Україна потрапила до списку країн, які порушують інтелектуальну власність

По матеріалам Громадського
10.01.2020 · 09:30 · переглядів - 427

Україну внесли до списку країн, які порушують права інтелектуальної власності та завдають цим шкоду економічним інтересам Євросоюзу


Річну доповідь Єврокомісії щодо захисту та забезпечення прав інтелектуальної власності у третіх країнах оприлюднили на офіційному сайті установи.

У переліку Україну внесли до країн другого пріоритету. За кількістю порушень та їх наслідками вона поступається лише Китаю, який посідає першу позицію.

 - Індія, Індонезія, Росія, Туреччина і Україна залишаються країнами 2-го пріоритету. У цих країнах виявили серйозні системні проблеми у сфері захисту та дотримання прав інтелектуальної власності, що спричиняє суттєву шкоду для бізнесу Євросоюзу. У порівнянні з попередньою доповіддю, ці країни не мали прогресу, або продемонстрували лише обмежений прогрес у вирішенні цих занепокоєнь, — йдеться в документі.

В ЄС зазначають, що в Україні є проблеми з законодавчим захистом інтелектуального права, механізмами реєстрації торговельних марок, а також транзитом контрафактної та піратської продукції на ринки Євросоюзу.

При цьому там відзначили ухвалення Верховною Радою закону №2415 про організації з колективного менеджменту (Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» - ред.) у травні 2018 року. 

Нагадаємо, у березні 2019 року Європейський парламент підтримав директиву щодо авторського права в інтернеті. Нові правила мають урегулювати відносини між великими компаніями і журналістами та креативниками, яким часто не виплачують гроші.Читайте далее

Новини за сьогодні

Статті
На початок