Информация от Бердянской налоговой инспекции на 7 января

08.01.2015 · 15:44 · Просмотров - 1955

Подборка материалов от Бердянской ОГНИ за неделю по 7 января

Прес-служба ДФС повідомляє

З 1 січня 2015 року до відкриття нових рахунків в органах Казначейства сплата податків здійснюється на рахунки, відкриті у 2014 році

У зв'язку з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів України Державна фіскальна служба повідомляє, що з 1 січня 2015 року до відкриття в органах Казначейства нових рахунків з обліку надходжень до бюджетів сплата податків і зборів продовжує здійснюватися на казначейські рахунки, відкриті у 2014 бюджетному році.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків за надходженнями, які будуть відкриті в органах Казначейства відповідно до змін в податковому та бюджетному законодавстві, територіальними органами ДФС буде своєчасно доведена до платників у встановленому порядку, зокрема, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці «Бюджетні рахунки».

*    *    *

Відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №768, в органах Казначейства щорічно на початок нового бюджетного періоду відповідно до Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11, відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів протягом 45 днів з дня прийняття закону по Державний бюджет України.

Бердянська ОДПІ повідомляє

Бердянські платники сплатили до бюджету міста та району

понад 220 мільйонів гривень

Протягом 2014 року платники податків і зборів Бердянська та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 221,4 мільйонів гривень. Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб - 146,6 мільйонів гривень. Від плати за землю надходження склали 39,1 мільйонів гривень. Платники на спрощеній системі оподаткування спрямували до місцевих бюджетів 23,2 мільйони гривень єдиного податку, повідомила в.о.начальника Бердянської ОДПІ Олена Круц.

З початку року платники сплатили 308,2 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

 Запрошуємо на інформаційний семінар

14 січня 2015 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Щодо змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи. Зміни в адмініструванні єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Податкова звітність за 2014 рік» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району.

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала. 

Новації законодавства

Починаючи з 1 січня застосовується нова форма податкової накладної

Починаючи з 1 січня 2015 р. платники ПДВ муситимуть застосовувати форму податкової накладної  в редакції наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957» від 14.11.2014 р. № 1129.

Попередня редакція форми податкової накладної застосовувалася платниками податків протягом грудня 2014 р. згідно із наказом Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 22.09.2014 р. № 957. 

Які податки залишилися в Податковому кодексі

Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII кількість податків зменшилася з 20 до 9.

Так, нині до загальнодержавних податків віднесені:

 • податок на прибуток підприємств;
 • податок на доходи фізичних осіб;
 • податок на додану вартість;
 • акцизний податок;
 • екологічний податок;
 • рентна плата;
 • мито.

Місцевими податками наразі визначено:

 • податок на майно;
 • єдиний податок.

Окрім того, скасовано збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Військовий збір у 2015 році утримується з усіх виплат, що обкладаються ПДФО

Обкладення військовим збором подовжили - «до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України». Однак ставку оподаткування залишили на попередньому рівні - 1,5% об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161підрозділу 10 р. ХХ ПКУ.

Об'єктом оподаткування з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.

Нагадаємо: відповідно до п. 162.1 ПКУ, платниками податку є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Таким чином, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід визначатиметься по аналогії з доходами, які обкладаються ПДФО. Тобто при визначенні такого доходу, найімовірніше, доведеться використовувати ст. 164 та ст. 165 ПКУ.

Відповідні зміни до ПКУ внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII.

Отже, тепер під оподаткування військовим збором потрапляють не лише зарплата й інші виплати працівникам і винагороди за договорами ЦПД, а всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Ставки єдиного податку з 1 січня 2015 року

І надалі ставки єдиного податку для платників груп 1-2 установлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для групи 3 (до якої ввійшли як фізособи, так і юрособи) - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

1 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн за календарний місяць.

2 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється  в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн за календарний місяць.

