«Закритий» Бердянськ. Влада все далі віддаляється від народу

Євген Гнибіда - Бердянськ 24
20.07.2018 · 19:32 · переглядів - 4260

Черговий прояв ізоляції влади від громадськості трапився на цьому тижні в мерії — з офіційного сайту виконкому більше не можна відправити онлайн запити на отримання публічної інформації. Даний сервіс відсутній.

«Закритий» Бердянськ. Влада все далі віддаляється від народу

Проблеми з отриманням відповіді на наші інформаційні запити у редакції "Бердянськ 24" розпочались ще декілька місяців тому. Винахідливі чиновники знайшли спосіб обійти Закон "Про доступ до публічної інформації", а саме статті  1, 13, 19, 20 і не надавати офіційні документи. Рішення одночасно просте і безглузде. На онлайн запити відповідь надходила на електронну пошту, однак впродовж останніх декількох місяців прикріплені до листа файли були пошкоджені, тому відкрити лист формату PDF і ознайомитись з фактично наданою відповіддю було неможливо. В мерії, начебто, виконали вимоги Закону, а громадянин чи журналіст, який запитував інформацію, відомості так і не отримав.

Зрозуміло, що декілька місяців поспіль техніка виконкому не може перебувати в технічно несправному стані. Тому наша редакція перевірила, чи можна умисно пошкодити файл, щоб зовні він виглядав як звичайний відсканований документ.

На просторах інтернету є один з сервісів, за допомогою якого можна пошкодити файл. Маючи на меті довести, що виконком міг використовувати дані сервіси публікуємо посилання на один з сайтів — https://pinetools.com/corrupt-a-file. Після завантаження файлу та визначення ступеня його пошкодження, сервіс ломає документ. В підсумку жодна з програм не відкриє пошкоджений файл.

битый файл

битый файл

битый файл

За нашою неофіційною інформацією в мерії використовували один з аналогічних сервісів. Однак, на цьому тижні чиновники вирішили піти далі і не просто пошкоджувати файли перед їх відправкою, а повністю закрити можливість надіслати онлайн-запити. На офіційному сайті Бердянської міської ради більше не можна заповнити форму і надіслати запит на отримання публічної інформації. В мерії це пояснили наступним чином:

- У зв’язку з виявленням нових сплесків активного сканування і зараження пристроїв Інтернет, спаму і вірусних атак, поштова скринька інформаційних запитів виконавчого комітету (infozapyt@bmr.gov.ua) переноситься на новий поштовий сервер у домені brd.gov.ua, - повідомляла прес-служба.

Однак дане повідомлення стосується поштової скриньки, а до самого сервісу можна було прив'язати і нову поштову адресу. Чи вирішиться дана проблема після публікації нашого матеріалу, стане зрозуміло на наступному тижні.

Завершимо матеріал повідомленням, що дане рішення було прийнято на найвищому рівні керівництва "корпорації", а втілюється в життя братами-юристами, які в судах захищають представників міської влади та депутатського корпусу.
Останні новини Бердянська
19 липень, п'ятниця 2024
18 липень, четвер 2024
17 липень, середа 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок