Информация от налоговой инспекции Бердянска

22.10.2014 · 12:00 · Просмотров - 1322

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 22 октября

Прес-служба ДФС повідомляє

Ігор Білоус: поміркована податкова реформа - набагато краще, ніж відсутність будь-яких змін

Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус назвав головними викликами податковій реформі поточну економічну ситуацію в Україні та парламентські вибори.

«Я доповідав і Президенту, і Прем'єр-міністру України про ризики, з якими стикається бізнес за нинішньої економічної ситуації, - зазначив Ігор Білоус на зустрічі з членами Співтовариства бізнес-лідерів (CEO Club Ukraine), що об'єднує більш як 80 керівників працюючих в Україні компаній. - Економіка стрімко скорочується, споживання падає, розрегульовано фінансову систему. Підприємствам бракує обігових коштів. Утримувати ситуацію лише за рахунок високого податкового навантаження неможливо. За таких умов бізнес піде або геть з ринку, або в тінь. Змінити тренд можна тільки завдяки реформам».

Але напередодні парламентських виборів, на думку керівника ДФС України, виконавча влада не ризикнула вдатися до радикальних реформ, включаючи значне скорочення бюджетних доходів і витрат, а законодавча - взагалі виявилася неготовою до будь-яких змін.

«Насправді, всі ініціативи ДФС з реформи податкової системи є досить простими. Це в подальшому їх ускладнили через великий дефіцит державного бюджету, який генерували наші пропозиції. Ми, наприклад, пропонували радикальне скорочення ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) фактично до 10% на всю суму зарплати. Це - у 4 рази менше середньої діючої ставки ЄСВ», - пояснив Ігор Білоус.

Втім, за його словами, реалізація такої ідеї створювала дефіцит бюджету наступного року у сумі приблизно 60-70 млрд. грн., а тому була надзвичайно критично сприйнята.

«В Уряді почалася активна дискусія - як досягти балансу між бажаннями й можливостями. Більш поміркована пропозиція - визначити ставку ЄСВ на рівні 15% для суми зарплати, що перевищує одну мінімальну заробітну плату (МЗП), - також призводила до значного скорочення платежів до бюджету - на 48 млрд. грн.», - зауважив на зустрічі з бізнесменами Голова ДФС України.

Зрештою, було погоджено компромісну модель - залишити діючу ставку ЄСВ для зарплат у розмірі до двох МЗП (на сьогодні - 2436 грн.) і застосувати понижену ставку, приблизно 15%-16% для сум, що перевищують 2 МЗП. У цьому разі прогнозні втрати надходжень від ЄСВ складали майже вдвічі меншу суму, майже 25 млрд. грн., такий дефіцит було б простіше компенсувати.

«Насправді, ми б компенсували втрати платежів ЄСВ лише за рахунок ефекту детінізації зарплат, - переконаний Ігор Білоус. - Але цю нашу позицію ніхто серйозно не сприймав. Пояснювали, що «ефект детінізації в бюджет не закладеш», бо його зараз ніхто точно не обрахує».

У підсумку, було досягнуто компромісу. ДФС домоглася зменшення у 2,5 рази навантаження на нелегальну частину зарплати, яку працедавці видавали в «конвертах», а це спонукатиме керівників підприємств виводити оплату праці з тіні.

«Отже у нинішній економічній ситуації можлива лише така, поміркована реформа. Але її треба запустити терміново, у нас надто мало часу», - наголосив Голова Державної фіскальної служби України.

Вже потім, упевнений Ігор Білоус, можна поетапно впроваджувати більш радикальні зміни - далі скорочувати ставку єдиного соціального внеску, об'єднувати ЄСВ і податок на доходи громадян в єдиний зарплатний податок, переходити до реформування витратної частини бюджету - до пенсійної реформи, визначення долі Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, до реформи охорони здоров'я.

«Хочу вірити: якщо не нинішній склад парламенту, то хоча б наступний - буде готовий до реальних реформ. Найгірше у цій ситуації - не міняти нічого», - підкреслив очільник ДФС України. 

ДФС пропонує Уряду підтримати застосування касових апаратів у роздрібній торгівлі

Державна фіскальна служба має намір переконати Уряд у необхідності застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у роздрібній торгівлі, повідомив Голова ДФС Ігор Білоус під час зустрічі з членами Співтовариства бізнес-лідерів (CEO Club Ukraine).

«Ми пропонуємо включити до урядового пакету законопроектів з питань податкової реформи позицію щодо обов'язкового застосування РРО усіма суб'єктами господарювання в системі роздрібного продажу, за винятком торгівлі на ринках та виїзної торгівлі. Розширення сфери застосування контрольно-касових апаратів - принципова позиція ДФС. І Уряд, як мені здається, схильний підтримати наші аргументи», - поінформував Ігор Білоус учасників бізнес-клубу, що об'єднує більш як 80 керівників українських компаній.

На його думку, ініціатива Державної фіскальної служби знімає застереження опонентів урядової програми підтримки малого бізнесу. Вони ставили під сумнів доцільність преференцій платникам єдиного податку та пророкували втечу в «тінь» частини рітейлу внаслідок запропонованого урядом дворічного мораторію на перевірки контролюючими органами невеликих підприємств.

Разом з тим, Голова ДФС підкреслив надзвичайну важливість програми сприяння малому й середньому бізнесу за нинішнього стану економіки.

«Не зважаючи на загальне економічне падіння, нестабільність на валютному ринку, руйнування інфраструктури цілих регіонів та масову міграцію людей  ми фіксуємо стрімке зростання надходжень єдиного податку, - пояснив Ігор Білоус мотиви підтримки цієї категорії платників податку. - Це означає, що навіть за складних економічних умов є безліч людей, готових працювати, відкривати новий або розширювати існуючий бізнес та створювати нові робочі місця».

Тому, вважає керівник ДФС, зараз було б неправильно відмовлятися від спрощеного оподаткування, як пропонують деякі експерти.

«Сьогодні малий і середній бізнес має всі шанси стати драйвером стабілізації виробництва й відновлення зростання економіки. Було б неприпустимо нехтувати таким потенціалом», - упевнений Ігор Білоус.

На його переконання, Державна фіскальна служба ініціювала реформу спрощеної системи оподаткування, цілком адекватну поточній ринковій ситуації. Модернізована система легко адмініструється, є зрозумілою та привабливою для бізнесу.

ДФС, нагадав Ігор Білоус, запропонувала скоротити удвічі ставки податку для підприємств із річним доходом до 20 млн. грн., спростити розподіл платників єдиного податку на групи, а також скасувати на 2 роки перевірки малого бізнесу. Доповненням до пакету ініціатив стане запровадження касових апаратів у роздрібній торгівлі.

«Розширення сфери застосування контрольно-касових апаратів - не тільки запобігне тінізації малого бізнесу у зв'язку із забороною перевірок, а й легалізує операції на мільярди гривень, що уникали «світла» усі попередні роки. Втратять виробники й продавці необлікованого товару, контрабанди та контрафакту. Натомість, виграє легальний бізнес і держава в цілому», - наголосив Голова Державної фіскальної служби.

З початку року ЦОПами надано майже 2,6 млн. адміністративних послуг

Протягом січня-вересня поточного року Центрами обслуговування платників надано майже 2,6 млн. адміністративних послуг.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За 9 місяців цього року було надано 1,2 млн. таких послуг

На другому місці послуги з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, які контролюються ДФС,  - 147,3 тис. послуг, на третьому - реєстрація книг обліку розрахункових операцій - 209,7 тис. послуг.

Для підвищення ефективності діяльності центрів обслуговування платників та подальшого розвитку та впровадження нових електронних сервісів проводилося опитування відвідувачів Центрів.

Респондентам пропонувалось висловити свою думку щодо необхідності виведення зображень з камер спостереження, встановлених в ЦОПах, на веб - портал ДФС та впровадження електронного сервісу „Онлайн - черга", який дозволить платникам заздалегідь планувати свій візит до органів доходів і зборів. За результатами опитування значна кількість платників податків підтримала запровадження зазначених сервісів.

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні обслуговування платників здійснює 538 ЦОПів, в яких надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг. Крім того, у центрах обслуговування платники можуть подати звітність та отримати безкоштовні  ключі електронного підпису. 

Митне законодавство найчастіше порушують під час переміщення продовольчих товарів

За порушення митних правил у січні-вересні поточного року митницями ДФС України порушено понад 11,3 тис. справ на загальну суму понад 444,78 млн. грн. З них у 6,3 тис. справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на 289,16 млн. гривень.

Як і раніше, митні правила частіше всього порушують під час переміщення продовольчих товарів. За 9 місяців 2014 року зафіксовано майже 3 тис. таких випадків на суму понад 41,7 млн. грн. Щодо переміщення промислових товарів, то таких випадків дещо менше - 2,3 тис. на загальну суму понад 149,49 млн. грн.

За цей період також встановлено 419 випадків переміщення  з порушенням митних правил валюти на загальну суму 63,8 млн. грн. та 170 випадків переміщення транспортних засобів на понад 26,47 млн. гривень.

Так, наприклад, у вересні під час проведення митного контролю співробітники Київської митниці ДФС серед особистих речей іноземця, який прилетів до України з Лівану, виявили 30000 євро. При цьому іноземець обрав зону спрощеного митного контролю та не задекларував кошти, що перевозилися.

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, а переміщувані понад встановлену норму 20000 євро тимчасово вилучено.

Електронні ключі від ДФС отримали 513,9 тис. фізичних та юридичних осіб

Протягом січня-вересня 2014 року клієнтами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС України, стали 513,9 тис. осіб. Їм безкоштовно видано майже 1,5 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість клієнтів Центру зросла на 12,7 відс. За 9 місяців 2013 року клієнтами Центру стали 456 тис. осіб.

Як і раніше, переважну більшість клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів складають фізичні особи. За вказаний період майже 363 тис. таких платників отримали 812 тис. цифрових підписів.

Серед юридичних осіб власниками електронних ключів стали 151 тис. клієнтів, яким видано 687 тис. посилених сертифікатів.

Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат можна в представництві акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС. Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

За 9 місяців поточного року в Єдиному реєстрі зареєстровано 38,4 млн. податкових накладних

Протягом січня-вересня поточного року реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснили 124,8 тис. платників. Вони зареєстрували 38,4 млн. податкових накладних з сумою ПДВ майже 419 млрд. гривень.

Із загальної кількості зареєстрованих документів понад 4,5 млн. - це накладні із сумами понад 10 тис. грн.

Реєстрація накладної в Єдиному реєстрі є своєрідним захистом платника від нечесних контрагентів. Так, за 9 місяців поточного року ДФС  України за запитами як продавців, так і покупців надано понад 2 тис. виписок з Єдиного реєстру.

Нагадаємо, що обов'язкова реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі платниками ПДВ - продавцями  запроваджена з 1 січня 2011 року.

Для зручності платників реєстрація вводилася поетапно: спочатку реєструвалися документи, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становила понад 1 мільйон гривень; з 1 квітня 2011 року - понад 500 тисяч гривень; з 1 липня 2011 року - понад 100 тисяч гривень та з 1 січня 2012 року - понад 10 тисяч гривень. 

Використовуйте Інформаційно-довідковий ресурс ДФС для миттєвого отримання податкових консультацій

Значна кількість платників давно зрозуміла, що найкращим консультантом з податкової та митної тематики є сервіс «ЗІР».

У розділах «ЗІР»: «Запитання-відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» інформація систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа; єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; електронний цифровий підпис.

У розділі «Запитання-відповіді з Бази знань» реалізована можливість самостійного пошуку інформації, шляхом ознайомлення з редакціями відповідей на запитання, з якими звертаються клієнти до Контакт-центру по телефону, електронній пошті та письмово.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні та інформаційні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.

Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ІДД Міндоходів на типові звернення суб'єктів господарювання та громадян.

Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотний зв'язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань-відповідей з Бази знань, з метою взяття участі у формуванні та вдосконалення автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб'єктів господарювання та громадян. В подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі.

Антикорупційний проект - сервіс «Пульс»

Інформаційний сервіс «Пульс» - це один з інструментів боротьби з корупцією у державних органах. На цю «гарячу телефонну лінію» може звернутися будь-який громадянин з питаннями на податкову тематику та щодо роботи податкових органів. «Пульс» працює за принципом зворотного зв'язку, також оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі "єдинники" сплатили майже 193 мільйони гривень

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, усього за січень-вересень поточного року до місцевих бюджетів від платників спрощеної системи оподаткування надійшло 192,8 мільйона гривень. Рівень минулого року перевищено на 25 мільйонів гривен або на 15 відсотків.

Щомісяця малий та середній бізнес на Запоріжжі спрямовує до місцевих бюджетів майже 21,5 мільйона гривень у вигляді єдиного податку.

Керівник фіскальної служби області наголосив, що приріст надходжень зумовлений декількома чинниками. Зокрема, у "единників"-юридичних осіб збільшилися об'єми реалізації товарів і послуг. Крім цього, зросла кількість платників єдиного податку - фізичних осіб. Також серед причин - підвищення розміру мінімальної заробітної плати, від якої залежить ставка єдиного податку першої і другої груп.

- Якщо взяти загальну кількість платників спрощеної системи і розділити на суму надходжень податку, виходить, що кожен запорізький платник сплачує до місцевого бюджету у середньому 450 гривень єдиного податку. Погодьтеся, сума - не надто велика, зважаючи, що згідно із діючим законодавством у групах цієї системи обсяги доходу можуть сягати від 150 тисяч до 20 мільйонів гривень на рік, а кількість найманих осіб - від 10-ти у другій до необмеженої - у п'ятій, - зазначив Олексій Кавилін.

Начальник ГУ ДФС області також підкреслив, що у Концепції реформування податкової системи запропоновано об'єднати платників третьої - шостої груп із одночасним зниженням ставок - до 2% (для платників ПДВ) і 4% від доходу (для неплатників ПДВ). Такі СГД-фізичні та юридичні особи можуть мати необмежену кількість найманих працівників та річний обсяг доходів до 20 мільйонів гривень на рік. Для представників першої групи граничний обсяг доходів передбачено підвищити до 300 тисяч гривень від сьогоднішніх 150 тисяч гривень, для другої групи - до 1,5 мільйона гривень від нинішнього 1 мільйона гривень. Ставки становитимуть, відповідно, 10% та 20% від мінімальної зарплати.

- Безумовно, такі зміни до спрощеної системи оподаткування матимуть стимулюючий вплив та сприятимуть розвитку підприємництва, зокрема, у Запорізькому регіоні, - переконаний Олексій Кавилін.

На сьогодні у м. Запоріжжі та області спрощену систему обрали приблизно 40,5 тисячі суб'єктів фізичних та майже 8 тисяч юридичних осіб. Найбільша кількість фізосіб-"спрощенців" - у другій групі - близько 23 тисяч. У перші групі перебувають 7,8 тисячі платників, у третій - понад 9,7 тисячі, у четвертій групі працюють щонайменше 7,8 тисячі СГД-юридичних осіб, у шостій - 103 суб'єкти. Найменшою продовжує залишатися п'ята група, яку обрали 39 фізосіб-підприємців.

На митницях тимчасово припинено прийняття до митного оформлення книжок МДП, виданих АСМАП Російською Федерацією

Запорізька митниця Міндоходів звертає увагу перевізників, експедиторів, митних брокерів, декларантів, суб'єктів ЗЕД та усіх інших зацікавлених осіб.

Російська федерація ввела обмеження використання на своїй території книжок міжнародного дорожнього перевезення українськими транспортними операторами.

У листі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.09.2014 року йдеться, що рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо визначено факт дискримінаційних та не дружніх дій з боку митних органів Російської Федерації стосовно одностороннього обмеження використання на території Російської Федерації книжок МДП українськими транспортними операторами - держателями книжок МДП.

Станом на 30 вересня 2014 року національне гарантійне об'єднання Російської Федерації - АСМАП Російської Федерації не відповідає обов'язковим мінімальним умовам і вимогам, визначеним статтею 6 та Додатком 9 Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року (Конвенції МДП). Це може мати негативний вплив на процедуру відшкодування сум обов'язкових митних платежів до державного бюджету України у випадку недоставки товарів до митних пунктів призначення.

З метою недопущення нанесення економічних збитків Україні, а також керуючись положеннями статей 60, 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року, тимчасово, до моменту забезпечення АСМАП Російської Федерації всіх передбачених Конвенцією МДП обов'язкових мінімальних умов та вимог, з 2 жовтня 2014 року митниці України припиняють прийняття поданих до митного оформлення книжок МДП, виданих АСМАП Російської Федерації.

Понад 3,8 мільярда гривень сплатили запорізькі платники у вигляді єдиного соцвнеску

За 9 місяців поточного року від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування надійшло 3 мільярди 855 мільйонів гривень. Це майже на 140 мільйонів гривень більше за очікувані показники.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише у вересні 2014 року запорізькі платники спрямували майже 430 мільйонів гривень єдиного внеску, що практично на 20 мільйонів гривень або на 5% більше надходжень вересня минулого року.

Таким чином, середньомісячні надходження з ЄСВ у 2014 році склали понад 426 мільйонів гривень. Забезпечено приріст щомісячної сплати у порівнянні з минулорічними темпами щонайменше на 3 відсотки.

Левову частку від цих надходжень займають бюджетні організації, середньомісячні надходження від яких становлять більш ніж 160 мільйонів гривень, або понад третину від загальної суми. Підприємці - фізичні особи та представники спрощеної системи оподаткування щомісяця забезпечують у середньому 27 мільйонів гривень ЄСВ.

Усього в м. Запоріжжі та області перебуває на обліку 141,3 тисячі страхувальників, з яких майже 46 тисяч - юридичні та понад 96 тисяч - фізичні особи.

- Реформування податкової системи стосується й єдиного соціального внеску. Зокрема, передбачено істотне зниження навантаження на фонд оплати праці за рахунок скорочення ставок з ЄСВ. Звичайно, будуть створені умови для підвищення відповідальності з боку роботодавців, адже єдиний соцвнесок - це гарантія соціальної захищеності працюючих громадян та своєчасних соціальних виплат, - підкреслив Олексій Кавилін.

Понад 110 тис. грн. - від діяльності запорізьких оперативників

За результатами роботи співробітників підрозділів податкової міліції ГУ Міндоходів області за останній тиждень до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 111 тис. гривень.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях, в т.ч. 1 - за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та 1 - за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів). 

На Запоріжжі викрили підприємство, яке не доплатило державі 3,7 млн. грн.

Керівництво одного із підприємств обласного центру, яке займалося будівельно-монтажними роботами, в останні роки у звітності до податкової показувало далеко не всю картину фінансово-господарської діяльності. Мотивація зрозуміла: чим менший обсяг виконаних робіт і отриманого прибутку, тим простіше мінімізувати сплату податків.

Тож і виходило, що в експлуатацію здавалося два об'єкти, а за документацією значився лише один. Саме таким чином підприємство не доплатило державі 3,7 млн. грн. податку на додану вартість.

За фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України) відносно посадових осіб розпочато кримінальне провадження.

На 210 тис. грн. вилучено із незаконної реалізації горілки та цигарок

Власники одного з помешкань власне житло перетворили на "нічний магазин." Сюди в будь-який час доби можна було зайти за спиртним. І торговці алкогольними напоями особливо себе не обтяжували такою "підприємницькою діяльністю": розмішували спирт з водою, розливали у пляшки та встигали рахувати гроші. За такою "роботою" власників помешкання і застали оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області. У ході обшуку вони вилучили прозору рідину з характерним запахом спирту та товарно-матеріальні цінності на суму 22 тис. грн.

Тільки за останній тиждень оперативні співробітники встановили 9 фактів торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без дозвільних документів. Торговці підакцизною групою товарів, як правило, торгують спиртним і цигарками, не придбавши ліцензії на право роздрібної торгівлі.

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на 188 тис. грн., з них на 168 тис. грн. алкогольних напоїв та на 20 тис. грн. тютюнових виробів. У цілому ж за минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на 210 тис. грн.

Начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін здійснив черговий особистий прийом

Цього разу на зустріч з першою особою фіскальної служби області прибули представники бізнесу, громадських організацій та адвокатської практики. Питання, з якими звернулися громадяни, стосувалися проходження процедури банкрутства, проведення слідчих дій оперативними підрозділами.

Крім того, представник однієї з громадських організацій м. Запоріжжя звернулася щодо майбутнього складу та діяльності Громадської ради при фіскальній службі області.

Як зазначив начальник ГУ ДФ у Запорізькій області Олексій Кавилін, після завершення заходів з реорганізації Головного управління ДФС області буде створена ініціативна група за участю представників інститутів громадянського суспільства, яка сформує нову Громадську раду.

- Формування нового складу дорадчого органу буде прозорим та об'єктивним. Ми розглянемо кожну кандидатуру від громадськості. Адже я вважаю, що Громадська рада при фіскальній службі Запорізької області має на меті основне завдання - це налагодження ефективної взаємодії між органами ДФС та бізнесом і громадськими формуваннями, - відзначив Олексій Кавилін.

Також під час особистого прийому були названі ряд недоліків у роботі деяких працівників податкових інспекцій. У відповідь на це Олексій Кавилін пообіцяв, що ці зауваження будуть обов'язково розглянуті, ретельно проаналізовані та винесені конкретні рішення.

Підсумовуючи захід, керівник ГУ ДФС області зазначив:

- Кожне питання, з яким звертаються громадяни, має детально і об'єктивно вивчатися. Люди озвучують проблеми - ми разом шукаємо відповідь та шляхи розв'язання. Я і мої підлеглі завжди готові до діалогу. Нам важливо почути думку бізнесу та громадських організацій, аби швидко реагувати та виправляти наявні недоліки.

Проведений особистий прийом громадян для Олексія Кавиліна став 13-м за рахунком. Половину цих заходів він провів на виїзді - у податкових інспекціях м. Запоріжжя та області.

Усього з початку року посадові особи ГУ ДФС у Запорізькій області року провели 92 особисті прийоми. Як свідчить статистика, найбільше до представників органів фіскальної служби регіону звертаються підприємці та суб'єкти господарювання-юридичні особи - дві третини від загальної кількості.

Найбільше, що турбує заявників, це питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб (18%), стосовно єдиного соціального внеску (16%), оподаткування доходів від підприємницької діяльності (майже 9%) та з плати за землю (4,3%).

Аби особисто зустрітися, як з керівником фіскального відомства області, так й з його заступниками, можна попередньо записавшись  за телефоном: 219-05-59 або у каб. №201 у приміщенні ГУ ДФС області. Дізнатися графік особистих прийомів посадових осіб ГУ ДФС області можна на суб-сайті: http://zp.sfs.gov.ua.

Запорізькі митники перекрили "зелений коридор" для "подружки Бонда"

У запорізькому аеропорту пістолет марки "Fort" від запорізьких митників намагалася приховати громадянка "К".

Днями у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя йшла звичайна посадка на рейс "Запоріжжя - Анталія". У зоні митного контролю залу "на відліт" фахівці Запорізької митниці Міндоходів здійснювали митний контроль та оформлення багажу та ручної поклажі пасажирів. Як раптом рентгенотелескопічний прилад "Рапіскан" зафіксував в одній із валіз заборонений для звичайного перевезення предмет. Під прокладкою чемодану митники виявили пристрій для відстрілу патронів гумовими кулями марки "Fort 12Р", калібром 9 мм. Пістолет разом із 24 набоями знаходились у боковому кармані валізи, що утруднювало їх виявлення.

Як з'ясувалося, валіза належить громадянці України "К". Документи на зброю у власниці були відсутні.

Як зазначив в. о. заступника начальника Запорізької митниці Міндоходів - начальник оперативного управління боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями Владислав Виноградов, вона самостійно обрала "зелений коридор" для проходження митного контролю на міжнародний авіарейс UTN 6111 "Запоріжжя - Анталія". При усному опитуванні громадянка України "К" заявила, що у неї та серед особистих речей відсутні предмети, заборонені до переміщення через митний кордон України.

Таким чином, вона намагалася перетнути митний кордон України з приховуванням зброї від митного контролю. Дане порушення містить ознаками, передбачені ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Згідно із цією нормою законодавства предмети правопорушення вилучені та передані на склад митниці.

Владислав Виноградов також наголосив, що всього за 9 місяців 2014 року фахівці Запорізької митниці, виконуючи завдання боротьби з митними правопорушеннями, виявили та зафіксували 254 фактів порушень митного законодавства на суму майже 16 мільйонів гривень.

- У правопорушників було вилучено предметів правопорушень на суму понад 13,7 мільйона гривень. Найчастіше митники фіксують факти незаконного розпорядження громадянами транспортними засобами, недекларування медпрепаратів, які містять наркотичні та психотропні речовини, а також ухилення від сплати обов'язкових митних платежів, - відзначив Владислав Виноградов.

Майже 9 млн. грн. акцизного податку та 22 млн. грн. плати за ліцензії - від запорізьких платників

- За 9 місяців поточного року в області відмічено зростання надходжень акцизного податку до Державного бюджету. Так, з початку року загальна сума надходжень цього податку склала 8,7 млн. грн., що більше надходжень відповідного періоду минулого року на 20,2 відсотка (+1,5 млн. грн.). Збільшення надходжень відбулося за рахунок зростання обсягів реалізації пива на 18,8 відсотка та зростання ставок акцизного податку на 14 відсотків на спиртні напої і майже в два рази - на коньяки, - прокоментував ситуацію начальник Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області Олексій Кавилін.

У січні-вересні поточного року до загального фонду державного бюджету платники спрямували 25,2 млн. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

За 9 місяців поточного року до місцевих бюджетів надійшло майже 22 млн. грн. плати за ліцензії на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Це перевищує рівень надходжень на 1 жовтня минулого року на 2,8 відсотка, бюджет додатково отримав майже 600 тис. грн.

У січні-вересні 2014 року видано 5 286 ліцензій, продовжена дія 7 819 ліцензій, припинена дія або анульовано 1 587 ліцензій. На початок жовтня кількість ліцензій, що діють, склала 6 484 шт., що більше відповідного періоду минулого року на 62 шт.

За 9 місяців поточного року проведено 84 перевірки суб'єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг у роздрібній і оптовій торговій мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У ході перевірок встановлено 100 порушень податкового законодавства, до підприємців застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму майже 500 тис. грн. При цьому в 2 із 3-х встановлених порушень це торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами без наявності ліцензії або торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімально-роздрібних.

Понад 377 млн. грн. сплачено запоріжцями до бюджету плати за землю

- За 9 місяців поточного року саме на таку суму поповнились місцеві бюджети області сплатою земельного податку та орендною платою. Це становить 102,5 відсотка від запланованого, а додаткові надходження склали 9,2 млн. грн. Зокрема, від юридичних осіб надійшло 310,6 млн. грн., від фізичних осіб - 66,9 млн. грн. До відповідного періоду 2013 року забезпечено збільшення плати за землю на 7,9 млн. грн., або на 2,1 відсотка, - розповідає начальник Головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області Олексій Кавилін.

Одним із резервів у збільшенні надходжень плати за землю є те, що значна кількість суб'єктів господарювання продовжує платити за землю в розмірах, які не відповідають вимогам чинного законодавства. Суб'єкти господарювання, які на правах оренди користуються землею несільськогосподарського призначення, до цього часу не переоформили 362 договори оренди, де розмір плати за землю встановлений нижче за три відсотки нормативної грошової оцінки. В цілому резерви збільшення надходжень орендної плати, за умови перегляду її розмірів, складуть 8,1 млн. грн. на рік.

Аналогічна картина із землями сільськогосподарського призначення, де не переоформлені 446 договорів, а резерви, за умови сплати, складуть 3,2 млн. грн.

 Значна частина землекористувачів - юридичних осіб мають податковий борг з плати за землю, який на початок жовтня склав 80,6 млн. грн., без урахування підприємств - банкротів, які завинили державі 26,7 млн. грн.

Найбільші суми боргу за підприємствами м. Запоріжжя - 42,7 млн. грн. (без банкротів - 14,1 млн. грн.), м. Бердянська - 24,5 млн. грн. (без банкротів - 6,5 млн. грн.), м. Мелітополя - 2,7 млн. грн. (без банкротів - 2 млн. грн.).

Бердянська ОДПІ повідомляє

Бердянські міндоходівці легалізували працю понад 690 найманих працівників

За дев'ять місяців 2014 року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» фахівцями Бердянської ОДПІ виявлено 692 неоформлених найманих працівника.

В результаті проведеної роботи легалізовано працю 687 найманих працівників, сума виплаченого їм доходу склала 1156,0 тис.грн. До бюджету додатково сплачено 173,4 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 370,2 тис.грн. єдиного соціального внеску на загальнодержавне обов'язкове страхування, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Крім того, протягом 2014 року до державної реєстрації в якості фізичних осіб - підприємців залучено 441 особа. Додатково до бюджету сплачено 26,2 тис.грн. податку на доходи та 70,1 тис.грн. єдиного податку.

Олена Круц наголосила, що не проведення нарахування заробітної плати найманим працівникам та відповідно несплата обов'язкових податків та внесків - це перш за все неможливість отримання працівниками соціальних гарантій. Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати - це державний захист від незаконного звільнення, безпечні умови праці та ваша впевненість у завтрашньому дні.

Від бердянських "єдинників" місцевий бюджет отримав більше 16 мільйонів гривень

З початку року надходження з єдиного податку від юридичних та фізичних осіб склали 16,5 мільйонів гривень, що перевищило минулорічні показники майже на 3 мільйона гривень. Лідери зі сплати єдиного податку, традиційно, підприємці - фізичні особи, які за 9 місяців поточного року спрямували до бюджету 11,8 мільйонів гривень. Суб'єкти господарювання - юридичні особи сплатили майже 4,7 мільйонів гривень.

- Спрощені правила ведення бізнесу для малих і середніх підприємців на сьогодні значно полегшують умови їхньої діяльності, а також позитивно впливають на бюджетні надходження. Крім того, електронний формат взаємодії, численні сервіси для платників та якісне обслуговування стимулюють суб'єктів господарювання для стабільної роботи, - відзначила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Новації законодавства

Суб'єкти малого підприємництва складають фінзвітність за 2014 рік за новими формами

Суб'єкти малого підприємництва складають і подають річну фінансову звітність за новими формами починаючи із звітного періоду за 2014 рік.

Про це повідомляється в листі Мінфіну від 23.05.2014р. №31-08410-06-5/12530.

Нагадаємо, наказом Мінфіну від 08.02.2014 р. № 48 внесено зміни до П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва», зокрема, викладено в новій редакції форми Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва та Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва.

19 серпня 2014 року, набули чинності ще одні зміни у П(С)БО 25, якими, зокрема, підкориговані неточності в розрахунку показників статті 2290 форм № 1-м, 2-м і статті 2280 форм № 1-мс, 2-мс.

Електронні перевірки суб'єктів господарювання

Електронні перевірки проводяться щодо платників податків:

  • з 01.01.2014 р. - для платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;
  • з 01.01 2015 р. - суб'єктів господарювання мікро-, малого та середнього бізнесу;
  • з 01.01 2016 р. - інших платників податків.

Згідно ст. 55 ГКУ суб'єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб'єктів малого підприємництва, у тому числі до суб'єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.

Отже, вищезазначені норми Податкового кодексу стосуються суб'єктів господарювання мікро-, малого, середнього підприємництва.

Реєстрація платників ПДВ з 1 січня 2015 року

Обов'язковій реєстрації платниками ПДВ з 1 січня 2015 року підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів, що підлягають оподаткуванню, нарахована (сплачена) такій особі, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без урахування ПДВ.

Обмеження щодо добровільної реєстрації платником ПДВ в Податковому кодексі відсутні.

Електронне адміністрування ПДВ

З 1 січня 2015 року звітність із ПДВ обов'язково подаватимуть електронкою. Нині подавати звітність дистанційно зобов'язані лише платники податків, які належать до великих та середніх підприємств.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" від 31.07.2014 р. N 1621-VII пункт 49.4 статті 49 доповнено абзацом такого змісту: "Податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством". Зазначені зміни наберуть чинності з 01.01.2015 р.

Як працюватиме система електронного адміністрування ПДВ?

Найперше, в день реєстрації платника у системі електронного адміністрування ПДВ на нього автоматично відкривається рахунок. Податкові накладні складатимуться виключно в електронному вигляді та реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній накладній.

Іще одна "новорічна" зміна - збільшення "порога" обов'язкової реєстрації підприємства платником ПДВ з 300 тисяч гривень до 1 мільйона гривень.

Військовий збір

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором компенсація, нарахована роботодавцем працівнику, за невикористані щорічні відпустки (під час та після звільнення)?

Компенсація, нарахована роботодавцем працівнику за невикористані щорічні відпустки (під час та після звільнення), підлягає оподаткуванню військовим збором.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна СГ ФО?

Оскільки під об'єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв'язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових договорів (контрактів) та цивільно-правових договорів, сума доходу нарахованого (отриманого, виплаченого) у вигляді орендної плати, що виплачується суб'єктом господарювання за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором сума вихідної допомоги при звільненні найманого працівника?

Сума вихідної допомоги, яка є обов'язковою виплатою працівнику підприємства у зв'язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором матеріальна допомога разового характеру, яка надається роботодавцем працівнику у зв'язку з сімейними обставинами?

У разі якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв'язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об'єкт оподаткування військовим збором.

Роз'яснення податкового законодавства

Звіт по пільгам

Бердянська ОДПІ нагадує, останній день подання звіту про пільги за формою 1-ПП - 07 листопада 2014 року.  

 

Звітуємо за ІІІ квартал 2014 року!

Термін подання податкової звітності за ІІІ квартал 2014 року - не пізніше 10 листопада 2014 року, термін сплати податків та зборів за ІІІ квартал - не пізніше 19 листопада 2014 року!

Заробітна плата найманих працівників, які проживають на території ВЕЗ "Крим", оподатковується за місцезнаходженням роботодавця

Доходи найманих працівників, які мають постійне місце проживання на території ВЕЗ "Крим", як заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються роботодавцем з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого роботодавця.

На території вільної економічної зони "Крим" не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України, та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Нагадуємо, вільна економічна зона "Крим" запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 № 1636-VII. Тобто, з 26 вересня 2014 року. Строк дії може бути продовжено або скорочено законом України. Закінчення режиму тимчасової окупації не є підставою для припинення дії ВЕЗ "Крим".

Яким чином у Звіті про суми податкових пільг виправляється помилка?

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі - Порядок №1233).

Зазначений Порядок є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг.

Так, суб'єкт господарювання веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг, який подається за три, шість, дев'ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку №1233.

Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПА України від 29.03.2011 №167.

Враховуючи те, що формою Звіту про суми податкових пільг, а також Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, не передбачено механізм подання уточненого звіту, а також враховуючи те, що зазначений звіт складається наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід виправляти у черговому Звіті про суми податкових пільг у межах року. При цьому, виправлення помилок у Звіті про суми податкових пільг не призводить до нарахування штрафних санкцій.

З цим та іншими запитаннями-відповіддями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 135.02).

Медичні вироби, які входять до затвердженого переліку, підлягають обкладенню ПДВ

за ставкою 7 відсотків

10 вересня 2014 в газеті «Урядовий кур'єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 410 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Зазначеною Постановою затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТ ЗЕД, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою  7 відсотків (далі - Перелік).

Так, за ставкою 7 відсотків підлягають оподаткуванню ПДВ виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку. При цьому враховується наявність відповідного маркування для встановлених товарних позицій, незалежно від ставки податку, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України.

Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності Постановою підлягають оподаткуванню за ставкою податку 20 відсотків як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України та незалежно від ставки податку, яка застосовувалась для обчислення суми податку під час їх придбання на митній території України чи ввезення на митну територію України.

З набранням чинності постановою № 410 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Які обов'язки покладено на платників податків

Основними обов'язками платників податків є:

- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;

- ведення в установленому порядку обліку доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

- подання до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів;

- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених;

- подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;

- подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку);

- подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством;

- виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування, підписувати акти (довідки) про проведення перевірки;

- не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи;

- повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації);

- повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця;

- забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених ПКУ;

- допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених ПКУ, тощо.

Перелік основних обов'язків визначений ст. 16 Податкового кодексу України.

Справляння податку на прибуток підприємств на території ВЕЗ "Крим"

Відповідно до пункту 6.5 статті 6 Закону N 1636-VII для цілей застосування податкового та митного законодавства договори, укладені між суб'єктами господарювання із місцезнаходженням (місце проживання) на території вільної економічної зони "Крим" (далі - ВЕЗ "Крим") та іншими суб'єктами господарювання, є документами, що використовуються замість зовнішньоекономічних договорів (контрактів).

Справляння податків на території вільної економічної зони "Крим" визначено статтею 5 Закону N 1636-VII з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 12.3 статті 12 цього Закону.

На території ВЕЗ "Крим" не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Зазначені податки і збори також не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об'єктів оподаткування (в тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території.

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації (з 27 березня 2014 року), звільняються від обов'язку подання до контролюючих органів декларацій (крім митних декларацій), звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення.

Лист ДФС від 14 жовтня 2014 року

Щодо справляння податку на прибуток підприємств

Відповідно до Закону N 1636-VI податок на прибуток підприємств справляється з урахуванням таких особливостей:
- на території ВЕЗ "Крим" не справляється податок на прибуток підприємств;
- взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно із статтею 39 розділу I "Загальні положення" Кодексу;
- положення Кодексу щодо звільнення від оподаткування, особливостей оподаткування виробників с/г продукції, оподаткування неприбуткових установ та організацій, особливостей оподаткування прибутку підприємств, отриманого у зв'язку із впровадженням енергоефективних технологій, не поширюються на доходи юридичних осіб, прирівняних до резидентів, що мають джерело походження з території ВЕЗ "Крим". Тобто такі доходи підлягають врахуванню при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств в загальному порядку;
- призи, які надаються (виплачуються) на користь юридичних осіб, прирівняних до нерезидента або резидента, підлягають оподаткуванню при їхній виплаті (видачі) та за їхній рахунок за подвійною основною ставкою податку на прибуток підприємств, тобто 36 %;
- витрати юридичної особи, прирівняної до резидента, що були понесені на оплату вартості товарів (робіт, послуг), поставлених особою, прирівняною до нерезидента, включаються до складу витрат такої особи у сумі, що становить 85 відсотків вартості цих товарів (робіт, послуг);
- податок на прибуток під час тимчасової окупації не справляється з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об'єктів оподаткування (в тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території.
При цьому особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження на території АР Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов'язку подання до контролюючих органів декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податку на прибуток протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення;
- будь-які доходи з джерелом їхнього походження з території ВЕЗ "Крим", одержані юридичною особою, прирівняною до резидентів, оподатковуються за правилами, встановленими для іноземних доходів.
В свою чергу, будь-які доходи з джерелом їхнього походження з іншої території України, що нараховуються (виплачуються) на користь осіб, прирівняних до нерезидентів, оподатковуються за правилами, встановленими для їхньої виплати (репатріації) за кордон України;
- платники податку на прибуток підприємств, які мають відокремлені підрозділи на території ВЕЗ "Крим", та платники зазначеного податку із місцезнаходженням на території ВЕЗ "Крим", які мають відокремлені підрозділи на іншій території України, не можуть сплачувати податок на прибуток підприємств на консолідованій основі;
- будь-якій юридичній особі - резиденту України, яка змінює (змінила) своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України, дозволяється включити до складу витрат з метою оподаткування податком на прибуток підприємств:
підтверджені належним чином витрати, понесені у зв'язку з евакуацією основних засобів та запасів з тимчасово окупованої території на іншу територію України;
100 відсотків амортизації основних засобів, що евакуюються з тимчасово окупованої території України та були введені в експлуатацію на іншій території України;
- будь-які податки, збори (обов'язкові платежі), стягнуті на території ВЕЗ "Крим", не включаються до складу витрат при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Запровадження вільної економічної зони «Крим» 3бір.бів,р за місця чних еску та застосування реєстраторфів Про створення вільної економічної зони «Крим»

