Що важливо знати про дієтичне харчування
Про дієтичне харчування говорили завжди. Раніше доктора рекомендували дієту як засіб для профілактики і лікування захворювань.

В наші дні проблему ожиріння, як то кажуть, не обговорює тільки лінивий. Зараз дієта служить способом для зниження надмірної ваги. У світі, за даними ООН, більше 2,5 мільярдів людей із зайвою вагою.
Біч нашого століття
Проблема помолодшала. В даний час ожирінням страждають навіть діти дошкільного віку. Любляча мама чомусь пропонує дитині не дієтичні салати, а гамбургер від відомих виробників. Замість зеленого яблука тато купує малюкові морозиво.
Світові організації визнають ожиріння справжньою епідемією. Що ж призводить до ожиріння?
Природно, є причини суто медичні. Але, вони не основні. Більшість людей набирають зайву вагу не через хвороби. Навпаки, зайві кілограми стають причиною захворювань. І ось тоді людина починає шукати рецепти дієтичного харчування.
Ось найпоширеніші причини ожиріння:
- недостатня фізична активність або повна її відсутність;
- зловживання цукром, сіллю, трансгенними жирами;
- неправильне харчування, в тому числі їжа перед сном і навіть вночі;
- сидячий спосіб життя, роботи;
- нервові перевантаження і звичка «заїдати стрес».
Наслідком переїдання можуть стати:
- цукровий діабет;
- серцево-судинні захворювання;
- хвороби опорно-рухового апарату.
Що значить «дотримуватися дієти»
Дієтичне харчування буває:
- профілактичне;
- лікувальний.
Профілактичне дієтичне харчування є запорукою гарного самопочуття. Таке харчування прийнято називати «правильним». Лікувальна призначає лікар. Результати дієтичного харчування:
- позбавлення від зайвої ваги;
- нормалізація тиску;
- зниження рівня холестерину;
- поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту;
- профілактика захворювань.
Важливо стежити за кількістю калорій, споживаних протягом дня. Прийнято вважати, що людині, ведучий не найактивніший спосіб життя необхідно близько 1800 ккал. Якщо необхідно привести вагу в порядок, слід знизити цей бар'єр до 1300 ккал в день. Менше 1200 ккал споживати ризиковано, можна отримати занепад сил і серйозно захворіти. При інтенсивному фізичному навантаженні прийнято додавати до денного раціону близько 500 ккал. Рекомендується спалити стільки ккал, скільки отримали разом з їжею.
Не можна влаштовувати організму випробування у вигляді яблучних або морквяних дієт. Це - шок для організму. Цей шок може призвести до серйозних гормональних порушень.
Харчування має бути збалансованим. Організм повинен отримувати білки, жири, вуглеводи, мінерали, вітаміни. Прийомів їжі повинно бути 5-6, а не 2-3, як у більшості сучасних людей.
Основне дієтичне харчування складається з наступних продуктів:
- курка;
- яловичина;
- риба;
- сир;
- йогурт;
- каші;
- яйця;
- фрукти;
- овочі;
- цикорій;
- зелений чай.
Всі продукти, природно, повинні побут нежирними. Існує міф, що чим більше людина їсть фруктів, тим здоровіше стає. Фрукти містять велику кількість вуглеводів. А ось овочі дійсно можна їсти без обмежень, якщо немає персональних обмежень. Їх можна їсти сирими, вареними, приготованими на пару.
Ні в якому разі не можна призначати собі дієту самостійно. Слід проконсультуватися з лікарем і додатково з дієтологом.
Правильне харчування є запорукою здоров'я. Найчастіше недотримання режиму харчування призводить до того, що людина змушена подбати про дієтичному харчуванні. Цей варіант харчування допоможе зберегти здоров'я і повернути красу фігурі.
Малина является одним из самых популярных садовых расте...
25.09.2023 20:46:52
Особенности вывода цифрового актива Tether BEP20 (U...
25.09.2023 20:41:25
Бритье - это одна из наиболее распространенных процедур...
25.09.2023 18:09:37
В последние годы мир моды вновь приветствует мужскую бо...
25.09.2023 12:54:59
Пайетки — это крошечные мерцающие диски или фигурки, ча...
25.09.2023 09:07:06