Україна повернула "вишки Бойка". Відео унікальної операції в Чорному морі

По материалам ЛІГА.Новини
11.09.2023 · 14:16 · Просмотров - 252

У пресслужбі Головного управлінні розвідки Міноборони України заявили про унікальну операцію і показали відео

Україна повернула "вишки Бойка". Відео унікальної операції в Чорному морі
Скріншот з відео (пресслужба ГУР МОУ)

Росія окупувала газо- та нафтовидобувні платформи відносно біля берегів тимчасово окупованого Криму ще у 2015 році та використала їх у військових цілях.

Там розміщували гелікоптери та засоби радіолокації.

ГУР заявляє про унікальну операцію щодо повернення "вишок Бойка" підрозділами спецпризначення — були взяті під контроль бурові платформи "Петро Годованець" та "Україна", а також самопідіймальні бурові установки "Таврида" та "Сиваш".

Під час операції бійці захопили трофеї — запас некерованих авіаційних ракет, а також станцію радіолокації "Нева", яка може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Зазначається, що під час однієї з фаз операції стався бій між воїнами на катерах та російським винищувачем Су-30 — літак отримав пошкодження та відступив.

На записі можна побачити кадри операції ГУР.

"Вишками Бойка" називають самопідйомні бурові установки (СПБУ) "Петро Годованець" і "Незалежність" ("Україна"), які були придбано за часів президентства Віктора Януковича, коли Міністерство енергетики очолював нинішній депутат Верховної Ради Юрій Бойко. Станом на початок 2014 року вони знаходилися на Одеському газовому родовищі, але пізніше їх відвели ближче до узбережжя Криму. На їхнє місце відправили платформу "Таврида".Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
На верх