У Бердянську посилюють контроль за дотриманням мешканцями міста та суб’єктами господарювання правил адаптивного карантину

По материалам пресс-службы исполкома
01.10.2020 · 08:46 · Просмотров - 3267

Відповідне доручення надав міський голова Володимир Чепурний в ході робочої наради з начальником Бердянського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Запорізькій області Сергієм Дружиненко, завідувачем відокремленого підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ ДУ “Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України” Олександрою Кікарош.

Выьоры 2020>

У нараді також взяли участь заступник міського голови Юлія Дойнова, начальник відділу транспорту та зв’язку виконкому Ірина Удовиченко та начальник адміністративного відділу виконкому Геннадій Панченко. Міський голова наголосив, що ситуація в місті із захворюванням на коронавірусну хворобу кожного дня погіршується, і вчора він мав телефонну розмову з Головним санітарним лікарем України Віктором Ляшко. У ході бесіди обговорювалися можливі дії щодо посилення контролю над поширенням захворювання. Головний санітарний лікар не випадково вийшов на прямий зв‘язок з міським головою, адже розпочав працювати новий аналітичний інструмент математичного аналізу (без жодного ручного втручання!) розроблений Київською школою економіки, який показує міста та райони з суттєвим ускладненням епідемічної ситуації. До таких районів вже відноситься Бердянськ. Електронний інструмент у режимі реального часу (!) дозволяє своєчасно реагувати на потенційне погіршення епідситуації у кожній окремій адміністративній одиниці та приймати відповідні управлінські рішення щодо посилення контролю над поширенням захворювання.

За інформацією Олександри Кікарош, за вересень у Бердянську вже захворіло на COVID-19 167 осіб, різке зростання спостерігається з другої половини місяця і за показниками на основі Постанови Кабміну місто вже у “помаранчевій зоні”. Крім того, з 7 вересня почалося зростання захворюваності на ГРВІ, і за останній 39 тиждень року, з 21 по 27 вересня, зареєстровано 454 випадків. За статистикою - це показники зимових місяців, приблизно грудня, тобто місто вішло в епідсезон захворюваності раніше, ніж в усі попередні кілька років.

У ході обговорення наголошувалось, що мешканці міста відверто ігнорують прості правила безпеки — не вдягають маски у громадських місцях, особливо у громадському транспорті, на ринках, в магазинах, не дотримуються соціальної дистанції. Як відзначила начальник відділу транспорту та зв’язку виконкому Ірина Удовиченко, в ході планових перевірок на маршрутах вкрай негативно реагують на зауваження вдягти маску у салоні автобусів. Більшість вважає, напевно, що коронавірусу і місті немає. Проте щоденні цифри нових випадків захворювання невтішні. Тільки за останню добу коронавірусна хвороба підтверджена ПЛР-дослідженням у 19-ти осіб, велике коло контактних осіб, відвезені на дослідження 147 ПЛР тестів (!).

Тож було вирішено — відновити щоденні перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання правил карантину, в тому числі на пасажирському транспорті із залученням працівників поліції, посилити роз’яснювальну роботу серед населення.

Додамо, що з виникненням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні було прийнято низку нормативно-правових актів. У березні були внесені зміни до діючого законодавства та було запроваджено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину. Вона передбачена ст. 44-3 КУпАП та становить від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. І в Бердянську вже є рішення суду про встановлення штрафу 17 тис. грн водію маршрутного автобусу за порушення правил карантину.
Новости Бердянска
сегодня, 25 октября, воскресенье
23 октября, пятница
22 октября, четверг

Все новости Бердянска