Клінкер в архітектурі - як забезпечити красу та надійність вашого будинку

Поглиблений погляд на клінкерну цеглу: від характеристик до практичних порад

Клінкер в архітектурі - як забезпечити красу та надійність вашого будинку

Клінкерна цегла, яка відома своєю високою міцністю та стійкістю до негативних впливів зовнішнього середовища, стає все більш популярним матеріалом для облицювання фасадів сучасних будівель. Цей матеріал не тільки додає естетичної привабливості будівлі, але й служить надійним захистом від різноманітних атмосферних впливів.

Чому клінкерна цегла?

Клінкерна цегла, яка вже багато років є символом надійності та стійкості, в сучасному будівництві займає особливе місце, об'єднуючи в собі традиції та новітні технології. Цей матеріал, відомий своєю високою міцністю та стійкістю до негативних зовнішніх факторів, стає ідеальним вибором для оздоблення фасадів будівель. Але чому саме клінкерна цегла вважається таким цінним матеріалом у контексті фасадних робіт?

Перш за все, варто звернути увагу на естетичні якості клінкеру. Цей матеріал може похвалитися різноманіттям форм, кольорів та текстур, що дозволяє архітекторам та дизайнерам реалізовувати найсміливіші та найоригінальніші ідеї. Фасад, облицьований клінкерною цеглою, може виглядати одночасно традиційно та сучасно, створюючи унікальний і неповторний образ будівлі.

клінкерна цегла

Особливості клінкерної цегли

 • Виготовляється з особливих, тугоплавких сортів глини з підвищеним вмістом оксиду алюмінію.
 • Вироби проходять стадію склофази, кераміка стає більш пластичною.
 • Має високу щільність (1600-2100 кг/м3) і міцність на стиск (не менше 22,5 МПа).
 • Водопоглинання становить 3-6%.
 • Морозостійкість варіюється від F75 для рядової цегли до F100-F300 для клінкерної облицювальної цегли.
 • Теплопровідність – 0.8-1.6 Вт/м C.
 • Кислотостійкість – не менше 95%.
 • Пустотність (для пустотілого клінкеру) – не більше 48%.
 • Має різні кольори і фактури.

Далі, не можна не враховувати високі експлуатаційні характеристики клінкеру. Цегла виготовляється шляхом випалювання глини при високих температурах, що забезпечує її високу міцність, стійкість до механічних пошкоджень та довговічність. Такий матеріал не боїться впливу атмосферних явищ, таких як дощ, сніг, мороз або спека, і здатний зберігати свої естетичні та експлуатаційні якості протягом десятиліть.

Крім того, клінкерна цегла є екологічно безпечним матеріалом. Вона не виділяє шкідливих речовин і не впливає негативно на навколишнє середовище, що робить її відмінним вибором для тих, хто прагне дотримуватися принципів сталого розвитку та екологічної відповідальності.

Також важливо відзначити, що клінкерна цегла є вогнетривким матеріалом, що може запобігти поширенню пожежі в будівлі. Це особливо актуально для багатоповерхових споруд, де питання пожежної безпеки є особливо гострим.

Ціна на клінкерну цеглу в Україні

клінкерна цегла

Для того щоб дізнатись актальні ці та популярних виробників клінкерної цегли, ми звернулись до спеціалістів Klinker Stone в їх магазині представлений широкий асортимент клінкерної цегли. Ось деяка інформація, яку нам розповіли менеджери:

Виробники та Ціни

 • Roben (Польща): ціни варіюються від 31.28 грн/шт до 68.72 грн/шт.
 • Feldhaus (Німеччина): одна з моделей коштує 58.44 грн/шт.
 • LHL: ціна одного з видів цегли - 48.56 грн/шт.
 • Terca: ціни варіюються від 35.80 грн/шт до 37.04 грн/шт.

Ціни на інші види цегли та інших виробників можуть бути доступні на сайті klinker-stone.com.ua

Про що не забуди обираючі свою клінкерну цеглу?

При виборі клінкерної цегли для облицювання фасаду будинку або інших будівельних робіт, важливо звертати увагу не тільки на колір, текстуру та форму матеріалу, але й на його виробничі характеристики та історію виробника. Час виробництва певної партії клінкеру може бути ключовим фактором, який впливає на його якість, колір та інші характеристики.

Запас клінкеру може врятувати ситуацію у майбутньому

Іноді, коли ми обираємо клінкер, ми можемо захопитися сучасними та новими колекціями, які виглядають дуже стильно та привабливо. Однак, варто пам'ятати, що нові колекції можуть бути випущені в обмежених кількостях або з часом бути виведені з виробництва. Тому, якщо ви обрали клінкер з нової колекції, розумно буде придбати додатковий запас цього матеріалу.

Через роки, після довгого терміну експлуатації, можливі різні ситуації - пошкодження від механічних ударів, вплив погодних умов або інші непередбачувані обставини, які можуть вимагати часткової або повної заміни клінкеру. У такому випадку, наявність додаткового запасу клінкеру, який був придбаний разом з основною партією, може стати в нагоді для проведення ремонтних робіт без необхідності шукати альтернативний матеріал або змішувати клінкер різних партій.

Перевірка доступності та термінів поставки

Також варто заздалегідь уточнити у виробника або постачальника терміни поставки клінкеру та його доступність у потрібних кількостях. Це допоможе уникнути неприємних ситуацій, коли під час будівництва виявиться, що потрібний матеріал відсутній на складі, і його доставка може зайняти набагато більше часу, ніж було заплановано.

Звертаючи увагу на ці нюанси, ви зможете уникнути потенційних проблем у майбутньому та забезпечите стабільність та довговічність обраного для вас клінкеру.

клінкерна цегла

Вивчення та аналіз характеристик клінкерної цегли, а також умов її виробництва та поставки, є важливим етапом при плануванні будівельних робіт і обранні матеріалів для облицювання фасадів. Клінкер, з його високими естетичними та експлуатаційними характеристиками, є відмінним вибором для тих, хто прагне поєднати в одному рішенні красу, надійність та довговічність. Однак, важливо пам’ятати про необхідність уважного підходу до вибору конкретних видів і партій клінкеру, а також про перевагу мати в запасі додатковий матеріал для можливих майбутніх ремонтних робіт.

З урахуванням всіх аспектів, обговорених у цьому чаті, можна з упевненістю стверджувати, що клінкер є вартим уваги матеріалом при реалізації будівельних проектів. Він не тільки забезпечує візуальну привабливість будівлі, але й служить надійним захистом від різноманітних атмосферних та механічних впливів, гарантуючи стабільність та довговічність конструкцій на протязі багатьох років.На початок