Про щорічні щеплення проти сказу

12.04.2016 · 10:19 · Просмотров - 807

В Україні фіксується близько півмільйона укусів людини дикими або домашніми тваринами в рік, в місті Бердянськ щоденно реєструється від 2 до 5 укусів.

Кожен укус – це потенційний ризик зараження вірусом сказу, який без негайного лікування призводить до загибелі (смерті) людини чи тварини. 6 липня 1885 року вперше було успішно застосована вакцина від сказу, створена Луї Пастером. І до цього дня щеплення є єдиним способом порятунку від сказу.

Основним джерелом поширення сказу в Україні, та й в усьому світі, є лисиці. В останні роки дуже зросла питома вага єнотовидного собаки, вовка. Зустрічаються випадки зараження від їжаків, білок, борсука, куниць, тхорів і інших, нетрадиційних в плані поширення сказу, тварин. В цілому можна сказати, що все теплокровні тварини, які населяють територію України, потенційно можуть бути переносниками інфекції.

В нашій країні найчастіше зараження людей сказом відбувається внаслідок контактів із домашніми тваринами, а саме собаками та кішками

Щорічно від сказу в світі гине близько 55 тисяч людей. Переважна кількість – майже 95% в країнах Африки та Азії.

На сьогоднішній день вакцина для профилактики сказу тварин є в достатній кількості. Вакцина забезпечує імунітет тварини від сказу на 1 рік.

Кожній людині, щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби, необхідно:

  • не контактувати з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпечність таких контактів;
  • якщо покусала або ослинила підозріла тварина, потрібно промити рану теплою кип’яченою водою (бажано з милом), а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду. Слід особливо уважно оглянути дитину після прогулянки чи контакту з підозрілою твариною;
  • якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
  • своєчасно робити щеплення проти сказу домашнім тваринам.

З 18 квітня 2016 року спеціалісти ДУ «Бердянська міська державна лікарня ветеринарної медицини» проводитимуть масові щеплення тварин по мікрорайонам міста.

ДУ «Бердянська міська державна лікарня ветеринарної медицини» повідомляє про проведення вакцинації собак та котів  проти сказу. Виїзд бригад по мікрорайонам міста з 11.00. У випадках низької явки власників тварин керівництво лікарня залишає за собою право переводити бригади ветспеціалістів на інші об’єкти. Місця збору  залишаються незмінними, порівнюючи з минулими роками.

Графік вакцинації наступний:

18.04.- 19.04. м/р-н Колония: - ул.Мичурина\ ул. Франко; - ул. Мичурина\ ул. Тургенева; - ул. Мичурина\ ул. Короленко; - ул. Чехова\ул. Баха
20.04. м/р-н Слободка : - ул. Октябрьская ( мобильная бригада) - ул. Толстого ( мобильная бригада) - ул. Чубаря, Набережная ( мобильные бригады)
21.04. -22. 04. м/р-н 8-е марта, - Парк; - ул. 7 ноября\ ул. Высоцкого; - ул. Яблочкова\ ул. Павлова - ул. Бабушкина\ ул. Ковалевской - ул. Степная, Ботаническая ( мобильные бригады)
25.04.-26.04. м\р. АКЗ: - ул.Богуна\ ул.Бакинская; - ул. Ленинградская\ ул. Фестивальная; - ул. Ялтинская\ ул. Богуна; - ул. Ленинградская\ ул. Бахчисарайская - Очаковская площадь;
27.04.-28.04. м\р РТС: - ул. Л.Украинки\ ул. Котовского - ул. Смоленская\ ул. Серафимовича - ул. Баумана\ ул. Котовского - ул. Фестивальная\ ул. Магнитогорская
29.05. Коса ( дальняя)

Шановні власники тварин, приводьте своїх вихованців на вакцинацію проти сказу, не ставте під загрозу життя своїх близьких і жителів нашого міста!

При неможливості своєчасно надати тварину на щеплення щоденно з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00 та в суботу з 9-00 до 13-00 вакцинація здійснюється в ветеринарній клініці за адресою вул. Комунарів 1/5. Довідки за телефонами 06153-2-13-29 та 06153-2-24-40.
Новости Бердянска
вчера, 12 июля, пятница
11 июля, четверг

Все новости Бердянска