Сезонна ротація шин: чому це так важливо та як її зробити вчасно?

Сезонна ротація шин: чому це так важливо та як її зробити вчасно?

Зміна пір року вимагає відповідних заходів для забезпечення безпеки та ефективності вашого автомобіля. Одним з ключових елементів є своєчасна заміна літніх шин на зимові та навпаки. Сезонна ротація шин може здатися клопітким процесом, але вона відіграє вирішальну роль у збереженні оптимального зчеплення з дорогою, керованості та економії пального.

Чому важлива сезонна ротація шин? 

Літні та зимові шини розроблені для різних умов завдяки своїм унікальним конструкціям та складу гумових сумішей. Використання неналежних шин може мати серйозні наслідки:

  • Погане зчеплення з дорогою, що збільшує гальмівний шлях та ризик аварії.
  • Знижена керованість та маневреність в екстремальних умовах.
  • Підвищений знос шин та скорочений термін їх служби.
  • Зростання витрати пального через збільшене опір коченню.

З іншого боку, використання зимових шин взимку та літніх влітку забезпечує максимальну безпеку, зчеплення та економію пального завдяки їх оптимізованим характеристикам.

Гума всесезонка може бути компромісним рішенням для деяких регіонів з помірним кліматом, але вона не забезпечить ідеальної продуктивності в екстремальних умовах.

Коли варто проводити сезонну ротацію? 

Ідеальний час для заміни літніх шин на зимові - це коли середньодобова температура стабільно опускається нижче +7°C. Навесні зимові шини слід замінити на літні, коли температура постійно перевищує +7°C.

Проте, не варто зволікати до останнього - несприятливі погодні умови можуть насунути раніше. Краще заздалегідь придбати нові зимові шини в інтернет-магазині автошин https://asva.ua/ та записатися на шиномонтаж.

AD_4nXd2e1kRWXw_y0UdxFLhPhnYfZN4MTT-zogE3yIwVEPLC-jnWJdQAE6e45ULv3fD6DGCMbm43MnczF783IsdJOEcAOqEMZ4ivNOq9ExTBnfEdYEGEkeTN8KAxU-hhx7TK2co3uQTlVoxrf6BAqw1mtrNRgbo?key=-2srmMFIrskK4s-n18qpxA

 

Процес сезонної ротації шин

Хоча сезонна ротація шин може здатися простою процедурою, важливо виконувати її правильно та обережно для забезпечення безпеки та довговічності ваших шин. Детальний опис кожного етапу:

  1. Підготуйте все необхідне: комплект сезонних шин, домкрат, інструменти (хрестова викрутка, ключ для гайок коліс), протектори для гайок, перехідники (за потреби). Переконайтеся, що домкрат та інструменти знаходяться в справному стані.
  2. Поставте автомобіль на рівну тверду поверхню та активуйте стоянкове гальмо. Встановіть колодки під колеса для додаткового страхування. Підніміть автомобіль за рекомендовані виробником точки підйому, поступово, по черзі з кожного боку. Обережно зніміть колеса.
  3. Ретельно очистіть колісні диски та посадочні місця від бруду, іржі та решток старого ущільнювального матеріалу. Це допоможе забезпечити правильне розташування шини та усунути небажане биття.
  4. Встановіть нові сезонні шини, дотримуючись вказівок щодо напрямку обертання (стрілки на боковині шини). Переконайтеся, що шина правильно розташована на ободі. Не докладайте надмірних зусиль, щоб не пошкодити обід або шину.
  5. Опустіть автомобіль, переконавшись, що жодні частини не заважають рухові коліс. Затягніть колісні гайки по хресту у кілька проходів, використовуючи відповідний момент затягування (вказаний в інструкції). Періодично перевіряйте затягування гайок, особливо після перших кількох кілометрів їзди.
  6. Обов'язково відбалансуйте колеса на спеціальному стенді для забезпечення рівномірного розподілу маси та плавного ходу. Це допоможе запобігти вібраціям, биттю та нерівномірному зносу шин.

Якщо ви не маєте досвіду або необхідного обладнання, або відчуваєте невпевненість під час виконання цих процедур, ми наполегливо рекомендуємо звернутися до авторизованого сервісного центру для безпечного та професійного шиномонтажу. Дотримуючись цих рекомендацій, ви забезпечите безпеку та максимальну ефективність своїх нових сезонних шин.

Сезонна ротація шин є необхідною для забезпечення безпеки, керованості та економії пального у будь-яких погодних умовах. Не зволікайте із заміною літніх шин на зимові та навпаки - робіть це завчасно, перш ніж погодні умови стануть екстремальними. Звертайтеся до Asva.ua для придбання якісних сезонних шин та професійного шиномонтажу в Києві.На початок