«фсб у 2014 році виділило гроші і зброю на створення «Бердянської народної республіки», - екс-керівник ГУР Валерій Кондратюк

Бердянськ 24
19.07.2023 · 16:21 · переглядів - 1403

Багато хто і не пам’ятає, як на самому початку агресії рф наше місто буквально по лезу ножа пройшло повз гібридну тему, яку тоді нав’язали Криму і «ЛДНР». В контексті найбільших зрадників України цю інформацію в інтерв’ю «УП» оприлюднив один із попередників Кирила Буданова.

«фсб у 2014 році виділило гроші і зброю на створення «Бердянської народної республіки», - екс-керівник ГУР Валерій Кондратюк
Проросійський мітинг в Бердянську 13 квітня 2014 року

Про те, що стояло за проросійськими мітингами на Приморській площі та біля бердянської мерії у 2014-му році, розповів колишній керівник Головного управління розвідки та Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк.

«Олександр Якименко, який очолював СБУ у 2013/14 роках, став одним з авторів «БНР». Він вже втік до росії, яка намагалася поширити гібридні речі типу «ЛНР» і «ДНР». Його вдалося задокументувати завдяки нашому агенту, який ніби представляв кримінальне угрупування. Свої плани вони озвучили фсб. Росіяни профінансували операцію, виділивши 80000 доларів в якості першого траншу, а також надали зброю: 3000 автоматів, гранати, кулемети, гранатомети, які відправили кораблем до Бердянська. Нам тоді вдалося перехопити цю партію і зірвати операцію, - розповів Кондратюк.

Тоді, на щастя, Бердянську вдалося уникнути ганебної долі, у яку росіяни занурили окремі території Луганщини та Донеччини.

І це до того, як маргінали із числа бердянців просто «мирно» благали «услишать Юго-Восток, провести рєфєрєндум, воссоєдінітся с росієй». Так, це відбулося з нами у 2022-му, коли масштаби рашистської агресії стали незрівнянно більшими. Але занепад міста, масовий виїзд бердянців, терор населення окупантами могли статися на вісім років раніше.
Останні новини Бердянська
сегодня, 18 ноября, суббота
вчера, 17 ноября, пятница
16 ноября, четверг
15 ноября, среда

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок