Найбільший виробник сигарет в Україні зупинив виробництво

По материалам ЛІГА.Бізнес
18.10.2019 · 11:58 · Просмотров - 2254

British American Tobacco зупинила фабрику в Прилуках в Чернігівській області


Компанія British American Tobacco (BAT), один з найбільших в світі виробників сигарет, зупинила 11 жовтня виробництво на фабриці "В.А.Т.-Прилуки" в Чернігівській області. Про це повідомили LIGA.net в прес-службі BAT.

 - Зупинили на невизначений термін через законопроект №1049 (в ньому міститься поправка про обмеження маржі для виробників сигарет - Ред.), - пояснили в компанії.
 - Як компанія ми не можемо виробляти продукцію, з якої не знаємо що робити. Через це ми зупинили виробництво (технічний процес зупинки підприємства було розпочато 8 жовтня - Ред.). Уже другий тиждень фабрика стоїть, - сказав гендиректор В.А.Т. Прилуки Артем Скрипка в сюжеті місцевого телеканалу 41 News.

Зазначимо, що тютюнова фабрика "В.А.Т.-Прилуки" є одним з трьох найбільших платників податків в Україні і заплатила в 2018 році 16,05 млрд грн податків.

23 вересня стало відомо, що British American Tobacco перенесе центр прийняття рішень з України в Румунію. Такий крок обумовлений, серед іншого, непрогнозованою фіскальною та регуляторною політикою уряду України.

4 жовтня ВР прийняла у цілому законопроект №1049 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

За день до голосування групою народних депутатів було внесено поправку № 8, якою регулюються торговельні націнки на сигарети для дистрибуції.

Суть поправки зводиться до встановлення торговельної націнки (так званої, "маржі") на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.

Керівники компаній-членів асоціації "Укртютюн" заявляють, що наслідком введення торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик та втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.

Керівники компаній наголошують, що наслідками запровадження націнки стануть підвищення ціни пачки сигарет на 14 грн з 1 січня 2020 року та збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами із 8,4% до 20%.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На верх