Європарламент засудив переслідування росією українських підлітків з Бердянська

По матеріалам Центру журналістських розслідувань
16.06.2023 · 10:25 · переглядів - 2486

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою до росії припинити переслідування двох українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова, яких звинувачують у диверсії проти армії рф в тимчасово окупованому Бердянську

Європарламент засудив переслідування росією українських підлітків з Бердянська

Відповідну резолюцію «Катування та кримінальне переслідування російською федерацією неповнолітніх українців Тіграна Оганісяна та Микити Ханганова», було ухвалено 15 червня, повідомляє Медійна ініціатива за права людини

Європарламентарі вимагають від рф припинити процес проти дітей та дозволити їм виїхати та контрольовану Україною територію. Також закликають Міжнародний комітет Червоного Хреста сприяти безпечному переміщенню школярів. 

У документі звертаються і до Спеціального Представника Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей із закликом провести розслідування цього випадку.

Відповідальних за переслідування Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова Європарламентарі пропонують додати до санкційного списку ЄС. Крім того, у резолюції є заклик звільнити всіх українських громадян, яких незаконно утримує росія.

“Після цієї резолюції, а перед тим ще була реакція ОБСЄ, ми сподіваємося, що окупаційна влада припинить процес над підлітками, дасть їм можливість спокійно виїхати на підконтрольну Україні територію або в треті країни, де їм буде безпечно. І головне — не передаватиме справу до суду. Адже після того як вони передадуть справу до суду, шляху назад у них не буде. Ми знаємо імена всіх слідчих, ми знаємо імена начальників цих слідчих, ми будемо знати імена суддів, які здійснюватимуть це судилище. І ми точно забезпечимо їм кримінальну відповідальність”, — сказала координаторка МІПЛ Ольга Решетилова.

30 вересня 2022 року 16-річного Тіграна Оганнісяна російські військові викрали із власного дому. Хлопця 5 днів жорстоко допитували “слідчі органи” — дитину били та катували електричним струмом. Від підлітка вимагали зізнатися у підготовці диверсії на “Мелітопольській залізниці”, яка нібито мала перешкодити підрозділам сил рф отримувати постачання.

У цьому ж запідозрили однокласника Тіграна — Микиту Ханганова, йому дивом вдалося уникнути арешту. А 24 травня цього року неповнолітні отримали обвинувачення від слідчого комітету рф. Дітям загрожує до 20 років за ґратами. Обидвох неповнолітніх не випускають за межі окупованої території, вони зобов’язані щоденно з’являтися до слідчих.
Останні новини Бердянська
вчора, 26 лютий, понеділок 2024
25 лютий, неділя 2024
24 лютий, субота 2024
23 лютий, п'ятниця 2024
22 лютий, четвер 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок