Депутатці від опзж з Бердянського району повідомлено про підозру в колабораційній діяльності

По матеріалам Запорізької обласної прокуратури
06.04.2023 · 11:09 · переглядів - 2285

Запорізькою обласною прокуратурою повідомлено про підозру депутатці Осипенківської сільської ради у колабораційній діяльності (ч. 5 ст.111-1 КК України)

Депутатці від опзж з Бердянського району повідомлено про підозру в колабораційній діяльності

За даними слідства, наприкінці квітня 2022 року громадянка України, перебуваючи на тимчасово окупованій території Запорізької області, пішла на угоду з ворогом та обійняла  посаду так званого «зам. главы Осипенковской объединенной территориальной общины» Бердянського району, а з червня 2022 року отримала «підвищення» до псевдопосади «главы Военно- гражданской администрации Осипенковского ОТО». 

Виконуючи покладені на неї обов’язки, здійснювала загальне керівництво підпорядкованими їй незаконними органами влади, забезпечувала підбір кадрів до нього. Закликала «націоналізувати» підприємства, комунальні установи  та укладати за стандартами країни-агресора договори з міністерствами рф.

Також агітувала співробітників сільради, шкіл та  дитячих садків до співпраці з окупаційною владою та роботи за нормами та вимогами законодавства держави-агресора. З метою допомоги військовим рф від українських фермерів та підприємців вимагала кошти, а у разі відмови погрожувала негативними наслідками від російських військових. Крім цього, проводила серед місцевого населення агітаційні заходи та примусову паспортизацію.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.
Останні новини Бердянська
вчера, 6 декабря, среда
5 декабря, вторник
4 декабря, понедельник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок