Марафон «PROFI STAR» в Бердянську

По материалам Бердянського міського центру зайнятості
04.03.2019 · 12:26 · Просмотров - 350

У Бердянську триває Місячник профорієтації «Професійний орієнтир». А це означає, що для учнівської молоді попереду ще багато цікавих заходів, зустрічей та нових знайомств.

Але вже за два тижні Місячника можна підвести деякі підсумки. Дуже приємно, що до проведення заходів завжди готові приєднатися соціальні партнери. Адже мета у нас спільна –допомогти молоді обрати професію.

Співпраця Бердянського міськрайонного центру зайнятості з ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» триває понад 20 років. Адміністрація та педагогічний колектив закладу завжди приймають запрошення  до участі в заходах профорієнтаційної спрямованості.

Цьогоріч профінформатор центру зайнятості Корнієнко Ольга Валеріївна, директор ДНЗ «Бердянського машинобудівного професійного ліцю» Дудукалов Сергій Вікторович та заступник директора з навчально–виробничої роботи Димитрова Тетяна Євгенівна вирішили надати змогу учням шкіл не тільки ознайомитися з навчальним закладом, а й надати можливість самостійно спробувати себе у тій чи іншій професії, які опановують юнаки та дівчата під час навчання саме у цьому закладі. Тобто провести майстер–класи в рамках марафону «PROFI STAR» за участю  перспективних молодих робітників. І хоча професій, яким навчають дуже багато, обрали дві: швачки та ковалі.

Майже сто сімдесят хлопців та дівчат із трьох закладів загальної середньої освіти, серед яких були й вихованці комунального закладу «Бердянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату» відвідали професійні майстер–класи.

Кожного разу гостей зустрічала Бевз Алевтина Мирославівна – заступник директора з навчально – виховної роботи. Як годиться у хлібосольних господарів, зустріч почалася з частування. У теплій, по- домашньому затишній їдальні дітлахів пригощали власноруч смаженими пиріжками та запашним чаєм із медом.

Після смачного перекусу була оглядова екскурсія навчальними класами, тренажерною залою та знайомство з викладачами. Завжди приємно опинитися в цьому закладі, знову відчути доброзичливість членів колективу.

Великий інтерес у дітлахів викликала розповідь заступника директора про історію ліцею. А історія його починається з 1923 року, коли на базі Першотравневого заводу було відкрито школу ФЗУ. Серед тисячі висококваліфікованих майстрів робітничих спеціальностей, які закінчили школу ФЗУ, технічне училище № 6, СГПТУ № 19, а в подальшому  - ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» є вчені, конструктори, керівники підприємств і знамениті робочі.

Після знайомства з навчальним корпусом, групи учнів переходили до виробничих майстерень, де на них чекали професіонали своєї справи – майстри ковалі та швачки. Треба було тільки бачити оченята хлопців, коли вони не на екранах моніторів, а наживо могли познайомитися з роботою коваля. А потім було саме захоплююче. Майстер запропонував добровольцям надягнути спеціальний фартух та захисні окуляри і відчути себе майстром – ковалем. Охочих виявилось багато. А один із юнаків самостійно викував маленьке серденько та подарував своїй вчительці. У свою чергу дівчата з великим інтересом слідкували за роботою швачок-майстринь та залюбки спробували себе в якості швачок.

На жаль, час зустрічі минув дуже швидко. Але 19 квітня цього року в ліцеї відбудеться «День відчинених дверей», де всі бажаючі зможуть знову завітати та отримати ще більше інформації.

Дуже вдячні колективу ДНЗ «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» за їх відданість своїй справі – вихованню у підростаючого покоління любові до своєї професії.

А співпраця між центром зайнятості та ліцеєм продовжується. Попереду багато планів та нових знайомств.! Дякуємо та до нових зустрічей

Ольга Корнієнко,
провідний фахівець з профорієнтації
Новости Бердянска
сегодня, 4 июля, четверг
вчера, 3 июля, среда

Все новости Бердянска