Законом України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 № 1636-VII (далі - Закон № 1636) запроваджується вільна економічна зона "Крим", функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II "Перехідні положення" зазначеного Закону та врегульовує інші аспекти правових відносин між фізичними і юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами.

Закон № 1636 опублікований 26.09.2014 у виданні "Голос України" № 184 (5934) та згідно з пунктом 1 Розділу III "Прикінцеві положення" цього Закону набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відповідно до статті 2 Закону № 1636 вільна економічна зона "Крим" запроваджується на десять повних календарних років, починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Строк дії може бути продовжено або скорочено законом України. Закінчення режиму тимчасової окупації не є підставою для припинення дії ВЕЗ "Крим".

Правові засади справляння податків на території вільної економічної зони "Крим"

Правові засади справляння податків на території вільної економічної зони "Крим" встановлено згідно норм статті 5 Закону № 1636.

Зокрема, відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону № 1636, на території ВЕЗ "Крим" не справляють загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України, та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

Взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно із статтею 39 Податкового кодексу України.

Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ "Крим", прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.

Будь-які доходи з джерелом їх походження з території ВЕЗ "Крим", одержані особою, прирівняною до резидента, підлягають оподаткуванню як іноземні доходи за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України.

Доходи найманих працівників, які мають постійне місце проживання на території ВЕЗ "Крим", як заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються роботодавцем з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого роботодавця.

Фізична особа, яка має податкову адресу на іншій території України ніж ВЕЗ "Крим", зобов'язана задекларувати об'єкти житлової нерухомості, що перебувають у її власності та знаходяться на території ВЕЗ "Крим", з метою:

- визначення загальної бази оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до пункту 265.3 статті 265 Податкового кодексу України;

- отримання пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до пункту 265.4 статті 265 Податкового кодексу України.

До платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території АР Крим та м. Севастополя, не застосовуються починаючи з першого числа місяця, в якому набрала чинності Резолюція № 68/262 Сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України, фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів (абзац 11 пункту 12.3 статті 12 Закону).

Пунктом 11.2 ст. 11 Закону № 1636 встановлено, що на території ВЕЗ „Крим", зокрема, діють норми, зокрема, Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464).

Справляння податків і зборів, єдиного соціального внеску та застосування реєстраторів розрахункових операцій відносно території ВЕЗ "Крим"

Під час тимчасової окупації справляння податків і зборів, єдиного соціального внеску та застосування реєстраторів розрахункових операцій відносно території ВЕЗ "Крим" діють з урахуванням того, що: загальнодержавні податки і збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України, статтею 271 Митного кодексу України, єдиний внесок, встановлений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, справляння якого здійснюється відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", не справляються з доходів, отриманих юридичними особами (їх відокремленими підрозділами) та фізичними особами на тимчасово окупованій території, операцій та/або з інших об'єктів оподаткування (в тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території (пункт 12.3 ст. 12 Закону № 1636).

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов'язків сплати єдиного внеску, передбаченого Законом №2464 та виконання вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" під час провадження їхньої підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території України.

Такі особи мають право на добровільну сплату єдиного внеску, передбаченого Законом № 2464, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України або уповноваженим органом з питань Криму.

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації,  звільняються від обов'язку подання до контролюючих органів декларацій (крім митних декларацій), звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення.

Прикінцевими положеннями Закону № 1636 внесено зміни до Закону № 2464, якими визначено, що тимчасово на період дії особливого правового режиму, зупиняється застосування до платників єдиного внеску із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України норми статей 25 і 26 Закону № 2464.

Податкова інформація про суми недоїмки платників єдиного внеску, зберігатиметься та опрацьовуватиметься в інформаційних базах контролюючих органів в окремому (позабалансовому) порядку.

Пунктом 5.1 статті 5 Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII „Про створення вільної економічної зони „Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" визначено, що на території ВЕЗ „Крим" не справляються, зокрема, загальнодержавні податки і збори, визначені у статті 9 розділу І „Загальні положення" Податкового кодексу України.

Плата за землю, фіксований сільськогосподарський податок (далі - ФСП)

Відповідно до ст.5 Закону на території ВЕЗ не справляються такі загальнодержавні податки як плата за землю, ФСП.

Згідно зі ст.ст.270 та 302 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування платою за землю є  земельні ділянки, частки (паї), об'єктом оподаткування ФСП є площа сільськогосподарських угідь. Частиною першою п.12.3 ст.12 Закону  визначено, що загальнодержавні податки і збори не справляються з об'єктів оподаткування (в тому числі об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням) на тимчасово окупованій території.

Особи, які перебували на обліку в контролюючих органах або мали місцезнаходження (місце проживання) на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя на початок тимчасової окупації, звільняються від обов'язку подання до контролюючих органів декларацій (крім митних декларацій), звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів протягом строку такої тимчасової окупації та після її завершення (частина перша п.12.3 ст.12 Закону).

Місцеві податки та збори (єдиний податок з юридичних осіб, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, збір за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір)

Згідно з п.5.9 ст.5 Закону на території ВЕЗ можуть справлятися місцеві податки та збори, визначені статтею 10 Податкового кодексу України, з урахуванням норм статті 5 Закону.

Пунктом 5.7 статті 5 встановлено, що будь-які доходи з джерелом їх походження з території ВЕЗ, одержані особою, прирівняною до резидента, підлягають оподаткуванню як іноземні доходи за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України.

Пунктом 5.3 цієї статті визначено, що фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ, прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента. Фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюються з метою оподаткування до резидента.

Разом з цим пунктом 12.3 ст.12 Закону передбачено, що під час тимчасової окупації справляння податків і зборів відносно території ВЕЗ діють з урахуванням того, що:

- будь-які доходи з джерелом їхнього походження з території ВЕЗ, одержані фізичною, юридичною особами, прирівняними до резидентів, оподатковуються за правилами, встановленими для іноземних доходів;

- будь-які доходи з джерелом їхнього походження з іншої території України, що нараховуються (виплачуються) на користь осіб, прирівняних до нерезидентів, оподатковуються за правилами, встановленими для їхньої виплати (репатріації) за кордон України.

Крім цього Законом внесено зміни до Бюджетного кодексу України. Так, розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 16, згідно з яким установлено, що на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» норми Бюджетного кодексу, що поширюються на Автономну Республіку Крим та місто Севастополь, застосовуються в особливому порядку. 

      У той же час ст.611 Бюджетного кодексу України передбачені особливості взаємовідносин державного бюджету з бюджетами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Зокрема, доходи, що визначені статтями 64 - 66, 69 і 71 цього Кодексу та сплачуються (перераховуються) на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, зараховуються до місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим.

Разом з цим зазначаємо, що пунктом 12.3 ст.12 Закону визначено, що до платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території Автономної  Республіки Крим та міста Севастополя, не застосовуються починаючи з першого числа місяця, в якому набрала чинності Резолюція №68/262 Сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України, фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів.

Частиною третьою п.12.3 ст.12 Закону визначено, що з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

Така податкова реєстрація може бути відновленою після евакуації особи на іншу територію України згідно із статтею 15 Закону у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань оподаткування, або внаслідок завершення строку тимчасової окупації.

Юридичні та фізичні особи, податковою адресою яких є ВЕЗ «Крим», прирівнюються до нерезидентів

27 вересня 2014 року набрав чинності Закон України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».

Відповідно до пунктів 5.2 та 5.3 статті 5 зазначеного закону, взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно із статтею 39 Податкового кодексу України. Юридичні особи (відокремлені підрозділи) та фізичні особи, які мають податкову адресу (місцезнаходження/місце проживання) на території ВЕЗ «Крим», для цілей оподаткування прирівнюються до нерезидентів.

Таким чином, виконання норм статті 39 Податкового кодексу щодо трансфертного ціноутворення має відбуватися з урахуванням норм Закону № 1636.

Детальніше ознайомитися із Законом України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України можна за посиланням http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/zakoni-ukraini/63321.html

Кримські підприємства, які переїжджають на материк, звільняються від оподаткування

Будь-юридична особа-резидент України, змінило своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території на іншу територію України, звільняється від оподаткування основних засобів та малоцінних і швидкозношуваних предметів, які належать йому і вивозяться для подальшого використання в госпдіяльності. Але це можливо за умови, що основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України.

Такі основні засоби можуть бути відчуженими до їх введення в експлуатацію за новим місцем розташування на решті території України або протягом 12 місяців за умови сплати податків, зборів відповідно до ст. 30 Податкового кодексу.

Відповідна норма визначена ст. 15 Закону № 1636-VII «ПРО створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».

Нерезидент може розплачуватися за товари і послуги готівковою валютою

Уповноважений банк може приймати від повноважного представника нерезидента - суб'єкта підприємницької діяльності в касу готівкову вільно конвертовану валюту в сумі, що не перевищує 10 тис. доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій іноземній валюті за офіційним курсом гривні, установленим Нацбанком на день здійснення операції. Такі кошти банк приймає для подальшого зарахування на поточний рахунок в іноземній валюті резидента - суб'єкта підприємницької діяльності (через розподільчий рахунок).

Такі операції здійснюються за наявності таких документів: 

а) експортного договору резидента-суб'єкта підприємницької діяльності, у якому передбачено повну або часткову оплату нерезидентом продукції, виконаних робіт, отриманих послуг у готівковій вільно конвертованій іноземній валюті, або договору, у якому передбачено повну або часткову оплату нерезидентом в готівковій вільно конвертованій іноземній валюті зафрахтование судна, що належить судновласнику-резиденту. Сума разової оплати за фрахтування судна в разі його заходження в порт України, де розташований банк, у якому відкрито поточний рахунок в иновалюте судновласника-резидента, не може перевищувати 10 тис. доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом Нацбанку на день зарахування коштів. Копія договору залишається в уповноваженому банку;

б) оригіналу митної декларації або довідки про зняття повноважним представником нерезидента - суб'єкта підприємницької діяльності готівкової валюти з картрахунку нерезидента з помощьюкорпоративной платіжної картки через уповноважений банк (фінустанова, яка отримала генеральну ліцензію Нацбанку на здійснення валютних операцій). У митній декларації робиться відмітка банку про суму та дату зарахування валюти на поточний рахунок в іноземній валюті (через розподільчий рахунок), відкритий цим банком резиденту. Копія митної декларації з зазначеною відміткою або довідка про виплату уповноваженим банком або банком готівкової іноземної валюти з картрахунку нерезидента залишається в уповноваженому банку; 

в) документа, що підтверджує повноваження, надані представнику нерезидента, на оплату договору готівковою вільно конвертованою іноземною валютою. Копія документа залишається в уповноваженому банку; 

г) копії сторінок паспорта повноважного представника нерезидента - суб'єкта підприємницької діяльності, які залишаються в уповноваженому банку.

Ввезення українських товарів з Криму без мита

Товари, які відповідають критеріям повністю вироблених, достатньо перероблених або ввезених на митну територію України та випущені для вільного обігу в Криму, вважаються товарами походженням з України і вільно переміщуються на іншу територію країни без застосування мита.

Це відбувається за умови подання сертифіката про походження товару з України.
Такий сертифікат видається торгово-промисловими палатами України на решті території України. 

Для підтвердження походження товарів, що виготовляються у вільній економічній зоні «Крим», застосовуються сертифікати форми У-1. У разі надання при митному оформленні зазначеного сертифіката до товарів не застосовується мито (ввізне, сезонне, спеціальне, антидемпінгове, компенсаційне). 

Відповідна норма передбачена частиною 6.6 ст. 6 Закону «Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», який набув чинності 27 вересня.(Лист ГФС від 07.10.2014 № 6547/7/99-99-25-02-08-1).

Термін подачі документів для отримання акцизних марок

Кабінет Міністрів постановою від 01.10.2014 № 499 вніс зміни до постанови від 27.12.2010 № 1251, яким затверджено Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів (покупці марок) повинні щомісяця подавати територіальному податковому органу (продавцю марок), попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами; платіжний документ на перерахування плати за марки; звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці.

У постанові уточнено, що ці документи будуть прийматися до 10 числа кожного місяця. При цьому отримати марки акцизного податку можна буде через 2 місяця.

До 20 числа місяця, в якому подана заявка-розрахунок, покупці марок зможуть здійснити коригування в бік збільшення (але не більше ніж на 40%) кількості та видів марок, для цього подається додаткова попередня заявка-розрахунок.

Невикористані марки продавець може прийняти назад, але вони повинні бути не пошкоджені, а сплачена сума акцизного податку відшкодовується покупцеві або зараховується в рахунок майбутніх платежів з розрахунку кількості фактично повернутих марок (крім суми акцизного податку, внесеної в рахунок погашення податкового векселя).

Документом уточнено, що повернені невикористані марки, що не пошкоджено, можуть бути повторно видані продавцем марок за заявою покупця марок, що їх повернув. При цьому плата за марки не стягується.

Розроблено проект Порядку електронного адміністрування ПДВ

Згідно із Законом від 31 липня 2014 року № 1621-VІІ про внесення змін до Податкового кодексу з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість. У зв'язку з цим розроблено проект постанови Кабінету Міністрів про затвердження Порядку електронного адміністрування ПДВ.

Порядок визначає:

- механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ;

-особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в умовах дії системи електронного адміністрування ПДВ;

- механізм проведення розрахунків із бюджетом із застосуванням рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом 1 місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника: поштову - 04655, м. Київ, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування; електронну - dpspdv@ukr.net.

Неоподатковувані ПДВ операції почали здійснюватися у середині року: як враховувати обсяги поставок

Новостворені платники ПДВ, а також платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді, повинні одночасно з декларацією звітного періоду, в якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції, подати до контролюючого органу Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7).

Такі платники ПДВ на підставі Розрахунку, який здійснювався ними за перший звітний період, у якому задекларовані оподатковувані операції, відносять суми податку в податковий кредит до кінця поточного календарного року. При цьому платники податку за підсумками року проводять перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Тобто при заповненні граф 4 і 5 рядка 3.1 таблиці 1 Розрахунку до декларації за останній звітний період року слід враховувати обсяги поставок за весь календарний рік, незважаючи на те, що неоподатковувані операції почали здійснюватися не з початку року.

Бюджетне відшкодування при відсутності оподатковуваних поставок

На бюджетне відшкодування не мають права, зокрема, особи, у яких обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування. Виняток становить податковий кредит, сформований внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів.

Платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, нараховану (сплачену) їм у зв'язку з придбанням товарів/послуг. Після закінчення терміну позовної давності по оплаті товарів/послуг платник податку втрачає право на податковий кредит щодо суми ПДВ, яка входила до складу вартості таких товарів/послуг.

Таким чином, платник податків, який не мав права на бюджетне відшкодування через відсутність оподатковуваних поставок, при формуванні рядка 24 декларації з ПДВ має право враховувати залишок від'ємного значення податку до повного його погашення лише в разі, якщо такий залишок є сплаченим, і незалежно від спливу строків позовної давності.

Якщо ж від'ємне значення ПДВ склалося по товарах/послугах, які були отримані платником податку, але не оплачені протягом терміну позовної давності, платник податку у звітному періоді, у якому минув строк позовної давності, зобов'язаний на підставі бухгалтерської довідки зняти нараховану суму ПДВ за такими товарами і відобразити цю суму в рядку 16.1 розділу II декларації з ПДВ.

Як включити у собівартість послуги з монтажу товарів, якщо акт виконаних робіт отриманий у такому звітному періоді

Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від їх реалізації.

Витрати, не підтверджені первинними документами, обов'язок ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.

Якщо первинні документи, що підтверджують здійснення витрат, що формують собівартість реалізованих товарів, складені у звітному періоді, а отримані платником в наступному звітному періоді, то такі витрати враховуються шляхом подання уточнюючого розрахунку до раніше поданої декларації з податку на прибуток.

Юрособа використовує авто працівника: ПДФО, ЄСВ та витрати на прибуток

Компенсація працівнику за використання під час здійснення службових обов'язків власного автомобіля, який не знаходиться в оренді у юридичної особи, що виплачується за рішенням керівника підприємства і вважається додатковим благом найманого працівника.

Отже, така компенсація обкладається ПДФО і відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу "126".

Якщо ж юридична особа орендує автомобіль у фізичної особи на підставі договору оренди, то юрособа - орендар при виплаті доходу зобов'язана нарахувати, утримати та сплатити до бюджету ПДФО та відобразити дану виплату в податковому розрахунку за ф. N 1ДФ з ознакою доходу "102".

Виплата оренди включаються до складу податкових витрат з податку на прибуток в залежності від напрямку використання автомобіля.

Додаток 1 до податкової накладної в ЄРПН окремо не реєструється

Якщо податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН, то в лівій верхній її частині проставляється відповідна позначка "Х".

Якщо частка товару/послуги не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку 1 до податкової накладної і в повній вартості враховується у податковій накладній та загальних податкових зобов'язаннях.

Разом з тим, форма додатка 1 не передбачає наявність порядкового номера та інших обов'язкових реквізитів, зазначених у податковій накладній.

Отже, додаток 1 не вважається окремим від податкової накладної документом і окремо в ЄРПН не реєструється.

Подали, але не відобразили заяву зі скаргою до декларації з ПДВ: як виправити?

Якщо покупець подав до декларації з ПДВ заяву із скаргою на постачальника (додаток Д8) та копії відповідних підтвердних документів, а у декларації з ПДВ (в т.ч. в додатку Д5) таку операцію не відбив, то в період виявлення помилки необхідно надіслати уточнюючий розрахунок з додатком Д5. У додатку Д5 необхідно зробити відмітку "Уточнюючий".

При цьому виправлення помилки в Реєстрі здійснюється в загальному порядку з урахуванням того, що в графі 5 р. II виду документа ЗП додається літера "У".

Заповнюється розділ II податкової накладної, якщо поворотна тара не є заставною?

До розділу II податкової накладної вносяться дані по зворотній (заставній) тарі. Вартість тари визначається у договорі (контракті) як зворотна (заставна) і не включається до бази оподаткування, а зазначається в графі 12 як загальна сума коштів, що підлягають сплаті.

Отже, оскільки у графі 12 розділу II податкової накладної постачальника відображається сума коштів, які перераховуються покупцем в якості забезпечення виконання ним зобов'язання повернути такому постачальнику тару, то у випадку, якщо тара не є заставною, в податковій накладній розділ II не заповнюється.

Відсотки по зарплатному рахунку не обкладаються ПДФО, але за певних умов

До складу оподатковуваного доходу платника не включаються доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими здійснюються виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Ознаки таких рахунків визначаються Нацбанком.

Банк для зарахування зазначених виплат відкриває фізособі окремий поточний рахунок або використовують уже відкритий для цих цілей рахунок.

Для відкриття окремого рахунку клієнт зобов'язаний в заяві про відкриття поточного рахунку в рядку «Додаткова інформація» вказати, що рахунок відкривається для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Для чинного поточного рахунку така інформація визначається в додатковій угоді до договору банківського рахунку.

Таким чином, якщо фізособі відкрито окремий рахунок, то доходи у вигляді нарахованих відсотків на зарплату, стипендію, пенсію, соцдопомогу або інші соцвиплати не будуть обкладатися ПДФО.

Разом з тим, якщо фізособа отримає на такий рахунок будь-які інші доходи, нараховані відсотки за таким банківського рахунку будуть включатися в загальний оподатковуваний дохід та обкладатися ПДФО у порядку, передбаченому Податковим кодексом для оподаткування відсотків.

Лист ГФС від 25.09.2014 р. № 3933/6/99-99-17-03-03-15.

Добровільне страхування у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування

Чи можна договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування заключити на період менше одного року, якщо особі, яка його укладає, не вистачає до страхового стажу декілька місяців?

     Особа, якій не вистачає до страхового стажу декілька місяців, не може заключити договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на період менше одного року.

     При цьому, договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Яку ставку ЄВ застосовує ФОП, що приймає участь у добровільній системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у разі отримання суми допомоги по вагітності та пологах?

     Фізична особа - підприємець, яка приймає участь у добровільній системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у разі отримання суми допомоги по вагітності та пологах застосовує до бази нарахування єдиного внеску ставку у розмірі 34,7 відс., а з місяця укладання договору про добровільну участь:

     у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням - у розмірі 36,6 відсотка;

     у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - у розмірі 36,21 відсотка.

     У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 відсотка.

Який термін дії договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та термін подання звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь у випадку одноразової сплати ЄВ?

     В розділі 6 «Строк дії Договору» договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування зазначається календарна дата в межах десяти днів з моменту підписання Договору включно.

     При одноразовій сплаті єдиного внеску за попередні періоди звіт про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які подлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів подається протягом 10 днів з моменту підписання Договору, але після одноразової сплати єдиного внеску.

Чи повинна сплачувати ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, яка не отримує доходу, але при цьому уклала договір про добровільну участь у системі загальнообовязкового державного соціального страхування?

     Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування, яка не отримує доходу, але при цьому уклала договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, зобов'язана щомісяця сплачувати єдиний внесок у розмірі 36,6 відс., 36,21 відс. або 38,11 відсотка.

При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Чи підлягають поверненню сплачені суми ЄВ у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь?

     Відповідно до п. 5.8 розділу V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 455, сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають.

Чи необхідно ФОП ЄП, яка сплачує ЄВ за ставкою 34,7 відс., укладати договір про добровільну участь з метою отримання допомоги по вагітності та пологах?

     Для отримання допомоги по вагітності та пологах фізичній особі - підприємцю, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування та сплачує єдиний внесок за ставкою 34,7 відс., не обов'язково укладати договір про добровільну участь за ставкою 36,6 відсотка.

Чи має право укласти договір про добровільну участь ФО, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку?

     Фізична особа, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку та не перебуває у трудових відносинах з страхувальником, має право укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Чи необхідно особі, яка бере участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у разі зміни адміністративного району переукладати договір про добровільну сплату ЄВ?

     Чинним законодавством не передбачено переукладання договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування з органами доходів і зборів у разі зміни адміністративного району.
Новости Бердянска
сегодня, 18 марта, понедельник
вчера, 17 марта, воскресенье
16 марта, суббота
15 марта, пятница

Все новости Бердянска