У Запоріжжі суд заочно обрав тримання під вартою без застави для псевдо мера Бердянська

По материалам Бердянск сейчас
15.08.2022 · 13:54 · Просмотров - 2480

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя погодив заочний запобіжний захід для самопроголошеного мера Бердянська Олександра Сауленко у вигляді тримання під вартою після його затримання правоохоронними органами Україні у справі про державну зраду.


Відомо, що зрадник є уродженцем села Новоіванівка Бердянського району Запорізької області. Раніше він був головою структурного утворення Бердянської районної організації політичної партії «Союз лівих сил» та колишнім кандидатом в депутати Осипенківської сільської ради від партії «За майбутнє».
За даними слідства Сауленко добровільно надав згоду на допомогу представникам федеральної служби безпеки. 21 березня він публічно проголосив себе виконуючим обов`язки мера міста Бердянськ та 28 березня шляхом видання відповідного наказу створив окупаційний «Орган исполнительной власти в городе Бердянск».

Обґрунтованість підозри у держрзраді підтверджується допитами свідків, що підтвердили його призначення так званим мером окупованого Бердянська, протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, оглядами інформації в ЗМІ та Telegram-каналах окупантів, протоколом тимчасового доступу до інформації мобільного оператора та іншими матеріалами.

У липні на сайті Офісу генерального прокурора України та у газеті Урядовий кур`єр у розділі оголошення були опубліковані повістки про виклик псевдо мера. Правоохоронці також викликали колаборанта через мобільний телефон, усі можливі месенджери та електронну пошту. Звичайно, що ніякої реакції не було, але відомо, що він перебуває на тимчасово-окупованій території міста Бердянськ Запорізької області і затримати його наразі неможливо.

Так як суд раніше погодив здійснення спеціального досудового розслідування відносно підозрюваного, то тепер правоохоронці попросили заочно обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. У випадку, якщо колаборант захоче виїхати на підконтрольну Україні території, це дозволить одразу ж його затримати і посадити у СІЗО.

Суд визначивши усі ризики, підтримав клопотання слідчих і вказав, що після затримання не пізніше 48 годин підозрюваний має бути у суді, щоб вже за його участю залишити йому або ж цей запобіжний захід або замінити його на більш м’який.

Підтримати Brd24Новини БРДька
сегодня, 20 марта, понедельник
16 марта, четверг
15 марта, среда
14 марта, вторник

Всі новини БЕРДЯНСЬКА

На верх