Замість того, щоб слухати лекції про хвороби і лікування, бердянським студентам нав’язують спотворені факти про війну і тероризм. Чому так?
У стінах Бердянського медичного коледжу днями відбулася незвична лекція. Не про лікування, не про анатомію – а про тероризм. Перед студентами виступили представники так званої Антитерористичної комісії та Музею історії міста. Про це «Бердянськ 24» дізнався з окупаційних телеграм-каналів.
Говорили про все:
- як тероризм використовували в історії;
- чим відрізняється екстремізм ХХІ століття від того, що був у XIX;
- згадували імена російських пропагандистів, таких як Дарʼя Дугіна і Владлен Татарський;
- говорили навіть про комп’ютерні ігри, які, на думку спікерів, використовуються для вербування підлітків.
Звучало це як спроба зібрати всі страшилки докупи – від історії імперії до сучасних дронів і західних спецслужб. І все це для студентів-медиків, яким, здавалось би, ближче думати про анатомію людського тіла, а не політичні конфлікти, які до того ж хибні та неправдиві.
Чому росіяни це роблять?
Це – контроль за думками. Поки на окупованих територіях ізолюють будь-яку альтернативну інформацію, студентам через подібні заходи нав’язують чорно-білу картину світу. Хто друг, а хто ворог – вже вирішили за них. І ті, хто ставлять запитання, ризикують потрапити в категорію таких собі небезпечних для суспільства.
Бо такі лекції – це не просто безневинні зустрічі. Це лише черговий маніпулятивний приклад, як через освітні установи на окупованих територіях формують потрібний наратив. Не для розвитку критичного мислення, а навпаки, щоб його вимкнути і змусити молодь думати спотвореними та вигідними для росіян фактами.