Відмітимо, що практично не один адміністративний чи комерційний об’єкт не може обійтися без класичної комп’ютерної розетки. Вона являє собою точку підключення робочого ПК до загальної офісної мережі. Розетки підключаються до комунікаційної точки, яка являє собою центральний вузол з’єднання.
Щоб все обладнання на об’єкті безперебійно працювало в єдиній мережі використовується патч панель. Вона складається з корпусу, який містить нумеровані відсіки для роз’ємів. Для підключення використовують інтегровані, або замінні порти, кількість яких може бути різна. Залежно від потреб мережі можна підібрати устаткування з 8-50 роз’ємами.
Різновиди панелей по наявності портів підключення
Для монтажу систем зі схожими по швидкості характеристиками часто використовують стандартні панелі з фіксованими портами, які надійно закріплені в корпусі. RJ-45 закріплені на лицьовій стороні. Їх не можна зняти та замінити на комплектуючий елемент з іншими характеристиками.
На другій стороні панелі з інтегрованими портами розміщена площина, де знаходяться забивні контакти, в які вставляються кабельні жили. Потім сигнал від контактів переміщується через порт в патч-корд і, відповідно, передається на під’єднане обладнання.
Набірні панелі являються рамкою з отворами під модулі. Таке устаткування використовують, щоб створити мережу з різними параметрами. Таке обладнання дасть можливість об’єднати RJ-45, RJ-12, BNC.
Категорії патч-панелей
На даний момент виробники поставляють на ринок мережевого обладнання такі основні категорії панелей:
- 6, 6а, 7 — застосовуються, коли потрібно досягти значних швидкостей, які перевищують 10 ГБ;
- 5 — підходять для створення мереж до 1 ГБ;
- 3 — використовуються переважно в телефонії.
Вибирати устаткування необхідно з урахуванням пропускної здатності мережі, яка буде створена. Також потрібно врахувати можливість розширення кількості і якості обладнання, яке буде використовуватися.
Різновидності панелей за способом монтажу
Більшість моделей підходять для монтажу на стійкі та шафи 19-дюймового формату в різному геометричному виконанні. Також можна підібрати варіанти для настінного чи підлогового 10-дюймового боксу.
Якщо проєкт не передбачує наявність монтажного короба для устаткування — можна підібрати модель, яка легко та швидко монтується окремо на стіну. Також виробники випускають патч-панелі для установки на будь-який стіл, чи схожі рівні поверхні, меблеві модулі.
Якщо ви вибираєте панель — зверніть увагу на габаритні характеристики, які впливають на спосіб монтажу:
- висота, 2, 1 та 0,5 U — впливає на те, скільки юнітів займе устаткування в монтажній шафі;
- ширина, 10 чи 19 дюймів.
Ви можете підібрати устаткування, виконане в різному кольорі. Різне забарвлення панелей допомагає в кабель-менеджменті, прискорює обслуговування, дає можливість швидко знайти під’єднання цільового об’єкта.
Залежно від цілі використання вибирають захищені чи незахищені патч-панелі:
- Без екрана. Забивний майданчик та порти не мають додаткового захисту у вигляді екрана. Встановлюються в місцях, де немає значного електромагнітного випромінювання, не встановлена потужна електротехніка.
- Екрановані. Кожен окремий порт має свій захист від побічних електромагнітних коливань. Забивний майданчик теж захищений. В більшості випадків для цього використовується спеціальна захисна металева кришка.
Патч-панель — розповсюджений і ефективний інструмент, який дозволить централізувати всі кабелі та спростити менеджмент мережі.