Мінрегіон пропонує проводити реконструкцію «хрущовок» за обов’язкової згоди не менше 75% власників

По материалам НВ.Бізнес
14.08.2019 · 12:34 · Просмотров - 515

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує прийняти новий законопроект про реконструкцію старих будинків

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Пропонується встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції — не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону). Згідно з законопроектом, розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25% власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, це дозволить нарешті розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

 - Сьогодні у діючому законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку. Тобто, відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо вся решта жителів повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно. Крім того, коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці, - сказав він.

Нагадаємо, в Україні майже половина житлового фонду потребує реконструкції, а вісім відсотків будинків перебувають в аварійному стані й небезпечні для життя.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
 
На верх