Информация от Бердянской налоговой инспекции на 23 декабря

24.12.2014 · 16:17 · Просмотров - 1974

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 23 декабря

Новації законодавства

Із 1 січня всі РРО повинні спілкуватися із Податковою

З 01.01.2015 р. набирає чинності вимога до суб’єктів господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів із продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти), подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані (Закон України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР).

Це означає, що всі електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) повинні відправляти копії кожного фіскального чека та кожен Z-звіт. На виконання вимог, що набирають чинності 01.01.2015 р., виробниками РРО вносяться відповідні технічні зміни. Це підтверджує й новоприйнятий Держреєстр РРО (наказ ДФС України від 11.12.2014 р. № 362). У ньому вже можна обрати найоптимальнішу для себе нову модель техніки чи модернізувати ту, яка вже використовується в роботі, приєднавши до неї відповідний модем (через центр сервісного обслуговування).

Оновлено перелік реєстраторів розрахункових операцій

Відповідно до наказу Держвної фіскальної служби України від11.12.2014 року №362 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій дозволених для використання суб’єктами господарювання.

До нього увійшло 116 моделей касових апаратів. Вони відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів фіскальної служби в електронній формі.

З оновленим переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Державної фіскальної служби:  sts.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/

Оновлено Порядок обліку платників єдиного внеску

Мінфін наказом від 24.11.2014 №1162 затвердив Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників. 

Зокрема, визначено, що платники єдиного внеску (юридичні та фізичні особи), які мають місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України, обліковуються з ознакою "суб'єкт вільної економічної зони "Крим".

Якщо такими платниками є відокремлені підрозділи юросіб, що мають місцезнаходження на іншій території України, то такі відокремлені підрозділи перебувають на обліку в територіальних органах ДФС за місцем обліку відповідних юросіб. 

Наказ набрав чинності  з 19 грудня 2014 року.

Основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ

Розглядаючи основні правила роботи системи електронного адміністрування ПДВ, яка запроваджується з 1 січня 2015 року, ДФС зазначає, що:

відкриття електронних рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ здійснюється без участі платників податку, тобто їм не потрібно відвідувати Казначейство з метою відкриття такого рахунка;

датою початку здійснення операцій з використанням електронного рахунка є 01.01.2015 для суб'єктів господарювання, які вже є зареєстрованими платниками ПДВ, а для суб'єктів господарювання, які будуть зареєстровані в якості платників ПДВ в будь-який період після 01.01.2015, - дата їх реєстрації платниками податку;

починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, I-й квартал) податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

останнім звітним періодом, за який податкові декларації з ПДВ можуть бути подані на паперових носіях, є грудень 2014 року (граничний термін подання 20.01.2015) / IV квартал 2014 року (граничний термін подання 09.02.2015);

з 01.01.2015 податкові накладні та розрахунки коригування складаються виключно в електронній формі та підлягають обов'язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від того, яка сума ПДВ вказана в податковій накладній, в тому числі і ті, які не видаються покупцям, а також ті, що складені платниками податку - отримувачами послуг, що постачаються нерезидентами, якщо місце постачання таких послуг розташоване на митній території України.

Прес-служба ДФС повідомляє

Митники та прикордонники України, Азербайджану, Грузії та Молдови обговорили основні напрями співпраці у рамках ГУАМ

Шляхи подальшої співпраці у митній та прикордонній сферах обговорили представники країн-учасниць ГУАМ під час 21–го засідання Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню ГУАМ, яке нещодавно відбулося в Одесі.

Державну фіскальну службу на заході представляв заступник Голови ДФС Анатолій Макаренко, який поінформував присутніх про особливості реформування митної системи України.

„Підписання у цьому році Україною, Грузією та Молдовою Угоди про асоціацію з ЄС та створення Зон вільної торгівлі з країнами ЄС не тільки потребуватиме прискорення реформування митних служб наших країн, а й створює нові перспективи взаємодії в митній сфері в рамках ГУАМ”, - підкреслив Анатолій Макаренко.

Під час засідання був узгоджений проект Протоколу між митними адміністраціями держав – учасниць ГУАМ про взаємне визнання окремих результатів митного контролю товарів та транспортних засобів при здійсненні митного оформлення.

Підписання цього Протоколу, впевнені учасники засідання, значно прискорить та спростить митні процедури при переміщенні товарів та транспортних засобів через державні кордони країн – учасниць ГУАМ.

Наступне засідання Керівного комітету заплановано на середину 2015 року та відбудеться в Азербайджані.

 Довідково:

Організація за демократію і економічний розвиток – ГУАМ – регіональна організація, створена в 1997 році Азербайджаном, Грузією, Молдовою та Україною (з 1999 по 2005 роки в ГУАМ входив Узбекистан).

До складу Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню входять представники митних та прикордонних служб держав-учасниць ГУАМ. 

Завдяки операції «Урожай-2014» роботодавці підвищили заробітну платню 126 тис. працівникам

За результатами проведення всеукраїнської операції «Урожай-2014» станом на 1 грудня поточного року підвищено розмір заробітної плати 126 тис. особам. Сума легалізованого доходу скала 288 млн. грн. Крім того, завдяки проведенню співбесід з роботодавцями офіційно оформлено трудові відносини із 50 тис. осіб. Ці заходи принесли д бюджету додатково 155 млн. грн. ПДФО та ЄСВ.

Без уваги також не залишились взаємини між державою та орендарями земельних ділянок. Так, за період проведення операції було додатково укладено та зареєстровано 51 тис. договорів оренди земельних ділянок (паїв) загальною площею понад 195 тис. га. Також, за наслідками перегляду 6,3 тис. договорів додатково оформлено ще майже 66 тис. га земельних площ.

Такі перевірочні заходи принесли до держбюджету додатково понад 42 млн. грн. орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та 3,7 млн. грн. фіксованого сільськогосподарського податку. У свою чергу, за рахунок додатково укладених договорів оренди земельних ділянок казна країни отримала 13,5 млн. грн. ПДФО та 27,2 млн. грн. інших платежів.

За вказаний період також виявлено понад 1,8 тис. суб`єктів господарювання, які не дотримувались або порушували податкове законодавство Це становить 82% від загальної кількості перевірених платників. Їм донараховано близько 330 млн. грн. платежів.

Зокрема, ПДВ – 252 млн. грн., ПДФО – майже 30 млн. грн., ЄСВ – 9 млн. грн. та 39 млн. грн. інших податків. Крім того, зменшено від’ємне значення ПДВ на суму 24 млн. грн. та встановлено фіктивність здійснення господарських операцій на суму 367 млн. грн.

Нагадаємо, що всеукраїнська операція „Урожай – 2014”  проводилася Державною фіскальною службою з липня по грудень 2014 року.  Метою її проведення є вжиття заходів щодо створення в агросекторі рівних, прозорих та комфортних умов для діяльності аграріїв, а також попередження порушень податкового законодавства, ухилення від сплати податків та легалізація заробітної плати працівників агросектору.

При штабі АТО буде створено підрозділ Державної фіскальної служби

 «Податкова міліція спільно з прикордонниками, працівниками МВС та СБУ жорстко контролюватиме переміщення товарів у зоні проведення АТО. Активізація взаємодії всіх силових відомств у роботі та посилений контроль над переміщенням вантажів, зокрема, вугілля, палива та товарів народного споживання, із зони так званої ДНР на підконтрольні Україні території, і назад – наше головне завдання», - на цьому наголосив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час розширеної наради за участю заступника Голови Донецької ОДА Михайла Нечепорука, представників Збройних Сил та правоохоронних органів, яка відбулася 19 грудня у Краматорську.

Працівники податкової міліції при штабі АТО будуть оперативно виїжджати на перевірки вантажів і, за необхідністю, адекватно реагувати. Окрім того, вони будуть нести службу на блок-постах, через які проходять основні магістралі, що використовуються для вантажоперевезень у зоні проведення АТО.

На цей час в Донецькій та Луганській областях прикордонниками розгорнуто 13 контрольних пунктів в’їзду – виїзду: 12 – автомобільних та 1-залізничний. Середні добові показники руху через встановлені контрольні пункти складають від 30 до 50-ти тисяч осіб та 10-15 тисяч транспортних засобів. Прикордонники спільно з працівниками ДФС, МВС та СБУ виявляють непоодинокі спроби незаконного переміщення великих партій товарів народного споживання як до, так і з зони проведення антитерористичної операції.

Володимир Хоменко зазначив, що сьогодні пріоритетними завданнями для податкової міліції є відновлення повного контролю за переміщенням товарів у зоні проведення АТО та протидія незаконному вивезенню та ввезенню товарів та вантажів.

«Ми маємо забезпечити проведення заходів щодо перевірки документів всіх транспортних засобів, які перевозять вантажі чи товари на цих пунктах, реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, проведення догляду машин на предмет наявності нелегальних товарів та контрабанди, а також – контроль за сплатою відповідних податків та платежів», - зазначив Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко.

Вже на сьогодні за результатами оперативних заходів припинено 27 спроб переміщення вантажів за документами сумнівного походження, з них 6 випадків пов’язаних з незаконним перевезенням вугілля – 330 тонн. Також припинено спроби нелегального перевезення алкоголю та цигарок.

Щодо податкового боргу у 2014 році

У поточному році надходження від застосованих органами Державної фіскальної служби заходів, спрямованих на забезпечення надходжень нарахованих та несплачених у встановлені терміни коштів, склали 6,4 млрд.грн., що на 33 відс., або на 1,6 млрд.грн. більше, ніж у 2013 році.

У той же час, за 10 місяців 2014 року абсолютний приріст податкового боргу до Зведеного бюджету становить 15,3 млрд. грн. і станом на 1 листопада п.р. загальна сума податкового боргу склала 34,15 млрд. гривень.

Основною причиною такої ситуації стала легалізація донарахованих сум за результатами контрольно-перевірочної роботи, які не були відображені в обліку фіскальних органів в попередні періоди - переважно протягом 2012-2013 років, а це - 12,04 млрд. гривень.

Крім того, анексія Криму та Севастополя додала 1,02 млрд.грн. боргу, війна на сході – 2,41 млрд.грн., погіршення фінансової дисципліни окремих бюджетоформуючих підприємств – 2,1 млрд. гривень.

Якщо б зазначені події не мали місця, у поточному році органи ДФС могли б забезпечити скорочення заборгованості платників податків перед бюджетом щонайменше на 2,3 млрд. гривень.

Найбільша кількість порушень митних правил фіксується при переміщенні через кордон продовольчих та промислових товарів

Протягом січня - листопада поточного року митницями Державної фіскальної служби України порушено понад 13,9 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму 529,2 млн. гривень. З них у 7,6 тис. справ тимчасово вилучено предмети порушень на суму майже 345,6 млн. гривень.

За цей період на митних постах України зафіксовано майже 7,1 тис. випадків переміщення через митний кордон товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства.

Серед них – майже 6,4 тис. випадків переміщення продовольчих та промислових товарів на загальну суму понад 235 млн. гривень, 510 випадків незаконного переміщення валюти на суму понад 73,5 млн. гривень та 212 випадків порушення митного законодавства при переміщені транспортних засобів на суму майже 30,7 млн. гривень.

Зокрема, у листопаді поточного року до зони діяльності митного поста „Ягодин” прибув автомобіль марки „Lifan” під керуванням нашої співвітчизниці. Під час огляду транспортного засобу, який прямував з України до Польщі, та особистих речей громадянки було виявлено п`ять мішків з бурштином різного розміру та кольору. Загальна вага знахідки – понад 43 кг, вартість становила понад 361 тис. грн.

А в автомобілі „Mercedes - Benz” серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував з Польщі, у пункті пропуску „Угринів” Львівської митниці ДФС було виявлено промислових товарів на майже 1 млн. грн.

За вказаними фактами було складено протоколи про порушення митних правил, а всі виявлені матеріальні цінності тимчасово вилучено.

Порядок розгляду скарг з питань нарахування та сплати єдиного внеску

Розгляд скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування проводиться відповідно до Порядку розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладання штрафу, затвердженого Наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 452.

Так, відповідно до Порядку, якщо скаржник вважає, що територіальний орган ДФС у районі, місті (крім міста Києва), районі у місті, об’єднаний чи спеціалізований, неправильно визначив суму недоїмки або прийняв рішення про накладення штрафу та нарахування пені, що суперечить законодавству про загальнообов’язкове державне соціальне страхування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, він має право оскаржити таке рішення у відповідному головному управлінні ДФС області, місті Києві.

Первинна скарга повинна бути подана протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання скаржником вимоги або рішення територіальних органів доходів і зборів про нарахування пені та накладення штрафу.

Строк, встановлений для подання первинної скарги, не вважається пропущеним, якщо до його закінчення скаргу та інші документи до неї передано на пошту.

Якщо територіальні органи надсилають скаржнику рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, то він має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до ДФС України.

У свою чергу ДФС України приймає вмотивоване рішення та надсилає його платнику єдиного внеску протягом 30 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника поштою з повідомленням про вручення або надає йому під розписку.

Якщо протягом цього строку вмотивоване рішення платнику єдиного внеску не надсилається, то така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника.

ДФС та Асоціація платників податків України підписали Меморандум про співпрацю

Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус та Президент Асоціації платників податків України Василь Матійчик визначили напрями подальшої співпраці, підписавши Меморандум про партнерство та співробітництво між ДФС України та АППУ.

Відповідно до підписаного Меморандуму, ДФС та АППУ докладатимуть усіх зусиль для забезпечення захисту законних прав та інтересів платників, поліпшення підприємницького клімату в країні, розвитку партнерських відносин між владою і бізнесом, а також підвищення соціальної відповідальності платників.

Також Асоціація здійснюватиме експертизу та надаватиме ДФС пропозиції до проектів регуляторних актів, головним розробником яких є ДФС.

Меморандумом також передбачено взаємне представництво у консультативно-дорадчих органах ДФС та керівних органах Асоціації, обмін інформацією, співпрацю у напрямі подолання корупції та забезпечення якісного виконання своїх функцій податковими та митними органами,  масово-роз’яснювальну та консультативну робота тощо.

Сторони відзначили, що партнерські стосунки між АППУ та колишньою податковою службою, а нині – фіскальною, будувалися протягом 10 років і обов’язково мають тривати й надалі. 

Протягом 11 місяців поточного року ДФС виявила понад 92 тис. нелегальних найманців

Протягом січня-листопада 2014 року фахівцями Державної фіскальної служби України виявлено понад 92 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету близько 19 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 36 млн. грн. єдиного внеску.

Крім того, до державної реєстрації залучено понад 29 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково надійшло майже 12 млн. грн. податків.

За даними ДФС, з початку 2014 року під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам зафіксовано в 59 відс. від перевірених. За виявленими фактами порушень до бюджету донараховано майже 408 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.

Крім того, за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 48 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет додатково отримав понад 87 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб.

Загалом, з початку 2014 року до бюджету надійшло майже 64 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб.

За 11 місяців поточного року власниками електронних ключів від ДФС стали майже 600 тис. клієнтів

Протягом січня-листопада 2014 року власниками електронних ключів, виданих  Акредитованим центром сертифікації ключів при ДФС України, стали майже 600 тис. осіб. Їм безкоштовно видано майже 1,8 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість виданих цифрових підписів зросла в 2 рази.

Як свідчить статистика, найактивнішими користувачами залишаються підприємці-фізичні особи та громадяни – 420,2 тис. осіб. За вказаний період їм видано 947,2 тис. електронних ключів. 

Серед юридичних осіб власниками ключів стали 179,7 тис. клієнтів, які отримали 818,8 тис. цифрових підписів.

Загалом з початку своєї діяльності Центр обслуговує понад 3,1 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Нагадаємо,  що отримати безкоштовний електронний підпис можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів, яких на сьогодні діє 104 пункти. Ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України

Послуги, які надаються ІДД ДФС

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.

Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.

Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою.

Оголошення для платників податків

Державною фіскальною службою України реалізовано додатковий електронний сервіс для платників податків, що включені до Системи електронного адміністрування ПДВ, а саме, надсилання електронного повідомлення про взяття рахунків на облік в органах ДФСУ за даними, отриманими від банків та інших фінансових установ за розробленими електронними форматами.

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

На Запоріжжі виявлено неофіційної праці на третину більше, ніж торік

З початку 2014 року в Запорізькому регіоні співробітники фіскальної служби виявили понад 12 тисяч нелегально працюючих громадян. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, цей показник на 4,2 тисячі перевищив дані минулого року.

Результати посиленого наступу на тіньовий ринок праці зумовлені, перш за все, завдяки галузевому підходу – перевірки відбуваються адресно, у конкретних сферах, де спостерігаються ризики застосування неофіційних трудових стосунків.

Загальна сума заробітних плат, які вдалося легалізувати, склала 14,2 мільйона гривень, що на 3,1 мільйона гривень більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Додатково порушникам-роботодавцям донараховано 8 мільйонів гривень, що на 1,8 мільйона гривень більше, ніж торік. Надходження до місцевих бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб за 11 місяців поточного року становлять 2,4 мільйона гривень, та понад 5,6 мільйона гривень єдиного соціального внеску надійшло до соціальних фондів.

– Наше завдання під час роботи з легалізації ринку праці – не упіймати за руку недбайливого роботодавця, а переконати, що відповідальність за неоформлені стосунки стосуватиметься кожного, хто порушує трудове і податкове законодавство і виплачує "конвертну" зарплату, та попередити про соціальні наслідки для тих, хто її отримує. Сьогодні в нашій державі створюються усі умови, аби звести до мінімуму факти "конвертних" розрахунків та "сірої" зарплати, – наголосив Олексій Кавилін.

Він також додав, що реформа податкового законодавства передбачає конкретну мету й у сфері зайнятості населення. Зокрема, для роботодавців передбачено зниження навантаження на фонд оплати праці за рахунок скорочення ставок ЄСВ. Водночас значно підвищується відповідальність за використання офіційно незареєстрованих найманих працівників та виплату зарплат у "конвертах".

На Святого Миколая працівники фіскальної служби Запоріжжя направили допомогу дітям у Слов'янськ

Серед тисяч українських дітей, сьогодні, на жаль, є ті, мрії яких є простими, але поки нездійсненні. Це рідна домівка, люблячі батьки, затишок та тепло. Напевно, саме це бачать щоночі у своїх снах очі дітей у дитячій лікарні у м. Слов'янську. І у Святого Миколая просять втілити хоча б частинку своїх снів.

Саме їм днями працівники Головного управління ДФС у Запорізькій області до свята направили допомогу. Нині у цій дитячій лікарні Донецької області знаходяться на лікуванні діти, які втратили своїх батьків. Дітлахи, серед яких є навіть немовлята, потребують допомоги, зокрема, необхідних теплих речей, одягу, засобів гігієни та багато іншого. Дізнавшись про це від волонтерів благодійного фонду "Посмішка дитини", профспілка ГУ ДФС у Запорізькій області разом із співробітниками одразу долучились до благодійної акції.

– Зараз багато державних та приватних організацій ведуть активну волонтерську і благодійну діяльність. Наша служба теж не стоїть осторонь цих процесів. Так, днями наші співробітники зібрали кошти, на які ми закупили необхідні речі і передали їх до міста Слов'янська, де знаходяться діти, які залишилися без батьків, – сказав начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Всю допомогу вже передано через благодійний фонд "Посмішка дитини".

– Наші співробітники відгукнулись на нашу пропозицію, і ми зібрали близько 5 тисяч гривень, на які придбали ковдри, теплі речі, засоби догляду за дітьми. Також колеги приносили теплі речі та іграшки. Звичайно, наша скромна допомога не замінить батьківської турботи, але хоча б часточка нашого тепла дійде до цих діток, – відзначила голова профспілкової організації працівників ГУ ДФС у Запорізькій області Ольга Богданова.

Запорізькі бізнесмени поділились власним баченням розвитку підприємництва

Днями відбулась зустріч начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексія Кавиліна з представниками бізнесу в Хортицькому районі м. Запоріжжя. За "круглим столом" обговорювались питання реформування податкової системи.

– У проекті реформ, в першу чергу, мова йде про зменшення кількості податків, якщо раніше було 22, то 6 з них зникнуть, а останні трансформуються в 9. Також планується спрощення обліку з податку на прибуток, зменшення єдиного соціального внеску, впровадження електронного адміністрування ПДВ та інше. Довкола реформування точиться чимало дискусій, бізнес висловлює свої побоювання. Тому я хочу побудувати живий діалог, почути від вас конструктивну критику, дізнатися, що турбує запорізький бізнес, – зазначив Олексій Кавилін.

Присутні підприємці поділились своїми міркуваннями з приводу податкових реалій. Вони були одностайні в тому, що податки повинні сплачувати всі, але між державою і бізнесом обов'язково повинна бути довіра.

Також обговорювалися питання електронного адміністрування ПДВ, легалізації заробітної плати, критеріїв проведення перевірок. Підприємці відзначили, що в порівнянні з європейськими країнами, в Україні не дуже високі ставки податків, а отже реформована система оподаткування повинна виконувати стимулюючу роль для розвитку підприємництва та сумлінну сплату податків.

У якості заохочення для підвищення рівня податкової свідомості бізнесмени навіть запропонували запровадити "золоту карту платника" для сумлінних платників податків.

