матеріальну базу університету, відвідав навчальні аудиторії, казарми, поспілкувався із професорсько-викладацьким складом факультету та випускниками-відмінниками.

«Крім основної задачі податківців, забезпечення надходжень до державної казни, сьогодні перед нами стоїть завдання створення якісно нової податкової системи. Системи, яка буде дієвою і вільною від корупції, в якій будуть працювати молоді фахові спеціалісти - ви», - наголосив під час свого виступу Володимир Хоменко.

Також посадовець зауважив, що саме вони, чесні молоді спеціалісти, потрібні у ДФС та Службі фінансових розслідувань, яку незабаром буде створено.

«Ми робимо ставку на молодь. Саме у вас ми бачимо майбутнє нової Служби європейського зразка. Ваші знання, помножені на енергію та юнацький максималізм, дозволять досягти того, що не під силу стандартному підходу і старим інструментам. І основне - працюйте на свій авторитет сьогодні, а завтра він працюватиме на вас», - підсумував Перший заступник Голови Державної фіскальної служби

З початку року виявлено 391 кримінальне правопорушення у сфері державних закупівель

За 8 місяців поточного року за махінації у сфері державних закупівель територіальними оперативними підрозділами ДФС України виявлено 391 кримінальне правопорушення. З них 93 - відносно службових осіб-замовників державних закупівель, 291 - відносно переможців та 40 - стосовно постачальників переможців закупівель.

За виявленими кримінальними правопорушеннями протягом поточного року встановлено майже 3,4 млрд. грн. завданих державі збитків, до державного бюджету відшкодовано 1,4 млрд. гривень.

У сфері боротьби із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, (ст.. 209 Кримінального кодексу України)  до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 51 кримінальне правопорушення. Загальна сума виявленого легалізованого доходу склала 1,3 млрд. гривень. 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізьке підприємство не сплатило державі понад 3 млн. гривень ПДВ

Нещодавно за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України) розпочато кримінальне провадження відносно службових осіб одного з підприємств Запорізької області. При здійсненні реалізації сільськогосподарської продукції, яку придбано у різних СПД, підприємці-правопорушники неправомірно використали пільги по спеціальному режиму оподаткування з податку на додану вартість. У результаті такої діяльності вони ухилились від сплати до бюджету податку на додану вартість на суму понад 3 млн. гривень.

Всього за результатами роботи співробітників підрозділів податкової міліції області за минулий тиждень до бюджетів всіх рівнів мобілізовано майже один мільйон гривень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5 кримінальних правопорушеннях, з яких 3 - за ст.204 КК України (незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів), 2 - за ст.212 КК України (ухилення від сплати податків).

Запорізькі міндоходівці вилучили 40 тисяч літрів скрапленого газу

Минулого тижня, під час відпрацювання суб'єктів господарювання, які здійснюють торгівлю паливно-мастильними матеріалами, оперативні співробітники підрозділів податкової міліції на одній з автомобільних газозаправних станцій Запорізької області встановили факт торгівлі скрапленим газом без наявності на місці продажу пального торгівельного патенту та касового апарату. Також був відсутній дозвіл на початок роботи та види робіт підприємства, діяльність якого пов'язана з використанням машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки. В результаті вилучено понад 40 тис. літрів скрапленого газу та обладнання на загальну суму понад 500 тис. гривень.

Крім того, на території  м. Запоріжжя та Запорізької області оперативними працівниками встановлено 6 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів. У ході проведених заходів із незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв на суму 86,6 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 26,7 тис. гривень.

Всього за минулий тиждень з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 624,3 тис. гривень.

До антикорупційного проекту - сервісу «Пульс» звернулось понад 100 запоріжців

Саме стільки надійшло звернень від платників податків Запорізького регіону до антикорупційного проекту - сервісу «Пульс» (податковий напрямок) Державної фіскальної служби України за 8 місяців 2014 року. Всі 104 звернення закрито у зв'язку з вирішенням питань, які в них піднімалися, та заявникам про це повідомлено.

Аналіз тематики звернень до антикорупційного проекту - сервісу «Пульс» показав, що майже половина з них, а саме - 50 звернень стосуються питань щодо подання звітності та реєстрації податкових накладних. У 27 зверненнях мова йшла про роботу органів Міндоходів. У решті звернень піднімалися питання пов'язані із реєстрацією платником ПДВ, відносно перевірок суб'єктів господарювання, щодо роботи центрів обслуговування платників, корупційних дій та інше.

Інформаційний сервіс «Пульс» - це один з інструментів боротьби з корупцією у державних органах. На цю «гарячу телефонну лінію» може звернутися будь-який громадянин з питаннями на податкову тематику та щодо роботи податкових органів. «Пульс» працює за принципом зворотного зв'язку, також оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.

Право на офіційну працю завдяки міндоходівцям отримали 8,3 тисячі запоріжців

На Запоріжжі оголошено справжній наступ на тіньовий ринок праці - лише за останні два місяці виявлено 4,6 тисячі неоформлених працівників, що майже на тисячу більше, ніж за перше півріччя поточного року. Усього за 8 місяців у результаті детінізації понад 8,3 тисячі працівників здобули право на офіційну працю, а отже й упевненість у соціальних гарантіях від держави. Ці дані озвучив під час прес-конференції начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексій Кавилін.

- Сьогодні дуже багато уваги приділяється наповненню бюджетів територій. Адже від того, скільки надійде до місцевої казни, залежатиме виконання соціальних функцій місцевих громад, соцвиплати, пенсії і багато іншого. Тому, виведення з тіні заробітних плат, оформлення найманої праці сьогодні один з ключових пріоритетів відомства, - підкреслив Олексій Кавилін.

З початку року у Запорізькому регіоні легалізовано заробітної плати на суму 9,3 мільйона гривень. Додаткові надходження до бюджету склали 4,2 мільйона гривень, зокрема, податку на доходи фізичних осіб - 1,3 мільйона гривень і єдиного соціального внеску - майже 3 мільйони гривень.

Також за 8 місяців 2014 року проведено 214 перевірок у частині дотримання законодавства при виплаті доходів фізичним особам, що на 13 контрольних заходів менше, ніж торік. За їхніми результатами донараховано 10,5 мільйона гривень податку на доходи і штрафних санкцій. Додатково до бюджету вже надійшло 3,6 мільйона гривень.

До адміністративної відповідальності притягнуто 137 посадових осіб. Стосовно порушників трудового законодавства до органів прокуратури передано 44 матеріали. Результати ще 36 перевірок направлені до територіальної державної інспекції праці для застосування відповідних заходів.

Окрім цього, з питань дотримання трудового законодавства проведено 630 перевірок, у 403 випадках або в 64 відсотках встановлені порушення Закону України "Про оплату праці" .

Як зазначив Олексій Кавилін, плідні результати завдяки операції "Урожай - 2014". Ризикова категорія платників відпрацьовувалася саме в аграрному секторі.

Її результати - добровільно було оформлено майже 3 тисячі найманих працівників. Легалізовано близько 9 мільйонів гривень заробітної плати. Додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджету склали 1,2 мільйона гривень.

Наприклад, під час перевірки фермерського господарства "К" було виявлено 7 "нелегалів", які збирали врожай на тракторах і комбайнах. Проте підприємство, порушуючи вимоги чинного законодавства, не нараховувало, не утримувало і не сплачувало до бюджету податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок. У результаті підприємству донараховано 23 тисячі гривень.

Відповідаючи на запитання журналістів, Олексій Кавилін зазначив, що найпоширеніші сфери, де зустрічаються факти "конвертних" розрахунків, це сільське господарство, громадське харчування та сфера надання послуг.

- На жаль, ще не всі працедавці розуміють, тіньові стосунки із найманими працівниками - це не європейський, не цивілізований шлях. І у кінцевому випадку доведеться нести відповідальність. Сьогодні Урядом країни ініційована реформа податкового законодавства і адміністрування ЄСВ. Посилюється відповідальність роботодавців і водночас підвищуються стимули для легальної праці. Будуть створені всі умови, щоб вже найближчим часом тіньовий ринок праці звести до мінімуму, - відзначив Олексій Кавилін.

Шахраї під маскою податківців просять допомогу на АТО

Для шахраїв немає нічого святого, спекулюють на людській довірі, на безвиході громадян. Аби заволодіти грішми вигадують ситуації, за яких жодна людина не може залишитися байдужою.

Ось і нещодавно до кількох підприємців Вільнянського району зателефонувала жінка і від імені начальника Вільнянської ОДПІ попросила виділити кошти для потреб антитерористичної операції. Дзвінок шахрайки був переконливим і підприємці вже наступного дня зателефонували до інспекції, аби дізнатися про розрахунковий рахунок, на який можна перерахувати кошти. Ось таким чином і стало зрозуміло, що під маскою працівників інспекції працюють шахраї.

Подібні випадки можуть завдати не лише збитків суб'єктам господарської діяльності, а й іміджу служби. Тож, про такі факти необхідно інформувати управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області за телефоном: 213-54-58.

Запорізькі платники сплатили майже 516 мільйонів гривень ПДВ

Показники сплати податку на додану вартість за 8 місяців поточного року перевищили минулорічні майже на 21 мільйон гривень або на понад 4 відсотки (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі).

Як зазначив начальник Головного управління Державної фіскальної служби  у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише за серпень запорізькі платники перерахували до держбюджету майже 70 мільйонів гривень ПДВ, що практично на 53 відсотки більше від запланованих показників.

З початку року серед найбільших платників ПДВ є підприємства переробної галузі. Вони спрямували до спеціального фонду державної казни понад 20 мільйонів гривень, що на 7 мільйонів гривень або вдвічі більше, ніж за 8 місяців 2013 року.

Водночас завдяки контролю за відшкодуванням ПДВ попереджено 18 фактів необґрунтованих заяв на повернення з бюджету податку на загальну суму понад 35 мільйонів гривень. За виявленими порушеннями розпочато 5 кримінальних проваджень.

- Ми приділяємо багато уваги детінізації економіки та стабільному наповненню бюджетів. Поряд із цим важливою складовою залишається активізація діалогу з бізнесом та громадськістю. Особливо нині, під час реформування податкової системи. Адже запропоновані Урядом країни зміни повинні кардинально вплинути на зростання економіки кожного регіону та децентралізації бюджетної системи завдяки закріпленню за місцевими бюджетами стабільних джерел доходів та розширення дохідної бази місцевих скарбниць, - підкреслив Олексій Кавилін.

  Хабарникам не місце в органах Міндоходів

Один  з пріоритетних  напрямків роботи  органів ГУ Міндоходів  у Запорізькій області - боротьба з корупцією.  Тут докладають максимум зусиль аби позбутися тих, хто підриває авторитет відомства, хто зловживає посадовим становищем.

- Сьогодні в органах Міндоходів  прагнуть зробити все, аби зменшити корупційні ризики, - розповідає  начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексій Кавилін. -  А це, насамперед - мінімізація безпосереднього контакту підприємців з посадовими особами за рахунок використання інформаційно-комунікаційних технологій. Тільки за останній час звітність в електронному вигляді подають майже 90 відсотків платників Запорізького регіону, що теж слугує запорукою зменшення корупційних ризиків.   

У  січні-серпні поточного року працівники управління  внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області за результатами службових перевірок підготували та направили керівникам територіальних органів Міндоходів Запорізької області 76 подань для вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень працівників. За скоєння дій, які близько межують з протиправними,  68   співробітникам винесені офіційні застереження.

Міндоходівці проводять спільні заходи з правоохоронними органами та громадськими організаціями, аби виявити хабарників та тих, хто вчиняє протиправні дії.

Запорізькі платники  сплатили   понад 3,4  млрд. грн. єдиного соціального внеску

       Цю цифру під час прес-конференції для журналістів  озвучив начальник головного управління  Державної фіскальної служби  в Запорізькій області Олексій Кавилін, аналізуючи підсумки роботи за вісім  місяців поточного року. 

      Якщо порівняти  цей показник з минулорічним, то у цьому році запорізькі платники  сплатили єдиного соціального внеску на загальнодержавне соціальне страхування  на 108 мільйонів більше. 

     Середньомісячні надходження з ЄСВ складають майже 426 млн. грн.

    За словами Олексія Кавиліна зростання  середньомісячних   надходжень з ЄСВ пов'язане, насамперед, зі  сплатою  внеску  новоствореними   великими  підприємствами,  виплатою зарплати  членам виборчої комісії, погашенням боргу, додатковими  надходженнями  від сільгосппідприємств  у рамках операції "Урожай."

    Понад 37 відсотків або 161 млн. грн. ЄСВ  складають  середньомісячні  надходження  від бюджетних  організацій, майже 17 млн. грн. - від фізичних осіб - підприємців.

       Втім, не всі  платники  добросовісно  і  вчасно  сплачують єдиний соціальний внесок. З 214  перевірок платників ЄСВ  у 155, а це 72 відсотки, встановлено порушення. За результатами перевірок  нараховано 3 млн. грн.

     Так, зокрема, при перевірці  фізичної особи - підприємця, який займався перевезенням пасажирів і вантажів автомобільним транспортом,  було встановлено, що витрати на придбання товарно-матеріальних цінностей документально не підтверджені. Це порушення призвело до заниження  чистого доходу на 1,7 млн. грн. Підприємцю донараховано 207 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Бердянська ОДПІ повідомляє

Електронна звітність - це престиж підприємства та чесна позиція сумлінного платника податків

Запровадження системи електронної подачі звітності є не лише засобом забезпечення прозорості відносин  між податковими органами та платниками податків, електронна звітність - це престиж підприємства, яке, працюючи з використанням сучасних інформаційних технологій, демонструє громадськості свою чесну позицію сумлінного платника податків.

В Бердянській ОДПІ працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам.

З початку роботи Пункту власниками електронних ключів стали більше 13,1 тисяч користувачів. Їм безкоштовно видано 26,7 тисяч посилених сертифікатів відкритих ключів. Зокрема, з початку поточного року 5920 користувачів стали власниками електронних ключів, їм видано 16647 сертифікатів, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Платникам, які звітують в електронний спосіб, завчасно надаються додаткові електронні сервіси, зокрема, їх інформується про наявні розбіжності Єдиного реєстру податкових накладних; про наявність податкового боргу; про результати перевірки податкової звітності та про підстави віднесення до певної категорії ризику.

Концепція реформуваня податкової системи

Бердянська ОДПІ нагадує, що Урядом запропоновано Концепцію реформування податкової системи України. Це комплексний план змін у податковій системі, яким запропоновано, зокрема, скорочення кількості податків з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об'єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Новації законодавства

Благодійність на армію - тільки за правилами КМУ

З 25 вересня збирати благодійні пожертви на збройні сили можна буде тільки у порядку, встановленому Кабміном. Відповідну норму містить Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації» № 1663-VII від 02.09.2014 року.

Поширюється нова норма на будь-які публічні збори благодійних пожертв як в грошовій, так і в майновій формі, які здійснюються будь-якими особами, якщо метою збору пожертв є забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних Сил України.

Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 02.09.2014 року №1663-VII

Закон про скасування оподаткування благодійної допомоги для АТО вже діє

26 вересня 2014 року набув чинності Закон від 02.09.2014 № 1668-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги".
Встановлено, що суми коштів, отриманих благодійниками-фізособами (які внесені до Реєстру волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не будуть включатися в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника ПДФО. Вимога про включення до Реєстру благодійників-фізичних осіб не застосовується до дати введення цього Реєстру. Реєстр формується та ведеться ГФС, і оприлюднюється на офіційному сайті. Порядок його формування визначається Мінфіном.

Для включення до Реєстру необхідно подати заяву, копію ІПН та довідку з банку із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім'я волонтера, призначених для здійснення благодійної діяльності. Включення до Реєстру здійснюється за заявочним принципом протягом одного робочого дня. Витребування інших відомостей та документів забороняється.

Тимчасово (на період проведення АТО) без обмежень будуть включатися в інші витрати звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених у відповідності з військовими стандартами), технічних засобів спостереження, лікарських засобів і медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, який визначається Кабміном, і які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.

Згідно змінам, внесеним до ст. 165 Податкового кодексу, в розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена:

- учасникам бойових дій, які беруть безпосередню участь в АТО, забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення;

- працівникам підприємств, установ, організацій, які залучаються і беруть безпосередню участь у АТО або на користь членів сімей таких учасників бойових дій, які під час участі в АТО отримали поранення, контузії, інші ушкодження здоров'я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, визнані безвісно відсутніми;

- учасникам масових акцій громадянського протесту в Україні, що отримав поранення, контузії, ушкодження здоров'я в період з 21 листопада 2013 року по 28 лютого 2014 року, а також 2 травня 2014 р. в Одесі, або на користь членів їх сімей, якщо вони загинули в результаті отриманих у цей період поранень, контузій чи інших ушкоджень здоров'я або визнані безвісно відсутніми;

- фізособам, які проживають (проживали) у населених пунктах, де проводиться АТО, або вимушено покинули місце проживання у зв'язку з її проведенням;

- фізособам, які проживали в Криму і вимушено залишили у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

До членів сімей учасників бойових дій та учасників масових акцій громадянського протесту в Україні відносяться: дружина, чоловік, не вступили у повторний шлюб, батьки, дід і баба (якщо батьки померли), неповнолітні діти, повнолітні діти - інваліди.

