ДБР припинило масштабну корупційну схему чиновників при перетині лінії розмежування у Запорізькій області

По матеріалам ДБР
13.08.2022 · 17:21 · переглядів - 2355

Державне бюро розслідувань у тісній координації з державними та правоохоронними органами системно бореться з корупційними схемами чиновників, тим більше якщо це стосується зони бойових дій та мешканців, що проживають у прилеглих районах чи тимчасово окупованих територіях.

ДБР припинило масштабну корупційну схему чиновників при перетині лінії розмежування у Запорізькій області

На виконання протокольного рішення координаційної наради під головуванням Генерального прокурора Андрія Костіна щодо протидії злочинності в умовах воєнного стану ДБР започаткувало комплекс превентивних та процесуальних заходів щодо протидії корупційним проявам у цій сфері.

Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора та у чіткій взаємодії з Віцепрем’єр-міністром–міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук, Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему незаконного збагачення у Запоріжжі. Щоденний незаконний прибуток складав 2 мільйони гривень.

У травні поточного року рішенням Ради оборони Запорізької області було затверджено Порядок перетинання лінії зіткнення громадянами України. Відповідно до нього українці мають подавати відповідні заявки, які розглядаються уповноваженими особами та на їх основі формуються відповідні списки.

Порядок був ухвалений, аби українці могли безпечно та швидко пересуватися через лінію зіткнення, але окремі «ділки» Запорізької ОВЦА, міської ради, а також правоохоронних органів організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за «швидкий» та позитивний розгляд таких заявок.

Для цього вони створювали штучні перешкоди або затягували час, або свідомо допускали помилки під час оформлення документів. В результаті час розгляду заявок на виїзд необґрунтовано затягувався та складав від 4 до 5 тижнів, або ж взагалі – особі відмовляли у перетині лінії зіткнення, оскільки у документах були вказані неточні дані.

Для того аби пришвидшити процедуру, охочим пропонувалось заплатити. Була розроблена ціла система поборів із громадян, в залежності від засобу пересування та швидкості розгляду питання. Зокрема, з однієї автівки неправомірна вигода могла складати до 800 доларів США. Гроші отримували спеціально залучені посередники.

Сьогодні, 13 серпня, працівники ДБР провели понад 20 обшуків у: Запорізькій ОВЦА, міській раді, правоохоронних органах області, у тому числі в осіб, які можуть бути причетні до цієї злочинної схеми. В результаті вилучено: чорнові записи, документи, незаконно отримані кошти, засоби зв’язку та інші речі.

З-поміж іншого слідчі ДБР затримали одного із посередників «на гарячому» у момент передачі коштів у сумі 1 400 дол. США за «позитивний» розгляд заяви особи. Затриманий обіцяв вирішити питання з оформленням необхідних для виїзду на тимчасово окуповану територію України документів впродовж усього двох днів за «символічну» плату.

Схема зламана, під час війни не припустимо наживатись на бідах співвітчизників.

Готується повідомлення зловмисникам про підозру.

Робота Бюро у напрямку посилення протидії злочинності в умовах воєнного стану триватиме постійно у плідній взаємодії зі всіма органами влади.

Є вірогідність, що зміни в правилах проїзду на окуповану територію, пов'язані саме з цим впровадження

Правила выезда на временно оккупированную территорию через Запорожскую область изменились.

С 12 августа заявки будут подаваться исключительно в электронном виде по обновленной форме.
Об этом сообщает ЗОВА.

- Утвержден новый порядок выезда на временно оккупированную территорию через Запорожскую область – изменения действуют от 12 августа. Необходимо обратить внимание, что с 12 августа заявки будут подаваться исключительно в электронном виде по обновленной форме. Внесение изменений в заявку по дате выезда, марки и государственного номера автомобиля, списка лиц, включенных в заявку на выезд, не разрешается, - говорится в сообщении.

Выезд на временно оккупированную территорию, а также перемещение грузов (товаров) осуществляется в составе колонн через определенный блокпост в с. Каменское. Формирование колонн для выезда происходит на площадке по адресу пункта пропуска: Ореховское шоссе, 36, г. Запорожье ежедневно с 06:00 до 17:00.

Выезд на временно оккупированную местность организуется с учетом ограничений, установленных законодательством. Желающим въехать на оккупированную территорию следует иметь при себе документы, удостоверяющие личность, соответствующие документы на транспортное средство, документы на перевозимый товар (груз).

Отмечается, что военнослужащие, представители правоохранительных и контролирующих органов, осуществляющих свою деятельность в пункте пропуска и на блокпостах, в пределах действующего законодательства имеют право проводить досмотр вещей, транспортных средств, багажа и грузов.

‼️Учитывая состояние автомобильной дороги и земельного полотна через реку Янчекрак по маршруту следования колонны, включение в ее состав запрещается:
грузовых автомобилей с разрешенной максимальной массой более 3,5 т;
автобусов, оборудованных сидячими местами в количестве более двадцати двух, что предусмотрено технической характеристикой транспортного средства, кроме транспорта для эвакуации жителей временно оккупированных территорий.

- В случае возникновения непосредственной угрозы жизни и причинения вреда здоровью граждан может быть введено временное ограничение (запрет) движения транспортных средств по маршруту следования колонны, - отмечают в ЗОВА.
Останні новини Бердянська
вчора, 18 квітень, четвер 2024
17 квітень, середа 2024
16 квітень, вівторок 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок