Добровільне декларування доходів - це демонстрація взаємної довіри між платниками податків та державою

Бердянск 24
27.02.2013 · 12:19 · Просмотров - 1403

Подання податкової декларації про майновий стан і доходи передбачено Конституцією України та Податковим кодексом України.

Декларация доходовДекларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять свій індивідуальний внесок у добробут нашої держави. Кожен має розуміти свої зобов'язання перед державою, і зобов'язання держави - перед ним.

Як і кожного року громадяни повинні задекларувати доходи отримані не від податкових агентів, а саме: у вигляді вартості успадкованого майна, подарунків, неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди. Декларуються доходи, отримані орендодавцями при наданні нерухомого або рухомого майна в оренду, а також іноземні доходи.

Суттєвою відмінністю цієї кампанії є обов'язок платників податку — фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 р. — 128 760 грн). 

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і недержавних пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо.

Останній день подачі декларації – 30 квітня 2013 року, а для тих громадян, які бажають отримати податкову знижку, - впродовж всього року. 

З початком деклараційної кампанії громадяни можуть отримати консультацію контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС щодня з 8 години до 20 години (крім суботи та неділі) за номером: 0-800-501-007, а також безпосередньо у податковій інспекції та з'ясувати усі незрозумілі питання стосовно порядку заповнення та подання декларації.

Мешканці Бердянська та Бердянського району можуть отримати консультаційну допомогу у Центрі обслуговування платників податків. До речі, для того, щоб громадяни могли звертатися до сервісних центрів у зручний для них час запроваджено спеціальний режим роботи податківців: в будні дні – з 9-00 до 19-00, у суботу з 9-00 – 15-00. Час роботи платників податків, як правило, співпадає з режимом роботи органів ДПС, тому на період деклараційної кампанії передбачено можливість приймання декларацій у вихідні дні та вечірні години.

Для зручності обслуговування громадян і підприємців Державною податковою службою України в 2013 році впроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді.

Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.

На теперішній час послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно в Бердянській ОДПІ, де працює Пункт реєстрації користувачів УЦСК ІДД ДПС. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. 

Шановні мешканці Бердянська та Бердянського району! Не зволікайте з подачею декларацій і вже найближчим часом завітайте до податкової інспекції та задекларуйте свої доходи. Повна і своєчасна сплата податків є запорукою наповнення місцевих бюджетів та виконання важливих соціальних програм і виплат!

Заступник начальника

Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби

В’южаніна Анжеліка Михайлівна

Читайте нас в TelegramМагазин автозапчастей CarMix.com.ua
На верх