До бюджету надійшло понад 11 млн.грн. акцизного податку

Надходження до бюджету акцизного податку за одинадцять місяців поточного року перевищили показники відповідного періоду минулого року на 20 відсотків. До бюджету додатково надійшло 1,9 млн.грн. 

- Збільшення надходжень відбулося за рахунок зростання обсягів реалізації пива на 27,3 відсотка та збільшення ставок акцизного податку на пиво та алкогольні напої на 42,5 відсотка. З початку року до бюджету надійшло понад 27,2 млн. грн. плати за ліцензії, - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Роман Афонов. 

Упродовж листопада цього року видано 587 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Анульовано 91 ліцензію, з яких: 52 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 39 тютюновими виробами. 

Фахівці відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів провели 91 перевірку суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Встановлено 106 порушень вимог законодавства, які є обов'язковими до виконання при здійсненні торгівлі цією групою товарів. За результатами перевірок до порушників застосовано фінансові санкції на загальну суму понад 565 тис. грн.

Так, при проведенні перевірки фізичної особи-підприємця у Запорізькому районі встановлено роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії. До порушника застосовано фінансові санкції у розмірі 17 тис. грн.

Звертаємо увагу, що з 3 вересня п.р. мінімальний розмір фінансові санкції за безліцензійну діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями складає 17 тис. грн. та нагадуємо, що подати та отримати документи на придбання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами можна також і в центрах обслуговування платників у податкових інспекціях за місцем здійснення торгівлі.

На Запоріжжі надійшло майже 3,1 млрд. грн. митних платежів

Саме таку суму коштів сплатили суб’єкти ЗЕД за 11 місяців поточного року.

Як зазначив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, до державного бюджету митницею спрямовано 3,1 млрд. грн., що на 383,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Зовнішньоторговельний обіг по зоні діяльності митниці за 11 місяців поточного року склав 4 млрд. 493,8 млн. дол. США. 

Порівняно з минулим роком у звітному періоді вагові показники експорту знизились лише на 0,3%. При цьому зменшення вартісного показника по експорту на 14% може свідчити про падіння цін на світовому ринку на продукцію промислового Запорізького регіону.

При збільшенні фізичних обсягів імпорту на 20% вартісний показник зменшився на – 13%. Однак надходження з імпорту зросли на 27%.

За кримінальними провадженнями порушники податкового законодавства вже відшкодували державі майже 10 млн. грн.

Сума збитків у закінчених кримінальних провадженнях, які перебували у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області за 11 місяців поточного року, складає 21 млн. грн., з яких вже відшкодовано 9,6 млн. грн.

Арешт на майно підозрюваних та осіб, які за законом несуть відповідальність за їх дії, накладено на загальну суму 13,2 млн. грн.

Наразі 49 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 11 – для звільнення особи від кримінальної відповідальності, у тому числі 7 – у зв’язку з повним відшкодуванням збитків. 

Співробітники слідчого управління встановили, що один з мешканців м. Мелітополя організував у місті "підпільний" цех з метою незаконного виготовлення алкогольних напоїв.

 Для цього він незаконно придбав обладнання для закупорки пляшок та розливу алкогольних напоїв, тару, етикетки, пробки, підроблені марки акцизного податку. В подальшому, у власному будинку шляхом суміші спирту, води, ароматизаторів здійснював незаконне виготовлення алкогольних напоїв, які реалізовував населенню. 

У ході проведення обшуку за місцем реєстрації громадянина виявлено та вилучено 980 л. водо-спиртової суміші, 360 л. коньяку, понад 2 тонни спирту. 

Також у організатора "підпільного" цеху були вилучені грошові кошти у розмірі 80,5 грн., отримані від реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв.

А проведена експертиза під час досудового розслідування засвідчила, що незаконно виготовлені в зазначеному цеху алкогольні напої є небезпечними для життя та здоров’я людини, марки акцизного збору є підробними.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Мелітопольської ОДПІ направлено до суду кримінальне провадження стосовно нього за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів та підроблених марок акцизного збору.

Нині досудове слідство з кримінального провадження триває. 

Запорізька митниця виявила незаконно ввезену історичну пам’ятку

Повернувшись нещодавно з Росії, громадянин України упевнено для себе обрав форму проходження митного контролю за спрощеною процедурою – так званий "зелений" коридор, але так само впевнено "забув" задекларував за встановленою законом формою наявну у нього монету Російської Імперії, порушивши порядок проходження митного контролю.

Ця монета була номіналом 10 рублів, 1900 року випуску, вагою 8,5 гр, яка за попередніми оцінками є золотою. Орієнтовна вартість монети складає 5 тис. грн.

Фахівці Запорізької митниці ДФС у відношенні громадянина України порушили справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю). Монета вилучена митницею. Санкція даної статті передбачає конфіскацію в дохід держави предметів правопорушення та накладення на правопорушника штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що згідно з Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 №258 "Про затвердження інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України" на вивіз за митну територію України монет із дорогоцінних і недорогоцінних металів до 1960 року випуску потрібен дозвіл Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей. 

На "Пульс" звернулося 125 платників податків регіону

Саме стільки органи ДФС України отримали з початку поточного року телефонних дзвінків від платників податків Запорізького регіону. Оператори "гарячої" телефонної лінії не тільки приймають звернення, але і повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи. Так, за одинадцять місяців вирішено 124 питання, про що дозвонювачам повідомлено. Ще одне знаходиться на відпрацюванні. 

Платники податків найчастіше запитували щодо подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 57 питань, про організацію роботи органів ДФС - 36 щодо реєстрації платником ПДВ – 15, щодо перевірок суб'єктів господарської діяльності - 10, щодо роботи Центру обслуговування платників та інші.

 "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників органів ДФС та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Від діяльності запорізьких оперативників до бюджету надійшло понад 45 млн. грн.

Саме така сума коштів надійшла до бюджетів усіх рівнів від діяльності оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області з початку року.

За матеріалами оперативних співробітників порушено 110 кримінальних проваджень, у т.ч. 60 – за ухилення від сплати податків та внесків на загальнообов’язкове соціальне та пенсійне страхування, 26 – за незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів, 2 – за легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. 

Загальна сума встановлених збитків за закінченими кримінальними провадженнями становить – 20,2 млн. грн., з яких відшкодовано державі 8,4 млн. гривень. За кримінальними провадженнями, направленими до суду для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням у повному обсязі завданих державі збитків відшкодовано – 3,4 млн. гривень. 

На Запоріжжі ліквідовано діяльність "конвертаційного центру", який проконвертував понад 135 млн. гривень

Нещодавно співробітники оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області припинили діяльність "конвертаційного центру". Користувачами його послуг були підприємства Запорізької, Дніпропетровської та Київської областей. Організатори надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових грошових коштів у готівку. 

З метою прикриття незаконної діяльності учасники "конвертаційного" центру створили ряд транзитно-конвертаційних суб’єктів господарювання. Механізм "перекачки" грошових коштів полягав у тому, що грошові кошти від суб’єктів господарювання реального сектора економіки перераховувались на підконтрольні підприємства, з рахунків яких в подальшому знімались.

Організатори центру отримували грошову винагороду за свої "труди" від 7 до 9 % від перерахованої суми. 

Лише за два роки існування центру було проконвертовано 110 млн. гривень, а ймовірні втрати бюджету склали понад 22 млн. гривень.

Із незаконного обігу оперативники вилучили підакцизних товарів на загальну суму понад 17 млн. грн.

Серед вилучених з початку року товарно-матеріальних цінностей - лікеро-горілчаних вироби на суму 3,4 млн. грн., тютюнові вироби на 9,1 млн. грн.,а також 53 тис. літрів спирту вартістю майже 3 млн. грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 1,5 млн. гривень.

Співробітники оперативного управління ГУ ДФС області припинили діяльність 5 "підпільних" цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв, перекрили 3 канали постачання спирту, який призначався для масового виробництва фальсифікованих спиртних напоїв.

Так, нещодавно оперативні співробітники в одному з приватних будинків обласного центру викрили діяльність "підпільного цеху" із незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. Організатором "підпільного цеху" був місцевий мешканець. Під час обшуку вилучено 1,1 тис. літрів спирту, 1,3 тис. літрів водно-спиртової суміші в пластиковій тарі та скляних пляшках з етикетками горілки різних найменувань та акцизними марками з ознаками підробки, понад 6 тис. марок акцизного податку України нового зразка з ознаками підробки, понад 5 тис. гвинтових та пластикових ковпачків для закупорювання пляшок, скляна тара з етикетками горілки різних найменувань, а також обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв. 

Минулого тижня на території м. Запоріжжя області оперативні працівники встановили 4 факти реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідних дозвільних документів. 

Також оперативні співробітники на території обласного центру припинили 2 факти реалізації тютюнових виробів без ліцензії на даний вид діяльності (ст. 156 КпАП України). Із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 12,4 тис. гривень.

За неіснуючі операції два запорізьких підприємства не сплатили державі 4,3 млн. грн.

Посадові особи одного з підприємств обласного центру, які здійснювали оптову торгівлю електроустаткуванням, вирішили збагатитися на несплаті податків до держави. Так, шляхом відображення у податковій звітності, що подавали до інспекції, підприємство вказувало безтоварні операції, що дало змогу ухилитись від сплати податків на загальну суму понад 3,1 млн. Нині стосовно посадових осіб розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України. 

А нещодавно ще одне із місцевих підприємств міста у такий же спосіб спробувало "зекономити" на сплаті податків. У податковій звітності вказувало "повітряні" операції з іншими суб’єктами господарювання. Таким чином ухилились від сплати податків на загальну суму понад 1,2 млн. гривень. Відносно посадових осіб підприємства розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України.

З початку року співробітники оперативного управління до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості по 21 кримінальному правопорушенню відносно посадових осіб підприємств, які фінансуються з державного бюджету, або здійснюють постачання товарно-матеріальних цінностей за державні кошти.

Запорізька митниця виявила митних правопорушень на суму понад 17 млн. гривень

З початку року фахівці Запорізької митниці ДФС зафіксували 299 фактів порушень митного законодавства на суму 17,5 млн. грн.  

 У правопорушників було вилучено предметів правопорушень на суму понад 14,3 млн. грн. Найбільше виявлено фактів незаконного розпорядження громадянами транспортними засобами, недекларування громадянами медпрепаратів, які містять наркотичні та психотропні речовини, а також ухилення від сплати обов’язкових митних платежів. 

За одинадцять місяців поточного року Запорізькою митницею було розглянуто 217 справ про порушення митних правил, за результатом яких на правопорушників накладені штрафи на суму 11,5 млн. грн. 

Судовими органами під час розгляду справ про порушення митних правил, заведених Запорізькою митницею, були винесені постанови про конфіскацію в дохід держави предметів правопорушень на суму 1,4 млн. та накладені штрафи на суму понад 1 млн. грн. 

За кримінальними провадженнями порушники податкового законодавства вже відшкодували державі майже 10 млн. грн.

Сума збитків у закінчених кримінальних провадженнях, які перебували у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області за 11 місяців поточного року, складає 21 млн. грн., з яких вже відшкодовано 9,6 млн. грн.

Арешт на майно підозрюваних та осіб, які за законом несуть відповідальність за їх дії, накладено на загальну суму 13,2 млн. грн.

Наразі 49 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, 11 – для звільнення особи від кримінальної відповідальності, у тому числі 7 – у зв’язку з повним відшкодуванням збитків. 

Співробітники слідчого управління встановили, що один з мешканців м. Мелітополя організував у місті "підпільний" цех з метою незаконного виготовлення алкогольних напоїв.

 Для цього він незаконно придбав обладнання для закупорки пляшок та розливу алкогольних напоїв, тару, етикетки, пробки, підроблені марки акцизного податку. В подальшому, у власному будинку шляхом суміші спирту, води, ароматизаторів здійснював незаконне виготовлення алкогольних напоїв, які реалізовував населенню. 

У ході проведення обшуку за місцем реєстрації громадянина виявлено та вилучено 980 л. водо-спиртової суміші, 360 л. коньяку, понад 2 тонни спирту. 

Також у організатора "підпільного" цеху були вилучені грошові кошти у розмірі 80,5 грн., отримані від реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв.

А проведена експертиза під час досудового розслідування засвідчила, що незаконно виготовлені в зазначеному цеху алкогольні напої є небезпечними для життя та здоров’я людини, марки акцизного збору є підробними.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Мелітопольської ОДПІ направлено до суду кримінальне провадження стосовно нього за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів та підроблених марок акцизного збору.

Нині досудове слідство з кримінального провадження триває. 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

До уваги суб’єктів господарювання, які використовують РРО

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що з 01 січня 2015 року всі cуб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій зобов’язані подавати до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Тобто з 01.01.2015 року щоденно в електронному вигляді необхідно подавати не лише Z - звіт, а і кожен фіскальний звітний чек РРО.

Зазначені зміни передбачені пунктом 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями).

Бердянські податківці завітали з подарунками до діток 

День Святого Миколая - це свято турботи і любові до ближнього, символ добра і правди. В цей день прийнято творити чудеса, адже найбільше щастя в житті - це робити добро.

Сьогодні у нашій країні вкрай важка ситуація, пов’язана з проведенням антитерористичної операції на Сході. У зв’язку з цим, особливого захисту та турботи потребують діти, тимчасово переселені із зони АТО.

Начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц завітала до дітей, які переселені із зони АТО та тимчасово мешкають у дитячому таборі «Факел», колектив якого створив для дітлахів дуже затишну атмосферу. У «Факелі» проживають біля 160 дітей - віком від народження до 16 років, в основному із матусями, також в таборі живуть цілими дитячими будинками сімейного типу, є і діти-інваліди.    

Діти радісно та весело зустріли гостей новорічним святом «Конкурс ялинок». В свою чергу податківці, які завітали до діток разом із Дідом Морозом, подарували кожному солодкі новорічні  подарунки, іграшки та футбольні м’ячі.  

«Бажаємо, щоб сьогоднішній день став днем чудес не тільки для дітей, але і для дорослих! Нехай Святий Миколай не омине ні вас, ні ваші сім'ї своєю добротою і безкорисливою допомогою. Бажаємо, щоб це свято принесло душевний спокій і наповнило серця любов'ю і теплотою!» - побажала Олена Круц.

Під час проведення операції «Урожай» оформлено більше 200 працівників   

Аналізуючи підсумки операції "Урожай", начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц повідомила, що керівники господарств добровільно оформили 214 найманих працівників. Завдяки цьому додаткові надходження з єдиного соціального внеску склали 631,7 тис. грн., з податку на доходи фізичних осіб – 244,9 тис. грн.

Фахівці Бердянської ОДПІ перевірили 210 суб'єктів господарської діяльності. За результатами цих перевірок 594 працівникам збільшено розмір заробітної плати, легалізовано дохід на суму 985,6 тис.грн. Завдяки підвищенню рівня заробітної плати додатково надійшло 377,7 тис.грн. єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб – 136,8 тис.грн. 

Крім того, під час операції "Урожай 2014" перевірено 40 підприємств, за результатами чого донараховано 3,9 млн. грн., в тому числі податку на додану вартість – 2,2 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб – 305,0 тис. грн., інших податків і зборів – 1,3 млн. грн. 

У рамках відпрацювання ризикових суб’єктів господарювання, які працюють у сільському господарстві, встановлено, що найпоширенішими схемами мінімізації платежів до бюджету є: не включення до сум податкового зобов’язання з ПДВ сум ПДВ від реалізації сільськогосподарської продукції населенню за готівку, віднесення до складу податкових зобов’язань спеціальної декларації з ПДВ сум ПДВ за операціями, не пов’язаними з сільськогосподарською діяльністю.

Внаслідок проведення операції керівники сільгосппідприємств додатково уклали 86 договори оренди земельних часток (паїв) з громадянами. Загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь згідно з укладеними та зареєстрованими договорами оренди земельних ділянок складає 616,8 га. 

З початку проведення операції "Урожай 2014" сума додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних діяльнок (паїв) у громадян склала 56,0 тис.грн. Додаткові надходження фіксованого сільськогосподарського податку – 2,8 тис. грн. 

Також сільгосппідприємства додатково задекларували 1,3 млн. грн. сум ПДВ, які мають бути перераховані на спеціальні рахунки та використовуватися на розвиток сільського господарства, а також додатково задекларували до сплати до бюджету 605,5 тис. грн. ПДВ.

Виявлено ухилення від сплати податків на суму понад 1 млн. гривень

Слідчим управлінням за матеріалами перевірки оперативників Бердянської ОДПІ внесено відомості про вчинення  кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212 КК України,  за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «А», які протягом 2012-2014р. з метою ухилення від сплати податків, умисно завищили податковий кредит з ПДВ шляхом включення до його складу витрат по взаємовідносинами з підприємствами, що мають ознаки «фіктивності», які не підтверджені податковими накладними, в результаті чого ухилились від сплати ПДВ на суму  понад 1 млн. грн.

Вилучено алкоголю на 8 тисяч гривень

Оперативним управлінням Бердянської ОДПІ минулого тижня встановлено факт реалізації  алкогольних напоїв без наявності будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучені підакцизні товари на суму понад 8 тис. гривень та складені протоколи про адміністративне правопорушення.

Роз’яснення податкового законодавства 

За яких обставин суб’єкт господарювання стає платником збору за спеціальне використання води

У разі, якщо суб’єкт господарювання використовує воду із артезіанської свердловини, що знаходиться за неосновним місцем обліку такої особи, виключно для задоволення питних та санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то він не є платником збору за спеціальне використання води.

Якщо суб’єкт господарювання використовує воду із такої свердловини не лише для задоволення питних та санітарно-гігієнічних потреб населення, у тому числі виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, а і на інші потреби, то за всі обсяги використаної води він повинен подавати декларації збору і вносити збір до бюджету, за місцем знаходження свердловини.

Нагадуємо, платниками збору є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Об’єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання (пункт 324.1 статті 324 Кодексу податкового кодексу України; далі - Кодекс).

Збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

Якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, то декларації збору подаються і збір вноситься водокористувачем, до складу якого входять такі структурні підрозділи, за місцем знаходження водних об’єктів та за ставками збору, встановленими для цих водних об’єктів (пункт 328.6 статті 328 Кодексу).

Відповідно до пункту 323.2 статті 323 Кодексу не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Особливості переміщення валюти громадянами з ВЕЗ «Крим»

Згідно із Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон), який є спеціальним законом, що визначає особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України та врегульовує інші аспекти правових відносин між фізичними і юридичними особами, які знаходяться на тимчасово окупованій території або за її межами, та відповідно до постанови Правління Національного банку України від 3 листопада 2014 року № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» під час режиму тимчасової окупації валютний та платіжний режими діють з урахуванням того, що:

переміщення готівкової валюти держави-окупанта через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим» забороняється, за винятком її переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 гривень, за умови усного декларування посадовій особі митниці.

Переміщення валюти інших категорій здійснюється за загальними правилами, встановленими Національним Банком України.

Таким чином, фізичні особи мають право ввезти на територію ВЕЗ «Крим» або вивезти з неї на іншу територію України готівкові кошти в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу. При цьому:

для фізичної особи, яка має місце проживання на іншій території України:

готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро;

 • для фізичної особи, яка має місце проживання на території ВЕЗ «Крим»:
 • при ввезенні на іншу територію України:
 • готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта) за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі;
 • при вивезенні з іншої території України:

готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта), якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Разом з цим, звертаємо увагу на те, що відповідно норм Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема, валютні цінності, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів, а також тих, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

До якого моменту діє тимчасове зупинення ЗЕД

Відповідно до ст.37 Закону України від 16.04.91 №959-ХІІ „Про зовнішньоекономічну діяльність” із змінами та доповненнями, тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов’язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати внесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.

Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб’єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування.

Про збір за місця для паркування транспортних засобів

Платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради про встановлення збору.

Таке рішення разом з переліком осіб, які уповноважені організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради контролюючому органу в порядку, встановленому р. I Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ).

Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів (пп. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 р. І ПКУ).

Питання збору за місця для паркування транспортних засобів висвітлене в ст. 266 р. ХІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями. Також з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 122.01).

Порядок заповнення графи 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» податкової накладної

При заповненні податкової накладної в графі 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» зазначається десятизнаковий код товару, при цьому, вноситься він суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).

Якщо у вантажній митній декларації зазначено іншу кількість знаків коду УКТ ЗЕД до податкової накладної переноситься аналогічний код без дописування нулів чи інших знаків з вирівнюванням по правому краю поля.

У разі виписки податкової накладної при постачанні одночасно імпортованих та вітчизняних товарів або підакцизних та не підакцизних товарів графа «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» заповнюється лише за тими товарними позиціями, які належать до підакцизних, або які ввезені на митну території України.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.19).

Відповідальність за невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей

Несвоєчасне подання, приховування або перекручення у звітності даних про валютні операції тягне за собою відповідальність, передбачену ст.16 Декрету Кабінету міністрів України від 19.02.1993 .№ 15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, наказом ДПА України від 04.10.1999 р. № 542 «Про затвердження Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства» та Постановою Національного банку України від 08.02.2000 №49  «Про затвердження Положення про валютний контроль».

 Відповідно до п.2.7 Положення про валютний контроль, невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність:

 • порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період;
 • порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що знаходяться за межами України.

Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларації (за відсутності валютних цінностей та майна за межами України) не тягне за собою застосування фінансових санкцій.

Платники податків запитували

Чи звільняється від оподаткування податком на доходи вартість подарунків, які надаються роботодавцями працівникам за рахунок коштів підприємств в період новорічно – різдвяних свят?

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що  податком на доходи  не оподатковується вартість подарунків у межах  50 відсотків  мінімальної заробітної плати,   встановленої на 1 січня звітного податкового року. У цьому році вартість подарунка, який не оподатковується податком на доходи, становить 609 гривень на місяць. Якщо вартість подарунка перевищує 609 гривень, сума перевищення вважається додатковим благом  та оподатковується податком на доходи на загальних підставах.

Зазначена норма  застосовується тільки  у разі надання подарунків у натуральній формі. Якщо підприємство надає працівникам чи іншим громадянам подарунки у грошовій формі, вартість таких подарунків є додатковим благом та оподатковується податком на доходи на загальних підставах. 

Чи відображається вартість  подарунків у податковій звітності?

Вартість подарунків, які не оподатковуються податком на доходи, роботодавці та інші податкові агенти  відображають  у Податковому розрахунку  за формою 1ДФ  за ознакою доходу «160». Дохід, отриманий громадянином у вигляді додаткового блага, відображається у Податковому розрахунку  за ознакою доходу «126».

Чи звільняється від оподаткування податком на доходи вартість дитячих новорічних подарунків, які надаються профспілковими організаціями  членам профспілки?

Вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, які  надаються профспілковими організаціями дітям  членів профспілки, не оподатковується податком на доходи.

Зазначена норми передбачена Законом України «Про звільнення від  оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків». Цей Закон,  як виняток з Податкового кодексу України,  діє щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.

Які умови   звільнення від оподаткування  дитячих новорічних подарунків?

Дитячі святкові подарунки, які  надаються профспілковими організаціями дітям членів профспілки не оподатковуються податком на доходи при виконанні наступних умов:

 • такий подарунок  містить лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва а також  фрукти незалежно від країни виробника;
 • загальна вартість новорічного дитячого подарунка не перевищує 8 відсотків прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного року. У цьому році  ця сума становить 97 грн. 44 коп. (близько 98 грн.).

Чи встановлена гранична вартість квитків на новорічні дитячі вистави, які надаються профспілковими організаціями дітям членів профспілки для звільнення від оподаткування  податком на доходи?

Законом України «Про звільнення від  оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків»  гранична  вартість квитків на новорічні  дитячі вистави  не встановлена. Тому вартість квитків на новорічні  дитячі вистави, які надаються  профспілковими організаціями дітям членів профспілки,  податком на доходи не оподатковується  незалежно від вартості квитків.

Чи звільняється від оподаткування вартість путівок, які надаються   профспілковими організаціями для відпочинку членів профспілки на період новорічно – різдвяних свят?

Вартість путівок які надаються  профспілковою організацією членам профспілки   не оподатковується податком на доходи  при виконанні таких умов:

 • така путівка передбачає відпочинок, оздоровлення та лікування тільки  на території України;
 • путівка надається профспілкою  тільки працівникам – членам профспілки та їх дітям віком до 18 років.

Якщо профспілкова організація  надає путівку на інших умовах, вартість такої путівки є додатковим благом та оподатковується податком на доходи  на загальних підставах.

Якщо путівка на відпочинок надається громадянину не профспілкою, а роботодавцем, чи оподатковується такий дохід?

Дохід у вигляді  вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) є додатковим благом, отриманим громадянином та оподатковується податком на загальних підставах. Тому при оплаті роботодавцем путівки для відпочинку працівників чи інших осіб, її вартість оподатковується податком на доходи за ставкою 15 відсотків. Якщо вартість додаткового блага   перевищить десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році 12180  грн.), ставка податку становить 17 відсотків від суми перевищення. 

Підприємством сплачена вартість навчання працівника підприємства. Чи оподатковується зазначена сума податком на доходи?

Сума, сплачена роботодавцем за навчання громадян у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах не оподатковується податком  на доходи при додержанні таких умов:

 • сума сплачена за навчання не повинна перевищувати 1710 грн. за кожний повний або неповний місяць навчання. Також обов’язковою умовою звільнення від оподаткування вартості навчання є укладення договору про взяті зобов'язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу  не менше ніж три роки. 

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага   та підлягає оподаткуванню у загальному порядку.  

У яких випадках податковий агент не має права застосовувати податкові соціальні пільги? 

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до: 

 • доходів платника податку, інших ніж заробітна плата; 
 • у разі одночасного отримання громадянами заробітної плати та  стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів,  військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; 

Податкові соціальні пільги також не застосовуються до доходу само зайнятих  осіб  від здійснення  підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності. 

Чи здійснюється податковим агентом – роботодавцем  перерахунок заробітної  плати працівника у разі його звільнення?

Положеннями Податкового кодексу визначено, що перерахунок суми доходів, здійснюється  у таких випадках:

 • за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року; 
 • Також перерахунок проводиться  під час проведення остаточного розрахунку з громадянином, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем. 

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги. 

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу  за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати. 

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного  року та сплачується  громадянином самостійно.

Працівник  підприємства є студентом очної форми навчання та отримує стипендію з бюджету. Чи застосовується податкова соціальна пільга до заробітної плати працівника – студента, який одночасно отримує бюджетну стипендію?

Положеннями  Податкового кодексу визначено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до: 

 • доходів платника податку, інших ніж заробітна плата; 
 • заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; 
 • доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності. 

Тому до заробітної плати працівника – студента, який отримує у навчальному закладі стипендію з бюджету,  податкова соціальна пільга не застосовується.

Чи оподатковуються податком на доходи проценти, які нараховуються банками на  депозитні рахунки громадян?

Починаючи з  2 серпня 2014 року  оподаткуванню податком на доходи  підлягають такі види процентів та інших пасивних доходів:

 • проценти, нараховані на суму поточного або депозитного банківського рахунку;
 • процентні або дисконтні доходи за ощадними (депозитними) сертифікатами;
 • проценти на депозит члена кредитної спілки у кредитній спілці;
 • відсотки, які  розподіляються на пайові членські внески членів кредитної спілки;
 • доходи за сертифікатом фонду операцій з нерухомістю та деякі інші доходи.

Доходи у вигляді процентів оподатковуються  податком на доходи за ставкою 15 відсотків незалежно від розміру нарахованого доходу.

Слід зазначити, що  проценти, які нараховуються  на поточні банківські рахунки, відкриті виключно для виплат  заробітної плати,   стипендій,  пенсій,   соціальної  допомоги та інших соціальних виплат, податком на доходи не оподатковуються.

Хто безпосередньо перераховує податок до бюджету - громадянин, якому нараховані проценти, чи банківська установа?

Податковим агентом  стосовно   утримання та перерахування податку  в бюджет у разі нарахування  процентів,   є особа, яка здійснює таке нарахування, тобто банківська чи інша фінансова установа.

Банківською чи іншою фінансовою установою податок,  утриманий із загальної суми процентів, перераховується в бюджет протягом 30  календарних днів, наступних за місяцем нарахування.

У  податковому розрахунку 1ДФ  податкові агенти відображають  загальну суму нарахованих у звітному  періоді процентів  та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковій  звітності  не зазначається інформація про суми окремого банківського рахунку.

Який порядок перерахування податку на доходи до бюджету фізичними особами?

Фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету: 

а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах; 

б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

в) в інших випадках - за її податковою адресою.

Переведення (евакуація) матеріальних активів з ВЕЗ "Крим" на іншу територію України

Згідно з підпунктом "б" пункту 15.1 статті 15 Закону N 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон N 1636, ВЕЗ "Крим") надається звільнення від будь-якого оподаткування (у тому числі згідно із статтею 271 Митного кодексу України (далі - МКУ)) основних засобів і малоцінних та швидкозношуваних предметів, що належать юридичним особам, які переносять місце своєї діяльності з тимчасово окупованої території на іншу територію України, та вивозяться для подальшого використання у господарській діяльності, за умови, що такі основні засоби перебували на балансі підприємства станом на 1 січня 2014 року у вільному обігу на території України.

При переведенні (евакуації) з ВЕЗ "Крим" на іншу територію України матеріальних активів для підтвердження права на застосування пільгового режиму оподаткування, визначеного підпунктом "б" пункту 15.1 статті 15 Закону N 1636, платник може подати до митного органу документи, які підтверджують перебування таких запасів та матеріальних активів на балансі платника станом на 1 січня 2014 року.

Такими документами можуть бути:

 • податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 2013 рік (додаток АМ до декларації);
 • баланс підприємства (інша фінансова звітність) станом на 1 січня 2014 року, в якому відображена інформація про наявні необоротні активи;
 • інвентаризаційна відомість, складена за результатами проведення інвентаризації необоротних активів станом на 1 січня 2014 року;
 • для основних засобів, ввезених на митну територію України та випущених для вільного обігу на тимчасово окупованій території України, - митна декларація, оформлена до 1 січня 2014 року за правилами, встановленими МКУ;
 • первинні документи, що підтверджують придбання (створення, виробництво) основних засобів до 1 січня 2014 року.

Основні засоби, переведені (евакуйовані) з ВЕЗ "Крим" на іншу територію України, можуть бути відчуженими до їх введення в експлуатацію за новим місцем розташування на іншій території України чи протягом 12 місяців після такого введення в експлуатацію за умови сплати податків, зборів згідно із статтею 30 розділу I Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Тобто встановлена підпунктом "б" пункту 15.1 статті 15 Закону N 1636 умова надання податкової пільги визначає цільове призначення для основних засобів, ввезених на іншу територію України з території ВЕЗ "Крим", та встановлює обмеження щодо періоду їх відчуження.

Згідно з пунктом 30.8 статті 30 розділу I ПКУ податкові пільги, використані не за призначенням чи несвоєчасно повернуті, повертаються до відповідного бюджету з нарахуванням пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.

Таким чином, якщо основні засоби, ввезені з території ВЕЗ "Крим" на іншу територію України, будуть відчужені без введення їх в експлуатацію або до завершення 12 місяців після такого введення в експлуатацію, платник податку, який здійснив постачання таких основних засобів, має, крім податкових зобов'язань, нарахувати пеню в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за період з дати їх розмитнення до дати сплати нарахованих сум податку в бюджет.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися у листі ДФС України від 03.12.2014 N 13311/7/99-99-19-03-02-17 "Про податок на додану вартість", який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України. 

Операції з імпорту товарів

Як оподатковуються ПДВ операції з тимчасового ввезення (імпорту) на митну територію України та вивезення (експорту) з митної території України товарів?

До операцій із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування або умовне часткове звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених гл.18 Митного кодексу України (далі – МКУ):

умовне повне звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст.105 МКУ;

умовне часткове звільнення від оподаткування застосовується до товарів та в порядку, визначених ст.106 МКУ. Сплачені суми податку включаються платником до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому було сплачено податок.

До операцій із вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених гл.19 МКУ.

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з ввезення (імпорту) ОФ за умовами договору оперативного лізингу з нерезидентом та повернення (експорту) таких ОФ нерезиденту?

При ввезенні (імпорті) основних фондів за умовами договору оперативного лізингу з нерезидентом, право на податковий кредит у платника податку виникає на дату сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, визначеними в МД, за умови подальшого використання об’єкта оперативного лізингу в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Операція з вивезення (експорту) за межі митної території України основних фондів, попередньо ввезених (імпортованих) на умовах оперативного лізингу, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ, за необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі необоротні активи починають використовуватися в операціях, що не є об’єктом оподаткування.

Зокрема, база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).

Як оподатковуютья ПДВ операції з ввезення товарів у митному режимі реімпорту?

Згідно з п.206.3 ст.206 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) операції із ввезення товарів у митному режимі реімпорту звільняються від оподаткування, крім операцій із ввезення відповідно до п.3 ч. другої ст.78 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року №4495-VI (далі - МКУ), що оподатковуються податком за ставкою, визначеною пп.194.1.1 п.194.1 ст.194 ПКУ.

Пунктом 3 ч. другої ст.78 МКУ передбачено, що у митний режим реімпорту можуть бути поміщені, товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари:

а) повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту;

б) перебувають у такому самому стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Чи має право СГ включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при імпорті безоплатно отриманих від нерезидента товарів?

Оскільки при безоплатному отриманні імпортних товарів відсутній факт придбання товарів, як це передбачено у п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, право на податковий кредит відсутнє.

Чи має право платник ПДВ подати уточнюючий розрахунок та включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену контролюючим органам при імпорті товару, якщо з дати виникнення права на податковий кредит минуло понад 365 днів?

Оскільки платник податку у зв’язку із здійсненням операції із ввезення на митну територію України товарів суму податку на додану вартість включає до складу податкового кредиту на підставі митної декларації, то право на подання Уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість за такою операцією у такого платника податку зберігається впродовж терміну, передбаченого статтею 50 Податкового кодексу України (1095 днів).

Як оподатковуються ПДВ операції з ввезення іноземних товарів для їх переробки на митній території України з подальшим вивезенням продуктів переробки за межі митної території України?

Операції із вивезення товарів, які були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України або у вигляді продуктів їх переробки (в межах визначеного Митним кодексом України (далі – МКУ) строку), звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

До операцій із ввезення товарів, що були поміщені у митний режим переробки на митній території України та в межах визначеного МКУ строку не вивозяться за межі митної території України, застосовується часткове звільнення від оподаткування податком на додану вартість.

В якому випадку зупиняється нарахування пені за порушення розрахунків у сфері ЗЕД

Відповідно до ст. 4 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» із змінами та доповненнями  порушення резидентами, крім суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених ст. 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми  неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

У разі прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, передбачених експортно-імпортними контрактами, строки, передбачені ст. 1 і 2 Закону або встановлені Національним банком України, зупиняються і пеня за їх порушення в цей період не сплачується.

У разі прийняття судом рішення про відмову в позові повністю або частково або припинення (закриття) провадження у справі чи залишення позову без розгляду строки, передбачені  Законом або встановлені Національним банком України відповідно, поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який ці строки було зупинено.

У разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеня за порушення строків, передбачених ст. 1 і 2 Закону  або встановлених Національним банком України, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

Контролюючі органи вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену ст. 4  вказаного Закону.
Новости Бердянска
вчера, 17 марта, воскресенье
16 марта, суббота
15 марта, пятница

Все новости Бердянска