Держава намагається повернути 900 тис.грн. за розпиляний на метал "Південгідромаш"

По материалам Наші гроші
24.04.2019 · 16:11 · Просмотров - 1458

Фонд держмайна через суд стягує 900 тисяч з фірми, яка під час оренди розібрала завод на металолом

Згідно з матеріалами справи, Регіональне відділення Фонду державного майна України у Запорізькій області та ТОВ "Проммет груп" у 2014 році уклали угоду оренди державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу ПАТ "Завод Південгідромаш" під час його приватизації. Так, фірмі на 3 роки дісталися, зокрема: котельні, генератори, насоси, газопровідні та водопровідні мережі, теплотраси та ін. в Бердянську, по вул. Мелітопольське шосе, 77

Вже через 3 місяці робоча група Фонду держмайна провела огляд орендованих об’єктів, і виявила лише будівлю котельні, мазутосховище та дороги. За результатами, працівники склали акт, і під підпис ознайомили з ним директора.

Згодом Фонд надіслав "Проммет Груп" лист з вимогою про відшкодування збитків. Представники фірми ці збитки визнали, погодилися з їхнім розміром та запропонували розстрочити відшкодування. Фонд зазначив про відсутність підстав для розстрочки і вимагав сплатити збитки повністю. Для цього представники Фонду надіслали фірмі претензії та вимоги. Однак відповідей та відшкодування не отримали.

З огляду на це, представники Фонду звернулися до суду із позовом про відшкодування 903 тис. грн.

Суд цей позов задовольнив. Вказувалося, що раніше представники Фонду через суд розірвали вказаний договір оренди та стягнули 381 тис. грн заборгованості з оренди та штрафних санкцій. Також суд тоді констатував знищення майна. Крім того, у вказаному договорі оренди сторони погодили, що ТОВ “Проммет Груп” зобов’язується забезпечувати збереження орендованого майна.

Раніше Фонд не зміг подати вказаний позов, бо йому не вистачило 7 тис. грн на судовий збір.

Варто додати, поліція з 2015 року розслідує кримінальне провадження стосовно зникнення вказаного орендованого майна (останній рух у судовому реєстрі по справі був у 2017 році). Головний бухгалтер та начальник одного із відділів ПАТ “Завод Південгідромаш” як свідки вказували, що після передачі майна в оренду, ТОВ “Проммет Груп” вирізало державне майно на металобрухт та вивезло у невідомому напрямку, будівлю ж котельні намагалися демонтувати. Представники фірми вказували, що вивезли майно в інше місце, оскільки воно заважало використовувати самій будівлі. До того ж вони стверджували про його повернення після огляду робочою групою Фонду.

Раніше Фонд стягував (1,2,3) з ТОВ “Проммет Груп” 443 тис. грн заборгованості з орендної плати та штрафних санкцій.

ТОВ “Проммет груп” (з Бахмуту, Донецька область) раніше належало Михайлу Бородулі. Зараз власниками вказується Григорій Марков з Київської області. Фірма займається металоломом, купує об’єкти для подальшого демонтажу на металолом.
Новости Бердянска
сегодня, 16 августа, пятница
вчера, 15 августа, четверг

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Джип-Спринт
Джип-Спринт

 17 Августа

 Азовское

Серега ака Полиграф ШарикOFF
Серега ака Полиграф ШарикOFF

 20 Августа

 20:00

 ГДК (пл. 1-го Бердянського Совета, 3)

от 120 до 550 грн. UAH

Король лев
Король лев

 15 - 21 Августа

 12:00, 14:30

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

80 UAH

Однажды в Голливуде
Однажды в Голливуде

 15 - 21 Августа

 18:40, 21:40

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

100 UAH

Подробная афиша