Рада прийняла у першому читанні проєкт держбюджету-2021

По материалам Економічної правди
05.11.2020 · 14:21 · Просмотров - 441

Документ підтримали 275 нардепів

"За" проголосували 209 нардепів від "Слуги народу", 20 - від "Довіри", 16 - від "За майбутнє", 11 позафракційних та 19 - від "Батьківщини".

 - Уряд вчасно подав до Верховної Ради проєкт бюджету на 2021 рік, як це визначено закоодавством. Проєктом є збалансованим і реальним до виконання. Це не просто фінансовий кошторис, це інструмент розвитку і зростання країни. У бюджеті передбачено достатньо коштів для фінансування усіх пріоритетних потреб держави.. Ми зможемо впоратись з коронакризою, забезпечити фінансову стабільність, відновити економіку та підвищити добробут громадян. Це бюджет можливостей для подальшого розвитку, - заявив перед голосуванням міністр фінансів Сергій Марченко.

За словами Марченка, нардепи, групи і фракцій надали більше 2 тисяч пропозицій до проєкту бюджету, що, по суті, орієнтовно складає ще один такий бюджет. 

 - У співпраці Мінфіну з нардепами та парламентськими комітетами робоча група напрацювала пропозиції, які знайшли своє відображення у проєкті постанови ВР про висновки та пропозиції до проєкту держбюджету-2021. Проєкт постанови передбачає збільшення видатків загального фонду бюджету більш ніж на 20 млрд грн. Насамперед йдеться про додаткове фінансування розвитку територій - 4,3 млрд грн, інфраструктурнх проєктів - 7,5 млрд грн, культури і спорту - 3 млрд грн, охорони здоров'я - 2 млр грн..., - пояснив міністр фінансів.

За його словами, у Мінфіні грунтовно опрацюють усі правки і пропозиції народних депутатів.   

За словами голови Рахункової палати Валерія Пацкана, прогнози уряду щодо зростання ВВП на 4,6% - досить оптимістичні, і є ризики, що таке зростання не буде досягнуте через коронавірусні обмеження та рецесія в промисловості вплинуть на надходження до держбюджету.

Також Пацкан прокоментував пропозицію уряду на пів року заморозити розмір прожиткового мінімум у розмірі 2 189 грн, водночас, за його словами, фактичний розмір становить 3763 грн. 

 - Рахункова палата неодноразово наголошувала на зміну підходів до формування розміру прожиткового мінімуму, - додав Пацкан.

Крім цього, він оцінив передбачене зростання доходів у держбюджеті на 4,9% - "однак реально зменшення на 2,2% порівняно з очікуваннями на цей рік".

 - Ми хочемо, аби цей бюджет був бюджетом життя, а не смерті. І не бюджетом виживання. Ми хочемо чітке зобов'язання уряду підняти обсяги прожиткового мінімуму до фактичних розмірів, - заявив представник "За майбутнє" Тарас Батенко.

При цьому, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко назвав проєкт бюджету "особистою розпискою Зеленського власній некомпетентності". 

 - Судячи з проєкту бюджету, Зеленський не збирається виконувати передвиборчі зобов'язання, а наступного року вже є екватор його президентської каденції, - заявив Порошенко.

Представник ОПЗЖ Олександр Колтунович назвав нереальною цифрою розмір дефциту у 270 млрд грн та "вбивчою" цифрою розмір додаткових зовнішніх надходжень у 702 млрд грн.

Читайте нас в Telegram


Читайте далее

Новости за сегодня

Статьи
На верх