В Бердянському центрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці».

По материалам Бердянського міського центру зайнятості
07.12.2018 · 14:03 · Просмотров - 178

Жінки в усьому світі заробляють менше ніж чоловіки. В середньому на 23 %.Українські жінки не виключення. Згідно українським дослідженням розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками складає 17,4% на користь чоловіків.

«Жінки складають половину населення Землі, виконують 2/3 всієї роботи, отримують 1/10 частину від світового доходу та володіють менш ніж 1/100 всієї нерухомості»- ці слова із однієї доповіді ООН наочно ілюструють гостроту питання про фактичну нерівність прав і можливостей жінок і чоловіків, - питання, актуального і досить для всіх країн світу, в тому числі для України.

Нерівні права в оплаті праці – не єдина проблема з якою стикаються жінки при працевлаштуванні та при подальшій роботі.

Наприкінці листопада поточного року у Бердянському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар «Жінка на ринку праці».

На захід були запрошені представники Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також гостями були представники Мобільної бригади з протидії домашнього насильства.

«Що ж таке гендерна дискримінація та з якими її проявами стикаються українські жінки кожен день?»- розпочала свою доповідь Валентина Матвєєва - заступник директора місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» гендерна рівність – це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Далі Валентина Матвєєва приділила увагу ст. 2 Кодексу законів про працю. Згідно трудового законодавства забороняється будь – яка дискримінація у сфері праці.

Також присутнім жінкам на прикладах було пояснено відмінності прямої та непрямої дискримінації, надані роз’ яснення щодо суб’єктів, які наділені повноваженнями щодо запобігання та протидії дискримінації.

По закінченню заходу всі учасники семінару отримали роздаткові матеріали та мали змогу отримати особисті консультування від фахівців.

Провідний фахівець з профорієнтації

Корнієнко О. В.
Новости Бердянска
вчера, 17 августа, суббота
16 августа, пятница

Все новости Бердянска