Информация от налоговой инспекции Бердянска

07.10.2014 · 14:10 · Просмотров - 1610

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 7 октября

Прес-служба ДФС повідомляє

ДФС попереджає про активізацію шахраїв, які діють під виглядом працівників фіскальної служби

Головне управління власної безпеки ДФС України попереджає про збільшення кількості випадків шахрайських дій, здійснених злочинцями під виглядом працівників органів ДФС. 

З початку поточного року зафіксовано 13 випадків, коли для заволодіння коштами суб'єктів господарювання шахраї представлялися працівниками органів ДФС. За цими фактами розпочато 9 кримінальних справ.

Події зі схожими обставинами відбувались в Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Так, на мобільний телефон посадової особи суб'єкта господарювання телефонувала невідома особа, яка зверталася нібито від імені працівника ДФС - найчастіше начальника або заступника начальника податкової інспекції. Шахраї просили надати гроші нібито на потреби працівників служби -«фінансова допомога для прийому перевіряючих із ДФС України» або вимагали кошти за не проведення перевірки фінансової діяльності підприємства. Діяли такі особи через посередника, у більшості випадків це був водій таксі, який отримував та передавав гроші.

Для запобігання діяльності шахраїв просимо у випадку отримання таких дзвінків, або інших протиправних дій, терміново звертатися до Антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс» за тел. (044) 284-00-07.

Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість"

Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість"розроблено на виконання підпункту 14 пункту 1 розділу І Закону України від 31 липня 2014 року №1621-VІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (далі - Закон №1621), яким з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість шляхом внесення змін до Податкового кодексу України.

Так, статтею 2001 цього Кодексу (у редакції Закону №1621) визначено, що Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок електронного адміністрування ПДВ визначає:

- механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;

- особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ;

- механізм проведення розрахунків з бюджетом із застосуванням рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ.

Єдиний можливий механізм досягнення цілей державного регулювання - це прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України, що є найбільш ефективним способом забезпечення правильного застосування чинного законодавства щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника: поштову - 04655, МПС, м. Київ - 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування; електронну -dpspdv@ukr.net.

Ігор Білоус: Платники мають продемонструвати нове ставлення до сплати податків

Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Укрінформ».

За його словами, сьогодні ставлення платників податків до органів ДФС змінилося в гірший бік. Більшість платників нівелюють існування податкових інспекцій та намагаються вирішувати проблемні питання в судах та інших органах влади.

«ДФС веде активну роботу з судами у контексті відпрацювання ризикових суб'єктів господарювання та певних господарських відносин. Ми фактично відслідковуємо ті системні рішення, які працюють проти нас. Сьогодні деякі платники вважають, що ДФС не має важелів для вирішення проблемних ситуацій. Ми будемо змінювати цю думку. Наша судова система живе своїм окремим життям. І якщо випало на нашу долю кинути їй виклик, ми це зробимо», - наголосив Ігор Білоус.

Голова ДФС України також запевнив, що докладе максимум зусиль для того, щоб заручитися підтримкою і Президента України, і Прем'єр-міністра і Генерального прокурора для вирішення даного питання. 

Ігор Білоус: Ми будемо рекомендувати Уряду впровадження обов'язкового застосування касових апаратів для роздрібних продажів

Державна фіскальна служба України пропонуватиме Уряду запровадити обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для роздрібних продажів. Про це заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 3 жовтня, під час спільної прес-конференції із заступником Міністра фінансів України Денисом Фудашкіним в інформаційному агентстві «Укрінформ».

Ігор Білоус та Денис Фудашкін прокоментували представникам ЗМІ основні напрями комплексних змін у податковій системі, запропонованих Урядом.

«Ми виступаємо за впровадження застосування касових операцій для роздрібних продажів. У цьому питанні наша позиція повністю співпадає з вимогами бізнесу, представники якого неодноразово про це наголошували під час наших зустрічей. Винятком будуть тільки підприємці, які здійснюють діяльність у 1 групі  спрощеної системи оподаткування, тобто ті, хто працюють на ринках та займаються виїзною торгівлею», - підкреслив Ігор Білоус.

За його словами, такий механізм стане своєрідним контролем за діяльністю підприємців, для яких податковою реформою пропонується запровадження дворічного мораторію на перевірки контролюючими органами. Більше того, застосування реєстраторів розрахункових операцій дозволить обліковувати ті кошти, які раніше знаходилися «у тіні».

З впровадженням цієї ініціативи в життя, запевнив Голова ДФС України, буде змінено і алгоритм функціонування цієї системи готівкового контролю.

Ігор Білоус також підкреслив, що важливою складовою податкової реформи має стати заборона протягом трьох років змінювати оновлене податкове законодавство. «У такий спосіб ми дотримаємося  принципу стабільності, який дуже важливий у бізнесі для залучення інвестицій», - наголосив Голова ДФСУ.

У той же час, за його словами, створення стабільного та справедливого податкового середовища можливо не тільки за рахунок проведення податкової реформи. До цього процесу мають долучитися й інші органи виконавчої влади, провівши відповідні зміни та реформи у своїх сферах.

«Змінюючи тільки податки, тобто, доходну частину, ми не можемо сьогодні змінити всю країну. Тому ми робимо перший крок та очікуємо відповідних дій від наших колег з інших міністерств і відомств. Можливо запропонована податкова реформа не ідеальна, але це - перші кроки. Ми повинні їх зробити, аби почати процес змін. В подальшому будуть і наступні кроки, але вони будуть зроблені вже у новому році і, можливо, у нових умовах», - зазначив Ігор Білоус.

Щодо обліку платників податків, які зареєстровані в АР Крим та Севастополі

Для забезпечення реалізації права громадян України на присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків фізичні особи, місцем проживання (реєстрації) яких є АР Крим та м. Севастополь, можуть звернутись до будь-якого територіального органу ДФС України для:

подачі облікових карток фізичних осіб - платників податків для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) або повідомлень (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) для реєстрації в Окремому реєстрі Державного реєстру;

отримання документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі;

внесення до паспортів громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру, внесення відмітки щодо наявності права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

отримання відомостей про джерела/суми доходів.

 Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які змінили місцезнаходження (місце проживання) з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві, обліковуються в органах ДФС за новим місцезнаходженням (місцем проживання) після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру про зміну місцезнаходження/місця проживання, або заяви за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП із позначкою "Зміни" (для платників податків, відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі).

Відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території АР Крим та м. Севастополі обліковуються в органах ДФС за місцезнаходженням головних підприємств, які перебувають на обліку в органах ДФС в областях та м. Києві.

Облік інших юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є АР Крим та м. Севастополь, забезпечується в Генічеській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області.

Фахівці зазначеної ОДПІ опрацьовуватимуть відомості з Єдиного державного реєстру, вноситимуть відповідні зміни до відомостей, а також здійснюватимуть зняття з обліку юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців АР Криму та м. Севастополя.

Такі функціональні обов'язки на Генічеську ОДПІ покладено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» та наказу ДФС України «Про виконання функціональних обов'язків».

Адреса Генічеської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Херсонській області: 75500, Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків, буд. 60, відділ інформаційних технологій та обліку платників тел. (05534)3-16-46.

ПЕРЕЛІК

територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються

Найменування територіального органу ДФС, до якого приєднуються територіальні органи Міндоходів

Найменування територіального органу Міндоходів, який реорганізується

Генічеська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС

Генічеська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів

 

Державна податкова інспекція у м. Алушті Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Державна податкова інспекція у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Державна податкова інспекція у м. Ялті Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Сакська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Феодосійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Сімферопольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Євпаторійська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Керченська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим

 

Державна податкова інспекція у Ленінському районі Головного управління Міндоходів у м. Cевастополі

 

Державна податкова інспекція у Нахімовському районі Головного управління Міндоходів у м. Cевастополі

 

Державна податкова інспекція у Балаклавському районі Головного управління Міндоходів у м. Cевастополі

 

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі Головного управління Міндоходів у м. Cевастополі

Ігор Білоус: Віднині до Державного бюджету України надходитимуть значні суми податку на прибуток від підприємств банківського сектору

 «Віднині до Державного бюджету України надходитимуть значні суми податку на прибуток від підприємств банківського сектору. Це стало можливим завдяки рішенню Вищого адміністративного суду України. ВАСУ підтримав позицію ДФС України з питання оподаткування операцій з продажу банківськими установами прав вимоги за кредитними договорами. Тільки за однією справою на користь ДФС буде надходження до бюджету України майже 140 млн. грн. лише від одного з банків України», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус.

Вищий адміністративний суд України рішенням від 23 вересня 2014 року підтримав позицію ДФС України щодо неправомірності формування одним з найбільших банків України від'ємного значення об'єкту оподаткування з податку на прибуток за рахунок відступлення права вимоги за кредитними договорами пов'язаним особам.

У вказаному рішенні Вищий адміністративний суд України визначив, що для цілей обліку з податку на прибуток операції з відступлення права вимоги в розумінні пункту 153.5 статті 153 Податкового кодексу України є різновидом операції з продажу товарів. Причому продавцем відповідних товарів є особа, яка здійснює відступлення права вимоги за компенсацію, тобто - банк.

На вказані операції з відступлення права вимоги (факторингу) поширюються обмеження у врахуванні витрат, передбачених абзацом другим підпункту 153.2.6 пункту 153.2 статті 153 Податкового кодексу України. Тому витрати, понесені у зв'язку з відступленням права вимоги пов'язаній особі, не можуть перевищувати доходів, отриманих продавцем як компенсацію вартості проданої вимоги.

Україна та Молдова обговорили напрями реалізації Угоди про асоціацію з ЄС у митній частині

Співробітництво України та Республіки Молдова у напрямі євроінтеграції обговорили під час робочої зустрічі заступник Голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко з делегацією Республіки Молдова на чолі з Віце-премʼєр-міністром Еудженом Карповим.

Учасники зустрічі, в якій також взяли участь Міністр внутрішніх справ Республіки Молдова Дорін Речан та Генеральний директор Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова Тудор Баліцкі, зокрема, відзначили, що співробітництво між Україною та Молдовою у митній сфері досягло високого рівня.

Досвід взаємодії з питань обміну попередньою інформацією про товари і транспортні засоби, що перетинають кордон, вивчається багатьма країнами регіону та може бути використаний під час реалізації пілотного проекту щодо налагодження такого обміну між ЄС та країнами Східного Партнерства.

«З ратифікацією Угоди про асоціацію з ЄС перед Україною та Молдовою з'являться нові можливості, в тому числі - в митній сфері. З метою їх максимально ефективного використання доцільно було б проводити спільні заходи у форматі: Україна - Молдова - ЄС», - підкреслив заступник Голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко.

Серед напрямів такої співпраці учасники зустрічі, зокрема, визначили пост-аудит контроль та аналіз ризиків, введення уповноважених економічних операторів, використання сертифіката EUR.1, приєднання до спільної транзитної системи.

Крім того, сторони домовилися продовжити роботу у напрямі залучення грантових коштів ЄС для модернізації пунктів пропуску на українсько-молдовському кордоні, що, у свою чергу, сприятиме спрощенню митних процедур, прискоренню перетину кордону та, відповідно, поліпшенню торгово-економічних відносин між Україною та Республікою Молдова.

Під час зустрічі також обговорювалися спільні заходи щодо протидії контрабанді зброї, боєприпасів та товарів подвійного призначення через українсько-молдовський кордон (особливо на придністровській ділянці кордону).

Сторони дійшли спільної думки щодо важливої ролі Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Республіці Молдова (Місія EUBAM) в сфері забезпечення безпеки в регіоні.

Благодійна допомога, надана для придбання ліків, донорських компонентів та протезно-ортопедичних виробів, не оподатковується

Допомога, яка надається платнику податку його роботодавцем або благодійними організаціями для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів не оподатковується при наявності відповідних підтверджуючих документів.

Така норма регламентована Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», який прийнято Верховною Радою України 2 вересня та який набув чинності з 26 вересня 2014 року.

Відповідно до закону, сума благодійної допомоги, виплаченої благодійниками та фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Право на отримання зазначеної неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій та масових акцій громадського протесту, члени їх сімей, фізичні особи, які мешкали на території проведення антитерористичної операції або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.

До оподатковуваного доходу також не включається допомога на будь-яку суму, що надається учасникам бойових дій та членам їх сімей, для закупівлі або безпосередньо у вигляді спеціальних засобів індивідуального характеру, технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни та інших товарів, які належать  до визначеного Кабінетом Міністрів України переліку, а також для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення тощо. 

Крім того, відповідно до закону, вищевказані категорії платників мають право на отримання без оподаткування благодійної допомоги у сумі, що сукупно протягом звітного року не перевищує одну тисячу розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2014 році - 1 218 000 грн.), для відновлення втраченого майна та на інші потреби відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Детальніше ознайомитися із Законом України № 1668-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги" можна на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/zakoni-ukraini/63319.html.

Використовуйте Інформаційно-довідковий ресурс ДФС для миттєвого отримання податкових консультацій

Значна кількість платників давно зрозуміла, що найкращим консультантом з податкової та митної тематики є сервіс «ЗІР».

У розділах «ЗІР»: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» інформація систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа; єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; електронний цифровий підпис.

У розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.

Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ІДД Міндоходів на типові звернення суб'єктів господарювання та громадян.

Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотний зв'язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань-відповідей з Бази знань, з метою взяття участі у формуванні та вдосконалення автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб'єктів господарювання та громадян. В подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі.

Антикорупційний проект - сервіс «Пульс»

Інформаційний сервіс «Пульс» - це один з інструментів боротьби з корупцією у державних органах. На цю «гарячу телефонну лінію» може звернутися будь-який громадянин з питаннями на податкову тематику та щодо роботи податкових органів. «Пульс» працює за принципом зворотного зв'язку, також оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

На Запоріжжі кількість наданих податкових адмінпослуг перевищила позначку 100 тисяч

Працюючи за принципом "Для платників - якісно, комфортно, оперативно!" запорізькі міндоходівці з початку 2014 року надали платникам податків майже 103 тисячі адміністративних послуг. Більшу частину з яких суб'єкти господарювання і громадяни отримали у Центрах обслуговування платників - близько 100 тисяч послуг.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, створення комфортних умов ведення бізнесу у кожному районі м. Запоріжжя та області - це пріоритет роботи відомства. Саме тому завдання майже двох сотень працівників, які щоденно працюють у 27 запорізьких ЦОПах, аби кожен клієнт швидко і зручно отримав потрібну йому послугу.

- Процедура отримання адміністративних послуг від держави не повинна бути обтяжливою для платника і займати багато часу. Активно розвиваємо й електронний формат взаємодії з бізнесом, розуміючи важливість впровадження сучасних сервісів обслуговування. Приміром, загальний показник податкової звітності в електронному вигляді на сьогодні зріс до 84 відсотків. Крім цього, ми оперативно реагуємо на потреби платників податків задля підтримки умов для розвитку підприємницького середовища. У цьому процесі значущим є взаємний діалог із платниками. Зокрема, за участю громадськості та представників бізнесу аналізуються зауваження і пропозиції платників, які вони залишають у спеціальних скриньках для заяв, пропозицій і анкет, розташованих у кожному ЦОПі. Саме це дозволяє удосконалювати процедуру надання адміністративних послуг, - наголосив Олексій Кавилін.

З початку року майже половину наданих адмінпослуг зайняла видача карток платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Держреєстру фізичних осіб-платників податків - понад 50 тисяч послуг. Також фахівці Центрів зареєстрували 7,5 тисячі книг обліку розрахункових операцій, 3,6 тисячі книг обліку доходів і книг обліку доходів і витрат платниками єдиного податку, надали майже 10 тисяч довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, понад 3,2 тисячі витягів з реєстру платників єдиного податку тощо.

