В Бердянську вшанували жертв політичних репресій

Євген Гнибіда - Бердянск 24
16.05.2021 · 14:00 · Просмотров - 3021

Щорічно в третю неділю травня в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій. Патріоти міста, традиційно, біля пам’ятного знаку жертвам політ репресій вшанували земляків, загиблих від радянської репресивної машини.


Політика тотального винищення «інакомислія» Радянського Союзу в різні етапи існування тоталітарної держави призвела до фізичного знищення цілих соціальних верств населення – від селянства до інтелігенції. В Україні ці процеси супроводжувались спробами викорінення національної самоідентифікації шляхом фізичного вбивства носіїв української мови та культури, ліквідації всіх, хто демонстрував спротив чи теоретично міг виступити проти існуючого режиму.

В Бердянську пам’ятний знак жертвам політичних репресій встановлювали декілька разів. Вперше в 2013-му році, потім в 2016-му. Місце для його встановлення – на перехресті проспекту Праці та вул. Земської було обрано не випадково. Неподалік розташовувалась Бердянське відділення НКВС.

Священник Православної церкви України о. Святослав провів молебень за всіма загиблими внаслідок репресій. Патріоти міста, покладанням квітів до пам’ятного знаку вшанували пам'ять закатованих земляків.

Підтримати Brd24Новини Бердянська
вчера, 30 января, понедельник
28 января, суббота
27 января, пятница
26 января, четверг
24 января, вторник
23 января, понедельник
21 января, суббота

Всі новини Бердянська

На верх