В Україні відкрили спецрахунок для збору коштів на гуманітарне розмінування

По материалам ЛІГА.Фінанси
29.04.2023 · 19:16 · Просмотров - 95

Кабінет міністрів на засіданні 28 квітня підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування

В Україні відкрили спецрахунок для збору коштів на гуманітарне розмінування
Ілюстративне фото: ДСНС

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує пресслужба уряду.

"Гуманітарне розмінування залишається нашим пріоритетом. До 30% площі України заміновано ворогом. Потрібно прискорювати очищення земель, особливо сільськогосподарських. План заходів із розмінування вже реалізується", – наголосив голова уряду.

За словами Шмигаля, всі охочі зможуть перерахувати на цей спецрахунок кошти в гривні та в іноземній валюті на фінансування гуманітарного розмінування.

За оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування території України коштуватиме $37,4 млрд. Лише потреби на поточний рік сягають понад $397 млн.

"Закликаємо партнерів до активної взаємодії. Зокрема, перспективним є формат патронату країн G7 над замінованими українськими регіонами. Адже гуманітарне розмінування сприятиме поверненню життя на деокуповані території. І дозволить реалізовувати інші проєкти відновлення, зокрема критичної та транспортної інфраструктури", – зазначив Шмигаль.

Європейський Союз, США, Канада та Японія, за його словами, на сьогодні є лідерами у підтримці гуманітарного розмінування. Відтак залучено $16 млн міжнародної технічної допомоги, також є попередні домовленості про ще $73 млн.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
На верх