Здоров'я восени: як зміцнити організм у холодний період

Осінь - пора року, коли природа готується до зимового спокою, а наш організм - до холодів і зменшення денного світла. Це час, коли важливо подбати про своє здоров'я, підсилити імунітет і наситити тіло необхідними вітамінами та мінералами.

Здоров'я восени: як зміцнити організм у холодний період

Після жаркого літа і множини фруктів та овочів наш організм зазвичай відчуває недолік поживних речовин. Восени особливо актуальним стає прийом вітамінів групи В, які підтримують нервову систему, допомагають адаптуватися до стресу і зменшують вплив сезонних депресій.

Вітамін С – ще один незамінний компонент у холодний період. Він стимулює імунну систему, допомагає в боротьбі з вірусами та застудами. Хоча багато асоціюють цей вітамін із цитрусовими, не менш цінним джерелом його є осінні овочі, такі як брюссельська капуста, броколі та болгарський перець.

Для зміцнення кісток та зубів, а також підтримки нормального рівня кальцію в крові, слід звертати увагу на вітамін D. У великій мірі його синтез відбувається під впливом сонячного світла, але восени його кількість зменшується, тому рекомендується додатково приймати вітамін D у формі добавок.

Вітамін D3: ключ до здоров'я кісток і не тільки

Вітамін d3, також відомий як холекальциферол, є однією з декількох форм вітаміну D. Цей вітамін є жиророзчинним і відіграє важливу роль у ряді життєво важливих процесах в організмі.

 • Формування кісток
 • Імунна система
 • Регулювання настрою та підтримка здоров'я нервової системи
 • Підтримка здоров'я легень

вітаміни

Джерела вітаміну D3: Сонячне світло є найбільш природнім джерелом для нашого організму. Під впливом УФ-випромінювання у шкірі людини відбувається синтез вітаміну D3. Однак, залежно від географічного положення, погодних умов і стилю життя, не всі можуть отримати достатню кількість вітаміну D від сонця.

Харчові джерела вітаміну D3 включають жирну рибу (таку як лосось, тріска), риб'ячий жир, яйця, деякі гриби та продукти, до складу яких доданий вітамін D (наприклад, збагачене молоко).

Дефіцит вітаміну D3: Недостатній рівень вітаміну D3 може призвести до рятухливості або м'якості кісток, відомої як рахіт у дітей і остеомаляція у дорослих. Дефіцит також може призвести до зниження імунітету, проблем з нервовою системою та іншими захворюваннями.

Дозування: Рекомендоване споживання вітаміну D залежить від віку, статі, етапу життя (наприклад, вагітність) та інших факторів. Завжди рекомендується консультуватися з лікарем перед прийомом добавок з вітаміном D3.

 

Вітаміни групи В: незамінний компонент для здоров'я

вітаміни

Вітаміни групи В знаходяться у багатьох продуктах харчування, включаючи злаки, м'ясо, яйця, молочні продукти та зелень. Щоб забезпечити себе необхідною кількістю цих вітамінів, слід збалансувати свій раціон і, при потребі, приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

Вітаміни групи б відіграють важливу роль в численних фізіологічних процесах нашого організму. Вони є ключовими учасниками обміну речовин, допомагають у виробництві енергії, підтримці нервової системи та здоров'я шкіри.

 • вітамін В1 (тіамін) – активно бере участь у обміні вуглеводів, підтримуючи нормальну роботу серцево-судинної, нервової систем і шлунково-кишкового тракту. Недостатність тіаміну може призвести до розладів нервової системи і захворювань серця;
 • вітамін В2 (рибофлавін) – відповідає за здоров'я шкіри, очей і слизових оболонок. Він також сприяє перетворенню їжі в енергію;
 • вітамін В3 (ніацін, нікотинова кислота) – допомагає клітинам перетворювати їжу в енергію, підтримує здоров'я шкіри, нервової системи та шлунково-кишкового тракту;
 • вітамін В5 (пантотенова кислота) – бере участь у синтезі та розкладанні жирів, виробництві гормонів наднирників і формуванні гемоглобіну;
 • вітамін В6 (піридоксин) – необхідний для більш ніж 100 ензиматичних реакцій в організмі. Відіграє ключову роль у виробництві нейромедіаторів і формуванні червоних кров'яних тілець;
 • вітамін В7 (біотин) – підтримує здоров'я волосся, шкіри та нігтів. Також він участь в обміні жирів і вуглеводів;
 • вітамін В9 (фолієва кислота) – допомагає в формуванні ДНК і необхідний для росту та репродуктивної функції. Особливо важливий для вагітних жінок;
 • вітамін В12 (кобаламін) – підтримує нормальну роботу нервової системи, бере участь у формуванні червоних кров'яних тілець і синтезі ДНК.

Залізо також має важливе значення осіннього періоду, адже його дефіцит може викликати відчуття втоми, слабкості та зниження концентрації. Джерелами заліза є червоне м'ясо, печінка, яйця, бобові, грецькі горіхи та зелені листяні овочі.

Не варто забувати про достатнє споживання рідини, навіть якщо не відчуваєте сильного спраги. Теплі напої, такі як чай з імбирем чи м'ятою, допоможуть зігрітися в холодну погоду, а також підтримати водний баланс організму.

вітаміни

В заключенні хочеться наголосити, що найкращий спосіб підтримки здоров'я восени – це комбінація збалансованого харчування, активного способу життя та відпочинку. Прогулянки на свіжому повітрі, медитація або просто релаксація з улюбленою книгою можуть зробити дива для вашого благополуччя у цю чарівну пору року.

Як нам розповіли в Tiva Pharm, осінній період важливо піклуватися про своє здоров'я, зокрема, про забезпечення організму необхідними вітамінами та мінералами. Вітаміни групи В відіграють ключову роль у ряді життєво важливих фізіологічних процесів, таких як обмін речовин, підтримка нервової системи, здоров'я шкіри та інше. Окрім того, вітамін D3, який можна отримати від сонця та з деяких продуктів харчування, є важливим для здоров'я кісток, імунної системи та нервової системи. Недостатній рівень цього вітаміну може призвести до різних проблем із здоров'ям. Тому регулярний прийом багатовітамінних комплексів та збалансований раціон можуть бути корисними для підтримки здоров'я в осінній час.На початок