Нагадаємо, Центри обслуговування працюють при кожній податковій інспекції та відділенні. З переліком послуг, що надаються та детальною інформацією про роботу ЦОПів можна ознайомитися на сайті ГУ ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua.

Запорізька митниця Міндоходів уклала 4 Мирові угоди

За час дії Митного кодексу України в редакції 2012 року між суб'єктами господарювання та Запорізькою митницею було укладено 4 Мирові угоди. Останній раз - у вересні поточного року.

            Компроміс - це термін, який було введено в дію Митним кодексом України та полягає в укладенні Мирової угоди між митницею та правопорушником.

            Мирова угода полягає в тому, що митний орган закриває провадження в заведеній справі про порушення митних правил, а правопорушник? в свою чергу, зобов'язується:

-           по-перше - сплатити в 30 денний термін суму коштів, яка дорівнює сумі штрафу за відповідне порушення митних правил;

-           по-друге - задекларувати в митний режим "відмови на користь держави" предмети правопорушень, якщо такі є.

            Особа, яка виконала Мирову угоду, вважається такою, що не притягувалась до відповідальності за порушення митних правил. У разі ж невиконання суб'єктом господарювання умов Мирової угоди митниця поновлює провадження в справі.

Запорізькі митники за допомогою іноземних колег викрили порушень на 1,2 млн. гривень

            В сучасних умовах виявлення порушень митного законодавства лише шляхом проведення митних оглядів речей та багажу громадян, оглядів транспортних засобів комерційного призначення та товарів неможливо. Необхідно проводити серйозну аналітично-пошукову роботу у взаємодії з митними органами іноземних держав.

            Так, в цьому році Запорізькою митницею було направлено 46 запитів до митних адміністрацій іноземних країн. В тому числі, за результати відпрацювання відповідей митних органів Німеччини, Польщі та Нідерландів було заведено 20 справ про порушення митних правил на суму 1,2 млн. грн.

            Як зазначив в.о. начальника Запорізької митниці Олексій Мужев, в роботі допомагає, насамперед, великий досвід практичної роботи, накопичений працівниками митниці, а також впровадження сучасних технологій обробки інформації під час проведення митних процедур. Так, митний контроль здійснюється із застосуванням Автоматичної системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), яка дозволяє автоматично, без участі людини, генерувати додаткові форми митного контролю, які обов'язкові до виконання співробітниками митниці. Зазначена система аналізує характер вантажів, логістику їх переміщення, причетність суб'єктів господарювання до фактів вчинення правопорушень та інші фактори. 

Від діяльності запорізьких підрозділів податкової міліції до бюджету 200 тис. грн.

Саме така сума коштів за минулий тиждень була направлена до бюджетів усіх рівнів від діяльності оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5 кримінальних правопорушеннях, в т.ч. 2 - за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків), 1 - за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів), 1 - за ст. 209 КК України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом).

За минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 267,6 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 114,8 тис. гривень, тютюнових виробів на 56,5 тис. гривень та паливно-мастильних матеріалів на суму 96,3 тис. гривень.

На Запоріжжі викрито фінансову аферу в 5 млн. гривень

Одне із запорізьких підприємств, яке займалося оптовою торгівлею промислової сировини власну фінансову діяльність вирішило "поправити" за рахунок використання схеми ухилення від оподаткування.

Запорізькі оперативники встановили, що службові особи підприємства у ланцюгу поставок використовували так звані "ліві" фірми задля того, аби в кінцевому результаті був не товар, а лише документи. Саме таким чином досягався "обсяг" проведених господарських операцій, що дозволяло знизити оподаткування.

У результаті це призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість на суму понад 4,9 млн. гривень. Наразі стосовно керівників цього підприємства розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України).

Запорізькі оперативники із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей на 267 тис. грн.

За минулий тиждень оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області на території Запорізької області встановили факт реалізації паливно-мастильних матеріалів без дозвільних документів. У власників на момент перевірки "не знайшлось" свідоцтва про державну реєстрацію та торгового патенту. У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено понад 3 тис. літрів бензину та дизельне паливо на загальну суму понад 59 тис. гривень.

Аналогічне порушення оперативні співробітники встановили в обласному центрі. Із незаконного обігу вилучено бензин різних торговельних марок у кількості понад 2 тис. літрів на суму понад 36 тис. гривень.

Також співробітники оперативного управління в одному з кафе, розташованому на території Запорізької області, встановили факт реалізації алкогольних напоїв без ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами напоями та торгового патенту. У результаті вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 20,3 тис. гривень.

Запорізьку громадяни частіше всього інформують органи Міндоходів про ухилення від сплати податків

Закон України "Про звернення громадян" гласить, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднання громадян підприємств, установ незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями або клопотаннями щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

До підрозділів Міндоходів у Запорізькій області у січні-вересні поточного року надійшло 604 письмових звернення громадян. З яких: 601 заява, 3 скарги, пропозицій не надходило.

За результатами проведеного аналізу звернень, отриманих у січні-вересні цього року встановлено, що у 209 випадках, що складає 34,6% від загальної кількості, громадяни зверталися з метою інформування органів влади про ухилення від сплати податків, у 143 випадках - проведення контрольно-перевірочної роботи, у 107 випадках заявники звертались за податковими консультаціями індивідуального характеру тощо.

Всього протягом січня-вересня 2014 року розглянуто 553 звернення від загальної кількості.

З них 104 - вирішено позитивно, 415 - роз'яснено, 2 - повернуто авторові з відповідними роз'ясненнями, 15 - надіслано за належністю, 17 - визнано анонімними. Залишається на виконанні (термін не настав) 51 звернення. У січні-вересні цього року до підрозділів Міндоходів у Запорізькій області надійшло 28 колективних звернень, що складає 4,6% від загальної кількості. Повторних звернень не надходило.

Аналітичні матеріали та графіки прийомів громадян підрозділів Міндоходів у Запорізькій області оприлюднюються на суб-сайті ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області нагадує: письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором, а також з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Щомісяця запорізькі платники сплачують майже півмільярда гривень податків

Лише у вересні поточного року представники бізнесу (без підприємств, які знаходяться на обліку в Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі) спрямували до бюджетів усіх рівнів понад 380 мільйонів гривень.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, усього за січень-вересень 2014 року до бюджетів сплачено майже 3,6 мільярда гривень. Із цієї суми більш ніж 1,2 мільярда гривень - надходження до державного бюджету, що практично на 80 мільйонів гривень або на 7 відсотків перевищує сплату за аналогічний період минулого року. При цьому зростання до минулорічних показників до минулого місяця збільшено на 1,5 відсотка - у січні-серпні 2014 року державний бюджет отримав більше, ніж торік на 58 мільйонів гривень більше.

Тезу про традиційне лідерство податку на додану вартість у формуванні державної казни підтверджує 591 мільйон гривень, який надійшов у вигляді цього податку за 9 місяців поточного року. ПДВ сплачено на 27,5 мільйона гривень або на 5 відсотків більше, ніж за дев'ять місяців 2013 року.

Запорізькі підприємства перерахували до держбюджету 373 мільйони гривень податку на прибуток, що на 31,1 мільйона гривень або на 9 відсотків більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Понад чверть мільярда гривень забезпечили запорізькі платники до місцевих бюджетів у вересні. А з початку року сума, яка поповнила місцеві скарбниці, склала 2,3 мільярда гривень. Цей показник на 92,5 мільйона гривень або на 4 відсотки перевищує торішні надходження. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб сплачено практично 1,6 мільярда гривень, що на 79 мільйонів гривень або на 5 відсотків більше за січень-вересень 2013 року.

