Артрит: причини, симптоми та сучасні методи лікування

Артрит: причини, симптоми та сучасні методи лікування

Артрит – це запальне захворювання суглобів, яке може призвести до болю (1), набряклості, обмеження рухів і навіть деформації суглобів. Його причини можуть бути різними, включаючи генетичну схильність, автоімунні порушення, інфекції та травми. Консервативне лікування артриту включає медикаментозну терапію існує певний ряд препаратів, які знімають запалення, відновлюють суглоби. Особливо місце серед них займає лінійка Терафлекс від німецького фармакологічного концерну Байєр. 

Види артриту

Однією з найпоширеніших форм артриту є ревматоїдний артрит (РА). Він характеризується запаленням суглобів, викликаним атакою імунної системи на власні тканини. РА зазвичай починається з невеликих суглобів, таких як пальці рук і стопи, і згодом може поширитися великі суглоби. Симптоми РА включають болі, набряклість, ранкову скутість, слабкість та стомлюваність (2). Ліки для відновлення суглобів на ранніх стадіях захворювання дають хороший результат, але вкрай важливо звернутись вчасно до фахівця.

Іншою поширеною формою артриту є остеоартроз (ОА), який є результатом зношування хрящової тканини в суглобах. Він зазвичай розвивається із віком або після пошкодження суглоба. Симптоми ОА включають болі, скутість, хрускіт та обмеження рухів (3).

Сучасні методи лікування артриту

Вони включають медикаментозну терапію, фізіотерапію, хірургічне втручання та альтернативні методи лікування.

Медикаментозна терапія може включати призначення протизапальних та знеболювальних препаратів лікування та полегшення стану. У разі ревматоїдного артриту можуть бути призначені імуномодулятори та препарати, що пригнічують активність імунної системи. Важливо відзначити, що лікування артриту має бути індивідуальним та підібраним лікарем залежно від форми та ступеня захворювання.

Фізіотерапія також відіграє важливу роль у лікуванні артриту. Фізичні вправи, масаж, ультразвукова терапія та інші методи допомагають покращити рухливість суглобів, зміцнити м'язи та зняти болючі симптоми.

Хірургічне втручання може бути необхідним у випадках, коли консервативні методи лікування не приносять належного ефекту. Це може включати артроскопію для видалення пошкоджених тканин, артродез для фіксації суглоба або ендопротезування для заміни пошкодженого суглоба та відновлення його функції.

Крім традиційних методів лікування, існують альтернативні підходи, які не мають доказаної ефективності. Це може бути акупунктура, гомеопатія, фітотерапія та інші методи, які можуть допомогти зняти біль, але не відновлять суглоб. Для покращення стану тканин в суглобі існують дієві ліки, такі, як Терафлекс..

Препарат Терафлекс та його користь для кісток та суглобів

Терафлекс – це лікарський препарат, який містить глюкозамін та хондроїтин, речовини, необхідні для нормального функціонування хрящової тканини суглобів. Він є одним із найпопулярніших ліків для відновлення суглобів.

Переваги та користь Терафлексу для кісток та суглобів:

  • Стимулює відновлення та регенерацію хрящової тканини;
  • Допомагає знизити запалення та болючість у суглобах;
  • Покращує рухливість суглобів та знижує їх жорсткість;
  • Уповільнює процес руйнування суглобів;
  • Підвищує рівень синовіальної рідини, полегшуючи тертя між суглобовими поверхнями.

Інструкція до Терафлексу регламентує приймати по 1-2 таблетки Терафлексу на день, після їжи. Тривалість лікування визначається лікарем залежно від стану пацієнта та тяжкості захворювання.За потреби препарат можна доповнити іншими протизапальними засобами або фізіотерапією.

Важливо пам'ятати, що перш ніж розпочинати застосування Терафлексу або будь-яких інших ліків, необхідно проконсультуватися з лікарем та отримати його рекомендації та призначення.

Загалом лікування артриту має бути комплексним та індивідуально підібраним для кожного пацієнта. Важливо звернутися до лікаря для правильного діагнозу та призначення ефективного лікування. Сучасні методи лікування артриту дозволяють значно покращити якість життя пацієнтів та запобігти прогресуванню захворювання.

Література

1. Harth M, Nielson WR. Pain and affective distress in arthritis: relationship to immunity and inflammation. Expert Rev Clin Immunol. 2019 May;15(5):541-552. doi: 10.1080/1744666X.2019.1573675. Epub 2019 Feb 11. PMID: 30669892.

2. Scott DL, Wolfe F, Huizinga TW. Rheumatoid arthritis. Lancet. 2010 Sep 25;376(9746):1094-108. doi: 10.1016/S0140-6736(10)60826-4. PMID: 20870100.

3. Sacitharan PK. Ageing and Osteoarthritis. Subcell Biochem. 2019;91:123-159. doi: 10.1007/978-981-13-3681-2_6. PMID: 30888652.На початок