Таким чином, законотворці прибрали нижню межу мінімальної фіксованої ставки єдиного податку (від 1% - для 1 групи й від 2% - для 2 групи). Тож фактично ставка єдиного податку може бути менша за  12,18 грн (1 група) і 24,36 грн (2 група) за один місяць.

3 група (фізособи та юрособи). Відсоткові ставки для таких єдинників становлять:

 • 2% доходу- за умови окремої сплати ПДВ;
 • 4% доходу- у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

4 група (сільгоспвиробники).  Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування й становить (у відсотках бази оподаткування):

 • для ріллі, сіножатей і пасовищ (окрім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45;
 • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, - 0,27;
 • для багаторічних насаджень (окрім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях) - 0,27;
 • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах і на поліських територіях, - 0,09;
 • для земель водного фонду - 1,35;
 • для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 3.

Розмір податкової соцпільги в 2015 році та гранична межа для її застосування не змінилися

Як відомо, із 1 січня 2015 року мала застосовуватися податкова соцпільга в розмірі 100% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом станом на 1 січня звітного податкового року, визначеного пп. 169.1.1 ПКУ.

Однак до абз. 8 п. 1 р. XIX «Прикінцевих положень» ПКУ внесли зміни, згідно з якими до 31.12.2015р. податкова соцпільга надається в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, тобто в 2015 році, як і в 2014-му, вона дорівнює 609 грн.

Граничний розмір доходу для застосування податкової соцпільги в 2015 році, як і в 2014-му, дорівнює 1710 грн.

Відповідні зміни до ПКУ внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII. А застосування податкової соцпільги в розмірі, що дорівнює 100% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, передбачено ввести з 01.01.2016 р.

Система електронного адміністрування ПДВ запрацює в повну силу тільки з 1 липня 2015 року

Завдяки Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII система електронного адміністрування повною мірою запрацює з 01.07.2015 р. Але до того часу діятиме так званий перехідний період - із 1 лютого до 1 липня 2015 року. У цьому періоді важливими є такі перехідні нюанси:

 • Із 1 лютого 2015 року в ЄРПН доведеться реєструвати всі ПН незалежно від суми ПДВ, зазначеної в ній(підрозділ 2, присвячений ПДВ, р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
 • Протягом цього періоду штрафні санкції із п. 1201.1 ПКУ не застосовуватимуться при порушенні строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період із 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р.
 • У перехідному періоді реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування здійснюватиметься без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 2001.3 ПКУ.

А от 1 липня 2015 року запрацюють «стартові» або «вихідні» умови системи електронного адміністрування ПДВ. Ідеться про такі правила:

1. За вибором платника (який він відображає в заяві, що подається в складі податкової декларації) непогашені залишки сум ПДВ, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р., задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р. у рахунок зменшення податкових зобов'язань із ПДВ наступних звітних (податкових) періодів, від'ємне значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 01.02.2015 р.:

а) або без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту в податковій декларації за звітний (податковий) період, у якому було здійснено таке збільшення;

б) або підлягають поверненню платнику в порядку, визначеному ст. 200 ПКУ, але в тій редакції, що діяла станом на 31.01.2014 р.

2. Із 1 липня 2015 року платникам ПДВ буде автоматично збільшено розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ 4 квартали.

Така сума збільшення щокварталу автоматично перераховуватиметься з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали, станом на дату такого перерахунку.

Перерахунок здійснюють шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

3. Суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань із ПДВ станом на 01.07.2015 р. автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, визначену п. 2001.3 ПКУ. На суму такого збільшення:

 • зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума від'ємного значення, задекларована у звітному періоді;
 • помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання з ПДВ вважаються погашеними.

Із 1 липня 2015 року контролюючі органи вже не здійснюватимуть документальних позапланових виїзних перевірок щодо достовірності сум бюджетного відшкодування з ПДВ, заявлених платниками у звітних періодах, що настають після 1 липня 2015 року (п. 37 підрозділу 2 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Водночас буде призупинено дію пп. 78.1.8 (щодо перевірок під час подання декларації з ПДВ із заявленим відшкодуванням), абз. 4 п. 82.4 (щодо обмеження строку перевірки за п. 200.10 не більш ніж 60 календарних днів), п. 200.11 ПКУ (щодо проведення позапланової документальної перевірки, якщо є підозра на порушення законодавства при заявленні бюджетного відшкодування), а також дія п. 200.14 ПКУ (контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації) у частині проведення документальних позапланових виїзних перевірок.

Із 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають усі податкові накладні

Протягом січня 2015 року реєстрації в ЄРПН, які і раніше, підлягатимуть тільки ПН, у яких сума ПДВ перевищує 10 тис. грн.

А ось із 1 лютого 2015 року в ЄРПН доведеться реєструвати всі ПН незалежно від суми ПДВ, зазначеної в ній. Відповідне правило Закон № 71 додав до підрозділу 2 (присвяченому ПДВ) р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Більше того, у п. 35 підрозділу 2 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ зазначено, що новоприйняті штрафні санкції з п. 1201.1 ПКУ не застосовуватимуть при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період із 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р.

Цей період із 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р. також вважається перехідним періодом, протягом якого реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною п. 2001.3 ПКУ.

Із 01.01.2015 р. пасивні доходи обкладаються ПДФО за ставкою 20%

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII унесено зміни до ПКУ, зокрема, у частині підвищення ставки ПДФО для пасивних доходів.

Тож із 01.01.2015 р. обкладаються ПДФО за ставкою 20% такі пасивні доходи:

 • проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;
 • проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;
 • інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);
 • процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;
 • плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки;
 • дохід, який виплачується компанією, що управляє активами інституту спільного інвестування, на розміщені активи відповідно до закону;
 • дохід за іпотечними цінними паперами (іпотечними облігаціями та сертифікатами);
 • відсотки (дисконт), отриманий власником облігації від їх емітента;
 • дохід за сертифікатом фонду операцій із нерухомістю та дохід, отриманий платником податку в результаті викупу (погашення) управителем сертифікатів фонду операцій із нерухомістю в порядку, визначеному в проспекті емісії сертифікатів;
 • інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;
 • роялті.

Стосовно дивідендів, то якщо вони нараховані по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування, до таких дивідендів застосовують ставку ПДФО 20%.

Для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств, ставку ПДФО зберегли на рівні 5%.

До того ж ставку 20% (замість звичних 17%) застосовуватимуть і до зарплатних доходів, місячний розмір яких перевищує 10 мінзарплат (у січні-листопаді 2015 року - 12180 грн).

Власники дорогих авто щороку сплачуватимуть 25 тисяч гривень

Завдяки змінам у норми ПКУ, упровадженим Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII, власники дорогих і потужних авто щороку сплачуватимуть 25 тис. грн. Такий обов'язок передбачено появою транспортного податку. Зокрема, об'єктом і базою оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років, та об'єм циліндрів двигуна яких перевищує 3000 куб. см. Ставки податку встановлюються в розмірі 25000 грн на рік за кожен автомобіль. Фізосіб про обов'язок сплатити податок повідомить Податкова. Юрособи зобов'язані самостійно прозвітувати про наявні авто, подавши декларацію. Наразі її форма ще не затверджена.

Роз'яснення податкового законодавства

Податкова соціальна пільга в 2015 році

Бердянська ОДПІ повідомляє, що податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, тобто в 2015 році, як і в 2014-му, вона дорівнює 609 грн.

Граничний розмір доходу для застосування податкової соцпільги в 2015 році дорівнює 1710 грн.

Верховна Рада України в Законі України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановила, що у 2015 році мінімальна зарплата та прожитковий мінімуму для працездатної особи становитиме:

з 1 січня - 1218 гривень, з 1 грудня - 1378 гривень.

Яка сума (вартість) благодійної допомоги не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку

Не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога:

- у будь-якій сумі (вартості), що надається для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення.

- у сумі, що сукупно протягом звітного року не перевищує одну тисячу розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2014 році - 1 218 000 грн.), що надається на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України,.

Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує вищезазначені розміри, сума перевищення над таким розміром оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (15/17%), і платник податку - отримувач благодійної допомоги зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.

Як здійснюється перереєстрація платника ПДВ

У разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера чи найменування (прізвища, імені та по батькові), або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». Така заява подається протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.

У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».

До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

З цим та іншими роз'ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз'яснення у категорії 101.01.02). 

В яких випадках здійснюється особистий огляд громадянина, який прямує через митний кордон України

Особистий огляд як виняткова форма митного контролю проводиться за письмовим рішенням керівника органу фіскальної служби або особи, яка виконує його обов'язки, якщо є достатні підстави вважати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи перебуває в зоні митного контролю або у транзитній зоні міжнародного аеропорту, приховує предмети контрабанди чи товари, які є безпосередніми предметами порушення митних правил або заборонені для ввезення в Україну, вивезення з України чи транзиту через територію України.

Перед початком огляду посадова особа органу фіскальної служби повинна пред'явити громадянину письмове рішення керівника органу ДФС чи особи, яка виконує його обов'язки, ознайомити громадянина з його правами та обов'язками під час проведення такого огляду і запропонувати добровільно видати приховані та/або не задекларовані товари.

Факт ознайомлення громадянина з рішенням про проведення особистого огляду засвідчується посадовою особою органу фіскальної служби відповідним написом на рішенні про проведення такого огляду.

У разі відмови громадянина від добровільної видачі прихованих та/або не задекларованих товарів на рішенні про проведення особистого огляду робиться відповідний запис, завірений підписом посадової особи органу фіскальної служби, яка пред'являла зазначене рішення громадянинові (ч. 3 ст. 340 Митного кодексу України, далі - МКУ).

Громадянин, стосовно якого здійснюється особистий огляд, має право:

1) до початку проведення особистого огляду ознайомитися з рішенням про проведення особистого огляду та порядком його проведення;

2) ознайомитися із своїми правами та обов'язками під час проведення особистого огляду;

3) надавати пояснення та заявляти клопотання;

4) добровільно видати товари, що переміщуються ним через митний кордон України з порушенням вимог законодавства з питань державної митної справи;

5) робити заяви з обов'язковим внесенням їх посадовою особою органу фіскальної служби, яка проводить особистий огляд, до протоколу проведення такого огляду;

6) користуватися рідною мовою та послугами перекладача;

7) ознайомитися з актом проведення особистого огляду після його складення та зробити заяву, яка підлягає внесенню до акта;

8) оскаржувати рішення, дії органу фіскальної служби  щодо проведення такого огляду (ч. 4 ст. 340 МКУ).

Особистий огляд проводиться в ізольованому приміщенні, що відповідає встановленим санітарно-гігієнічним вимогам, посадовою особою органу фіскальної служби однієї статі з громадянином, стосовно якого проводиться особистий огляд, у присутності не менш як двох понятих тієї самої статі.

Як поняті запрошуються особи, не заінтересовані у результатах огляду. Понятими не можуть бути родичі особи, яка підлягає особистому огляду, та працівники органів фіскальної служби.

Доступ до приміщення, де проводиться огляд, громадян, які не беруть участі в ньому, і можливість спостерігати за проведенням огляду з боку таких громадян мають бути виключені. Обстеження органів тіла громадянина, який підлягає особистому огляду, проводиться виключно медичним працівником (ч. 5 ст. 340 МКУ).

Порядок проведення особистого огляду регулюється ст. 340 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями.




Новости Бердянска
вчера, 15 марта, пятница
14 марта, четверг

Все новости Бердянска