- Резерви надходжень до місцевих бюджетів є. Ми маємо конкретні механізми. Нещодавня операція "Урожай" в агропромисловій галузі і детінізація курортної сфери - чергове тому підтвердження. Практика показала, що внаслідок заходів із запобігання та виявлення порушень податкового законодавства з "тіні" вдається залучати до оподаткування мільйони гривень. І ця робота триває. Водночас ми вдячні сумлінним платникам. Вони мають працювати у комфортних законодавчих умовах. Саме їх запрошуємо до участі в обговоренні Концепції реформування податкової системи, - наголосив Олексій Кавилін.

Крім того, за 9 місяців до місцевих бюджетів надійшло понад 377 мільйонів гривень плати за землю, що майже на 8 мільйонів гривень або на 2 відсотки більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Надходження з єдиного податку склали приблизно 193 мільйони гривень. Суб'єкти малого і середнього підприємництва сплатили його на 25 мільйонів гривень або на 15 відсотків більше, ніж за дев'ять місяців минулого року.

Оформлення товарів до ВЕЗ "Крим" - через митний пост "Мелітополь"

Це регламентовано Законом України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 № 163-VII (далі - Закон №1636-VII).

Функціонування вільної економічної зони "Крим" запроваджується на період тимчасової окупації та здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II "Перехідні положення" зазначеного Закону.

Закон №1636-VII опублікований 26.09.2014 у виданні "Голос України" №184 (5934) та згідно з пунктом 1 Розділу III "Прикінцеві положення" цього Закону набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування - 27.09.2014 року.

Як зазначив в.о. начальника Запорізької митниці Міндоходів Олексій Мужев, Запорізька митниця Міндоходів станом на сьогоднішній день здійснює в повному обсязі митні формальності, пов'язані з переміщенням громадян, товарів, рухомого залізничного транспорту через адміністративний кордон вільної економічної зони "Крим" у зонах митного контролю на залізничній станції Мелітополь. Фахівцями митниці, та митного поста "Мелітополь" зокрема, проводиться широка роз'яснювальна робота щодо переміщення через адміністративний кордон вільної економічної зони "Крим" товарів суб'єктів господарської діяльності та щодо особливого порядку застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України.

Щодо Запорізької області, то залізнична станція Мелітополь Придніпровської залізниці розташована в зоні діяльності митного поста "Мелітополь" Запорізької митниці Міндоходів. Відповідно, підрозділом митного оформлення Запорізької митниці Міндоходів, який здійснює митне оформлення товарів, зазначених в пункті 7, є митний пост "Мелітополь".

Митний пост розташований за адресою: 72316, м. Мелітополь, вул. Зіндельса, буд. 2.

            Контактний телефон митного поста "Мелітополь": (619)267-579.

            Додатковий телефон для довідок: (061) 289-01-46.

Більш детальна інформація знаходиться на суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області за адресою http://zp.sfs.gov.ua.

Бердянська ОДПІ повідомляє

Бердянські платники сплатили до бюджету міста та району понад 160 мільйонів гривень

За січень-вересень 2014 року платники податків і зборів Бердянська та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 160,9 мільйонів гривень. Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб - 105,4 мільйонів гривень. Від плати за землю надходження склали 29,9 мільйонів гривень. Платники єдиного податку спрямували до місцевих бюджетів єдиного податку на суму 16,5 мільйонів гривень, повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

З початку року платники сплатили 228,2 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

У Бердянській податковій привітали переможців Всеукраїнського конкурсу

Нещодавно в Державній фіскальній службі України підвели підсумки конкурсу «Очима дитини - про бюджет країни». Більше 500 робіт учасників з міст і сіл Запорізької області узяли участь в цьому конкурсі, з них майже 100 були відправлені на другий, обласний тур. А вже кращі з кращих робіт представляли нашу область в столиці.

Начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц вручила подяки та цінні подарунки від ДФС у Запорізькій області Гак Василісі - учениці гімназії №2, напрям «Художні твори», яка зайняла ІІ місце в обласному турі, та Савченко Ксенії - учениці гімназії №1 «Надія», напрям «Літературні твори», за ІІІ місце в обласному турі.

Олена Круц зазначила: «Всеукраїнський конкурс "Очима дитини - про бюджет країни" знаходить талановитих, обдарованих дітей - юних художників і літераторів. З 1 січня 2015 року почнеться новий етап конкурсу, тож з нетерпінням чекаємо на нові творчі доробки, на цікавий і неординарний підхід у розкритті податкової тематики».

Концепція реформуваня податкової системи

Бердянська ОДПІ нагадує, що Урядом запропоновано Концепцію реформування податкової системи України. Це комплексний план змін у податковій системі, яким запропоновано, зокрема, скорочення кількості податків з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об'єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Новації законодавства

Про створення вільної економічної зони "Крим"

27 вересня вступив в дію Закон, що визначає особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України згідно із статтею 13 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", створює вільну економічну зону "Крим", та врегульовує інші аспекти правових відносин між фізичними і юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами.

Закон України «Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 року № 1636-VII

Зміни до Податкового кодексу України: податок на додану вартість

Законом України від 31.07.2014 N 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, щодо податку на додану вартість.

Зміни, що набрали чинності з 03.08.2014 року:

Скасовано пільгу з ПДВ на операції з постачання, імпорту та експорту деревини товарних позицій 4401, 4403, 4404 згідно з УКТ ЗЕД (крім брикетів та гранул товарної підкатегорії УКТ ЗЕД 4401 30 90 00).

Тимчасова "зернова" пільга:

- дію тимчасової пільги, яка передбачена прим. 1 п. 15 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України (від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД, крім першого постачання таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та тех.

нічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з податком на додану вартість), продовжено до 31.12.2014 року.

З 01.10.2014 року операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур зазначених вище груп УКТ ЗЕД звільняються від оподаткування ПДВ, вирощених на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або постійному користуванні, а також і тих, хто вирощує їх на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту.

- до 31.12.2014 р. включно призупинено дію п. 197.21 ст. 197 ПКУ.

Зміни, що набирають чинності з 01.01.2015 року:

Податкова звітність з ПДВ

Пункт 49.4 ст. 49 ПКУ доповнено абзацом другим, яким встановлено, що податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ

Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.

Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, визначається Кабінетом Міністрів України.

На рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти: - з власного поточного рахунку платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200 1.3 ст. 200 1 ПКУ; - з власного поточного рахунку платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку; - з власного поточного рахунку платника в сумі податку, отриманого від покупців при проведенні операцій з продажу товарів/послуг за готівкові кошти або при проведенні бартерних (товарообмінних) операцій; - з власного поточного рахунку платника в сумі податку, нарахованого платником за результатами проведення операцій, передбачених п. 198.5 ст. 198 ПКУ.

Податкові накладні

Скасовано паперові форми податкових накладних. У зв'язку з цим немає необхідності складати податкову накладну у двох примірниках. Встановлено, що платник ПДВ зобов'язаний надати покупцю податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо накладення електронного підпису та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній.

Реєстр виданих та отриманих податкових накладних

Змінами, внесеними до п. 201.15 ст. 201 ПКУ, не передбачено ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.

Водночас зазначену статтю доповнено новим пунктом 201.11 1, згідно з яким на платників ПДВ покладено обов'язок ведення реєстру виданих та отриманих документів, зазначених у п. 201.11 ст. 201 ПКУ (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки).

Платники податку у складі податкової звітності з цього податку подають контролюючому органу копії записів у таких реєстрах за такий період в електронному вигляді. Форма, порядок заповнення і подання такого реєстру встановлюються відповідно до вимог розділу II "Адміністрування податків, зборів, платежів" ПКУ.

Критерії обов'язкової реєстрації платників ПДВ

Обов'язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

Військовий збір

Ставка військового збору - 1,5%

З 03 серпня 2014 року встановлено військовий збір тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Розрахункові рахунки для зарахування військового збору:

ГОРОД БЕРДЯНСК

Банк получателя: ГУДКСУ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ;

Получатель: Державний бюджет, м. Бердянськ; 11011000

Код получателя: 38042560;

Р/с: 31115063700011

Код платежа:  11011000

МФО: 813015

 

БЕРДЯНСКИЙ РАЙОН

Банк получателя: ГУДКСУ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ;

Получатель: Державний бюджет, Бердянський р-н; 11011000

Код получателя: 38042560;

Р/с: 31117063700031

Код платежа:  11011000

МФО: 813015

 

Роз'яснення податкового законодавства

Звітуємо за ІІІ квартал 2014 року!

Термін подання податкової звітності за ІІІ квартал 2014 року - не пізніше 10 листопада 2014 року, термін сплати податків та зборів за ІІІ квартал - не пізніше 19 листопада 2014 року!  

 

Складаємо податкову декларацію про збір за спеціальне використання води

Бердянська ОДПІ повідомляє розподіл води за ІІІ квартал 2014 року:

         липень, серпень, вересень: Дніпровська - 95%, Скважина - 5%.

Ставки податку: Дніпровська вода - 33,92; Скважина - 51,73 грн/100м куб.

Звітність щодо сум податку з процентів та військового збору

Згідно змін внесених до Податкового кодексу податкові агенти зобов'язані у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1-ДФ) відображати суми податку з процентів та військового збору.
До набрання чинності нової форми розрахунку №1-ДФ необхідно надавати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який затверджений наказом Міністерства доходів і зборів від 21.01.2014 року №49.
Після прийняття нової форми №1-ДФ податкові агенти зобов'язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповнення загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.
У зв'язку з тим, що вимога до податкового агента в частині подання нового звітного (уточнюючого) розрахунку виникла не з його вини та не має на меті виправлення помилок, що призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, то штрафні санкції згідно з п.119.2 ст.119 Кодексу застосовуватись не будуть.

Лист ДФСУ від 06.10.2014 року №6390/7/99-99-17-02-01-17

Які товари належать до підакцизних груп товарів

До підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- нафтопродукти, скраплений газ;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

Перелік підакцизних товарів визначено п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України.

При цьому, платниками акцизного податку є:

- особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини;

- особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію)митну територію України;

- фізична особа - резидент або нерезидент, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства;

- особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари (продукцію), підакцизні товари (продукцію), визнані безхазяйними, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку;

- особа, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом;

- особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, що передбачають звільнення від оподаткування, у разі порушення таких вимог;

- особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, 0 євро за 1000 кг нафтопродуктів у разі порушення таких умов;

- особа, на яку при здійсненні операцій з підакцизними товарами (продукцією), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції) в разі порушення таких умов;

- замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, сплачують податок виробнику.

Перелік платників акцизного податку визначений ст. 212 Податкового кодексу України.

Нормативно-правовові акти, якими регулюється здійснення зовнішньоекономічної діяльності

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини в сфері зовнішньоекономічної діяльності є:

- Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» зі змінами та доповненнями;

- Закон України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність» зі змінами та доповненнями;

- Закон України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями;

- Закон України від 23 грудня 1998 року N 351-XIV «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності» зі змінами та доповненнями;

- Указ Президента України від 18 червня 1994 року №319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами»;

- Указ Президента України від 27 червня 1999 року №734/99 «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства»;

- Наказ Міністерства фінансів України від 25.12.95 №207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 січня 1996 р. за №18/1043 та інші. 

Платники ФСП сплачують орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками земельного податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва. Водночас, орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності такі платники сплачують відповідно до укладеного договору оренди землі.

Нагадуємо, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.     

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками, зокрема, земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва).

Порядок сплати орендної плати регулюється ст. 288 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Яким суб'єктам господарювання видаються ліцензії на виробництво спирту

Ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового видаються суб'єктам підприємницької діяльності, які на момент подання заяви про видачу ліцензії є власниками або відповідно до інших не заборонених законодавством підстав володіють та/або користуються приміщеннями та обладнанням, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва алкогольних напоїв, за умови, що використання таких приміщень та обладнання здійснює тільки один суб'єкт підприємницької діяльності.

Зазначена норма регулюється   Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" із змінами та доповненнями.

ГФС про порядок переміщення товарів через кордон з Кримом

ГФС в листі від 26.09.2014 №5626/7/99-99-24-01-06-17 роз'яснила особливості здійснення митних формальностей, пов'язаних із переміщенням товарів і транспортних засобів комерційного призначення через адміністративну кордон вільної економічної зони "Крим".

Тепер діє наступний порядок митного оформлення:

1. Митне оформлення здійснюється у відповідних підрозділах Херсонської та Запорізької митниць у випадках:

- переміщення українських товарів з території України на територію СЕЗ "Крим" для поміщення їх у митний режим вільної економічної зони;

- переміщення іноземних товарів через територію України з подальшим їх ввезенням на територію СЕЗ "Крим" для оформлення у митний режим вільної митної зони;

- переміщення товарів з території СЕЗ "Крим" на територію України (у тому числі і при подальшому їх вивезенні за кордон України).

2. Митне оформлення іноземних товарів при переміщенні їх через територію України з подальшим їх ввезенням на територію СЕЗ "Крим" при оформленні в митний режим транзиту здійснюється в пункті ввезення (пропуску) на територію України.

3. Митне оформлення при переміщенні товарів з території СЕЗ "Крим" на територію України при оформленні в митний режим транзиту здійснюється в будь-якому органі доходів і зборів на території України.

Також у листі роз'яснено, які типи митних декларацій необхідно застосовувати в тому чи іншому випадку, і порядок їх заповнення.

Щодо оподаткування середнього заробітку мобілізованих

Державна фіскальна служба України відкликає з місць застосування спільний лист ДФС та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17 - N 19426/05-10 про надання роз'яснень щодо нарахування та відображення у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі - Звіт) сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у зв'язку з тим, що в додатку 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2014 рік" до Закону України від 16 січня 2014 року N 719-VII "Про Державний бюджет на 2014 рік" компенсаційних виплат у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з бюджету не передбачено та на сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат з бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Водночас повідомляємо, що відповідно до частини другої статті 39 Закону України від 25 березня 1992 року "Про військовий обов'язок і військову службу" та положень частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, страхувальник при нарахуванні таким працівникам середнього заробітку має виконувати усі покладені на нього Законом N 2464 функції.

Виходячи із зазначеного, у Звіті суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображаються на загальних підставах.

При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначена Указом Президента України від 25 травня 1994 року № 263/94 "Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу" (копія), та довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

Лист ДФСУ від 29.09.2014 р. N 5655/7/99-99-17-03-01-17

Роз'яснено питання обкладення військовим збором цивільно-правових договорів

ГФС в листі від 15.09.2014 № 4551/7/99-99-17-02-01-17 роз'яснила питання оподаткування військовим збором цивільно-правових договорів.

Як відомо, об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат чи винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Тобто під об'єктом обкладення військовим збором розуміється дохід від трудових відносин і цивільно-правових договорів. А результатом цивільно-правового договору є факт виконання робіт, надання послуг.

Цей факт оплачується і підтверджується в рамках бухобліку первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт. Так, за договором підряду підрядник зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням замовника, який приймає і оплачує виконану роботу. А за договором про надання послуг виконавець зобов'язується за завданням замовника надати оплачувану послугу.

Отже, для цілей оподаткування військовим збором факт оплати в межах цивільно-правового договору (договору підряду або договору про надання послуг) кваліфікується як об'єкт оподаткування.

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, одержані за цивільно-правовими договорами, зокрема, за договором підряду та/або договором про надання послуг, виконання робіт та/або надання послуг яких підтверджується актами виконаних робіт за актами приймання-передачі, на підставі яких здійснюється їх оплата.

Роз'яснено питання обкладення військовим збором дивідендів

ГФС в листі від 12.09.2014 № 3375/6/99-99-17-02-01-15 роз'яснила питання оподаткування військовим збором дивідендів.

Так, відповідно до пп. 16-1.1.2 п. 16-1 .1 ст. 16-1 ПК об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат і винагород; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Згідно пп. 170.5.3 п. 170.5 ст. 170 ПКУ дивіденди, нараховані платнику податку за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з пп. 153.3.7 п. 153.3 ст. 153 ПК, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати зарплати.

Таким чином, дивіденди, за винятком тих, які зазначені в пп. 170.5.3 п. 170.5 ст. 170 НК, військовим збором не обкладаються.

Про особливості справляння плати за користування надрами у III - IV кварталах 2014 року

Законом №1621-VII внесено зміни до порядку справляння Плати, що діятимуть як до кінця цього року - тимчасові зміни, так і в наступних роках - постійні зміни.

Вказані зміни поширюються на порядок обчислення податкових зобов'язань з Плати за обсяги:

природного газу, який реалізується не для потреб населення (далі - Природний газ);

товарної продукції із руд заліза (далі - Товарна продукція із руд);

нафти та газового конденсату (далі - Нафта та Конденсат).

Постійні зміни

Для обсягів Природного газу базою оподаткування за фактичною ціною реалізації пп. 263.6.2 п. 263.6 ст. 263 Кодексу визначено граничний (максимальний) рівень ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам, який встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - фактична ціна). Інформація про розмір фактичної ціни до 10 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, розміщується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, на офіційному веб-сайті у спеціальному розділі, а також надається Державній фіскальній службі України.

Законом виключено тексти приміток 1 та 2 до таблиці пп. 263.9.1 п. 263.9 ст. 263 Кодексу про розмір ставок Плати для вуглеводнів, видобутих в умовах дії угоди про розподіл продукції.

Для обсягів Природного газу п. 263.10 ст. 263 Кодексу доповнено коригуючим коефіцієнтом у розмірі 0,55, що застосовується до ставок Плати для обчислення податкових зобов'язань за обсяги Природного газу, видобутого із свердловин, що внесені після 1 серпня 2014 року до Державного реєстру нафтових та газових свердловин (Порядок ведення обліку нафтових і газових свердловин затверджено наказом Державного комітету природних ресурсів України від 20.04.2005 N 76, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.09.2005 за N 995/11275).

Для обсягів Товарної продукції із руд п. 263.10 ст. 263 Кодексу доповнено коригуючим коефіцієнтом у розмірі 0,25, що застосовується до ставок Плати для обчислення податкових зобов'язань за обсяги залізної руди для збагачення із вмістом магнетитового заліза менше 35 відс., видобутої підземним шахтним способом з глибини понад 300 метрів.

Тимчасові зміни (діють до 1 січня 2015 року)

Для обсягів Природного газу, що видобуті з глибин до 5000 метрів, змінено ставку Плати з 28 на 55 відс. його вартості, понад 5000 метрів - з 15 на 28 відсотків.

Для обсягів Нафти, що видобуті з глибин до 5000 метрів, змінено ставку Плати з 39 на 45 відс. її вартості, понад 5000 метрів - з 18 на 21 відсоток.

Для обсягів Кондесату, що видобуті з глибин до 5000 метрів, ставку Плати змінено з 42 на 45 відс. його вартості, понад 5000 метрів - з 18 на 21 відсоток.

Для обсягів Товарної продукції із руд змінено ставку Плати з 5 на 8 відс. її вартості (пп. 1.1 п. 1 підрозд. 9 1 розд. XX Кодексу). Водночас база оподаткування Платою визначена як вартість залізної руди, видобутої з корінних родовищ, що обчислюється з урахуванням ціни реалізації за податковий (звітний) період (у разі відсутності реалізації у цей період - за найближчі попередні податкові періоди) хімічно чистого металу без урахування податку на додану вартість, зменшеної на суму витрат платника на збагачення (афінаж) та доставку (перевезення, транспортування) споживачу. Вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається з урахуванням частки (в натуральному вимірі) вмісту хімічно чистого металу в одиниці видобутих корисних копалин. Процедуру визначення бази оподаткування за вказаним механізмом буде уточнено після розкриття Міністерством фінансів України за запитом Державної фіскальної служби України методологічних засад інформаційно-аналітичного забезпечення застосування такої бази.

Оскільки згідно з п. 1 розд. III "Прикінцеві положення" Закону він набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, - 03 серпня 2014 року, платники Плати за видобування руд заліза, а також кожного виду вуглеводнів за зобов'язаннями за III квартал та серпень 2014 року подають до органів фіскальної служби два додатки 2 до Податкового розрахунку з плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Перший додаток 2 - для руд заліза за період з 1 липня по 2 серпня включно і для вуглеводнів з 1 по 2 серпня включно, а другий - для руд заліза з 3 серпня по 30 вересня включно і для вуглеводнів з 3 по 31 серпня включно із застосуванням ставок Плати, що діяли у відповідному періоді.

Лист ДФСУ від 22.09.2014 р. N 5116/7/99-99-15-04-02-16

Чи звільняються від подання податкової звітності суб'єкти господарювання у зв'язку з мобілізацією до Збройних сил України

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців (частина третя статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").

З 8 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 20 травня 2014 року N 1275-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації" (далі - Закон N 1275). Згідно із зазначеним Законом N 1275 тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску (далі - ЄСВ) за себе на весь період такої служби.

Мобілізовані підприємці чи самозайняті особи, що використовують у своїй господарській діяльності працю найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час мобілізації такого підприємця, зобов'язані уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.

Обов'язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець чи самозайнята особа протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій.

Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов'язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи:

заяву про надання пільги в довільній формі;

копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Крім того зазначаємо, що Законом N 1275 внесено зміни до законодавчих актів, згідно з якими за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Вказані вище норми Закону N 1275 застосовуються з першого дня мобілізації і протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року N 303 "Про часткову мобілізацію". 

Безкоштовно отримані товари не враховуються при формуванні собівартості

Витрати, які враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують понесення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів.

Оскільки собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг формується за рахунок видатків, що здійснюються платником податку для ведення господарської діяльності, факт понесення яких підтверджено первинними документами, то вартість безкоштовно отриманих товарів (сировини та матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги) не враховується при формуванні собівартості.

 

Дивіденди з фіксованим розміром виплати оподатковуються військовим збором

ГФСУ в листі від 08.09.2014 р. № 3095/6/99-99-17-03-03-15 надала роз'яснення щодо оподаткування доходів військовим збором, зокрема:

- під об'єктом оподаткування військовим збором потрібно розуміти дохід, який нараховано у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із умовами трудових, цивільно-правових договорів і відноситься до фонду оплати праці;

- також до об'єктів оподаткування збором відносяться і виграші гравця (учасника), отримані від організаторів азартних ігор, а також від проведення грошових лотерей. Податковим агентом під час нарахування (надання) призів або виграшів у лотерею є особа, яка здійснює таке нарахування;

- нараховані платнику податків дивіденди за акціями або іншими корпоративними правами, які мають привілейований або інший статус (з фіксованим розміром виплати), прирівнюються до заробітної плати і оподатковуються військовим збором;

- нараховані до 03.08.2014 р., але не виплачені після цієї дати доходи військовим збором не обкладаються. Однак це не стосується суми доходів, які нараховані після 03.08.2014 р. за період до зазначеної дати;

-    при оподаткуванні військовим збором натуральний коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, не застосовується;
        - середній заробіток працівників, які проходять військову службу за призовом при мобілізації, оподатковується військовим збором;

-    військовий збір сплачується (перераховується) до бюджету, на рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір», під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

За ненарахування, неутримання або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова та адміністративна відповідальність.

Зміни в адмініструванні ПДВ: зараз і після Нового року

Парламент прийняв Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII.

Цим Законом в частині ПДВ з 1 січня 2015 року вводиться наступне:

- подання звітності з ПДВ у контролюючий орган усіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб;

- електронне адміністрування ПДВ;

- обов'язкова реєстрація всіх податкових накладних в ЄРПН;

- збільшення порогу обов'язкової реєстрації платником ПДВ з 300 тис. грн. до 1 млн грн.

Крім того, вже з 3 серпня 2014 року:

- скасовано оподаткування ПДВ за нульовою ставкою послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті+;

- скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;

- продовжено до 31 грудня 2014 року включно звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур (встановлено п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

Які коди звільнень від сплати ввізного мита і ПДВ застосовувати при імпорті спецзасобів індивідуального захисту та ліків

На період проведення АТО і (або) введення воєнного стану звільняються від обкладення ввізним митом і ПДВ спеціальні засоби індивідуального захисту за визначеними кодами згідно з УКТЗЕД, а також лікарські засоби і медичні вироби.

Обсяги ввезення лікарських засобів і медичних виробів визначаються Кабміном.
До внесення змін до Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при імпорті, митне оформлення зазначеної категорії товарів слід застосовувати з використанням таких кодів звільнень від сплати ввізного мита та ПДВ:

«161» - спеціальні засоби індивідуального захисту (бронежилети, нитки і тканини для виготовлення бронежилетів;

«162» - лікарські засоби і медичні вироби згідно з пп. «в» п. 193.1 Податкового кодексу;

«163» - лікарські засоби і медичні вироби без їх державної реєстрації та дозвільних документів щодо можливості їх ввезення.

Лист ГФСУ від 24.07.2014 р. № 203/7/99-99-19-04-01-17.

Як відкоригувати ПДВ з послуг від нерезидента

При коригуванні податкових зобов'язань постачальник товарів/послуг складає відповідний розрахунок.

Коригування податкового кредиту відображається у рядку 16 декларації з ПДВ.

Враховуючи те, що в діючій формі декларації з ПДВ не передбачено окремої графи для відображення коригування податкового кредиту з отриманих від нерезидента послуг (рядок 12.4 розділу II податкової декларації з ПДВ), до внесення відповідних змін до форми декларації таке коригування необхідно відображати у рядку 16.1 розділу II.

Лист Міндоходів від 12.05.2014 р. № 8239/6/99-99-19-03-02-15.

Путівки від підприємства обкладаються ПДВ

Путівки за рахунок соцстраху не обкладаються ПДВ і в податковому обліку підприємства не відображаються не в момент отримання путівок, ні в момент видачі їх працівникам.

Путівки за рахунок підприємства підпадають під обкладення ПДВ. Так, в момент придбання путівки у підприємства виникає право на податковий кредит з ПДВ, а при її постачання працівнику нараховується податкове зобов'язання, виходячи з договірної вартості путівки (п. 188.1, п. 198.3 ПКУ).

Однак з будь-якого правила є виключення. Звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до пп. 197.1.6 ПКУ путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів.

Лист Міндоходів від 26.05.2014 р. № 9358/6/99-99-19-03-02-15.

Закінчується термін позовної давності по оплаті товарів: що з податковим кредитом

Товари/послуги, які отримані платником ПДВ та не оплачені протягом терміну позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, оскільки відсутній факт їх придбання (оплати).

Після закінчення терміну позовної давності по оплаті товарів/послуг платник податку втрачає право на податковий кредит по сумах ПДВ, що входить у вартість таких товарів (послуг).

У звітному періоді, у якому минув строк позовної давності щодо оплати таких товарів/послуг платник податку зобов'язаний на підставі бухгалтерської довідки зняти нарахований ПДВ і відобразити цю суму в рядку 16.1 розділу II декларації.

Лист Міндоходів від 25.06.2014 р. № 11459/6/99-99-19-03-02-15.

Єдинники I і II груп, у яких єдиний найманий працівник в декретній відпустці, мають право на відпустку

Так, згідно з чинним законодавством ФОП - платники єдиного податку і та ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у декретних відпустках.

Таким чином, підприємець - єдинник I і II групи, у якого один найманий працівник перебуває у декретній відпустці, може скористатися правом на відпустку за наявності належним чином оформлених документів.

При цьому в заяві на отримання відпустки мають бути обов'язково вказані відомості про перебування у декретній відпустці такого найманого працівника.

Відшкодування ПДВ

Чи має право платник ПДВ в звітному (податковому) періоді, в якому вперше виникло від'ємне значення ПДВ, суми податку, сплачені постачальникам в такому звітному (податковому) періоді, включити до бюджетного відшкодування?

Відповідно до п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п.200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені р.V ПКУ (п.200.2 ст.200 ПКУ).

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з п.200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (п.200.3 ст.200 ПКУ).
     Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.200.1 ст.200 ПКУ, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;

б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду (п.200.4 ст.200 ПКУ).

Враховуючи зазначене, платник ПДВ в звітному (податковому) періоді, в якому вперше виникло від'ємне значення ПДВ, не має права суми податку, сплачені постачальникам в такому звітному (податковому) періоді, включити до бюджетного відшкодування, оскільки від'ємне значення податку звітного (податкового) періоду участі в бюджетному відшкодуванні не приймає.

Чи має право особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, включити до бюджетного відшкодування суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів/послуг, що використовуються для спорудження (будівництва) ОФ?

Згідно із п. 200.5 ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які:

були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);

мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів).

Отже, особа, яка зареєстрована як платник ПДВ менш ніж 12 календарних місяців, має право включити до бюджетного відшкодування суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів/послуг, що використовуються для спорудження (будівництва) основних фондів, в тому числі і у разі якщо обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців є меншими, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування.

Який порядок визначення відповідності платника ПДВ критеріям для отримання автоматичного бюджетного відшкодування?

Критерії, яким повинні відповідати платники ПДВ для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, визначені п.200.19 ст.200 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ).

Згідно з п.200.20 ст.200 р.V ПКУ порядок визначення відповідності платника податку критеріям, зазначеним у пункті 200.19 цієї статті, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

Отже, визначення відповідності платника ПДВ критеріям, яким такі платники ПДВ повинні відповідати для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

 

 Облік платників податків

На підставі яких документів фізична особа- підприємець та юридична особа заповнюють рядок 8 заяви за ф. № 1-ОПП (для юридичної особи та відокремлених підрозділів) та рядок 5 заяви за ф. № 5-ОПП (для самозайнятих осіб) у разі зміни місцезнаходження з території АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження в областях та місті Києві?

Контролюючі органи проводять внесення змін і доповнень до Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб на підставі інформації органів державної реєстрації або документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків.

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами № 1-ОПП, № 5-ОПП подається з позначкою "Зміни".

Тобто, місцезнаходження платників податків в заяві за ф. № 1-ОПП або 5-ОПП заповнюється відповідно до:

даних, внесених до ЄДР, - для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі;

даних документа про реєстрацію, легалізацію, акредитацію чи засвідчення факту створення іншим способом - для платників податків, відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі.

Як знятися з обліку суб'єктам господарювання, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів на території Східної України (Луганськ, Донецьк тощо)?

У зв'язку із проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводяться державними реєстраторами відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17.06.2014 № 953/5 "Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 17.06.2014 за № 640/25417. На період простою у роботі територіальних органів Луганської та Донецької областей виконання функціональних обов'язків з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку в територіальних органах Міндоходів, що дислокуються у мм. Донецьку та Луганську, покладаються у межах компетенції на контролюючі органи відповідно розподілу, встановленого наказом Міністерства доходів і зборів України від 08.07.2014 № 381 "Про встановлення простою у роботі територіальних органів Міндоходів" .

Чи потрібно подавати заяви за ф. № 1-ОПП, ф. № 5-ОПП та ф. № 20-ОПП при здійсненні перереєстрації суб'єкта господарювання в органах доходів і зборів, у разі зміни місцезнаходження або місця проживання з території АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження або місце проживання в областях та міста Києва?