До оподатковуваного доходу не включаються суми, отримані благодійниками, внесеними до Реєстру, фактично використаному розмірі допомоги та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних з наданням зазначеної благодійної допомоги. Ці правила застосовуються до благодійної допомоги, отриманої благодійниками - фізособами в звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру.

Доходи не включаються в загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платників податків до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершена АТО. Невикористані суми благодійної допомоги повинні бути перераховані до Держбюджету.

В загальний оподатковуваний дохід не включається допомога у будь-якій сумі, якщо вона спрямована для закупівлі або у вигляді спецзасобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, ліків, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, речей чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, який визначається Кабміном, або для оплати (компенсації) вартості ліків, донорських компонентів, платних послуг з лікування і т. д.

При цьому благодійна допомога на відновлення втраченого майна та на інші потреби за визначеним Кабміном переліку не включається в оподатковуваний дохід у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 1 тис. мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. Сума перевищення над такою розміром оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 НК, і платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.

Закон поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.

Закон від 02.09.2014 № 1668-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги"

Ввіз продукції оборонного призначення звільнений від оподатковування

25 вересня набув чинності Закон №1658 щодо звільнення від оподатковування продукції оборонного призначення.

Законом № 1658-VІІ "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо звільнення від оподатковування продукції оборонного призначення" передбачене, що на період проведення АТО й/або введення воєнного стану від обкладання ПДВ звільняються операції по ввозу на митну територію України продукції оборонного призначення по певних товарних позиціях. Дія даного Закону не поширюється на продукцію оборонного призначення, увезену на митну територію України з території держави, визнаного згідно із законодавством України державою-окупантом або нормам міжнародного права державою- агресором.

Закон від 02.09.2014 №1658-VІІ "Про внесення змін у Податковий кодекс України щодо звільнення від оподатковування продукції оборонного призначення"

Спрощений ввіз оборонної продукції в Україну

Закон № 1657- VІІ "Про внесення змін у Митний кодекс України щодо спрощення ввозу продукції оборонного призначення" звільняє ввіз на митну територію України продукції оборонного призначення від обкладання митом.

У Митному кодексі визначені конкретні коди УКТ ВЭД оборонної продукції, яка звільняється від мит. При цьому змінами не передбачене особливого періоду, протягом  якого вони будуть діяти. Отже, зазначена продукція буде ввозитися без мит на постійній основі.

Закон № 1657- VІІ набув чинності  25 вересня.

Закон від 02.09.201 № 1657-VІІ "Про внесення змін у Митний кодекс України щодо спрощення ввозу продукції оборонного призначення"

Військовий збір

Ставка військового збору - 1,5%

З 03 серпня 2014 року встановлено військовий збір тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Розрахункові рахунки для зарахування військового збору:

ГОРОД БЕРДЯНСК

Банк получателя: ГУДКСУ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ;

Получатель: Державний бюджет, м. Бердянськ; 11011000

Код получателя: 38042560;

Р/с: 31115063700011

Код платежа:  11011000

МФО: 813015

 

БЕРДЯНСКИЙ РАЙОН

Банк получателя: ГУДКСУ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ;

Получатель: Державний бюджет, Бердянський р-н; 11011000

Код получателя: 38042560;

Р/с: 31117063700031

Код платежа:  11011000

МФО: 813015

 

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором оплата додаткових відпусток особам, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи?

Оплата додаткових відпусток особам, віднесеним до категорії 1-2, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи включаються до складу заробітної плати та підлягає оподаткуванню військовим збором.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором грошова допомога, надана пенсіонерам від колишніх працедавців, відповідно до колективного договору?

Грошова допомога, надана пенсіонерам від колишніх працедавців, відповідно до колективного договору не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором сума надбавки працівникам, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер?

 Надбавки працівникам, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер у розмірах, передбачених, зокрема, колективними договорами, включаються до складу заробітної плати та підлягає оподаткуванню військовим збором.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума на яку збільшено розмір добових витрат на відрядження понад встановлені норми, на підставі рішення керівництва?

Сума на яку збільшено розмір добових витрат на відрядження понад встановлені норми на підставі рішення керівництва підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором компенсація вартості пального та ремонту автомобіля, що виплачується роботодавцем найманому працівнику за використання при виконанні службових обов'язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді СГ?

 Компенсація вартості пального та ремонту автомобіля, що виплачується роботодавцем найманому працівнику за використання при виконанні службових обов'язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді суб'єкта господарювання, слід розглядати як інші виплати і винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами, і підлягає оподаткуванню військовим збором.

 

Сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" (далі - ПКУ), яким, зокрема, тимчасово, до 1 січня 2015 року встановлено військовий збір.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року N 2755-VI (із змінами і доповненнями).

Згідно з пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ для цілей розділу IV ПКУ заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Право працівників на відпочинок визначено ст. 2 Кодексу законів про працю (далі - КЗпП), ст. 2 Закону України від 15 листопада 1996 року N 504/96-ВР "Про відпустки" (далі - Закон N 504) та іншими законами й нормативно-правовими актами України.

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами є соціальною відпусткою (ст. 4 Закону N 504), яка надається жінкам на підставі медичного висновку у відповідності до ст. 179 КЗпП та ст. 17 Закону N 504.

Фінансування допомоги по вагітності та пологах провадиться з коштів державного соціального страхування (абзац 4 ст. 23 Закону N 504).

Так, відповідно до частини 1 ст. 38 Закону України від 18 січня 2001 року N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон N 2240) допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Тобто, допомога по вагітності та пологах надається за той період, коли працівниця фактично знаходилась у соціальній відпустці по вагітності та пологах і не отримувала заробітної плати.

Крім того, жінки, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, також мають право на державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, яка виплачується на умовах, передбачених Законом України від 21.11.92 N 2811-XII "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Враховуючи зазначене, сума соціальної допомоги по вагітності та пологам не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Сума вихідної допомоги при звільненні найманого працівника підлягає оподаткуванню військовим збором

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" (далі - ПКУ), яким, зокрема, тимчасово, до 1 січня 2015 року встановлено військовий збір.

Об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами (пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями).

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами (ст. 97 КЗпП).

Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (абз. 1 ст. 21 КЗпП).

Загальні підстави, випадки та порядок припинення трудового договору встановлено ст. 36 - 45 КЗпП. При припиненні трудового договору працівнику виплачується вихідна допомога.

Вихідна допомога - це грошова виплата працівнику, звільненому з роботи не з його вини, та яка виплачується роботодавцем з підстав та у розмірах, встановлених ст. 44 КЗпП.

Розміри вихідної допомоги, визначені ст. 44 КЗпП, є мінімальними та диференціюються залежно від підстави, з якої провадиться звільнення. Колективним договором у межах повноважень підприємства, установ, організацій можуть встановлюватися вищі розміри вихідної допомоги.

Згідно п. 1 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 100 (далі - Порядок N 100), сума вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника, обчислюється із середньомісячної заробітної плати.

Так, у разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (частина 2 п. 8 Порядку N 100).

Крім того, особливості визначення складу витрат платника податку на прибуток підприємств на оплату праці встановлені ст. 142 ПКУ, зокрема, п. 142.2 якої встановлено, що до складу витрат платника податку включаються обов'язкові виплати, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством.

Таким чином, сума вихідної допомоги, яка є обов'язковою виплатою працівнику підприємства у зв'язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Сума коштів, що перераховується працедавцем для лікування працівника на рахунок закладу охорони здоров'я, не оподатковується військовим збором

У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров'я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто, така сума коштів військовим збором не оподатковується.

Нагадаємо, об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

 

Роз'яснення податкового законодавства

Терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі

податкових накладних не переносяться

Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється платником ПДВ не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо п'ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, то терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, не переносяться.

Відповідна норма визначена п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.20).

Чи можна в рядку «Номер телефону» податкової накладної зазначати

номер мобільного телефону?

Формою податкової накладної, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962 (далі - Порядок№ 10), крім обов'язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, «Номер телефону» продавця та покупця.

Для заповнення рядка «Номер телефону» податкової накладної передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів (п. 2 Порядку № 10).

Враховуючи викладене, податкова накладна, в якій платником ПДВ зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов'язкових реквізитів та інших рядків) не вважається заповненою з порушеннями.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному
веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.19).

Шановні платники!

Державна фіскальна служба України нагадує, що 30 вересня, вівторок останній день сплати деяких податків і зборів. А саме:

- авансових внесків з податку на прибуток за вересень;

- ПДВ за серпень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

- акцизного податку за серпень;

- земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за серпень;

- фіксованого сільськогосподарського податку за серпень;

- збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за серпень;

- плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за серпень;

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за серпень;

- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками, за серпень;

- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за серпень;

- остаточної суми рентної плати за транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, за транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України за серпень з урахуванням фактично сплачених авансових платежів;

- податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:

 - процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

 - процентів на вклади члена кредитної спилки.

Звертаємо увагу і на необхідність сплати (перерахування) 30 вересня військового збору.

Реєструвати накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних можна з півночі до 23-ї години

Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру (п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246).

Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Враховуючи викладене, подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.20).

Сплата збору за першу реєстрацію транспортного засобу юридичною особою

Юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному контролюючому органу за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.

До розрахунку обов'язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Таким чином, юридичною особою збір за першу реєстрацію транспортного засобу сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.

Якщо місце знаходження юридичної особи та місце реєстрації транспортного засобу не співпадають, то збір за першу реєстрацію транспортного засобу за місцем знаходження юридичної особи не сплачується, оскільки він сплачується за місцем реєстрації транспортних засобів за ставками, які діють на день сплати.

Порядок сплати збору за першу реєстрацію транспортного засобу ренгулюється ст. 239 Податкового кодексу України.

Чи може платник податків подати уточнюючу звітність до початку

планової документальної перевірки?

Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати до її початку.

Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Нагадаємо, про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

   Відповідна норма передбачена ст. 50 і 77 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.   Також з цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 135.02).

Реєстратори розрахункових операцій

Чи передбачена відповідальність у разі, якщо ремонт РРО проводиться більше 72 годин і розрахунки з покупцями здійснюються з використанням КОРО та РК?

Статтею 5 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями (далі - Закон) передбачено, що на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, але не більше 72 годин (7 робочих днів), відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.

Пунктом 14 ст. 3 Закону визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку.

Згідно з ст. 14 Закону центри сервісного обслуговування зобов'язані у разі виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій забезпечувати відновлення його роботи протягом 72 годин.

Пунктом 23 Положення про порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 601, встановлено, що строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту узгоджується сторонами, але не може перевищувати 72 години. За перевищення встановленого строку ремонту центр сервісного обслуговування несе відповідальність, передбачену укладеними з користувачами договорами про технічне обслуговування та ремонт реєстраторів.

Отже, на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій, здійснення його ремонту або у разі тимчасового відключення електроенергії розрахункові операції з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки провадяться не більше 72 годин або із застосуванням резервного реєстратора розрахункових операцій.

У випадку продовження проведення розрахунків без застосування реєстратора розрахункових операцій суб'єкт господарювання буде нести відповідальність, передбачену п. 1 ст. 17 Закону, яким визначено за дане порушення таку відповідальність:

вчинене вперше - 1 гривня;

вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Окрім того, відповідно до ст. 26 Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг за порушення вимог цього Закону притягуються органами державної податкової служби України до адміністративної відповідальності згідно з законом.

Чи має право СГ у разі тимчасового припинення діяльності (вихідні, святкові дні, ремонт ГО, санітарний день) не подавати інформацію про обсяг розрахункових операцій та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків по дротових або бездротових каналах зв'язку?

Якщо суб'єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв'язку не подається.

Податок на додану вартість

До якого контролюючого органу здійснюється подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку у період перереєстрації платника ПДВ, у зв'язку зі зміною його місцезнаходження (місця проживання)?

Відповідно до п. 183.15. ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

У разі зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку платник податку подає відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.

Відповідно до п. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Зазначена норма стосується платників податків - юридичних осіб та не поширюється на фізичних осіб - підприємців.

Переведення платників податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) здійснюється згідно з р. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі - Порядок).

Відповідно до п. 7.3 Порядку у контролюючому органі за місцем попередньої реєстрації, де платник залишається як за неосновним місцем обліку після зміни місцезнаходження, платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов'язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Таким чином, подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку після переведення юридичної особи до іншого контролюючого органу у зв'язку із зміною місцезнаходження здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду. Для фізичних осіб - підприємців сплата податку та подання звітності з ПДВ здійснюється за новим місцем проживання з дати взяття на облік контролюючим органом за новим місцем проживання.

Крім того, наказом Міністерства юстиції України від 23.07.2014 № 1197/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням / місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.07.2014 за № 859/25636, визначено перелік реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України, державні реєстратори яких проводять реєстраційні дії щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням / місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь.

Після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов'язки платників за новим місцем реєстрації в областях та м. Києві.

Як оподатковуються ПДВ операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів)?

Згідно із п.п. «а» п.п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Відповідно до п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Тобто, операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів) підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою ПДВ.

За якою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту та які операцій з вивезення звільняються від оподаткування ПДВ?

Відповідно до п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

Пунктом 195.2 ст. 195 ПКУ передбачено, що у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положення Розділу V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

Зокрема, звільнені від оподаткування ПДВ операції визначені ст. 197 ПКУ.

При цьому до деяких операцій з експорту товарів не застосовується нульова ставка, зокрема:

операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п. 5 ч. І ст. 86 Митного кодексу України, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ (п. 206.5 ст. 206 ПКУ);

операції з вивезення культурних цінностей у митному режимі експорту (п. 210.7 ст. 210 ПКУ);

до 31 грудня 2014 року включно звільняються від оподаткування ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту зернових товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім вивезення сільськогосподарськими підприємствами - виробниками таких зернових та технічних культур, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності або постійному користуванні на дату такого експорту (п. 15 прим. 1 підр. 2 р. ХХ ПКУ);

до 31 грудня 2014 року включно операції з вивезення в митному режимі експорту необроблених шкур та чиненої шкіри без подальшої обробки (товарні позиції 4101 - 4103, 4301) звільняються від оподаткування ПДВ (п. 16 підр. 2 р. ХХ ПКУ);

до 1 січня 2015 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з вивезення в митному режимі експорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України (п. 23 підр. 2 р. ХХ ПКУ).

Як оподатковуються ПДВ операції з постачання відходів та брухту чорних і кольорових металів (у т.ч. операцій з їх імпорту та експорту), а також постачання паперу та картону для утилізації?

Згідно з п. 23 підр. 2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями тимчасово до 1 січня 2015 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Операції з вивезення в митному режимі експорту товарів, зазначених у цьому пункті, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання та імпорту яких звільняються від обкладення ПДВ, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року № 15.

Чи можна зарахувати суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню і є підтвердженою, в рахунок сплати ПДВ котролюючим органам при імпорті товарів?

Відповідно до п. 200.6 та п. 200.7 ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. Платник податку зберігає право на отримання бюджетного відшкодування коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Слід зазначити, що згідно із п. 206.1 ст. 206 ПКУ під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування.

Таким чином, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, може використати вказані суми податку у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, або повернути суму бюджетного відшкодування на рахунок в банку. А суми ПДВ, нараховані контролюючим органом при ввезенні товарів на митну територію України, підлягають сплаті до державного бюджету коштами і не можуть бути погашені сумою ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання зернових та технічних культур?

Згідно із п. 15 прим. 1 підр. 2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) тимчасово до 31 грудня 2014 року включно від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість.

Операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур, зазначених в абзаці першому цього пункту, звільняються від оподаткування податком на додану вартість, крім вивезення сільськогосподарськими підприємствами - виробниками таких зернових та технічних культур, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності або постійному користуванні на дату такого експорту.

При формуванні податкового кредиту по придбаних або виготовлених необоротних активах, які одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних податком на додану вартість операціях, зазначених в абзацах першому та другому п. 15 прим. 1 підр. 2 р. ХХ ПКУ, норми ст. 199 ПКУ не застосовуються, сплачені (нараховані) суми ПДВ по таких необоротних активах включаються до податкового кредиту.

Норми п. 15 прим. 1 підр. 2 р. ХХ ПКУ не застосовуються до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД і такі операції оподатковуються ПДВ у порядку, встановленому ПКУ.

До 31 грудня 2014 року включно призупинена  дія п. 197.21 ст. 197 ПКУ.
Новости Бердянска
вчера, 15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 16 - 17 Марта

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Чемпіонат міста з художньої гімнастики
Чемпіонат міста з художньої гімнастики

 16 - 17 Марта

 10:00

 ДЮСШ (ул. Горбенко, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 14 - 20 Марта

 11:35, 15:15

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Рождённый стать королём
Рождённый стать королём

 14 - 20 Марта

 17:20, 19:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша