Житлова субсидія: Чи призначать її, якщо є заборгованість за комунальні послуги

По матеріалам Дзеркала тижня
30.08.2023 · 10:46 · переглядів - 341

Відповідь дали в Пенсійному фонді

Житлова субсидія: Чи призначать її, якщо є заборгованість за комунальні послуги

Українці, які не можуть самостійно оплачувати  житлово-комунальні послуги, мають право на отримання житлової субсидії від держави.

В Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області пояснили, чи може отримувати її особа, яка має борг за комунальні послуги.

Там пояснили, що житлова субсидія не призначається, у тому числі на наступний період, якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці на дату надання інформації заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг чи витрат на управління багатоквартирним будинком, що виникла протягом трьох років і загальна сума якої на день звернення за призначенням житлової субсидії  перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 680 грн.

Питання виникнення та погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг вирішуються з підприємствами – надавачами послуг, до повноважень яких належить облік такої заборгованості.

У разі відмови в призначенні житлової субсидії у зв’язку із заборгованістю з оплати житлово-комунальних послуг людина може звернутися із новою заявою про призначення субсидії, де має бути зазначено перелік тих послуг, за якими відсутня заборгованість з оплати.

Житлова субсидія призначається домогосподарствам за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм і нормативів та розміром обов’язкового платежу, величина якого залежить від обов’язкового відсотка платежу. Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
На початок