Информация от налоговой инспекции Бердянска

12.11.2014 · 12:23 · Просмотров - 1053

Подборка материалов из Бердянской ОГНИ за неделю по 12 ноября

Прес-служба ДФС повідомляє

За 10 місяців поточного року до зведеного бюджету зібрано 344,1 млрд. гривень

За оперативними даними протягом січня - жовтня поточного року до зведеного бюджету зібрано 344,1 млрд. грн., що на 3,7 млрд. грн., або на 1,1 відс. більше відповідного періоду минулого року. Державний бюджет отримав 272,1 млрд. грн., що на 6,7 млрд. грн. більше відповідного показника 2013 року, місцеві бюджети - майже 72 млрд. грн., що на 3,1 млрд. грн., або на 4,1 відс. менше відповідного періоду минулого року.

Надходження до загального фонду державного бюджету (збір) склали 254,7 млрд. грн., що на 1,3 млрд. грн., або на 0,5 відс. більше відповідного періоду минулого року.

Протягом січня - жовтня поточного року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 305,2 млрд. грн., що на 10,4 млрд. грн. або на 3,5 відс. більше відповідного періоду минулого року, у т.ч. до державного бюджету - 233,2 млрд. грн., що на 13,5 млрд. грн. більше відповідного показника 2013 року.

До загального фонду державного бюджету надходження (сальдо) склали 215,9 млрд. грн., що на 8,1 млрд. грн., або на 3,9 відс. більше відповідного періоду минулого року.

У розрізі основних платежів у січні-жовтні 2014 року приріст до аналогічного періоду 2013 року забезпечено з податку на доходи фізичних осіб - на 46,3 відс. (+ 2 825,2 млн. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (сальдо) - на 15,5 відс. (+ 3 718,5 млн. грн.), податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів - на 5,6 відс. (+ 4 552,8 млн. грн.), платежів за користування надрами - на 23,8 відс. (+ 2 506,8 млн. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) - на 3,9 відс. (+ 796,4 млн. грн.), рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України - на 119,7 відс. (+ 633,3 млн. грн.), збору за користування радіочастотним ресурсом - на 42,9 відс. (+ 327,1 млн. грн.), вивізного мита - у майже 3 рази (+ 119,6 млн. грн.), цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживання усіх форм власності - на 13,1 відс. (+ 166,2 млн. грн.) тощо.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на прибуток підприємств - 103,1 відс. (+ 1 069,1 млн. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - 107,2 відс. (+ 152,8 млн. грн.), вивізного мита - 273,6 відс. (+ 116,9 млн. грн.), цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ - 105,1 відс. (+69,3 млн. грн.), цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію - 101,7 відс. (+ 36,2 млн. грн.), рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України - 101,1 відс. (+ 12,4 млн. грн.) тощо.

Платникам податків на рахунки відшкодовано 38,8 млрд. грн. податку на додану вартість. За рахунок вжитих заходів залишок невідшкодованих сум ПДВ на рахунки платників зменшився на 1,4 млрд.грн. порівняно з початком року.

Надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування склали 149,3 млрд. гривень.

Окрім того, за січень-жовтень відбулось зменшення надходжень (збір) до зведеного бюджету по Донецькій та Луганській областях порівняно з минулим роком на 9,1 млрд. грн. (76 відс.), зокрема, по Донецькій обл. - на 6,9 млрд. грн., по Луганській обл. - на 2,2 млрд. гривень.

ДФС готова до здійснення перевірок на виконання Закону України «Про очищення влади»

Державна фіскальна служба України готова до здійснення перевірки відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру осіб, які підлягають перевірці відповідно до Закону України «Про очищення влади».

Перевірка здійснюватиметься фахівцями Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб та підпорядкованими територіальними підрозділами за спеціальним алгоритмом. Він дозволяє виявляти недостовірність вказаних у декларації відомостей про наявність у суб'єктів декларування майна (майнових прав), а також невідповідність вартості майна (майнових прав), набутого (набутих) за час перебування на відповідних посадах, доходам, отриманим із законних джерел.

Окрім того, за рішенням Голови ДФС Ігоря Білоуса, у складі вказаного вище Департаменту додатково створюється Управління з метою перевірки відомостей декларацій окремих осіб, зазначених у частині 1 статті 2 Закону України «Про очищення влади».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» (від 16 жовтня 2014 р. №563) вже у листопаді цього року до ДФС почнуть надходити запити від органів державної влади щодо перевірки відомостей, вказаних суб'єктами декларування. Термін відповіді ДФС на кожен запит не має перевищувати 60 днів.

Інформація про початок проходження перевірки відповідною особою разом з копіями її заяви та декларації, а згодом - інформація про результати перевірки - мають розміщуватися у відкритому доступі на офіційному сайті органу, в якому проводиться перевірка.

Відповідно до Закону «Про очищення влади» (частина третя статті 1, частина восьма статті 3), особа, яка вказала недостовірні відомості щодо набутого майна та не змогла пояснити його походження, позбавляється на 10-річний термін права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Згідно із затвердженим Урядом порядком проведення перевірки, керівник відповідного органу не пізніше, ніж на третій день з дня надходження  відповіді/висновку, якими встановлено недостовірність відомостей, приймає рішення про звільнення особи, стосовно якої проводилася перевірка.

Громадська рада при ДФС України обрала свого Голову та визначилася з подальшими напрямами роботи у комітетах

Сьогодні, 4 листопада, Громадська рада при Державній фіскальній службі України визначила свого керівника. За результатами рейтингового голосування головою цього консультативно-дорадчого органу став Дмитро Олексієнко, виконавчий директор Громадської спілки «Ліга аудиторів України».

«Громадська рада - це цивілізований майданчик для спілкування між ДФС та громадськістю. Адже тільки у діалозі можна знайти конструктивні рішення та оптимальні шляхи для розв'язання актуальних задач у податковій та митній сферах. Впевнений, що ініціативи членів Громадської ради, професійні напрацювання у робочих групах сприятимуть ефективній розбудові Державної фіскальної служби», - наголосив Дмитро Олексієнко.

Заступниками голови Громадської ради обрано Юлію Дроговоз - віце-президента УСПП, голову комісії УСПП з питань економічної політики, та Олега Платонова - президента «Асоціації транспортно-експедиторських та логістичних організацій України «Укрзовніштранс»». Секретарем Громадської ради обрано директора Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС України Віктора Косарчука.

Під час засідання також було розглянуто і прийнято Положення про Громадську раду при ДФС України, відповідно до якої у структурі Громадської ради діятимуть Правління та комітети. До Правління входитимуть голова Громадської ради, його заступники, секретар, голови комітетів та їх заступники, а також делеговані комітетами члени. Правління вирішуватиме стратегічні, поточні та невідкладні питання, організовуватиме та координуватиме роботу Громадської ради між засіданнями.

Крім того, відповідно до напрямів роботи члени Громадської ради працюватимуть у трьох комітетах - податкової політики, митної політики та комітеті з питань запобігання та протидії корупції, контрабанді та з питань діяльності органів фінансових розслідувань та податкової міліції.

Також у рамках діяльності Громадської ради впроваджується інститут експертів, який дозволяє залучати до її роботи представників бізнесу та громадськості, які бажають долучитися до розробки та удосконалення податкового та митного законодавства.

Правила переміщення валюти через адміністративний кордон з вільною економічною зоною «Крим»

Відповідно до Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та постанови Правління Національного банку України від 3 листопада 2014 року № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» запроваджено нові правила переміщення готівкової валюти через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим» під час режиму тимчасової окупації.

Так, забороняється переміщення готівкових російських рублів через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», за винятком їх переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 гривень, за умови усного декларування посадовій особі митниці.

Переміщення валюти інших категорій здійснюється за загальними правилами, встановленими Національним Банком України. Таким чином, фізичні особи мають право ввезти на територію ВЕЗ «Крим» або вивезти з неї на іншу територію України готівкові кошти в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

При цьому:

фізична особа, яка має місце проживання на іншій території України, може переміщувати готівкові кошти в сумі, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро;

фізична особа, яка має місце проживання на території ВЕЗ «Крим», може переміщувати:

при ввезенні на іншу територію України - готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта) за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

при вивезенні з іншої території України - готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта), якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Разом з цим, звертаємо увагу на те, що відповідно до норм Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема, валютні цінності, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів, а також тих, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

З початку року на «Пульс» звернулися понад 5 тис. заявників

Протягом січня-жовтня 2014 року на антикорупційний сервіс ДФС  «Пульс» звернулися понад 5 тис. заявників, що на 6,6 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Як і раніше, популярною серед заявників залишається податкова тематика - різним аспектам оподаткування присвячено 76,4 відс. від загальної кількості звернень. Митної справи стосувалися, відповідно, 23,6 відс. заяв.

Розгляд понад 97 відс. звернень вже завершено, про вжиті заходи поінформовано заявників.

У переважній більшості наші громадяни  використовують „Пульс" для з'ясування питань щодо організації роботи ДФС та її територіальних органів. Цієї тематики стосувався 31 відс. звернень.

Майже 29 відс.  платників вирішили за допомогою сервісу проблеми, які виникли при поданні електронної звітності та реєстрації податкових накладних. На затримку митного оформлення товарів поскаржилися 15,8 відс. громадян.

Особливостями реєстрації платником ПДВ цікавилися 3,8 відс. заявників, з приводу перевірок суб'єктів господарювання звернулися 6,5 відс. платників. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 5,2 відс. від загальної кількості звернень.

Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі водокористувачі сплатили 106 мільйонів гривень

- Така сума коштів за спеціальне використання води протягом січня-жовтня 2014 року надійшла до зведеного бюджету України. З них 53 млн. грн. сплачено до державного бюджету і стільки ж до місцевих бюджетів. За звірками переліків дозволів для водокористувачів, отриманих від Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, з переліком платників, які надали податкові декларації по збору залучено до оподаткування 3 водокористувача. За несплату збору їм донараховано штрафних санкцій на суму майже 6 тисяч гривень, - прокоментував начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

До речі, ті суб'єкти господарювання, які протягом шести місяців не сплачують, або сплачували в неповному обсязі збір за спеціальне використання води можуть позбутися дозволів на її використання.

Наприклад, з початку року ГУ Міндоходів у Запорізькій області було надіслано звернення до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА з пропозицією про скасування дозволу одному із запорізьких підприємств. За спеціальне використання води воно заборгувало державі майже 8 тис. грн.

Всього по збору за спеціальне використання води в області зареєстровано 3427 платників.

Запорізькі податківці розглянули 640 звернень від запитувачів

Саме таку кількість звернень розглянуто за десять місяців поточного року. Всього  надійшло 666 письмових звернень громадян, з них: 663 заяви, 3 скарги, пропозицій не надходило.

Найчастіше запоріжці звертались  з метою інформування органів влади про ухилення від сплати податків, а це  233 випадки. У 157 випадках звертались стосувалось проведення контрольно-перевірочної роботи,  124 заявники звертались до податкових органів ГУ ДФС у Запорізькій області з метою отримання податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст. 52 Податкового кодексу України тощо.

Наразі 118  звернень вирішено позитивно, 481  роз'яснено, 3 повернуто авторам з відповідними роз'ясненнями, 17 надіслано за належністю, 21 визнано анонімними. Залишаються на виконанні (термін не настав) 26 звернень.

У січні-жовтні поточного року до підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 30 колективних звернень, що складає 4,5% від загальної кількості. Повторних звернень не надходило. Графіки прийомів громадян керівників підрозділів ДФС у Запорізькій області оприлюднені на суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області.

Від діяльності запорізьких оперативників державна казна поповнилась на 41 млн. грн.

Саме така сума коштів надійшла до державного бюджету за десять місяців поточного року від роботи оперативних підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області.

За матеріалами оперативних співробітників порушено 101 кримінальне провадження, 23 - за незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів, 2 - за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, 76 - за іншими статтями.

Загальна сума встановлених збитків за закінченими кримінальними провадженнями становить - 20,2 млн.  грн., з яких державі відшкодовано 8,4 млн. гривень. За  кримінальними провадженнями, направленими до суду для звільнення від кримінальної відповідальності, у зв'язку з повним відшкодуванням державі збитків сплачено 5,8 млн.  гривень.

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області спільно з підрозділами податкового та митного аудиту виявили 19 фактів необґрунтованих заяв на відшкодування з бюджету ПДВ на загальну суму 36,5 млн. гривень. За  фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ з бюджету розпочато 6 кримінальних проваджень.

Також виявлено 44 факти ухилення від сплати ПДВ, що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Cума податкових зобов'язань з ПДВ становить 84 млн. грн. Наразі за цими фактами триває кримінальне правопорушення.

Оперативні співробітники припинили діяльність «конвераційного» центру з  обігом 110 млн. грн.

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області припинили діяльність "конвертаційного центру", організатори якого надавали послуги підприємствам реального сектора економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових грошових коштів у готівку.

 З метою прикриття незаконної діяльності учасники "конвертаційного" центру створили ряд транзитно-конвертаційних суб'єктів господарювання. Механізм незаконної конвертації грошових коштів полягав в тому, що грошові кошти від суб'єктів господарювання реального сектора економіки перераховувались на підконтрольні підприємства, які у подальшому знімались з їхніх рахунків. У якості винагороди організатори "конвертаційного" центру отримували грошові кошти від 7 до 9% від перерахованої суми. Користувачами послуг "конвертаційного" центру були підприємства Запорізької, Дніпропетровської та Київської областей. Протягом 2013-2014 років було проконвертовано 110 млн. гривень, а ймовірні втрати бюджету склали понад 22 млн. гривень.

У сфері протидії фіктивному підприємництву розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах стосовно організаторів одного з викритих "конвертаційних" центрів, які протягом цього року використовуючи підконтрольні їм суб'єкти господарської діяльності з ознаками "фіктивності", здійснили пособництво службовим особам реально діючих суб'єктів господарської діяльності в ухиленні від сплати податків у сумі понад 3 млн. гривень.

Всього з початку року податкові міліціонери ліквідували діяльність 2 "конвертаційних центрів", за якими загальний обсяг проконвертованих коштів становить понад 135 млн. гривень.

На Запоріжжі із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 2,3 млн. гривень

З початку року співробітники оперативного управління припинили діяльність 4 "підпільних" цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв, перекрили 3 канали постачання спирту, призначеного для масового виробництва фальсифікованих спиртних напоїв, небезпечних для життя та здоров'я людини. Податкові міліціонери виявили та перекрили канал постачання на територію Запорізької області незаконно виготовлених тютюнових виробів вітчизняного виробництва на суму 2,3 млн.  гривень.

Так, минулого тижня на території  м. Запоріжжя та області оперативні працівники податкової міліції  встановили 11 фактів  реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У результаті перевірки  із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 159  тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 55 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 104 тис. гривень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 1 кримінальному правопорушенню - за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та збут фальсифікованих підакцизних товарів).

Бердянська ОДПІ повідомляє

Внимание!  В городе действуют мошенники!

Бердянская налоговая инспекция уведомляет, что частным предпринимателям и другим налогоплательщикам нашего города и района поступают звонки с номера телефона 0965593596 от имени  руководства налоговой инспекции с предложением  перечислить определенную сумму денег на банковский счет, с целью получения  содействия в решении вопросов, связанных с налогообложением.

Предупреждаем, что Бердянская налоговая инспекция к таким звонкам не имеет отношения, данные звонки поступают с целью получения мошенниками денежных средств незаконным путем.

Будьте внимательны! Не поддавайтесь на провокации!  

В случае поступления аналогичных звонков, просьба немедленно сообщить по тел. 0(61) 213-54-58 (управление внутренней безопасности ГУ ГФС в Запорожской области), 102 (дежурная часть ГОВД УМВД в Запорожской области,  3-84-07, 3-84-45 (Бердянская ОГНИ).   

Вилучено алкоголю на суму 25 тисяч гривень

  За інформацією в.о. заступника начальника оперативного управління Бердянської ОДПІ Артема Кавуна протягом першого тижня листопада на території обслуговування встановлено 3 факти реалізації  алкогольних напоїв без наявності будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму понад 25 тис. гривень та складені протоколи про адміністративне правопорушення.

Від бердянських платників надійшло майже 255 млн. грн. єдиного соціального внеску

За десять місяців поточного року бердянські платники сплатили 254,9 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема у жовтні надійшло 26,7 мільйонів гривень єдиного соцвнеску, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Олена Миколаївна зауважила, що сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Тому якщо громадянин вирішив взяти участь у системі державного соціального страхування добровільно, то він може подати заяву про добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органу доходів і зборів за місцем проживання.

В Бердянську надано більше 6 тисяч адмінпослуг у Центрі обслуговування платників

За десять місяців поточного року Центром обслуговування платників Бердянської ОДПІ надано 6243 адміністративні послуги.

Як відзначила начальник інспекції Олена Круц, найбільшою популярністю користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За січень-жовтень 2014 року було надано 4479 таких послуг.

У Центрі обслуговування платників зареєстровано підприємцям 448 книг обліку доходів і витрат та 256 книг обліку розрахункових операцій. Видано 177 торгових патентів, 283 довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняють підприємницьку діяльність, та 389 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів.

Крім того, упродовж січня-жовтня 2014 року Бердянською ОДПІ розглянуто 22 письмових звернення від громадян. На особистих прийомах побувало більше 60 громадян. Основні питання, які порушувалися, стосувалися роз'яснення законодавства відносно плати заземлю, сплати податку на доходи фізичних осіб, реєстрації платників, застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Концепція реформуваня податкової системи

Бердянська ОДПІ нагадує, що Урядом запропоновано Концепцію реформування податкової системи України. Це комплексний план змін у податковій системі, яким запропоновано, зокрема, скорочення кількості податків з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об'єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.

В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. Інші підприємства залишаються на діючій пільговій системі оподаткування.

З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Новації законодавства

Валютні розрахунки з ВЕЗ «Крим»: нові правила

5 листопада 2014 року набрала чинності Постанова НБУ "Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим"" від 03.11.2014 N 699, якою визначені особливості застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим".
Зокрема, передбачено, що особа, місцезнаходження якої (зареєстрована/постійно проживає) є територія ВЕЗ "Крим", прирівнюється до нерезидента (за інвестиційними операціями - до іноземного інвестора).

Перекази (платежі) з материкової території України на територію ВЕЗ "Крим" або з території ВЕЗ "Крим" на материкову територію України здійснюються як для операцій з переказу коштів за межі України/в Україну.

Інвестиції резидентів в об'єкти інвестиційної діяльності, розташовані (зареєстровані) на території Криму, забороняються.

Крім цього, забороняється на материковій території України залучення вкладів (депозитів) за договорами банківського вкладу (депозиту) у російських рублях; надання коштів у кредит (позику), у тому числі за кредитами овердрафт у російських рублях.

Банки повинні зупинити здійснення операцій за відкритими рахунками юросіб, місцезнаходження яких на території ВЕЗ "Крим", та вжити заходів щодо закриття таких рахунків.

Місячну звітність з ПДВ за новими формами вперше необхідно здати за грудень 2014 року

4 листопада 2014 року в Офіційному віснику України №86 було опубліковано наказ Мінфіну від 23.09.2014 № 966 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Наказом затверджені наступні форми:

- податкової декларації з податку на додану вартість;

-уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

-розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованих як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Отже податкову декларацію з ПДВ за новою формою необхідно буде подати:

- для місячної звітності - за грудень 2014 року;

- для квартальної звітності - за I квартал 2015 року.

Оновлені податкова накладна і реєстр будуть застосовуватися з 1 грудня 2014 року

7 листопада оприлюднені нові форми і порядки заповнення податкової накладної та реєстру податкових накладних, затверджених наказами Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957 та № 958.

Так, в новій формі податкової накладної додана одна графа - в результаті, замість наявних 12-ти граф, тепер маємо 13. Зазначена графа 9, як і очікувалося, передбачений для відображення обсягів постачання без урахування ПДВ, що підлягають оподаткуванню за ставкою 7 %. Аналогічна графа додана і в розрахунок коригування.

У заголовній частині реєстру податкових накладних зникла рядок «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість», наявність якої з січня 2014 року було недоречним.

Крім того, розділи і та ІІ реєстру тепер включають окремі графи, передбачені для відображення як бази оподаткування, так і суми ПДВ за ставкою 7 %.

Разом з тим, у розділі І реєстру виділені окремі графи для операцій, які:

- звільнені від оподаткування ПДВ (сума поставки);

- не є об'єктами оподаткування (сума поставки);

- підлягають оподаткуванню за ставкою 0 %.

Розділ ІІ реєстру, крім зазначеного вище, тепер містить нову графу «Частка, що використовується в оподатковуваних операціях». При цьому в окремі графи виділені операції, які:

- оподатковуються за основною ставкою;

- оподатковуються за ставкою 0 %.

