Виїхати з окупованого Бердянська до Запоріжжя стало ще складніше

По материалам PrimorkaCity
05.12.2022 · 19:33 · Просмотров - 3308

Виїзд з окупованих територій до Запоріжжя через Василівку ускладнився через перепони окупантів та високі ціни на послуги перевізників


Вихідні на блокпосту

Станом на 4 грудня, за попередній тиждень із захоплених частин чотирьох областей до Запоріжжя окупанти випустили всього 311 людей.

Це значно менше ніж у період до 1 жовтня, коли окупанти встановили свої правила виїзду з окупованих територій та запровадили свої перепустки. Окупанти змушують цивільних чекати до місяця, щоб написати заяву на отримання перепустки для виїзду. Проте навіть їхня перепустка не гарантує проїзд через їхні ж блокпости.

Протягом минулої доби (4 грудня) з тимчасово окупованої території змогла виїхати тільки 1 особа. Тому що рашисти встановили собі вихідний у неділю та не випускають людей з тимчасово окупованої території.

За інформацією міського голови Мелітополя Івана Федорова, 3 грудня мешканців ТОТ, які прямували до Запоріжжя, на першому російському блокпості не пропустили.

"Аргумент - відтепер у рашистів вихідний не тільки в неділю, а і в суботу", - каже міський голова Мелітополя.

10 тисяч гривень за виїзд з ТОТ

Бердянці скаржаться на значне підвищення цін на виїзд з окупації до Запоріжжя. Ціна за одне місце зросла до 10 тис грн. Мінімальна цінова пропозиція, яку у перші дні грудня називають за свої послуги перевізники: 6 тис грн, але з оговоркою, що беруть лише жінок з дітьми та літніх. Є пропозиції і по 20 тис грн.

Мешканці міста пов’язують це зі зростанням тіньових платежів за виїзд у зворотному напрямку - до Бердянську. Перевізники це підтверджують, пояснюючи, що вони закладають витрати на зворотню дорогу їз Запоріжжя та очікування там. Тому і зростає загальна вартість послуг на перевезення.

Якщо раніше мешканці ТОТ мали змогу виїхати з автобусним перевізником, то зараз здебільшого з’являються пропозиції від громадян, які шукають попутників.

Альтернативний шлях виїзду з ТОТ через росію та країни ЄС коштує близько 400 Євро.

Люди чекають коли підмерзне дорога

У селі Кам’янське Василівського району рятувальники продовжують надавати допомогу водіям та пасажирам, які внаслідок погодних умов не могли самостійно подолати ділянку об’їзної ґрунтової дороги. В чатах, де мешканці ТОТ обговорюють виїзд на підконтрольну територію, водії пишуть що через морозну погоду ситуація на грунтовці стала трохи кращою.

Підтримати Brd24Новини Бердянська
вчера, 6 февраля, понедельник
5 февраля, воскресенье
4 февраля, суббота
1 февраля, среда

Всі новини Бердянська

На верх