Мережі АЗС попередили про підвищення цін з 1 липня через ПДВ: пропонують альтернативу

По матеріалам ЛІГА.Бізнес
15.05.2023 · 11:00 · переглядів - 151

Найбільші мережі автозаправних станцій попередили, що з 1 липня через відновлення 20% ПДВ на пальне, гарантовано підскочать ціни на бензин та дизпаливо

Мережі АЗС попередили про підвищення цін з 1 липня через ПДВ: пропонують альтернативу

Про це йдеться на сайті Нафтогазової асоціації України.

Її учасники вважають, що подорожчання призведе до тінізації ринку, бо водії почнуть масово заправлятися у "нелегалів". Тому вони пропонують альтернативу: залишити ПДВ на теперішньому рівні 7%, а замість цього підняти ставку акцизу до 180 євро за 1000 літрів для всіх нафтопродуктів.

Зниження ПДВ на пальне з 20% до 7% на початку 2022 року було потрібне для стабілізації ринку в умовах повномасштабної війни. Одночасно воно дозволило мінімізувати податкові махінації у вигляді "скруток".

"Із поверненням ПДВ до 20% з 1 липня очікується зростання фінансової привабливості "скруток", їх загальний обсяг значно зросте. Акцизний податок на пальне, на відміну від ПДВ, держава адмініструє значно ефективніше", – вважають учасники асоціації.

За оцінками консалтингової групи "А-95", у випадку повернення довоєнних податків бензин подорожчає на 11,2 грн (з 47,17 до 58,35 грн/л); дизель – на 7,7 грн (з 47,43 до 55,10 грн/л); автогаз – на 2,6 грн/л (21,77 до 24,40 грн/л).

Якщо підвищити акцизи і залишити ПДВ на рівні 7%, ціни на бензин і дизель майже не зміняться, а автогаз трохи подорожчає, але все одно залишиться вдвічі дешевшим за бензин.

"Така модель дозволить державі одержати навіть вищий рівень надходжень у бюджет країни, аніж вона планує отримати після повернення до повних ставок акцизів та ПДВ", – вважає асоціація.

Фото: Нафтогазова асоціація України

До складу Нафтогазової асоціації України входять ОККО, WOG, Shell, KLO, Паралель, Amic, SOCAR, Укргазвидобування, UPG, Укрнафта.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок