Одержувачі субсидій, у яких з'явилася заборгованість по оплаті комунальних послуг, можуть втратити монетизовану субсидію, яка виплачується готівкою
Про це повідомив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко в ефірі телеканалу “Україна 24”.
Таким чином, гроші буде отримувати не пільговик, а підприємство-постачальник послуги.
Як регулюється виплата субсидій при наявності заборгованості по комуналці
Постановою №373 від 17 квітня 2019 року була введена можливість отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг як в безготівковій, так і в готівковій формі.
Цей документ передбачає, що в разі появи у особи, яка отримує субсидію в готівковій формі, заборгованості по оплаті комунальних послуг на суму понад 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 х 20 = 340 грн), виплата пільги з наступного місяця здійснюється в безготівковій формі.
– Якщо з’явилася прострочена заборгованість, то приймається рішення про переведення пільги в безготівкову форму. Якщо заявник погасить свою заборгованість (по комуналці), він може звернутися із заявою та повернути готівкову форму виплати субсидії, – сказав Віталій Музиченко.
Скільки одержувачів субсидій в Україні
Станом на липень 2020 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні отримували 2,934 млн домогосподарств. Це на 1,5% більше, ніж в червні (2,892 млн домогосподарств).
Середній розмір субсидії в липні склав 256,73 грн, що на 4,1% менше, ніж в червні 267,78 грн.
Чи багатьом з тих, хто звернувся за субсидіями призначають допомогу
У липні за субсидіями звернулися 30 613 домогосподарств, а призначення субсидії відбулося по 17 253 домогосподарствам (56% з звернулися).
У червні за такою допомогою звернулися 48 203 домогосподарства, а отримали позитивні рішення про призначення субсидії 29 503 домогосподарства (61%).