В Бердянську для населення плата за опалення у грудні знижена на 20%

По материалам пресс-службы исполкома
11.01.2020 · 12:12 · Просмотров - 2072

Сьогодні мешканці Бердянська почнуть отримувати рахунки на оплату послуг з централізованого опалення за грудень 2019 року на 20% менше від нарахованого.

Як приклад, власники однокімнатної квартири площею 31 м2 сплатять за тепло на 278 грн менше за грудень 2019 р., двокімнатної квартири — на 448,90 грн.

Нагадаємо, що рішенням виконкому 3 січня було доручено ПрАТ “Бердянське підприємство теплових мереж” вжити заходів щодо виконання постанови Кабміну №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу». А саме прийняти рішення з урахуванням зменшення ціни на газ щодо помісячної зміни розміру нарахування плати (починаючи з грудня 2019 року) за теплову енергію для населення міста Бердянськ в опалювальному сезоні 2019/2020 років.

Директор ПрАТ “БПТМ” Юрій Литовченко сьогодні, 11 січня, розповів, як підприємство буде виконувати зазначену Постанову, які квитанції за тепло за грудень 2019 р. отримають мешканці міста.

“24 грудня 2019 була прийнята Постанова кабміну №1082, яка надала право підприємствам з теплопостачання коригувати суму нарахувань для населення в залежності від ціни на газ і тільки в меншу сторону. Якщо ціна на газ зменшилась, то є право коригувати, якщо підвищилась - такого права у підприємства немає. На жаль, ця постанова не враховує інших складових тарифу при використанні коефіцієнту для перерахунків. А в грудні були підняті ціни на розподіл електроенергії на 53% , було підвищено екологічний податок на 300%, з січня вводиться щомісячна абонплата за розподіл газу. Тож сума перерахунку у грудні для населення склала 7,4 млн. грн, а платежі зросли на 7 млн. грн. Тому, враховуючи всі економічні складові, проходження опалювального сезону для підприємства буде дуже складним”, - зазначив Юрій Литовченко.

“Ми проводили довгі консультації та перемови з міською владою з цього питання зі всіма цифрами та розрахунками, вчора була крайня зустріч, де ми дійшли взаєморозуміння. За грудень для населення рахунки на оплату послуг з централізованого опалення будуть на 20% менше від встановленого тарифу, в подальшому вони будуть залежати від ціни на газ та ситуації на підприємстві”, - підсумував Юрій Литовченко.

Заступник міського голови Григорій Горячов відзначає “У цій ситуації з постійними змінами у законодавстві складових тарифу на тепло, ми повинні вже думати про наступний опалювальний сезон 2020-2021 рр., щоб вчасно отримати номінації на його початок”.

Також Юрій Анатолійович звернувся до мешканців міста до 20 числа поточного місяця сплачувати за отримані послуги з опалення. Наразі, ситуація з проплатами від населення трохи більше 70%, що є недостатнім, а підприємству потрібно до 25 числа оплатити 90% за спожитий газ, щоб отримати номінації на постачання природного газу на наступний місяць.

Додамо, що в Запоріжжі ціна за опалення для населення у грудні знижена на 24%, у Вільнянську — на 31%, у Мелітополі на 1%. Різниця відсотків обумовлена перш за все відсотком складової газу у структурі тарифу, у кожного підприємства в містах вона різна, тому не може бути однакового зниження нарахувань за тепло.
Новости Бердянска
сегодня, 7 июля, вторник
вчера, 6 июля, понедельник

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Космос афиша с 4 по 8 июля
Космос афиша с 4 по 8 июля

 04 - 08 Июля

 с 10:00 до 21:20

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

от 50 до 70 UAH

Блокбастер - афиша с 4 по 8 июля
Блокбастер - афиша с 4 по 8 июля

 04 - 08 Июля

 с 10 до 22

 Блокбастер АМСТОР (ул. Консульская, 75 з)

40 UAH

ТРИ ПО ЦЕНЕ ДВУХ
ТРИ ПО ЦЕНЕ ДВУХ

 27 Июня - 10 Июля

 Спортландия (Азовский проспект, 14)

Виставка живопису Володимира Жаркова
Виставка живопису Володимира Жаркова

 26 Июня - 12 Июля

 Художественный музей (ул. Центральная (бывш. Карла Маркса), 29)

Подробная афиша