Офіційно припинено дію останньої існуючої угоди з рф у галузі рибного господарства в Азовському морі

Бердянск 24
07.10.2022 · 14:15 · Просмотров - 1184

Держрибагентство офіційно припинило дію Угоди між Державним комітетом України з рибного господарства та рибної промисловості та Комітетом рф з рибальства в Азовському морі.


Відповідно до встановленої законодавством погоджувальної процедури ініціативу Держрибагентства щодо припинення дії Угоди, в установленому законодавством порядку, підтримали Мінагрополітики, МЗС, Міносвіти, Міндовкілля, Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст, а також Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України.

Тепер МЗС має повідомити про припинення дії Угоди контрагента, тобто рф.

Дана Угода діяла з 1993 року і виступала інструментом виконання положень Конвенції ООН з морського права в частині забезпечення раціонального використання водних біоресурсів басейну Азовського моря. Протягом останніх років Держрибагентство неодноразово порушувало питання можливості припинення дії цієї Угоди, проте бюрократичні перепони та комплекс міжнародних договорів України, які, зокрема, врегульовують питання використання Азовського моря та Керченської протоки, не дозволяли реалізувати цей намір без негативних наслідків для економіки, продовольчої безпеки України, а також рибалок регіону Приазов'я, де рибальство є основним видом зайнятості населення. Водночас, здійснивши військове вторгнення на територію України та фактично заблокувавши українську рибальську діяльність в басейні Азовського моря, рф унеможливила виконання сторонами своїх зобов'язань за Угодою.

Наразі фактична крапка, яка поставлена у взаємовідносинах між Україною та рф щодо питань рибальства, закріплена юридично.

Зараз нашим першочерговим завданням є звільнення від окупантів усіх українських територій, у тому числі морських, після чого забезпечимо побудову принципово нових підходів до реалізації наших прав в басейні Азовського моря, які відповідатимуть інтересам України та її громадян.

Віримо в безумовну перемогу ЗСУ, все буде Україна!

Підтримати Brd24Новини Бердянська
сегодня, 4 февраля, суббота
1 февраля, среда
31 января, вторник
30 января, понедельник
28 января, суббота

Всі новини Бердянська

На верх