Дриль — це електроінструмент для створення отворів у бетонних, дерев’яних, металічних матеріалах. Працює завдяки обертальній головці, яка приводиться в дію електричним двигуном. Якщо раніше зустрічались лише мережеві дрилі, які підключаються до розетки, то зараз вже багато виробників випускають акумуляторні. Чим вони між собою відрізняються в плані продуктивності? Чи може дриль акумуляторний замінити мережевий?
У чому полягає різниця
У дрилях встановлюється досить компактний, але потужний електричний двигун. У середньому їхня потужність складає від 400 до 1200 Вт. Завдяки цьому швидкість обертання головки може досягати декількох тисяч обертів за хвилину.
Акумуляторні дрилі використовують портативні джерела струму, які не можуть фізично видати схожої потужності. Але виробники знайшли вихід із ситуації. По-перше, вони встановлюють у такому електроінструменті спеціальні двигуни з найвищими показниками ККД (коефіцієнта корисної дії). По-друге, в них інтегрується конденсаторна збірка, яка забезпечує великий крутний момент під час запуску. Саме тому в продуктивності такі дрилі майже не поступаються мережевим.
Переваги та недоліки акумуляторних дрилів
Головна перевага акумуляторних дрилів — це їхня мобільність. Ними набагато зручніше користуватися, особливо при роботі з деревиною чи тонким листовим металом. Додаткові переваги:
- мінімальний нагрів при роботі;
- універсальність: підходять для роботи з будь-якими матеріалами, а також для шліфування, довбання цегли, бетону.
Крім того, можна працювати там, де немає можливості під’єднатися до мережі 220 В.
З недоліків варто зазначити необхідність періодично заряджати. Крім того, загальний час автономної роботи таких дрилів невеликий. Отже, якщо обсяги роботи великі, то потрібно розглянути можливість придбати додатковий акумулятор.
Переваги й недоліки мережевих дрилів
Головна їхня перевага — це потужність. Також у них порівняно невелика вага. Є багато моделей з функцією удару, що дозволяє виконувати деякі задачі перфоратора. Додаткові переваги:
- низька ціна;
- функціональність: є моделі з реверсом, зі зручною лінійкою для контролю глибини;
- менша вага, що має значення при виконанні великих обсягів роботи.
Але для роботи мережевих дрилів обов’язково потрібна розетка. Можливо, ще знадобиться подовжувач, тому що комплектний шнур живлення в більшості моделей не більше ніж 2 метрів.
Який краще вибрати
Це залежить від того, для яких саме задач потрібен дриль. У деяких випадках мережевий буде кращим варіантом, в інших — акумуляторний. Та головне — купувати такий електроінструмент у надійних магазинах із гарною репутацією, таких як Tekman Shop. Це компанія, яка є офіційним дистриб’ютором брендів Tekhmann, Gärtner, «ЗЕНІТ» і «ЗЕНІТ Профі», Tolsen на українському ринку. В їхньому асортименті є також різні варіації дрилів, причому як акумуляторних, так і мережевих. Цей магазин електроінструмента має свою мережу автономних сервісних центрів по всій Україні, що дозволяє забезпечити найкращий та найкомфортніший сервіс для покупців.
Джерело: сайт tekmanshop.com.ua