Депутати прийняли звернення до НКРЕКП, Антимонопольного комітету та РНБО щодо недопущення відключення Бердянської громади від газу

По материалам пресс-службы исполкома
25.03.2021 · 15:10 · Просмотров - 3141

25 березня на черговій сесії Бердянської міської ради депутати розглянули звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Ради національної безпеки і оборони України щодо вжиття заходів, пов’язаних із недопущенням відключення Бердянської міської територіальної громади від постачання природного газу.

Мета звернення — не допустити порушення прав мешканців громади на своєчасне отримання комунальних послуг, порушення вимог чинного законодавства у сфері санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та для упередження нового спалаху коронавірусної хвороби (COVID-19) та недопущення зростання соціальної напруги на території міста.

Депутат міської ради Віталій Байдала також запропонував надіслати це звернення і до Антимонопольного комітету України. Після тривалого обговорення, під час якого депутати та мешканці висловлювали занепокоєння щодо ситуації з відключенням газу, акцентували увагу на необхідності об’єднати усі зусилля для підготовки до можливих варіантів розвитку подій, депутати підтримали дане звернення.

Звернення депутатів Бердянської міської ради

Вельмишановні панове!

11.01.2021, 15.03.2021, 16.03.2021 на адресу виконкому Бердянської міської ради надійшли листи від АТ «Запоріжгаз» щодо повного відключення абонентів природного газу м. Бердянськ, с. Азовське, с. Нововасилівка, с. Шовкове у квітні 2021 у зв’язку з проведенням ремонтних робіт на газопроводі, що розташований на території міста Бердянська.

При цьому, оператор ГРМ зазначає, що вказані роботи будуть проводитися із повним відключенням клієнтів природного газу м. Бердянськ, с. Азовське, с. Нововасилівка, с. Шовкове не зазначаючи строків закінчення проведення вказаних ремонтних робіт. Після завершення таких робіт оператор газорозподільної системи має забезпечити побудинковий обхід території, на якій проводилися ремонтні роботи, в тому числі, тільки на території міста Бердянська (з чисельністю близько 113 тис мешканців) налічується 580 багатоквартирних багатоповерхових будинків та 15039 приватних домоволодінь.

За наявною інформацією, в 2020 році подібні роботи проводилися у місті Оріхів Запорізької області який налічує близько 14 200 мешканців міста; відновлення газопостачання у вказаному місті оператором ГРМ проводилося протягом чотирьох місяців.

У свою чергу, відновлення газопостачання, як вважає оператор ГРМ можливе «…виключно за наявності діючого акту перевірки димових та вентиляційних каналів, договору на технічне обслуговування імпортного обладнання, акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, договору на технічне обслуговування системи газопостачання».

Проте, взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб’єктами ринку природного газу, а також правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем визначає Кодекс газорозподільних систем.

Так, безпосередньо вказаним нормативно-правовим актом передбачено порядок обмеження та припинення розподілу природного газу споживачам, у відповідності до якого відновлення газопостачання (розподілу природного газу) здійснюється Оператором ГРМ протягом двох робочих днів у містах та п’яти календарних днів у сільській місцевості. При цьому, у разі виникнення аварії або надзвичайної ситуації, яка загрожує безпеці функціонування ГРМ, Оператор ГРМ негайно вживає заходів, які мають на меті усунення аварійної ситуації, а також відновлення належної роботи ГРМ згідно з планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, розробленим відповідно до вимог чинного законодавства.

Законом України «Про ринок природного газу» визначено категорію захищених споживачів до якої відносяться, в тому числі, побутові споживачі, приєднані до газорозподільної системи, підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг та приєднані до газотранспортної або газорозподільної системи, а також виробники теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій.

Отже, обмеження/припинення розподілу природного газу оператором ГРМ на значний термін може порушити законні права захищених споживачів, в тому числі шляхом

  • припинення надання комунальної послуги з постачання природного газу мешканцям (населенню) Бердянської міської територіальної громади;
  • припинення отримання природного газу ПРАТ “Бердянське підприємство теплових мереж” (виконавець послуги централізованого теплопостачання) до закінчення опалювального сезону 2020-2021.

У свою чергу, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено недопущення припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України навіть у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

Отже, повне відключення абонентів природного газу м. Бердянськ, с. Азовське, с. Нововасилівка, с. Шовкове матимуть наслідком порушення вимог чинного законодавства у сфері санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та можуть спричинити додатковий спалах коронавірусної хвороби (COVID-19).

Окремо необхідно звернути увагу на той факт, що таке відключення від природного газу матиме наслідком значне навантаження на електричні мережі розташовані на території Бердянської міської територіальної громади. За попередні роки на території міста спостерігаються часті відключення електропостачання у зв’язку зі значною зношеністю електричних мереж. Тобто, повне відключення газопостачання та, відповідно, перехід виключно на електричне постачання може створити на території Бердянської міської територіальної громади енергетичний колапс та неможливість забезпечення соціально значущих об’єктів (лікарень, шкільних та дошкільних установ) належним електропостачанням.

З огляду на вищевикладене та зважаючи на соціальну значущість проблеми, що може виникнути на території Бердянської міської територіальної громади, з метою недопущення порушення прав мешканців громади на своєчасне отримання комунальних послуг, порушення вимог чинного законодавства у сфері санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм та для упередження нового спалаху коронавірусної хвороби (COVID-19) ми, депутати Бердянської міської ради, звертаємося до Вас із проханням:

  1. Розглянути та вирішити питання щодо перенесення строків виконання ремонтних робіт на газопроводі, розташованому на території Бердянської міської територіальної громади, на інший строк після закінчення карантинних обмежень у повному обсязі.
  2. Винайти технічну можливість проведення таких ремонтних робіт без повного відключення газопостачання на території Бердянської міської територіальної громади.
  3. Не допустити припинення надання комунальної послуги з постачання природного газу мешканцям (населенню) Бердянської міської територіальної громади без чіткого графіку відновлення її постачання.
  4. Вжити заходів щодо недопущення монопольного шантажу мешканців багатоповерхових будинків міста в частині примусу до негайного приймання внутрішньодомових газових мереж на баланс ОСББ та керуючих компаній та щодо ненадання згоди на відключення мешканців міста без врегулювання вказаного питання.

З повагою, депутати Бердянської міської ради

Читайте нас в TelegramНовости Бердянска
сегодня, 23 сентября, четверг
вчера, 22 сентября, среда

Все новости Бердянска

Ближайшие события
Космос Filmax афиша с 23 по 29 сентября
Космос Filmax афиша с 23 по 29 сентября

 23 - 29 сентября

 с 10:00 до 21:20

 Кинотеатр «Космос» (п-т Азовский, 35/2)

от 60 до 70 UAH

Блокбастер - афиша с 23 по 29 сентября
Блокбастер - афиша с 23 по 29 сентября

 23 - 29 сентября

 с 10 до 22

 Блокбастер АМСТОР (ул. Консульская, 75 з)

40 UAH

Подробная афиша


Магазин автозапчастей CarMix.com.ua
На верх