Проблеми в роботі водостічної системи виникають з різних причин і можуть відрізнятися за ступенем серйозності
Але навіть якщо проблема здається несуттєвою, ігнорувати її не можна, інакше незабаром усі елементи вийдуть з ладу. Чим раніше виконується ремонт, тим дешевше він обходиться, і тим менше часу йде на відновлення. Найчастіше власникам доводиться міняти водостічні труби, кути, лійки, також нерідко виникають проблеми з елементами кріплення. Розберемося, як не пропустити момент, коли система почала функціонувати зі збоями, і як краще робити ремонт: самотужки чи із залученням професіонала.
Ознаки наявності проблем із водостоком
Несправності водостоку можуть бути раптовими, але в більшості випадків вони мають прогресуючий характер. Однозначно важко не помітити потік води, що витікає на фасад, або протікання в мансарді, але є й інші прояви, які багато хто пропускає. Про необхідність ремонту можуть свідчити:
- різке збільшення шуму при проходженні дощових та талих мас трубами – це може наслідком послаблення кріплень;
- поява невеликих потьоків на фасаді будинку;
- накопичення води над місці наземного водозбору;
- зменшення пропускної спроможності труб;
- переливання частини води через ринву;
- поява на горищі запаху вологи та темних плям на стелі (систематичне накопичення опадів на даху призводить до руйнування покрівлі, внаслідок чого відбувається протікання);
- тріщини та інші пошкодження елементів водостоку – аби вчасно виявляти деформації, періодично (не рідше ніж 2 рази на рік) потрібно оглядати водостік.
Чому виникають неполадки?
Є кілька причин виникнення проблем із водостоком:
- Низька якість деталей. Виключити ймовірність поломок через недостатню міцність або термостійкість системи можна, купуючи продукцію відомого бренду, такого як Rainway.
- Неправильний вибір комплектуючих.
- Помилки під час виконання монтажних робіт.
- Слабке закріплення системи на фасаді та покрівлі.
- Випадкові або спеціальні удари.
- Погодні катаклізми.
В сучасних реаліях ремонтувати водостоки нерідко доводиться після обстрілів.
Самостійний чи професійний ремонт: що краще
Ухвалення рішення про те, як краще ремонтувати водостік, залежить від наступних моментів:
- коли сталася поломка – у зимовий період ремонт робити складніше;
- що конкретно призвело до проблем у роботі системи – пошкоджена деталь, неправильний монтаж тощо;
- наскільки значний масштаб проблеми;
- чи був у вас досвід ремонту пластикового водостоку (або хоча б монтажу);
- чи готові ви витрачати час та сили на заміну деталей;
- чи є фінансова можливість найняти майстра.
При незначних проблемах на кшталт деформованого жолоба чи зношених деталей можна впоратися самотужки. Головне – правильно підібрати комплектуючі на заміну та дотримуватись акуратності під час ремонту. На допомогу завжди прийдуть відео-інструкції, яких дуже багато в Інтернеті. Після першого вдалого досвіду ви зрозумієте, що і як потрібно робити, тому надалі зможете проводити легкий ремонт без підказок.
Якщо після всіх зусиль проблема не зникає, краще не експериментувати і звернутися до фахівця. Швидше за все, несправність набагато серйозніша, ніж ви очікували, і потрібен складний ремонт, який під силу лише експерту. Такий варіант має лише один істотний мінус – це фінансові витрати на послуги майстра. Ціна допомоги прямо пропорційна об’єму та складності робіт, але можна заощадити, якщо самостійно придбати деталі на заміну. Найскладніше, якщо несправності пов’язані з помилками на етапі проектування системи – тоді доведеться частково чи повністю демонтувати водостік.