Бердянців запрошують на відкриття виставки Код:ГЕНДЕР

По материалам Антикафе
27.01.2021 · 14:25 · Просмотров - 767

30 січня о 14:00 в Бердянську відкриється виставка Код:ГЕНДЕР. Відвідувачі зможуть побачити плакати, створені студентами та школярами Бердянська, мурал намальований художницею Дар’єю Юдіною, та фотоколаж, присвячений перебігу проекту.


Незважаючи на карантин, увесь січень у Бердянську проходив арт-проект Код:ГЕНДЕР. Майже всі заходи, крім відкриття виставки, були перенесені онлайн. Окрім учнів і студентів, які під час локдауну перебували в Бердянську, до створення плакатів активно долучились школярі Новопетрівської школи. Тема плакатів – гендерні стереотипи та ставлення молоді до них.

Паралельно з воркшопами для молоді, в Міському палаці культури створювався мурал площею 50 м2. Художниця Дар’я Юдіна разом з командою «Культурні урбаністи» створила образи героїв та героїнь, які наважились робити те, що їм хотілось насправді, незважаючи на панівні стереотипи в суспільстві.

Їх суперсила - сміливість бути собою й обрати професію до душі, а не до чужих уявлень. Стилістика муралу звертається до коміксів, беручи «традиційних» персонажів та деконструюючи їх, помістивши до «приземлених» умов та професій, де вони користуються особливими здібностями, віднайденими в собі.
А шлях від виставки до муралу складається з фотокарток. На фото зображено процес створення виставки й муралу, як символ «довгого шляху» подолання стереотипів у суспільстві, - розповіла кураторка виставки Алла Мельничук.

Проект КОД:ГЕНДЕР реалізується командою Культурні урбаністи за підтримки European Youth Foundation, Cooperation and Development Network Eastern Europe і Ради Європи.

Автор Марія Кушнір

Підтримати Brd24Новини Бердянська
сегодня, 16 марта, четверг
вчера, 15 марта, среда
14 марта, вторник
12 марта, воскресенье
10 марта, пятница

Всі новини Бердянська

На верх