В Україні провели навчання на випадок повного припинення транзиту російського газу

По матеріалам Громадського
30.08.2019 · 12:01 · переглядів - 178

Укртрансгаз провів навчання на випадок повного припинення транзиту російського газу через газотранспортну систему України до ЄС. Транзит може зупинитися 1 січня 2020 року, тому що Україна та Росія досі не підписали відповідний договір

В Україні провели навчання на випадок повного припинення транзиту російського газу

Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

 - Укртрансгаз та Нафтогаз провели спільні навчання, під час яких відпрацювали порядок дій диспетчерів та інших служб Оператора ГТС України у випадку зупинки Газпромом транзиту територією України до країн ЄС з 1 січня 2020 року, — повідомили у компанії.

Там зазначають, що розробили одразу декілька сценаріїв припинення транзиту газу та відповідні плани дій, які мають гарантувати Україні проходження наступного опалювального сезону.

 - ГТС України готова до стабільної роботи при реалізації Газпромом сценарію «нульового транзиту», — повідомили в Укртрансгазі.

13 серпня Голова Ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що через проблеми зі спорудженням «Північного потоку-2», Росії доведеться підписати договір про транзит з Україною щонайменше на 1,5-2 роки.

Ще раніше, 1 серпня, голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що тристоронні переговори про транзит мають відбутися 16 вересня у Брюсселі. Водночас російська сторона досі не підтвердила свою участь у них.

Зазначимо, що російська сторона відтерміновує черговий раунд переговорів про транзит свого газу через українську ГТС з весни цього року, мотивуючи це зміною влади в Україні. Щороку транзит російського газу приносить близько 2-3% від ВВП України, а чинний контракт на транзит закінчується 31 грудня 2019 року. Без нового контракту Україна може втратити свій статус транзитера газу до Європи та відповідні доходи від транзиту.

Нагадаємо, українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років. У разі неукладання договору про транзит, Нафтогаз запропонує Росії постачати газ до ЄС на умовах своп (тобто перепродажу російського газу Європі).

Зазначимо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
 
На початок