Накази оприлюднені і вступають в силу 1 грудня 2014 року.

Військовий зібр

Не все оподатковують військовим збором

У разі якщо суму коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачують (не компенсують) працівникові, а працедавець перераховує її на рахунок закладу охорони здоров'я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто таку суму коштів військовим збором не оподатковують.
Нагадаємо, об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платникові у зв'язку з трудовими відносинами (пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами і доповненнями).

Яким чином податкові агенти звітують про нарахування, утримання та сплату військового збору?

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» (далі - ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір.

Платники військового збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 ПКУ. Це визначено п.п. 1.6 п. 16 прим. 1 підрозд.10 розд. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями.

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) до контролюючого органу за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб - платників військового збору.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 132.04).

Роз'яснення податкового законодавства

Не зволікайте зі сплатою податків!

Бердянська ОДПІ нагадує, що термін сплати податків та зборів за ІІІ квартал - не пізніше 19 листопада 2014 року!

Про зміни щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги

Законом України від  02.09.2014 № 1668-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» доповнено положеннями, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, до інших витрат звичайної діяльності без обмежень, передбачених підпунктом "а" підпункту 138.10.6 пункту 138.10 статті 138 цього Кодексу, включаються суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.

Податковий кодекс України не містить спеціальних вимог щодо підтвердження вищевказаних витрат. Отже, такі витрати визнаватимуться на підставі первинних документів, обов'язковість ведення яких передбачена правилами бухгалтерського обліку.

Останній податковий період ФОП - платників єдиного податку, які припиняють провадження підприємницької діяльності

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

Нагадуємо, податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Податковий (звітний) період для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, регулюється ст. 294 розділу XIV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України

Відповідно до пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим" та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно зі статтею 39 Податкового кодексу України.

Чи поширюється обмеження загальної суми контрольованих операцій 50 млн. грн. і більше (без ПДВ) згідно підпункту 39.2.1.4 пункту 39.2 статті 39 ПКУ зазначеного платника податку з кожним контрагентом за відповідний календарний рік?

Статтею 5 Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України", який набрав чинності з 27 вересня 2014 року, визначено, зокрема, що взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно із ст. 39 Кодексу. Юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ "Крим", прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, встановлено пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу.

Згідно з пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами.

Крім того, на підставі пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими вважаються господарські операції, однією із сторін яких виступає нерезидент, який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні.

При цьому господарські операції визнаються контрольованими, якщо загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).

Таким чином, операції, здійснені з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим" та досягли вартісного критерію, визначеного пп. 39.2.1.4 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, визнаються контрольованими, незалежно від того, чи є така особа пов'язаною, чи ні.

Платникам ЄСВ на території проведення АТО

Статтею 1 Закону № 1669 визначено, що період проведення антитерористичної операції - це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 (далі - Указ № 405/2014) та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу № 405/2014.

У статті 7 друге речення частини сьомої Закону № 2464 викладено в такій редакції: "Не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

При цьому порядок нарахування єдиного внеску з середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, надано у листі ДФС від 29.09.2014 року № 5655/7/99-99-17­03-01-17.

Розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 доповнено пунктом 93 такого змісту:

платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону № 2464, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені статтями 25, 26 Закону № 2464 за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до зазначених платників єдиного внеску, не застосовуються.

Разом з тим повідомляємо, що Кабінет Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування Закону № 1669 затверджує перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу № 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення та у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції приймає остаточний перелік.

Враховуючи зазначене вище, платник єдиного внеску, який подає заяву, щодо звільнення від виконання обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану, повинен перебувати на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів відповідно до переліку затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Підстави для анулювання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

 - заяви суб'єкта господарювання;

 - рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;

 - несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії;

 - рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання марок акцизного збору (стосовно імпортерів);

- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору;

- рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем;

- порушення вимог статті 15 прим.3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.

Державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями).

Мобілізовані працівники мають право на податкову соціальну пільгу

У ДФСУ запитали, чи застосовується ПСП до середнього заробітку мобілізованих працівників, у разі непроведення компенсаційних виплат з бюджету.

Податківці нагадали, що нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов'язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати.

Оскільки на сьогодні компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих не передбачені і відсутній порядок їх відшкодування, сума середнього заробітку таких працівників включається в їх загальний оподатковуваний дохід і оподатковується за ставками 15/17 відсотків.

При цьому під час нарахування заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - на суму обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Затверджено акцизні марки на окремі товарні позиції УКТЗЕД

З 1 листопада 2014 року вказана продукція оподатковуватиметься акцизним податком за ставкою 70,53 грн. за 1 літр100% спирту. Раніше такі товари класифікувались як продукти дієтичного харчування, лікарські засоби, інша аналогічна продукція і не маркувались акцизними марками. Однак, відтепер їх маркування є обов'язковим а для реалізації суб'єктам господарювання необхідно одержати ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями.

Відповідно до Закону України від 31.07.2014 року №1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів", до алкогольних напоїв віднесено продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Крім того, підприємцям необхідно пам'ятати про посилену відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Зокрема, за оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідних ліцензій Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень,  а за їх реалізацію без марок акцизного податку або з підробленими марками  - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Державний реєстр розширив список до 108 моделей РРО

Наказом ДФС від 14.10.2014 р. № 190 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Повідомляємо, що відтепер до Державного реєстру РРО включено 108 моделей. До нещодавнього часу було лише 105. Нові моделі касових апаратів модернізовані та забезпечують передачу контрольовано-звітної інформації до органів ДФС в електронній формі.

Суб'єкти господарювання можуть обирати собі нову модель техніки за власним бажанням або ж можуть вдосконалювати ту модель, якою користуються у роботі, приєднавши до неї відповідний модем.

Детальніше ознайомитись із переліком реєстраторів розрахункових операцій можна на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України за електронною адресою:http://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/63344.html.

Пам'ятка

по заповненню розрахункового документа при сплаті грошового зобов'язання, визначеного органом Міндоходів за результатами проведеної підрозділом податкового та митного аудиту контрольно-перевірочної роботи

                                                  

                                                                                                     (згідно вимог наказу МФУ

                                                                                                             від 22.10.2013 N 609)

При сплаті грошового зобов'язання, визначеного органом Міндоходів за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту, поле "Призначення платежу" розрахункового документа заповнюється наступним чином

*

;131

;

сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7


        1 - службовий код (*);

2 - код виду сплати (131);

3 - код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу (сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту);

5 - не заповнюється;

6 - не заповнюється;

7 - не заповнюється.

____________

 

 

ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР

Чи оподатковуються військовим збором  доходи, виплачені громадянам за цивільно - правовими  договорами?

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати та  інші  виплати і винагороди,  які нараховуються  фізичним особам  платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

До цивільно - правових договорів відноситься, зокрема, договір підряду та договір про  надання послуг.  При виконанні зазначених договорів  оплачується виконана робота  чи  надана послуга. В межах  бухгалтерського обліку  виконання умов   цивільно-правових договорів підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт, актами приймання - передачі.

Тобто  оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, виконання яких підтверджується актами виконаних робіт на підставі яких провадиться їх оплата.

Підприємство виплачує орендну плату громадянину за оренду приміщення. Чи оподатковується військовим збором сума орендної плати?

Положеннями Податкового кодексу України  визначено, що  під об'єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв'язку з відносинами трудового найму, тобто  на підставі  трудових  та цивільно-правових договорів.   Тому  дохід, який  виплачується фізичним особам  за договором оренди нерухомого та рухомого майна, не є об'єктом оподаткування військовим збором.

Чи є об'єктом оподаткування військовим збором виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності?

Виплати по листках непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування військовим збором прирівнюються до заробітної плати. Тому такі виплати оподатковуються військовим збором на загальних підставах.

В який термін перераховується військовий збір у разі виплати  доходу  у негрошовій формі?

Нарахування, утримання та сплата   військового збору  до бюджету здійснюється у порядку, встановленому Податковим  кодексом України  для податку на доходи фізичних осіб. Зокрема, у разі   виплати (надання)  податковим агентом  доходу у  негрошовій формі чи  готівкою з каси,  податок перераховується до бюджету протягом банківського дня, наступним  за днем такого нарахування та виплати.

Тобто у разі надання податковим агентом доходу у негрошовій формі, військовий збір перераховується до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

Яка форма звітності передбачена для  відображення податковим агентом військового збору та який термін  надання   розрахунку?

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір  без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб - платників військового збору.

До набрання чинності новою формою Податкового розрахунку за формою 1ДФ, податкові агенти  надають діючий на  даний час Податковий розрахунок (форма 1ДФ).

Після прийняття нової форми Податкового розрахунку 1 ДФ, податкові агенти зобов'язані будуть за ІІІ квартал 2014 року  подати новий звітний або уточнюючий податковий розрахунок за новою формою. При цьому у новому звітному  розрахунку необхідно  заповнити  тільки  загальну суму нарахованих у звітному періоді доходів та  загальну суму утриманого  військового збору.

Чи оподатковуються військовим збором дивіденди?

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати та  інші  виплати і винагороди,  які нараховуються  фізичним особам  платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Згідно  з положеннями Податкового кодексу дивіденди, нараховані платнику  податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус пільгових,  для цілей оподаткування прирівнюється до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.  Суми   зазначених дивідендів оподатковуються військовим  збором на загальних підставах.

Дивіденди, які не мають статусу пільгових тобто  не відносяться до складу заробітної плати,   військовим збором не оподатковуються.

Не все оподатковують військовим збором

У разі якщо суму коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачують (не компенсують) працівникові, а працедавець перераховує її на рахунок закладу охорони здоров'я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто таку суму коштів військовим збором не оподатковують.

Нагадаємо, об'єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платникові у зв'язку з трудовими відносинами (пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями).

Облагается ли военным сбором сумма возмещения морального вреда наемным работникам по решению суда?

Физическое лицо имеет право на возмещение морального вреда, причиненного вследствие нарушения его прав.

Размер денежного возмещения определяется судом.

Объектом же обложения военным сбором являются доходы, в частности, в форме заработной платы, других поощрительных и компенсационных выплат или других выплат и вознаграждений, которые начисляются (выплачиваются, предоставляются) плательщику в связи с трудовыми отношениями и по гражданско-правовым договорам.

Следовательно, сумма возмещения морального вреда наемным работникам в связи с решением суда не является объектом обложения военным сбором. 

Податок на додану вартість

Електронне адміністрування ПДВ

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України" від 31.07.2014 року N 1621-VII з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування ПДВ.

Вдосконалена система адміністрування податку на додану вартість стане системним рішенням для контролю нарахування, сплати і відшкодування ПДВ, ліквідації "податкових ям" та схем махінацій.

Система електронного адміністрування податку на додану вартість буде забезпечувати автоматичний облік у розрізі платників податків сум ПДВ.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Платникам ПДВ, починаючи з нового, 2015 року, буде автоматично відкрито рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ. Для відкриття рахунків органи Державної фіскальної служби надсилатимуть банку, в якому відкриваються рахунки, реєстр платників, в якому буде зазначена назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер.

Всі податкові накладні будуть складатись виключно в електронному вигляді та реєструватись в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від розміру податку в одній податковій накладній.

З 1 січня 2015 року в ЄРПН можна буде зареєструвати лише таку податкову накладну, сума ПДВ в якій, тобто величина податкового зобов'язання постачальника, не перевищуватиме певну дозволену йому суму - "ліміт реєстрації". Це сума, що розраховуватиметься автоматично конкретно для кожного платника податку на додану вартість у системі електронного адміністрування ПДВ за встановленою формулою.

На рахунки системи електронного адміністрування зараховуватимуться кошти з власного поточного рахунку платника ПДВ.

Затверджена нова форма декларації з ПДВ та реєстру податкових накладних

Міністерством Фінансів України наказом від 23.09.2014 №966 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» затверджено в новій редакції:

-форму податкової декларації з податку на додану вартість;

-уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

-розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Крім того Мінфін наказом від 22.09.2014 № 958 затвердив в новій редакції форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення.

Ці накази набирають чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем їх офіційного опублікування.

З 1 січня 2015 року змінюється база оподаткування ПДВ

З 1 січня 2015 року база оподаткування ПДВ буде визначатися наступним чином:

- виходячи з договірної вартості, але вона не може бути нижча ціни придбання товарів/послуг, що постачаються,

- база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції

-у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни.

Виняток: - товари (послуги), ціна на які підлягає державному регулюванню; та газ, який постачається для потреб населення.

Зазначені норми передбачені Законом України від 31.07.2014 року N 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України".

Накладна в Єдиному реєстрі

Внесення відомостей, що містяться у податковій накладній або розрахунку коригування, до Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється шляхом подання протягом операційного дня цих документів в електронній формі Державній фіскальній службі з використанням електронного цифрового підпису та внесенням відповідних відомостей до реєстру (п. 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246).

Операційний день триває з 0 до 23-ї години. Тому подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години. Реєструє податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних платник ПДВ не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо п'ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний, то терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не переносять.

Відповідну норму визначено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями.

З 1 січня 2015 року ведення реєстру податкових накладних не передбачено

З 1 січня 2015 року уже не передбачено ведення  реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до органів державної фіскальної служби копій записів у такому реєстрі в електронному вигляді.

Водночас платник ПДВ зобов'язаний вести реєстр виданих та отриманих документів, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без отримання податкової накладної (транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок  за послуги зв'язку, інші послуги, касові чеки, податкова накладна при постачанні послуг нерезидентом).

Копії записів у цих реєстрах за такий період в електронному вигляді разом з податковою декларацією надаються до органу державної фіскальної служби.

Зазначені норми передбачені Законом України від 31.07.2014 року N 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України".

Как заполнить графы 3, 5 и 6 итоговой налоговой накладной которая составляется по ежедневным итогам операций.

В верхней левой части оригинала налоговой накладной делается соответствующая пометка «X» и указывается тип причины «11».

В итоговой налоговой накладной при поставке товаров за наличные конечному потребителю суммы расчетов по кассовым чекам, напечатанным в течение дня, и суммы НДС по таким расчетам указываются общей суммой, которая соответствует фактической сумме выручки и сумме НДС, отраженной в фискальном отчетном чеке, а в графе 3 «Номенклатура постачання товарів/послуг продавця» указывается «Товари в асортименті».

В связи с этим графы 5, 6 и 7 в налоговой накладной, которая выписывается по ежедневным итогам операций при поставке товаров за наличные конечному потребителю, заполнению не подлежат.

Заповнюємо розрахункові документи

В частині сплати податку на додану вартість платник податків заповнює поле "Призначення платежу" розрахункового документа наступним чином:

поле 1 - службовий код ("*");

поле 2 - розділовий знак ";" та код виду сплати;

поле 3 - розділовий знак ";" та:

а) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

б) реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр);

поле 4 - розділовий знак ";" та роз'яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі;

поле 5 - розділовий знак ";";

поле 6 - розділовий знак ";";

поле 7 - розділовий знак ";".

В залежності від виду сплати в полі N 2 "Призначення платежу" розрахункових документів вказується відповідний код сплати згідно із додатком до Наказу №609.

Так, у разі сплати податкових зобов'язань, самостійно визначених платником податків у податковій звітності з ПДВ, вказується наступний код сплати:

101

Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску

У випадку сплати грошового зобов'язання за результатами перевірки підрозділів оподаткування та контролю об'єктів і операцій (перевірка правомірності бюджетного відшкодування) вказується код сплати "132".

У реквізиті "Отримувач" під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім'я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації. При сплаті ПДВ код бюджетної класифікації 14010100.

Порядок заповнення розрахункових документів визначається наказом МФУ від 22.10.2013 N 609.

Недвижимость в течение года сменила собственника: как уплачивать налог?

Плательщики налога - юрлица самостоятельно исчисляют сумму налога на недвижимость по состоянию на 1 января отчетного года, и до 20 февраля этого же года подают в налоговую по местонахождению недвижимости декларацию с разбивкой годовой суммы равными частями поквартально.

При переходе права собственности на недвижимость от одного собственника к другому в течение календарного года налог исчисляется следующим образом:

- для предыдущего собственника за период с 1 января этого года до начала того месяца, в котором он утратил право собственности на недвижимость;

- для нового собственника - начиная с месяца, в котором возникло право собственности.

Следовательно, в случае перехода права собственности на недвижимость в течение календарного года юрлицо исчисляет налог за период с 1 января следующего года до начала того месяца, в котором оно утратило право собственности на указанный объект налогообложения.

(Письмо Миндоходов от 07.07.2014 г. № 12143/6/99-99-17-04-15).

Готівкові розрахунки

Чи необхідно суб'єкту господарювання при здійсненні діяльності у сфері оптової, роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг, проводити розрахунки за готівку та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) з використанням РРО?

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами доповненнями (далі - Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Чи повинен суб'єкт господарювання, який здійснює дистанційний (на відстані) продаж товару, надсилати платнику податків (споживачу) розрахунковий документ та до якого виду розрахунків будуть відноситись дані розрахунки (готівкових чи безготівкових)?

Відповідно до п.1 та п. 2 ст.3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами і доповненнями (далі - Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані використовувати, у випадках передбачених цим законом, реєстратори розрахункових операцій чи розрахункові книжки, видати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (фіскальний чек або розрахункову квитанцію).

Статтею 9 Закону № 265 визначено перелік суб'єктів господарювання, які можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки.

Згідно із п.1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.04 № 22 із змінами та доповненнями, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Враховуючи вищевикладене, якщо суб'єкт господарювання при дистанційному продажу товару (наданні послуги) отримує кошти за такий товар (надану послугу) від споживача на свій розрахунковий рахунок, то в такому випадку дані розрахунки будуть вважатися безготівковими.

При цьому, якщо споживач за отриманий товар (послугу) здійснює переказ коштів не на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання, а поштовим переказом на адресу поштового відділення, яке визначене умовами договору, внаслідок чого суб'єкт господарювання отримує готівку, то дані розрахунки будуть відносить до готівкових.

В тому числі, при продажу товарів через поштовий зв'язок, згідно із п. 10 Правил продажу товарів поштою, затверджених наказом Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України від 11 червня 2008 р. N 206/699, суб'єкт господарювання повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів, а при продажу товарів, на які встановлені гарантійні терміни, - також технічний паспорт чи інший документ, що його замінює, у яких обов'язково робиться відмітка про дату продажу та найменування суб'єкта господарювання, яка завіряється штампом (печаткою) і підписом суб'єкта господарювання.

Чи поширюється обмеження граничної суми готівкового розрахунку 150 тис. грн. на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача?

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Пунктом 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму розрахунків готівкою:

фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень;

фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.

Враховуючи викладене вище, обмеження граничної суми готівкового розрахунку 150 тис. грн. не поширюється на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом внесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача.

Чи дозволяється здійснювати розрахунки за товари, вартість (ціна) яких перевищує 150 тис. грн. готівкою протягом кількох днів частками, які не перевищують обмеження розрахунків фізичних осіб між собою або фізичної особи  з суб'єктом господарювання?

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі - Положення № 637) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Пунктом 1 Постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму розрахунків готівкою:

фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень;

фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень.

Таким чином, в разі проведення розрахунків протягом кількох днів (відповідно умов визначених у договорі між продавцем та покупцем) обмеження сум розрахунків 150000 гривень стосується кожного окремого дня проведення розрахунків.

Який порядок оприбуткування готівкових коштів, у разі якщо режим роботи каси підприємства не співпадає з режимом роботи господарської одиниці, що проводить розрахунки із застосуванням РРО?

Відповідно до пункту 2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637 із змінами та доповненнями (далі - Положення), уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Підпунктом 4.3 пункту 4 Положення зазначено, що якщо бухгалтерія та касир підприємства (юридичної особи) не працюють у вихідні та святкові дні, а його відокремлений підрозділ, який використовує під час розрахунків РРО (РК), у ці дні працює, але не веде касової книги, то записи в касовій книзі юридичної особи здійснюються наступного робочого дня підприємства - юридичної особи.

Підприємства, що мають відокремлені підрозділи, які проводять касові операції з відображенням їх в касовій книзі і режим роботи яких не збігається з розпорядком функціонування бухгалтерії підприємства - юридичної особи, внутрішнім документом визначають порядок взаємодії відокремлених підрозділів із бухгалтерією підприємства (юридичної особи) відповідно до вимог законодавства України, зокрема визначення часу робочих змін, забезпечення бухгалтерського обліку касових операцій тощо.
Новости Бердянска
сегодня, 21 марта, четверг

Все новости Бердянска