Як вибрати горщики для орхідей: практичні рекомендації для початківців

При виборі горщика для кімнатних квітів зазвичай враховується розмір рослини та кореневої системи. Але у випадку з орхідеями такий підхід не працює.

Як вибрати горщики для орхідей: практичні рекомендації для початківців

Ця екзотична квітка, більшість видів якої росте у тропіках, належить до епіфітів. Квітникарям доводиться враховувати її особливості, намагаючись полегшити процес адаптації рослини до квартирних умов.

Що слід пам'ятати, вибираючи ємність для орхідей

Для початку слід запам'ятати ряд важливих моментів і керуватися ними при покупці горщика для орхідей:

  1. У природному середовищі орхідні ростуть без всякої ємності та навіть без ґрунту, обвиваючи стовбури дерев, різних кам'янистих виступів. Контейнер з субстратом потрібен їм лише для того, щоб забезпечити стійкість і правильний напрямок для зростання.
  2. Коріння орхідей боїться надмірної вологи та ґрунту, який не просихає. Для кращої вентиляції на горщиках роблять дренажні отвори. В ідеалі — не лише на дні, але й на стінках.
  3. Коріння даної рослини бере участь у фотосинтезі, і йому потрібен постійний доступ до світла. Рости в непрозорому горщику можуть лише декілька сортів орхідей. Всім іншим потрібне світло і повітря, бо з нього вони отримують всі поживні речовини.
  4. Орхідеї, що зростають вгору, вважаються нестійкою квіткою. Щоб ємність з ними не перекидалася, її рекомендується ставити у важке кашпо. Воно може бути й непрозорим, це не настільки важливо. Головне, щоб між стінками горщика і кашпо залишалися 1–2 см вільного простору.

Запам'ятали? Починаємо вибирати.

Види горщиків для орхідей

Перше, з чим потрібно визначитися, — це матеріал виготовлення. Горщики для орхідей можуть бути:

  1. Скляні. Саме вони забезпечують рослину оптимальною кількістю світла. Але оскільки в них часто немає дренажних отворів, то для того, щоб вирощувати орхідеї в такий спосіб, знадобиться певний досвід. Купувати такі ємності слід тим, хто вважає за краще висаджувати рослини в закриту систему або звик мати справу тільки з вандами.
  2. Пластикові. Ідеально підходять для орхідей завдяки прозорості стінок і наявності безлічі дренажних отворів. До того ж при необхідності їх кількість по дну або стінках можна збільшити. Але пластикові ємності занадто легкі і нестійкі, через що орхідея може перекинутися. Щоб уникнути цього, рекомендується підбирати для них важке кашпо.
  3. Керамічні або глиняні. Мають пористу структуру, що забезпечує хороший повітро- та вологообмін для коренів. Але саме вона стає причиною проблем з рослинами. Коріння з часом приростає до поверхні. Під час пересадки орхідеї воно може травмуватися, що призводить до хвороб або загибелі квітки. Щоб убезпечити рослину, бажано вибирати горщик, який має глазуровану внутрішню поверхню. Але глазур буде погано пропускати повітря. До того ж на поверхні глиняних горщиків можуть проступати соляні відкладення, від яких дуже складно позбутися.

Якій саме ємності слід віддати перевагу, залежить від виду орхідей, умов, в яких вони будуть рости, особистих уподобань і досвіду квітникаря. Оскільки для орхідей важливо, щоб горщик був прозорим, то виникає спокуса придбати скляний варіант. Але у нього немає дренажних отворів, а виростити квіти в таких умовах під силу лише професіоналам. Якщо ж ви квітникар-початківець, краще відмовтеся від цієї ідеї та замовте пластикові ємності. Вони найкраще підходять для першого знайомства з орхідеями.

Вибираємо розмір горщика

Після того як з матеріалом контейнера визначилися, можна переходити до підбору його розміру. Тут треба враховувати наступні рекомендації:

  • обсяг горщика підбирається за розміром кореневої системи. Орхідеї люблять тісноту, багато вільного місця їм не потрібно;
  • висота ємності повинна приблизно дорівнювати її діаметру. Виняток становлять цимбідіуми, горщики для яких потрібно брати високі та вузькі;
  • пересаджуючи рослину, слід використовувати контейнер трохи ширший за попередній, але ніяк не «на виріст».

Орхідеї можна садити по кілька штук в одну ємність. В цьому випадку її розмір визначається за тими ж правилами, але з урахуванням кількості квітів.

На останок запам'ятайте: підібрати правильну ємність для орхідей не так просто. Але результатом зусиль стане здорова рослина, що радуватиме погляд рясним цвітінням.Последние статьи
Адаптація до майбутнього - як посада QA Manual готує вас до технологічних змін
Адаптація до майбутнього - як посада QA Manua...

Заходження в галузь інформаційних технологій може бути ...

22.09.2023 15:54:25

Здоров'я восени: як зміцнити організм у холодний період
Здоров'я восени: як зміцнити організм у холод...

Осінь - пора року, коли природа готується до зимового с...

22.09.2023 10:16:42

LED освещение и энергоэффективность: Сокращение расходов на электроэнергию
LED освещение и энергоэффективность: Сокращен...

Многие люди даже не задумываются о том, сколько электро...

21.09.2023 23:20:59

5 фактів про дельфінів
5 фактів про дельфінів

Дельфіни, грайливі та розумні морські ссавці, захоплюют...

21.09.2023 23:13:54

Ламінований чи не ламінований: який ДСП вибрати?
Ламінований чи не ламінований: який ДСП вибра...

ДСП – матеріал, який використовується для виготовлення ...

21.09.2023 23:09:08

На верх