Для взяття на облік за новим місцезнаходженням, у разі зміни місцезнаходження з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження в областях та м. Києві, заяву за ф. № 1-ОПП (5-ОПП) та документи про проведення зазначених змін в установленому порядку до податкової інспекції за новим місцезнаходженням подають платники податків, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру.

У разі зміни місцезнаходження або місця проживання з території АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження або місце проживання в областях та міста Києва при здійсненні перереєстрації суб'єкта господарювання в контролюючих органах повторно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП не потрібно.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається платниками податків до контролюючих органів за новим місцем обліку за умови створення чи відкриття нового об'єкта, у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання.

 

Плата за землю

Як з метою сплати податку визначається розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено?

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності  встановлюється у договорі оренди.

Разом з цим, якщо у договорі оренди землі розмір орендної плати, в порушення вимог Типового договору оренди землі,  встановлено у грошовому розмірі, то орендарю доцільно звернутись до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

Чи сплачує платник ФСП орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності?

Платники фіксованого сільськогосподарського податку не є платниками земельного податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, але орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності сплачують відповідно до укладеного договору оренди землі.

Чи повинна юридична особа - платник єдиного податку сплачувати земельний податок за земельну ділянку, на якій розташована будівля, споруда, нежиле приміщення у багатоквартирному жилому будинку, що перебуває у власності такої особи, якщо правовстановлюючі документи на земельну ділянку відсутні?

Юридична особа - платник єдиного податку, яка має у власності нерухоме майно без правовстановлюючих документів на земельну ділянку, не є платником податку за земельну ділянку, на якій розташоване зазначене майно, але за умови що ця земельна ділянка використовується таким платником для ведення господарської діяльності.

Якщо зазначені земельні ділянки не використовуються для ведення господарської діяльності, то податок за такі земельні ділянки сплачується на загальних підставах.

За яку площу гаражно-будівельний кооператив обчислює плату за землю, якщо серед членів кооперативу є громадяни, які належать до пільгових категорій?

У випадку, якщо земельна ділянка передана у власність гаражно-будівельному кооперативу, то незалежно від наявності серед членів кооперативу громадян, які відносяться до пільгових категорій платників земельного податку, кооператив як платник податку повинен сплатити земельний податок за усю виділену площу землі.

Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей?

Земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

Чи будуть користуватись пільгами по земельному податку фізичні особи, яким призначено пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, в разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку?

Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком тільки після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

 

Податок на додану вартість

Реєструвати накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних можна з півночі до 23-ї години

Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру (п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246).

Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Враховуючи викладене, подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години.

Чи можна в рядку «Номер телефону» податкової накладної зазначати номер мобільного телефону?

Формою податкової накладної, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962 (далі - Порядок № 10), крім обов'язкових реквізитів передбачені й інші додаткові реквізити, зокрема, «Номер телефону» продавця та покупця.

Для заповнення рядка «Номер телефону» податкової накладної передбачено десять клітинок, які заповнюються у числовому форматі. При заповненні цього рядка слід зазначати телефонний номер абонента з кодом населеного пункту або відповідним кодом мобільного оператора. Номер телефону вирівнюється по правому краю поля і не повинен містити жодних інших знаків та символів (п. 2 Порядку № 10).

Враховуючи викладене, податкова накладна, в якій платником ПДВ зазначено номер мобільного телефону (за умови вірно заповнених всіх обов'язкових реквізитів та інших рядків) не вважається заповненою з порушеннями.

Терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не переносяться

Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється платником ПДВ не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо п'ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний день, то терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, не переносяться.

Відповідна норма визначена п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Роз'яснення щодо військового збору

Що є об'єктом оподаткування та яка ставка збору?

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Згідно з пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу ставка збору становить 1,5 % від об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 цього пункту.

Як перераховується до бюджету військовий збір юридичною особою, яка має відокремлені підрозділи?

Абз. 2 пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ встановлено, що податок на доходи, нарахований працівникам неуповноваженого відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого неуповноваженого відокремленого підрозділу.

Однак вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, зазначена в абзац 2 пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ норма не може бути виконана для військового збору.

Таким чином, юридична особа перераховує військовий збір як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

На які рахунки необхідно сплачувати військовий збір та за яким кодом бюджетної класифікації?

Починаючи з 06.08.2014 р., Державною казначейською службою відкрито рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 11011000 "Військовий збір".

Інформацію про реквізити рахунків для сплати у розрізі територіально-адміністративних одиниць оприлюднено на веб-порталі у рубриці "Бюджетні рахунки" (http://minrd/gov/ua/byudjetni-rahunki).

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані до 03.08.2014 р., а виплачені після 03.08.2014 р.?

Доходи, нараховані до 03.08.2014 р., а виплачені після 03.08.2014 р., не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Чи підлягають оподаткуванню доходи, які нараховуються (виплачуються) за цивільно-правовим договором, укладеним на виконання певних робіт (послуг)?

Якщо цивільно-правовий договір укладено з фізичною особою - підприємцем, то нараховані (виплачені) доходи за виконання певних робіт (послуг) не є об'єктом оподаткування військовим збором. Ця норма не застосовується, якщо буде встановлено, що відносини за цивільно-правовим договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця.

Чи включаються до складу заробітної плати, яка підлягає оподаткуванню військовим збором, матеріальна допомога?

У разі виплати матеріальної допомоги, яка має систематичний характер і надається всім або більшості працівникам (наприклад, допомога на оздоровлення), така допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати, є об'єктом оподаткування військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором сума щомісячних виплат, що здійснюються роботодавцем згідно з колективним договором на користь працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною?

Якщо працедавцем здійснюються виплати на користь працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, та мають систематичний характер і відносяться до структури заробітної плати, то такі виплати є об'єктом оподаткування військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором допомога на поховання, що виплачується за рахунок коштів роботодавця та/або соціальних фондів?

У разі надання працедавцем окремим працівникам матеріальної допомоги за їх заявами (у зв'язку з витратами на поховання), яка носить разовий характер та допомоги на поховання відповідно до норм Закону України від 18.01.2001 N 2240 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", сума таких виплат не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об'єкт оподаткування військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором матеріальна допомога разового характеру, яка надається роботодавцем працівнику у зв'язку з сімейними обставинами?

Враховуючи визначення поняття заробітної плати та її структуру, слід зазначити, що у разі якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв'язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об'єкт оподаткування військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності?

Виплати по листках непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором сума коштів, що перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров'я на лікування працівника та придбання лікарських засобів?

У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров'я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру, що не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період?

Збереження та нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов'язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати, а, отже, сума середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період є об'єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

Оподаткування військовим збором цивільно-правових договорів

Відповідно до пп. 16 1.1.1 п. 16 1.1 ст. 16 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме фізична особа - резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Об'єктом оподаткування збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (пп. 16 1.1.2 п. 16 1.1 ст. 16 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ).

Тобто під об'єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Результатом цивільно-правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).

За цивільно-правовими договорами (договором підряду / договором про надання послуг) оплачується виконана робота / надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання-передачі).

Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) за договором підряду (цивільно-правовим договором) одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина перша ст. 901 ЦКУ).

Отже, для цілей оподаткування військовий збором факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду / договору про надання послуг) кваліфікується як об'єкт оподаткування.

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду та/або договором про надання послуг, виконання робіт та/або надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання-передачі), на підставі яких провадиться їх оплата.
Новости Бердянска
сегодня, 23 марта, суббота
вчера, 22 марта, пятница

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Баскетбол
Баскетбол

 23 - 24 Марта

 Спорткомлекс (Мелитопольское шоссе, 27)

Як приборкати дракона 3
Як приборкати дракона 3

 21 - 27 Марта

 13:45, 17:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

70 UAH

Добро пожаловать в Акапулько
Добро пожаловать в Акапулько

 21 - 27 Марта

 21:40

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Давай танцуй
Давай танцуй

 21 - 27 Марта

 19:10

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Подробная афиша