Для чого використовують профільну трубу?

Для чого використовують профільну трубу?

Профільна труба – це універсальний будівельний матеріал, який знайшов широке застосування в різних сферах промисловості та будівництва завдяки своїм унікальним властивостям та характеристикам. Маючи різноманітні форми перетину, такі як квадратні, прямокутні, та інші, профільні труби можуть використовуватися в широкому спектрі конструкцій і проєктів.

Види та сортамент профільних труб

Види та сортамент профільних труб визначаються їхніми формами, розмірами, а також матеріалом виробництва. Ці характеристики впливають на їхню функціональність, міцність, а також сфери застосування. 

 • Квадратні труби мають однакову ширину та висоту перетину, що робить їх ідеальними для використання у конструкціях, де потрібна симетрія та однорідність. Вони широко застосовуються в каркасному будівництві, виготовленні меблів та як елементи огорож.
 • Прямокутні труби відрізняються тим, що їх ширина перетину більша за висоту. Така форма робить їх оптимальним вибором для створення більш міцних рамних конструкцій, особливо коли навантаження розподіляється нерівномірно.
 • Круглі труби мають гладкий зовнішній периметр, що робить їх ідеальними для використання там, де важлива аеродинаміка або естетика. Вони часто застосовуються в автомобільній промисловості, велосипедному виробництві та у виготовленні спортивного обладнання.
 • Овальні труби комбінують естетичні та функціональні переваги круглих та прямокутних труб. Вони часто використовуються у виробництві меблів, декоративних елементів та в дизайні інтер'єрів.

Профільні труби можуть бути виготовлені з різних матеріалів, кожен з яких має свої унікальні властивості:

 • Сталеві труби – найпоширеніший варіант, завдяки своїй міцності та довговічності.
 • Алюмінієві труби – легші за стальні, не схильні до корозії, використовуються там, де важлива вага конструкції.
 • Нержавіючі труби – мають високу корозійну стійкість, використовуються в агресивних середовищах або там, де потрібна особлива чистота.

Сортамент профільних труб містить стандартизовані розміри, які регулюються міжнародними та національними стандартами. Ці стандарти охоплюють розміри зовнішнього перетину, товщину стінки, довжину та інші важливі параметри, що забезпечують їхню сумісність та легкість використання у різноманітних конструкціях.

Вибір конкретного типу та сортаменту профільної труби залежить від вимог проєкту, навантажень, які на неї будуть покладені, а також від специфіки її застосування. Розуміння цих параметрів дозволяє правильно підібрати матеріал та форму профільної труби.

Сфери застосування 

Профільні труби вирізняються своєю універсальністю і використовуються в широкому спектрі галузей. Їх застосування зумовлене рядом властивостей, таких як міцність, легкість, довговічність та здатність витримувати різноманітні навантаження. Розглянемо детальніше кілька ключових сфер, де профільні труби знаходять своє застосування.

 1. В архітектурі та будівництві профільні труби використовуються для створення каркасів будівель, виготовлення металоконструкцій, опорних елементів, перил, балконів та огорож. Вони забезпечують високу міцність і стабільність конструкцій, є основою для мостів, ангарів, складських та виробничих приміщень.
 2. У машинобудуванні профільні труби використовуються для виготовлення каркасів транспортних засобів, кузовів автомобілів, шасі, а також як елементи сільськогосподарської техніки, вантажопідйомних механізмів та різного обладнання. Вони допомагають створювати міцні та легкі конструкції, знижують загальну вагу техніки та підвищують її ефективність. 
 3. Профільні труби широко використовуються у виробництві меблів, особливо в модерністському та індустріальному дизайні. Вони служать основою для каркасів столів, крісел, полиць і шаф, забезпечуючи міцність, стійкість і довговічність меблів. Також, завдяки своїй естетиці, профільні труби використовують для створення декоративних елементів.
 4. Профільні труби ідеально підходять для будівництва огорож, парканів, воріт та решіток. Вони забезпечують не тільки міцність та безпеку, але й можуть бути адаптовані до різноманітних дизайнерських рішень, відповідаючи естетичним вимогам.
 5. Профільні труби застосовують у виготовленні спортивного обладнання та тренажерів. Вони створюють надійну основу для конструкцій, які повинні витримувати високі навантаження, забезпечуючи безпеку та довговічність використання.
 6. У ландшафтному дизайні профільні труби використовуються для створення декоративних конструкцій, підтримки рослин, огорожі садових ділянок та як елементів садових альтанок тощо. Вони додають сучасний вигляд зовнішньому простору та забезпечують його функціональність.

ферма з квадрат труби

Переваги використання профільних труб

Профільні труби обрано не випадково для такої широкої кількості застосувань, адже вони мають ряд значущих переваг:

 • Міцність і довговічність — здатні витримувати великі навантаження та служити десятиліттями.
 • Легкість в обробці — можна легко різати, зварювати та обробляти іншими способами, що робить їх ідеальними для різноманітних конструкцій.
 • Естетичність — дають змогу виробляти профільні труби з різноманітними покриттями та відтінками, що розширює їхні естетичні можливості.

Профільні труби – це важливий елемент сучасного будівництва та виробництва, що забезпечує надійність, міцність та естетичний вигляд конструкцій. Завдяки своїй універсальності та широкому асортименту, вони здатні задовольнити потреби найвимогливіших проєктів.На початок