Через «Турецький потік» Україна втратила 15 млрд кубометрів транзитного газу на рік

По материалам Громадського
09.01.2020 · 10:23 · Просмотров - 241

Обсяги транзиту російського газу через Україну у 2020 році скоротяться на 15 мільярдів кубометрів через введення в експлуатацію російського обхідного трубопроводу «Турецький потік», який офіційно запустили 8 січня

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

 - Транзит газу через Україну у Балканському напрямку з 1 січня 2020 року здійснюється лише для потреб Румунії та Молдови. Болгарія та Туреччина, а також інші країни у цьому регіоні, вже не отримують газ через Україну. Як результат, зниження транзиту через Україну цього року складе близько 15 мільярдів кубометрів газу, — повідомив Макогон.

Зазначимо, що Україна отримує значні доходи від транзиту газу. У 2019 році їхній розмір перевищував витрати держави та приватних компаній на імпорт газу.

За словами Макогона, Україна підготувалася до запуску Турецького потоку». Зокрема було створено новий коридор для постачання газу до України з Болгарії, Туреччини та Греції в обсягах до 15,8 мільйона кубометрів газу на добу.

 - Розраховуємо на тестові поставки уже в січні, — додав голова оператора ГТС.

Нагадаємо, що 8 січня 2020 року президенти Росії та Туреччини офіційно запустили «Турецький потік», яким російський газ постачають до Європи в обхід ГТС України. Крім цього трубопроводу Росія будує ще трубопровід на півночі — «Північний потік-2». Однак його будівництво заморозили через санкції США.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
На верх