Рашистський "Бердянск Актуально" на 3-му місці з поширення фейків серед пропагандистських каналів області

Бердянськ 24
20.09.2023 · 09:46 · переглядів - 979

Запорізькі журналісти провели аналіз достовірності інформації, яку поширюють проросійські пабліки ТОТ Запорізької області в Телеграмі. На третьому місці опинився бердянський пропагандистський канал "Бердянск Актуально"


В аналізі з інформаційних маніпуляцій і фейків охоплено період з 11 по 25 вересня. Найбільше фейків в телеграм-каналах колаборантів Запорізької області стосувалися звинувачень ЗСУ у обстрілах мирних міст та маніпуляціях стосовно результатів проведення так званих «виборів» на окупованих територіях. При цьому побільшало недостовірної інформації в контексті антиукраїнської риторики та знецінення України, соціальної тематики і економіки.

В телеграм-каналі "Бердянск-Актуально" 32% публікацій за означений період були маніпулятивними, 24% - фейки. Одним з прикладів наводиться публікація з цитатами російського диктатора.

У цьому дописі використовується одразу декілька маніпуляцій. По-перше, офіційно повідомлялося, що в тимчасово окупованому селі Благовіщенка Запорізької області українські дрони-камікадзе атакували "виборчу дільницю", де зберігалися вже заповнені "бюлетені" з псевдовиборів рф. Дільниця так і не запрацювала, а отже ніхто по підвалам не ходив. До дня очного голосування також була здійснена атака на території Бердянського муніципального ліцею, де ворог розташував одну з "виборчих дільниць", проте і там також не було жодних «виборців».

Щодо тезису про те, що «другая часть населения приходила на избирательные участки и стояла в очередях, несмотря на опасность обстрелов со стороны ВСУ», то це також неправда. Згідно зі звіту Східної правозахисної групи окупаційні адміністрації росії збільшили кількість днів голосувань з 3 до 12 днів, а також активно примушували брати участь у голосуваннях громадян України депортованих до росії через систему екстериторіальних виборчих дільниць.

«Незважаючи на всі примуси та фальсифікації, явка на вибори дуже маленька згідно з кількістю виборців», - зазначають правозахисники.

За результатами аналізу найбільшими фейкометами області є Володимир Рогов, Запорізький вісник, Енергодар сьогодні та Бердянськ Актуально. Найбільше маніпуляцій: Володимир Рогов, Бердянськ Актуально, Токмак сьогодні.
Останні новини Бердянська
вчера, 16 ноября, четверг
15 ноября, среда
14 ноября, вторник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На початок