Рецепти популярних коктейлів із віскі

Рецепти популярних коктейлів із віскі

Всесвітньо відоме віскі вважається напоєм для справжніх цінителів, пройнятим класикою та аристократичним смаком. Однак культура споживання алкоголю виходить за рамки традиційного келиха, відкриваючи шлях для цікавих коктейлів.

Whiskey and Coke

Найпопулярніший і найпростіший коктейль із доступних інгредієнтів. Для приготування використовують купажовані сорти. Можна знайти пляшку м'якого віскі Мак Артурс на сайті maudau.com.ua. Склад:

 1. 50 мл віскі;
 2. 150 мл коли;
 3. кубики льоду.

Напій подається у високій або низькій склянці. Прикрашається лимоном або гілочкою м'яти.

Godfather

Улюблений коктейль поціновувачів міцних напоїв із солодким присмаком. Для приготування підійде будь-який сорт віскі. Склад:

 1. 35 мл бурбона;
 2. 35 мл лікеру Амарето;
 3. лід.

У класичний стакан «Олд фешн» кладуть кубики колотого льоду та вливають напій. Насолоджуються невеликими ковтками.

Manhattan

Класичний коктейль із віскі, відомий з 80-х років ХІХ століття. Напій із багатим смаком та незмінним рецептом. Склад:

 1. 60 мл американського віскі;
 2. 30 мл червоного вермуту;
 3. 2 краплі бітеру Ангостура;
 4. кубики льоду.

Інгредієнти зручно змішувати в коктейльному стакані. Подача — у високому келиху з лимонною цедрою.

Hot Whiskey Toddy

Гарячий коктейль, який зігріває холодними вечорами. Відрізняється легким смаком і пряним ароматом. Для приготування часто використовують класичний бурбон, а вибрати сорт можна в маркеті важливих штук. Склад:

 1. 50 мл американського віскі;
 2. 100 мл гарячої води;
 3. 20 мл цукрового сиропу;
 4. лимон;
 5. висушена гвоздика.

Інгредієнти змішують і вливають у високий келих. Додають скибку лимона та гвоздику. Для виразнішого аромату кладуть паличку кориці.

Irish Coffee

Один із найпоширеніших теплих напоїв на основі алкоголю. У 40–50-х роках XX століття його подавали в аеропорту Шеннон в Ірландії. Коктейль відомий зігрівальними властивостями та солодким смаком. Склад:

 1. 40 мл ірландського віскі;
 2. 80 мл гарячої кави (еспресо);
 3. 1 ч.л. коричневого цукру;
 4. 30 мл вершків.

Спочатку заварюють чорну каву. У шейкері її змішують з іншими інгредієнтами, після чого виливають у спеціальний бокал із ручкою. Зверху прикрашають збитими вершками.

Old Fashioned

Класичний коктейль, відомий із 1860-х років, відрізняється трав'яним смаком і цитрусовим ароматом. Рецепт напою з часом змінювався, додавалися нові інгредієнти, але основа залишалася незмінною: базовий алкоголь, бітер і цукор. Склад:

 1. 45 мл американського чи ірландського віскі;
 2. 1 мл бітеру Ангостура;
 3. кубик тростяного цукру;
 4. 5–10 мл содової;
 5. середні кубики льоду.

У класичний стакан для віскі кладуть цукор, просочений бітером, вливають содову та розчавлюють. Додають лід і алкоголь, перемішуючи коктейльною ложкою. Для зменшення міцності можна влити чисту воду. Коктейлі з віскі привертають увагу глибоким і складним смаком. Особливість напоїв — в умілому поєднанні відтінків алкоголю із солодкими та пряними інгредієнтами.На початок