Україна починає відбудовувати з нуля перше зруйноване війною село

По матеріалам ЛІГА.Бізнес
12.06.2023 · 10:46 · переглядів - 1412

Агентство відновлення зробило перший крок до реалізації експериментального проєкту відновлення за принципом build back better (побудувати краще, ніж було) населених пунктів, які постраждали внаслідок великої війни

Україна починає відбудовувати з нуля перше зруйноване війною село
Фото: Агентство відновлення

Презентацію концепції відновлення провели у селі Посад-Покровське під Херсоном, повідомляє агентство.

"Презентація концепції – це перший крок на шляху до втілення нашого амбітного проєкту з відновлення шести населених пунктів в п’яти областях, які постраждали через збройну агресію РФ", — зазначив голова Агентства відновлення Мустафа Найєм.

Громаді презентували проєкт Посад-Покровського, відбудова якого буде комплексною – з системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією села.

Довідка. Посад-Покровське – село на межі Херсонської та Миколаївської областей. Розташоване за 35 кілометрів від Херсона. У лютому-березні 2022 року, після окупації росіянами Херсона, опинилося на лінії фронту. З 940 будинків 450 зруйновані повністю, решта – частково. До повномасштабного вторгнення Росії в селі проживали 2240 осіб, під час війни залишалось до 20. Тепер люди поступово повертаються.

До листопада 2022 року росіяни обстрілювали населений пункт всіма наявними видами озброєння, щоденно село зазнавало понад 350 обстрілів. Пошкоджені 100% будівель та споруд комунальної та приватної власності.

Шляхом онлайн-голосування було зібрано думки місцевих мешканців, на основі чого визначили перелік основних очікувань громади. Під час презентації мешканцям Посад-Покровського показали архітектуру їхнього майбутнього села: сучасного, побудованого з урахуванням потреб для кожної групи населення, зокрема, принципів безбар’єрності та інклюзивності.

У квітні Кабмін визначив шість населених пунктів, де в рамках експериментального проєкту відбудова проходитиме комплексно та за новими принципами. Агентство відновлення призначено координатором, служби відновлення в областях – замовником робіт.

Посад-Покровське – один із шести населених пунктів, які відновлюватимуть за принципом build back better (побудувати краще, ніж було). До експериментального проєкту Кабмін зарахував також Бородянку та Мощун Київської області, Тростянець Сумської, Циркуни Харківської та Ягідне Чернігівської областей.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок