Сміттєспалювальний завод може з'явитися в Бердянську

По матеріалам пресс-службы ЗОДА
25.07.2017 · 18:56 · переглядів - 2091

Закордонні інвестори запропонували збудувати сміттєпереробний завод на території області

Сміттєспалювальний завод може з'явитися в Бердянську
Так виглядає сміттєспалювальний завод у Відні

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з представниками компанії IMOP Corporation s.r.o, Slovakia. Участь у заході також взяли начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко та директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області Кирило Шамілов.

Сторони обговорили питання можливого будівництва сміттєспалювального заводу на території Запорізької області.

Як наголосив Костянтин Бриль, проблеми з утилізацією твердих побутових відходів існують на всій території України, в тому числі і в Запорізькій області - це проблема, насамперед, великих міст.

- Для втілення в життя такого проекту нині існують різні можливості фінансування, в тому числі і співфінансування. Зважаючи на реформу децентралізації та створення в регіоні об’єднаних територіальних громад, ми маємо обрати одну пілотну територію та на її базі реалізувати проект. Як базу можна розглянути Мелітополь, Бердянськ та інші великі міста регіону. Все, що стосується інвестиційного напрямку, в Запорізькій області приймається з розкритими обіймами. Влада регіону зробить усе, аби ви не зустрілися з корупцією чи бюрократією, та докладе всіх зусиль, аби цей проект не залишився планом на папері, - запевнив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Власне представники компанії IMOP Corporation s.r.o, Slovakia, наголосили, що виробнича та побутова діяльність людини неминуче пов'язана з утворенням твердих побутових відходів, які спричиняють широкомасштабне забруднення біосфери, що призводить до порушення екологічної рівноваги, розповсюдження серйозних захворювань тощо. З метою зменшення рівня екологічного забруднення в регіоні розглядається можливість будівництва сміттєспалювального заводу за новітніми технологіями. Таким чином, будуть не тільки утилізовані тверді побутові відходи, а ще й вироблятися великі обсяги електроенергії, теплової енергії, золи в якості наповнювача для дорожнього полотна, виготовлення шлакоблоків, панелей тощо. Нині представники компанії IMOP Corporation s.r.o, Slovakia об’єднали пропозиції німецьких, чеських, італійських та інших фірм з переробки сміття, які звели близько 500 сміттєпереробних заводів по всьому світу.

Очільник регіону запросив інвесторів на форум інтеграції і кооперації, що запланований на 12 жовтня. За попередніми даними, участь у ньому мають взяти 25 закордонних послів. Як наголосив Костянтин Бриль,  для того, щоб започаткувати співпрацю зі словацькою стороною, потрібно напрацювати меморандум, певні договори та створити робочу групу з вивчення та створення технічних завдань, аби остаточно визначитися з локацією.

Тэги: мусорОстанні новини Бердянська
вчора, 21 червень, п'ятниця 2024
20 червень, четвер 2024
19 червень, середа 2024
18 червень, вівторок 2024

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок